Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 20:23   #1541
Quote:
smalto kaže: Pogledaj post
I mene. Najbolje su mi Orbit Kids jer su malo žilavije
Ja obican zeleni orbit, jesu malo tvrde al uspijem ih sazvakat prvo sa zadnjim 7.icama jer mi na njima jos nisu bravice pa nemam straha da nekaj spotrgam xD mada kad dodu i te bravice, mislim da cu i ja preč na ove mekse :P
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:26   #1542
Danas godinu dana druženja s tračnicama! Neki dan da ga nije bilo ostala bih bez jedinica. Udarac je nehotični bio, a aparatić je zube spasio. Inače pomak je ogroman, a jedem i bademe i lješnjake. Čak i kokice. Sve osim žvakaćih.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
ivprim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:37   #1543
Quote:
ivprim kaže: Pogledaj post
Danas godinu dana druženja s tračnicama! Neki dan da ga nije bilo ostala bih bez jedinica. Udarac je nehotični bio, a aparatić je zube spasio. Inače pomak je ogroman, a jedem i bademe i lješnjake. Čak i kokice. Sve osim žvakaćih.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Neka before and after pic :P ? Ja sam i dalje fascinirana tim svim kad vidis za milimetar kad se nekaj pomakne :P. Ja u 2 mjesecu kuzim oooooogromnu razliku :P, mada kazu i da se to vise uocava sad nego kasnije
P.s. zvake ne a bademe i ljesnjake da ? ja bome jedino zvake xD
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:17   #1544
Idem sad na kontrolu pa kad mi stavi nove, lijepe gumice, neobojane od currya .. Žvaka mi se jednom uplela u prstenove pa ih izbjegavam.. Dosta su mi se zubi pomakli, ali to mene ništa nije boljelo. Samo prvih 10dana,a od onda ništa. A inače sam cvilidreta.. danas ću pitati kad bi mogle tračnice dolje
Sve jedem sa sedmicama i osmicama i za sada ništa nije otapalo i svima preporučam interdentalne i zubni tuš. Kak bez toga sam mogla prije živjeti?!?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
ivprim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 16:06   #1545
Ljudi to što se hvalite cijenama morate razumjeti da nismo svi u Zagrebu, neki gradovi imaju izbora neki nemaju i gotovo. 16000 je potpuno normalna cijena za metalni samoligirajući aparatić ako ste na primjer iz Rijeke.
Također, naravno da bi svaki aparatić trebao ispraviti zube i da je puno toga do ortodonta, ali npr. trenje je manje između metalne žice i metalnih bravica što znači da je pomak zubiju brži i bolji. Samoligirajući stoga može omogućiti ljepši/pravilniji zubni luk i naravno da ga je stoput lakše čistiti i da ako se zubi brže miču da je terapija u pravilu dosta kraća i da rjeđe idete na kontrole. S tim da mi je ortodont rekao i statistiku da je puno manja potreba za vađenjem zdravih zubi nego kad je koristio konvencionalne aparatiće.
Stoga ok je ako nemate novca i ne želite samoligirajuće, ali nemojte baš govoriti da nema "znanstvenih dokaza" da je on bolji.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 19:13   #1546
Stavila bih fiksni, pa vas molim preporuku gdje otići u Zagrebu, bilo koji dio grada, samo da ortodont napravi dobar posao
BetelPapar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:23   #1547
Sutra vam se pridružujem u patnji . Aparatić će biti in ovation c. Sutra je uzimanje otisaka, vađenje jednog zuba i postavljanje aparatića.
Pitanje, koju veličinu interdentalnih da kupim za čišćenje između bravica?
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:46   #1548
Quote:
BetelPapar kaže: Pogledaj post
Stavila bih fiksni, pa vas molim preporuku gdje otići u Zagrebu, bilo koji dio grada, samo da ortodont napravi dobar posao
Ja sam u poliklinici JKP kod doktora Jokića. Neopisivo zadovoljna i definitvno svaka preporuka. Oni su u Kušlanovoj 5, stanica poslije Kvatrića
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:48   #1549
Quote:
tweety bird kaže: Pogledaj post
Sutra vam se pridružujem u patnji . Aparatić će biti in ovation c. Sutra je uzimanje otisaka, vađenje jednog zuba i postavljanje aparatića.
Pitanje, koju veličinu interdentalnih da kupim za čišćenje između bravica?
Sretno Ja sam kupila one plave male u dm.u.. imala sam i roze i narancaste..roze su mi super za izmedu zuba i one su mislim najtanje, al plave su mi zakon za bravice, taman su debljine i ide ko borić onak od uzeg prema sirem i super mi bravice ocisti :klap:
Braceface is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:23   #1550
Ja mrzim taj jebeni aparatić. Mrzim ga na najjače i proklinjem dan kad sam ga stavila. Ide mi na živce, oduran mi je, smeta mi i živcira me, a kad se sjetim da mi ovog veselja ne gine još barem godinu do dvije i da još i dolje moram dobiti jebene žice, dođe mi da se upucam. Fuj. Eto.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:55   #1551
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Ja mrzim taj jebeni aparatić. Mrzim ga na najjače i proklinjem dan kad sam ga stavila. Ide mi na živce, oduran mi je, smeta mi i živcira me, a kad se sjetim da mi ovog veselja ne gine još barem godinu do dvije i da još i dolje moram dobiti jebene žice, dođe mi da se upucam. Fuj. Eto.
Ne plasi nas ostale koji moramo staviti
Ma daaaj, pa sta imas neizdrzive bolove? Kad si ga stavila? Gledaj to s pozitivne strane, imat ces lijepe zube! Za ljepotu se "malo" pretrpi
ivonani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:20   #1552
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Ljudi to što se hvalite cijenama morate razumjeti da nismo svi u Zagrebu, neki gradovi imaju izbora neki nemaju i gotovo. 16000 je potpuno normalna cijena za metalni samoligirajući aparatić ako ste na primjer iz Rijeke.
Također, naravno da bi svaki aparatić trebao ispraviti zube i da je puno toga do ortodonta, ali npr. trenje je manje između metalne žice i metalnih bravica što znači da je pomak zubiju brži i bolji. Samoligirajući stoga može omogućiti ljepši/pravilniji zubni luk i naravno da ga je stoput lakše čistiti i da ako se zubi brže miču da je terapija u pravilu dosta kraća i da rjeđe idete na kontrole. S tim da mi je ortodont rekao i statistiku da je puno manja potreba za vađenjem zdravih zubi nego kad je koristio konvencionalne aparatiće.
Stoga ok je ako nemate novca i ne želite samoligirajuće, ali nemojte baš govoriti da nema "znanstvenih dokaza" da je on bolji.
Ajde mi molim te ti ili tvoj doktor nađite par relevantnih znanstvenih radova koji dokazuje da je samoligirajući superioran klasičnome Ja ti mogu naći par koji govore suprotno, a i jednostavnim googlanjem doznaješ isto (na zapadu ortodonti ne pričaju priče toliko koliko ovdje jer su podložniji tužbama).
Da, jednostavnije je mijenjati žice (ako se vratašca ne začepe kamencem ili hranom) i nema (ponekad) iritantnih vezilica ili gumica koje drže žice, to je to.
Nisam protiv samoligirajućih (ili protiv bilo koje druge vrste aparatića, zašto ne, ako netko ima novaca, neka uzme što želi, ali u konačnici je zaista najbitniji odnos i plan ortodonta s pacijentom), ali me neopisivo živciraju mitovi koje gura industrija i pojedini stomatolozi samo zbog zarade.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:47   #1553
Napisala sam da nije ključno nepostojanje znanstvenih dokaza ukoliko postoje razlozi koje sam i navela, a koji govore u prilog samoligirajućem; trenje klizanja ovisi o vrsti i hrapavosti materijala što u prilog ide metalnim "vratima" i metalnoj žlici, lakše je čišćenje, manje je odlazaka kod ortodonta, kraća je terapija, ne postoji mogućnost promjene boje na gumicama, veća je šansa za nevađenjem zdravih zubi.
Aparatić sam po sebi je precijenjen i daleko od toga da ortodonti žele prodati maglu i skuplje proizvode (pa uvaljuju među ostalim i bijele bravice), ali meni osobno su navedeni razlozi bitni i imali su prednost pri izboru.

Dakako moram priznati da nisam imala dovoljno elana tražiti znanstvene radove niti o jednoj vrsti, ali rado ću pročitati ako mi pošaljete u privatnu poruku.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:06   #1554
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Napisala sam da nije ključno nepostojanje znanstvenih dokaza ukoliko postoje razlozi koje sam i navela, a koji govore u prilog samoligirajućem; trenje klizanja ovisi o vrsti i hrapavosti materijala što u prilog ide metalnim "vratima" i metalnoj žlici, lakše je čišćenje, manje je odlazaka kod ortodonta, kraća je terapija, ne postoji mogućnost promjene boje na gumicama, veća je šansa za nevađenjem zdravih zubi.
Aparatić sam po sebi je precijenjen i daleko od toga da ortodonti žele prodati maglu i skuplje proizvode (pa uvaljuju među ostalim i bijele bravice), ali meni osobno su navedeni razlozi bitni i imali su prednost pri izboru.

Dakako moram priznati da nisam imala dovoljno elana tražiti znanstvene radove niti o jednoj vrsti, ali rado ću pročitati ako mi pošaljete u privatnu poruku.

To sto si tu sve lijepo izrecitirala, ti je vjerojatno ortodont rekao. Svasta oni govore kako bi zaradili.
Isto tako, to sto sam napisala u prijasnjem postu da nema znanstvenih dokaza ne znaci da sam protiv samoligirajuceg aparatica, nego da sam protiv davanja 2000 kn vise ako nije potrebno. Kad guglas o njemu na hrvatskom mozes pronaci upravo ova cudesa koja si napisala i koje neki ortodonti navode, guglaj malo clanke i istrazivanja na engleskom pa ces vidjeti sasvim nesto drugo.
Sibni mi link u privatne poruke ako pronades ove cinjenice koje si navela, rado bih se htjela razuvjeriti.

btw.ovdje mozes traziti
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
ivonani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 23:09   #1555
Dakle, ja imam obicni metalni sa gumicama. Nosim ga 7 mjeseci i nikad mi se do sad nije dogodilo da mi je gumica promijenila boju. Sve do kontrole boja ostane tocno kao i pri stavljanju. A da ne govorim koliko me veseli svaki put staviti drugu boju gumica.
Sto se tice toga da gumice oslabe ni s tim se ne bih slozila..znala sam imati iste gumice i po 2 mjeseca i to je savrsenstvo kako su mi se zubi lijepo i brzo poslozili.
Ni čišćenje nije nikakav problem.
A da ne govorim da je cijena 10000.
Tako da, ako netko razmislja o obicnom metalnom i zadnje dvije stranice su ga natjerale da se dvoumi..nema potrebe. Ja sam apsolutno zadovoljna i obozavam svoj aparatic.
__________________
<3
Piccola bambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:16   #1556
Ortodont je zapravo samo navaljivao da ne uzmem bijele jer da su metalne bolje, čvršće i manje pucaju. Je li mi i to rekao da zaradi?
Savjete sam dobila od drugih osoba, što osoba koja se školuju za to zanimanje, ali nemaju neki eksplicitan financijski razlog da me lažu, što od niza osoba koje su nosile konvencionalni i nisu bile zadovoljne iz navedenih razloga (mijenjanje boja gumica, problemi sa čišćenjem, češći odlasci kod ortodonta).

Dobila sam desetak savjeta, ako ne i više i odlučila se za samoligirajući, nisam baš toliko nadobudna da istražujem znanstvene članke kako bih razuvjerila forumske članove. Dapače, ja pišem svoju perspektivu i svoje razloge, tko misli drugačije neka misli.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 10:25   #1557
Quote:
Piccola bambina kaže: Pogledaj post
Dakle, ja imam obicni metalni sa gumicama. Nosim ga 7 mjeseci i nikad mi se do sad nije dogodilo da mi je gumica promijenila boju. Sve do kontrole boja ostane tocno kao i pri stavljanju. A da ne govorim koliko me veseli svaki put staviti drugu boju gumica.
Sto se tice toga da gumice oslabe ni s tim se ne bih slozila..znala sam imati iste gumice i po 2 mjeseca i to je savrsenstvo kako su mi se zubi lijepo i brzo poslozili.
Ni čišćenje nije nikakav problem.
A da ne govorim da je cijena 10000.
Tako da, ako netko razmislja o obicnom metalnom i zadnje dvije stranice su ga natjerale da se dvoumi..nema potrebe. Ja sam apsolutno zadovoljna i obozavam svoj aparatic.
A ja sam na svoje oči nemalo puta vidjela gumice obojane od currya, šalše, cikle, ili jednostavno žute od kave i cigareta.

Ne može svatko staviti šarene gumice, a te neke neutralne boje su zapravo i najosjetljivije.
Treba i to imati na umu kod odabira.

Nije da ikoga odgovaram, ali treba sve činjenice uzeti u obzir prije nego se odluči za najmanje godinu dana nošenja svog odabira.
Ivie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 11:21   #1558
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Ortodont je zapravo samo navaljivao da ne uzmem bijele jer da su metalne bolje, čvršće i manje pucaju. Je li mi i to rekao da zaradi?
Savjete sam dobila od drugih osoba, što osoba koja se školuju za to zanimanje, ali nemaju neki eksplicitan financijski razlog da me lažu, što od niza osoba koje su nosile konvencionalni i nisu bile zadovoljne iz navedenih razloga (mijenjanje boja gumica, problemi sa čišćenjem, češći odlasci kod ortodonta).

Dobila sam desetak savjeta, ako ne i više i odlučila se za samoligirajući, nisam baš toliko nadobudna da istražujem znanstvene članke kako bih razuvjerila forumske članove. Dapače, ja pišem svoju perspektivu i svoje razloge, tko misli drugačije neka misli.
U redu, drzi se svog misljenja, nisam ti ni mislila nametnut svoje. Samo me zasmetalo to sto si napisala da govorim da samoligurajuci nema dokaza jer nemam novaca pa eto tak malo izmisljam ocito... I otici cu na kraju kod ortodonta koji radi sa samoligirajucim jer je provjereno dobar i radi samo s tom vrstom i cijena je prihvatljiva.

No, i dalje imam svoje misljenje i dalje cu bit nadobudna i gubiti vrijeme na znanstvenim istrazivanjima jer cu njima prije vjerovati nego reko kazo. Tako da drzi se svojeg uvjerenja, ali nemoj onda pisati kako neko pise neke stvari jer za tu određenu stvar nema novaca pa ce pisat da to ne valja.
ivonani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 20:06   #1559
Krivo smo se razumjeli, nisam mislila da ti osobno nemaš novaca pa da uzmeš shit jeftinu verziju, dapače, u Hrvatskoj smo, nitko nema novaca i ortodoncija je luksuz.
Niti ja nemam novaca stoga ih uvijek želim uložiti prema kriterijima koji su meni bitni, poput toga što sam manje puta morala na kontrole. Meni je to bilo bitno jer ne živim blizu npr.
Svakako je jedan od najbitnijih kriterija stručnost ortodonta. Konvencionalni će ispraviti zube naravno uz nekog tko zna svoj posao. Samo sam istaknula da samoligirajući ima određene pluseve koje ne treba zanemarivati jer su ljudima važne takve stvari pri izboru.

Evo npr. poslije nove godine skidam aparatić. Grizla sam prednjim zubima i sendviče, orahe, kokice, nikad mi se ništa nije odlijepilo. Nisam dobila karijese, imala sam overbite i crowding te imam malu vilicu, nismo ništa vadili sve se divno posložilo, puno mi je širi luk, zagriz savršen. Terapija je trajala 18mjeseci.
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 00:55   #1560
Ne znam zašto dramite oko konvencionalnog i samoligirajuce. Ja kad sam isla na pregled i dogovor za pistavljanje nisam ni razmisljala o gumicama ili vrstama aparatica.znala sam samo da postoji bijeli i metalni. I bijeli mi je shit jer davat masu tisuća kuna radi estetike koja će trajati 2 godine.... Poslije sam saznala tek da imam samoligirajući. Mali mi bilo žao šti neću birati boje gumica na pregledima. A da su mi pregledi nešto rijeđi, nisam baš skontala. Idem svako 6 do 8 tjedana.
smalto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.