Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 22:55   #1601
Nemamo prozor, ali ventilator imamo koji radi i nakon kupanja, ali ta dva zida su jednostavno hladna i čim vani zahladi, a mi počnemo ložiti, plus samo kupanje, pičinje se u kutevima suziti i na kraju postaje sivo. Dok ne prekrijemo taj zid stiroporom jedino mislim da može pomoći odvlaživač, samo budući da je mala kvadratura ne znam koji mi je dovoljan.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 04:49   #1602
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Nemamo prozor, ali ventilator imamo koji radi i nakon kupanja, ali ta dva zida su jednostavno hladna i čim vani zahladi, a mi počnemo ložiti, plus samo kupanje, pičinje se u kutevima suziti i na kraju postaje sivo. Dok ne prekrijemo taj zid stiroporom jedino mislim da može pomoći odvlaživač, samo budući da je mala kvadratura ne znam koji mi je dovoljan.
Kod nas je ulaz u kupaonu iz predsoblja a tamo se konstantno otvaraju i vanjska vrata. Uvijek smo imali problema sa plijesni u tim prostorima, unatoč uključivanju ventilatora. U kupaoni smo obložili plafon a u predsoblju i vanjske stene stiroporom. Par godina je bilo dobro ali onda se opet počela pojavljivati plijesan. Kupio sam odvlaživač
(https://www.mimovrste.com/razvlaziln...IaAleGEALw_wcB)

Postavili smo ga u predsoblje u čošak da ne smeta i svaki dan se pali preko timera, jednom u jutro na cca 2 sata ako je vani velika relativna zračna vlaga i na večer kada svi završe sa tuširanjem s time da vrata kupaonice ostaju otvorena, isto na jedno 2 sata. Zidovi u kupaoni se potpuno osuše. Evo več dvije godine nemamo više problema sa plijesni.
Imao sam prije kupnje na probi odvlaživač iz Lidla (140e) sa istim kapacitetom kao ovaj moj i radio je savršeno, čak je i bržije pokupio vlagu ali mu je falila funkcija timera, pa se zato nisam odlučio za njega.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 10:19   #1603
Zna li netko nesto o Gorenje odvlaživačima? Zanima me bonaj 20 model
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:49   #1604
Taj Gorenje kosta isto 2000kn kao i onaj Ttk90e, jedino nigdje ne mogu naći koliko je glasan. Radije bih njega ako je ok jer moze na rate, a ttk mora odmah cijeli iznos na naplatu. A i 50 decibela se cini jako glasno...
__________________


Da se možda nisam noću ja promijenila? Čekaj da promislim : jesam li bila ista kad sam se jutros ustala? Ako pravo razmislim, malo se sjećam da mi je bilo nekako drukčije. Ali ako nisam ista, sljedeće je pitanje : Tko sam, zaboga? Eto, to ti je zagonetka!
Illuminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 18:51   #1605
Quote:
zribaric kaže: Pogledaj post
Kod nas je ulaz u kupaonu iz predsoblja a tamo se konstantno otvaraju i vanjska vrata. Uvijek smo imali problema sa plijesni u tim prostorima, unatoč uključivanju ventilatora. U kupaoni smo obložili plafon a u predsoblju i vanjske stene stiroporom. Par godina je bilo dobro ali onda se opet počela pojavljivati plijesan. Kupio sam odvlaživač
(https://www.mimovrste.com/razvlaziln...IaAleGEALw_wcB)

Postavili smo ga u predsoblje u čošak da ne smeta i svaki dan se pali preko timera, jednom u jutro na cca 2 sata ako je vani velika relativna zračna vlaga i na večer kada svi završe sa tuširanjem s time da vrata kupaonice ostaju otvorena, isto na jedno 2 sata. Zidovi u kupaoni se potpuno osuše. Evo več dvije godine nemamo više problema sa plijesni.
Imao sam prije kupnje na probi odvlaživač iz Lidla (140e) sa istim kapacitetom kao ovaj moj i radio je savršeno, čak je i bržije pokupio vlagu ali mu je falila funkcija timera, pa se zato nisam odlučio za njega.
Super info! Gdje ste ga kupili? Baš od ove prodavaonice ili ima negdje u Hr?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:05   #1606
I mene zanima je li netko kupio nesto dobro u HR?

I ima li jos taj u Lidlu?
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:54   #1607
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Super info! Gdje ste ga kupili? Baš od ove prodavaonice ili ima negdje u Hr?
Baš od te trgovine. Možda šalju i u hrvatsku.

Evo ima i u hrvatskoj.
http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...2/Default.aspx

ttps://www.jeftinije.hr/Proizvod/2931848/grijanje-rashladni-uredzaji/ugodan-zrak/odvlazivaci/midea-odvlazivac-zraka-mddg-20den3-qa3
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:56   #1608
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
I mene zanima je li netko kupio nesto dobro u HR?

I ima li jos taj u Lidlu?
Nema trenutno ali ih imaju jednom ili dva puta godišnje.
zribaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:45   #1609
Prve zime nakon što smo uselili imali smo jako puno vlage, čim je vani pala temperatura ispod 10stupnjeva. Ove godine imamo puno manje, u kupaoni je rješavam otvaranjem prozora tokom noći ali najveći nam je problem hodnik. Stalno mi je prozor barem na kipu a vlage i plijesni ko u horor filmu. Ni prozračivanje ne pomaže jer čim se prozrači i zatvore se prozor i vrata, nakon nekoliko minuta eto opet vlage. Imamo izolaciju na zidovima, pvc stolariju, dodatne gumice oko vrata...više ne znam šta da radim zanimaju me iskustva s tim električnim odvlaživačima jer ovi na tabletice su čisto bacanje novaca. Budući da se grijemo na struju, zanima me jesu li oni veliki potrošači kao npr bojler ili peć jer su nam malo slabiji osigurači pa moramo paziti kad je što upaljeno. Zanima me i kako on radi? Treba li biti upaljen čitav dan i noć ili je dovoljno upaliti ga samo noću? Ima li nekakve razlike u njihovom veličinama jer sam vidjela da su neki mali dosta? Hvala vam!
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:32   #1610
ima ih skupih, ima ih jefitnijih. koko para tolko muzike. one soli i tablete i sta ja znam su cisti marketing i to nevalja nis.
odvlazivac ima u sebi kompresor mali i radi slicno kao i klima uredaj u odvlazivanje modu.
vi ga namjestite na npr. prihvatljivih i preporucenih 55% vlage i on toliko odrzava (pali se i gasi).
naravno shodno svojoj snazi u W toliko ce i struje potrosit. ja trenutno imam troteca od 600W i jako sam zadovoljan. u par sati mi osusi robu u malom hodniku kad je vani kisa. to je uredaj od 200ak €. prije smo imali slabiji trotec i mana mu je bila sto je imao premalenu posudu za vodu pa kad nas nema doma za ispraznit bi stao nakon par sati rada. ovaj novi nema taj problem.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:45   #1611
Aha a jel bi ga mogli koristiti tako da npr bude uključen samo noću?

Jer tokom dana barem jedna peć radi, ako uz to radi i pećnica ili perilica, ili ako se uključi bojler iskočit će nam osigurač ili još gore pregorit onaj glavni na tavanu. Već nam sr to jednom dogodilo pa sad pazimo što je i kada uključeno. Stara kuća, stare instalacije nažalost
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 07:51   #1612
Quote:
ana03931 kaže: Pogledaj post
Prve zime nakon što smo uselili imali smo jako puno vlage, čim je vani pala temperatura ispod 10stupnjeva. Ove godine imamo puno manje, u kupaoni je rješavam otvaranjem prozora tokom noći ali najveći nam je problem hodnik. Stalno mi je prozor barem na kipu a vlage i plijesni ko u horor filmu. Ni prozračivanje ne pomaže jer čim se prozrači i zatvore se prozor i vrata, nakon nekoliko minuta eto opet vlage. Imamo izolaciju na zidovima, pvc stolariju, dodatne gumice oko vrata...više ne znam šta da radim ...
promijenite te dvije stvari koje sam vam zacrnio u tekstu.

problem je u tome što prozori stalno otvoreni na kip sprječavaju da se prostor i zidovi dovoljno zagriju. toplina vam stalno bježi van. površine u stanu su konstantno hladne toliko da se na njima kondenzira normalno prisutna vlaga iz zraka.

trebate zagrijati stan i zidove i stvari toliko da do toga više ne dolazi. prozračiti tri put dnevno brzo, kratko, samo po 2 minute. upotrijebite tajmer da to stvarno bude tako kratko. onda će sva suvišna vlaga iz zraka pobjeći iz toplog stana u hladnu okolinu, a zidovi se neće stići ohladiti.

potrošnje odvlaživača se ne trebate previše bojati, troši kao mali frižider. i da, ako pripazite na to što sam vam gore opisao sigurno vam je dovoljno da radi samo nekoliko sati uvečer. (kad biste grijali dovoljno jako i redovno kratko zračili, možda vam ne bi trebao uopće.)
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:53   #1613
Aha, hvala. Budem probala tako. Ne znam više šta raditi, osim poluditi gahah ali problem je što hodnik ne mogu dovoljno ugrijati jer ako ostanu vrata od dnevnog otvorena hladno mi bude. Tako da zagrijavanje te prostorije otpada. Ali hvala na ostalim savjetima. Probat ću tako uz odvlaživač pa ćemo se nadam se riješiti vlage
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:56   #1614
Quote:
ana03931 kaže: Pogledaj post
Aha, hvala. Budem probala tako. Ne znam više šta raditi, osim poluditi gahah ali problem je što hodnik ne mogu dovoljno ugrijati jer ako ostanu vrata od dnevnog otvorena hladno mi bude. Tako da zagrijavanje te prostorije otpada. Ali hvala na ostalim savjetima. Probat ću tako uz odvlaživač pa ćemo se nadam se riješiti vlage
svejedno je držanje konstantno otvorenog prozora zimi veliki gubitak energije tj. topline. da jedno vrijeme jače grijete ostatak stana a zatvorite prozor, zagrijao bi se na kraju i hodnik (kad imate izolaciju i pvc stolariju).
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:23   #1615
Prošle godine uselili u stari stan koji smo cijeli obnovili i prozore zamijenili, a u međuvremenu i fasada je na zgradi postavljena. Drugim riječima, vlažne zidove hermetički zatvorili. Čim smo počeli grijati vlaga je izbijala na sve strane. Spasio nas je odvlaživač. Slažem se s prethodnim komentarima. Nikako ne držati na kip nego par puta otvoriti po 2,3 minute. Odvlaživač staviti na 50%i ostaviti da se sam pali i gasi po potrebi. U kupaonici čak i veš sad sušimo, a odvlaživač u 3h sve osuši. Nemamo mjesta za sušilicu pa nas je spasio.. Najbolja investicija ikada! Imamo gree16. Voditi računa da ima veliku posudu. Sretno!

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
ivprim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:44   #1616
Nama je u planubza koji dan ići po susilicu jer nam je stan mali pa sam naguravam stalak s vesom tamo vamo a posto nam stanr samo u hodnik, htjela bih je koristiti u kombinaciji sa odvlazivacem jer bojim se da njoj ne bi nesto bilo od vlage. A i ormar s odjecom mi je u hodniku i stalno imam osjecaj da mi je ves iz ormara vlazan. Tako da ga bas moramo ocito nabaviti. Hvala ljudi na savjetima! Znaci bitno nam je da ima veliku posudu? I sta se to onda ko i ovi mali na tabletice prazne s vremena na vrijeme?
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:46   #1617
ispočetka ćeš ga morati prazniti svaki dan, kasnije rjeđe.

nema potrebe uzimati i odvlaživač i sušilicu. samo prestani tako jako hladiti hodnik i uzmi odvlaživač, on će ti osušiti veš
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 09:52   #1618
oni mali se prazne kad se napune sto je kod njih jako dugo. zato i jesu glupost veca. neznam zasto to uopce postoji jos. eventualno za neke mini prostore tipa ormar il nesto. za drugo nije.
odvlazivac praznite jednom dnevno recimo. on skida vlagu rekordnom brzinom za razliku od ovih soli.
ono sto je bitno da izracite kucu i onda upalite odlvazivac. ne njega drzat upaljenog, a prozori otvoreni jer to je rasipanje energije i unistavanje uredaja jer nece nikad odvlazit.
btw odvlazivaci su dosta bucni pa da imate na umu i tu cinjenicu. pogotovo kad krene kompresor. ja ga po noci nebi mogo drzat upaljenim.
geronimo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:37   #1619
Aha pa dobro, kad odemo na posao onda ma uzeli bi si i sušilicu jer kažem mali nam je stan pa stalno namrdavam veš tamo vamo, van unutra. Uh. A ovo bi uzela čisto da izvuče tu vodurinu iz zidova. Nije mi jasno otkuda je toliko kad je i izolacija i stolarija nova. Užas. I po kutovima mi se i plijesanj počela hvatazi. Mada sam čula da bi sama sušilica mogla malo zrak isušiti ali nema mi smisla to jer jedinu koju bi uzeli je kondenzacijska. No uglavnom, hvala na savjetima
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:46   #1620
@ana03931

spomenula si da imate stare i ne baš pouzdane električne instalacije, između ostalog i zato ti govorim da istovremeno korištenje i sušilice i odvlaživača nije najbolja ideja. sušilica povuče puno struje dok radi.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.