Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 21:31   #9241
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post

Napomenuo bih da sam riječ standard u ovom kontekstu isključivo koristio kao proizvoljnu inačicu kupovne moći, a ne kao skup podataka o broju bolnica, šekreta, nekretnina, kućnih ljubimaca i fontana per capita. Također znam da je ovdje statistika kada ne govori u prilog samo skup netočnih podataka i znam da je Inženjer plaćal six pack pivi budzašto na Baltiku, a DK gram trave u Dublinu također jeftinije, ali ja sam samo prenio i izračunao službene statistike tako da don't kill the messenger.
Naravno da su nebuloze. Svatko tko je bio više od dočeka Nove godine u Budimpešti zna da su to gluposti. Jeftinije je, ali 30% nije. Kuhano vino za Novu godinu u Andrassy košta ko i u Gajevoj. A u petom mjesecu piva je jeftinija za doslovno kunu. Gulaš u Pečuhu košta 5kn jeftinije nego u Osijeku, a bome ni Kotanyi papar nije 30% jeftiniji u Barcsu nego u Pitomači. Energenti su već navedeni.

Sad se još možemo qrčit po Mađarskoj. I mi i Slovenci, ali gledajući njihov put kojim gaze postali bumo im kmetovi kao što smo bili 800 godina. Općenito se taj krug željeznozavjesnih država u kojima su Hrvati mogli bit kurčeviti nakon pada Berlinskog zida smanjuje. Polako pada mit o jeftinom provodu i opijanju u Pragu i Bratislavi, a uskoro budu i Budimpešta i Krakow postali New York, a mi bumo i dalje tapkali u mraku.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 17.12.2017., 22:14   #9242
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ovi što su otišli van kupuju u hrvatskoj nekretnine ili ovi što su ostali kupuju nekretnine od tih što su otišli u emigraciju
kupuju ljudi koji su naslijedili konkretnije pare.

i kupuju kojekakvi dalmatinci koji prije toga prodaju djedovinu koja sad vrijedi 3000 eur po kvadratu (a do prije 30-ak godina je vrijedila 6 puta manje) jer sija sunce i furešti sunčaju mudante...ae

ma imaju hrvati para ko salate. :klap: lako za jebene parfeme. ljudi se guše u milijunima.
evo, sad ćemo imati i bitcoin milijunaše. a Brogan i dalje nema milijune. a majnao sam davno doma kriptovalute ali nisam shvaćao stvar zbiljno
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 18.12.2017., 00:42   #9243
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ovi što su otišli van kupuju u hrvatskoj nekretnine ili ovi što su ostali kupuju nekretnine od tih što su otišli u emigraciju
Zasto bi ovi izvana kupovali masovno nekretnine?
Zasto nebi ulozili zu gdje sada zive? I najprije sebi tu nesto ostvarili? proslo je vrijeme gastica Koji moraju imati najvecu kucu u selu?
Emigracija može mirno ulagati U EU jer imaju pravo boravka.
Nema vise potrebe zivjeti U njemackoj u rupetini i U hrvatskoj imati trokatnicu sa klimon, bijelim kamenom itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 00:44   #9244
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
kupuju ljudi koji su naslijedili konkretnije pare.

i kupuju kojekakvi dalmatinci koji prije toga prodaju djedovinu koja sad vrijedi 3000 eur po kvadratu (a do prije 30-ak godina je vrijedila 6 puta manje) jer sija sunce i furešti sunčaju mudante...ae

ma imaju hrvati para ko salate. :klap: lako za jebene parfeme. ljudi se guše u milijunima.
evo, sad ćemo imati i bitcoin milijunaše. a Brogan i dalje nema milijune. a majnao sam davno doma kriptovalute ali nisam shvaćao stvar zbiljno
Ma pusti tu saku bitcoinasa... Vecina uopce ih nema nego nece da prizna da nisu vidjeli tu priliku. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 01:30   #9245
Što se tiče stanova, svaki Splićo želi kupiti stan u Zagrebu a ovo je razlog
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...e/1014205.aspx

Rezultat turizma i primitivluka a bit će samo gore...

A ni Zagreb nije bolje. Jakuševac se osjeti već na polovici Novog Zagreba.
Uglavnom, trošit će se sve više i više. Stanovi, luksuz, auti .... grafovi potrošnje će rasti, u tom sam 100% siguran.
Samo to nije znak oporavka...
Kerefek76 is offline  
Old 18.12.2017., 01:40   #9246
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Što se tiče stanova, svaki Splićo želi kupiti stan u Zagrebu a ovo je razlog
http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...e/1014205.aspx

Rezultat turizma i primitivluka a bit će samo gore...

A ni Zagreb nije bolje. Jakuševac se osjeti već na polovici Novog Zagreba.
Uglavnom, trošit će se sve više i više. Stanovi, luksuz, auti .... grafovi potrošnje će rasti, u tom sam 100% siguran.
Samo to nije znak oporavka...
Pa to je promjena zivota.
Zivimo u luksusu i zelimo to.
Ljudi kukaju da je Standard losiji nego ima 40 godina.ali ako si danas spreman zivjeti kao ljudi ima 40 godina možes masu novaca ustediti....
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 10:47   #9247
Po zg kupuju stanove ljudi iz Makarske Brela Hvara itd koji imaju restorane ville apartmane koji za dvi sezone zarade stan u zg palo im s neba i kupe dici za študiranje, hurca bi ga kupio da radi u Jugoplastici ili fata ribe ili farba i vari tankere u škveru
Loui is offline  
Old 18.12.2017., 11:01   #9248
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Po zg kupuju stanove ljudi iz Makarske Brela Hvara itd koji imaju restorane ville apartmane koji za dvi sezone zarade stan u zg palo im s neba i kupe dici za študiranje, hurca bi ga kupio da radi u Jugoplastici ili fata ribe ili farba i vari tankere u škveru
To je maksimalno 5.000 stanova U 2-3 godine! I Sto kada du djeca zavrsili studij?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 18.12.2017., 11:51   #9249
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
To je maksimalno 5.000 stanova U 2-3 godine! I Sto kada du djeca zavrsili studij?
Sve će svesti na iznajmljivanje.
Ljetni turizam na moru, zimski turizam u Zagrebu. Sve ćemo iznajmljivati i cijelu Hrvatsku ćemo pretvoriti u Disneyland.
Od toga će živjeti cca 100000 ljudi (vlasnika apartmana na moru i u ZG), 500000 ljudi će biti na povlaštenim mirovinama, još 500000 će biti na državnoj sisi a ostali će cuclati kitu, iseliti ili pomrijeti zbog privatnog zdravstva za koje neće imati lovu.
Sve je već odavno isplanirano i provodi se u skladu sa planom.
U Hrvatskoj do 2050 jedva 2 milje ljudi.

Hebo me pas ako neće biti tako.
Kerefek76 is offline  
Old 18.12.2017., 12:00   #9250
ovim tempom oko 2-2,5 milijuna

i dosta, taman za lijep ugodan život bez gužve u ruralnim dijelovima...
homosapiens is offline  
Old 18.12.2017., 12:56   #9251
Quote:
VARAŽDIN - Tvrtka Boxmark Leather iz Trnovca pokraj Varaždina pokrenula je opsežnu medijsku kampanju na području Slavonije i sjeverozapadne Hrvatske ne bi li riješila problem nedostatka radnika. Dali su čak oslikati i autobuse s pozivima radnicima da im se jave
Uvijek me razvesele ovakvi naslovi :klap: Ima radnika, samo ne na onoj ravnotežnoj točki koju ste vi zamislili.

Quote:
Osim marketinške kampanje, u tri navrata su, kaže, povećali plaće, tako da 3400 zaposlenih danas u prosjeku prima 4100 kuna neto, a plaća im se i prijevoz na posao. To je, smatra M. Batina, dobra plaća za tu branšu i na razini je prosječne plaće u Varaždinskoj županiji. Unatoč svim mjerama, broj zaposlenih kontinuirano pada.
The market will clear.

Quote:
Kako bi zadržali kupce i odradili nove projekte koji bi osigurali dugoročno stabilno poslovanje i punu zaposlenost kadrova, u 2018. trebaju oko 450 radnika – 150 šivača i 300 ljudi za poslove krojenja kože koji imaju osnovna znanja rada na računalu ili CNC strojevima. Isto toliko trebat će i u 2019. godini. Rješenje su, prema njegovu mišljenju, veće kvote za uvoz radne snage iz drugih zemalja. Vlada bi, predlaže, trebala smanjiti doprinose za kožarsko–tekstilno prerađivačku industriju te usmjeriti taj novac u neto plaće radnika, a rješenje je i uvođenje dualnog sustava obrazovanja kako bi se povezala teorijska osnova srednjoškolskog i visokoškolskog obrazovanja s potrebama gospodarstva.
Pritisak na "uhljebe" je tu. Ono što im predlažem je da još malo podignu plaće i da dođe do odljeva radne snage od Cacicevih "rodijaka" prema njima.

Quote:
– Suočeni smo s problemom da moramo odbijati nove poslove. Budući da modeli u automobilskoj industriji imaju životni vijek šest do sedam godina, nakon izlaska iz proizvodnje modela za koje trenutačno proizvodimo kožne interijere, već od 2018. godine nećemo imati dovoljno posla za preostale radnike. Apsurd je da s jedne strane imamo manjak kadrova, a s druge strane ne koristimo postojeće proizvodne kapacitete u bližoj budućnosti jer smo prisiljeni odbijati nove ili dodatne poslove – ističe.
Loš pokušaj kmečanja - "dignut ćemo ruke od svega, otpustit sve zaposlene i izbrisat sav kapital koji imamo" iako je svaki vid pritiska na "uhljebe" dobrodošao. Usred pozitivnog dijela ciklusa, sve što se nije amortiziralo u potpunosti ne ide nikud.

The market will clear

U županiji Varaždinskoj, Krapinsko-zagorskoj, Koprivničko-križevačkoj i Zagrebačkoj ostalo je još 20.658, 2013. ih je bilo 47.089. :klap: Još kad uvezu Ukrajince pa kad vrijedni Zagorci i Međimurci budu zarađivali na smještaju, zašto bi samo Dalmatinci imali monopol. :klap:


http://www.seebiz.eu/boxmark-odbija-...ika/ar-167567/
Monsignor.m is offline  
Old 18.12.2017., 13:10   #9252
Vidjet ćemo dokad će potrajati ekspanzija svjetskog gospodarstva, ako se produlji do 2020 i u međuvremenu ostale EU zemlje ukinu ograničenja za HR radnike, bit će veselo na popisu stanovništva 2021 godine...
SunForYou is offline  
Old 18.12.2017., 14:24   #9253
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Uvijek me razvesele ovakvi naslovi :klap: Ima radnika, samo ne na onoj ravnotežnoj točki koju ste vi zamislili.
Prvi put da se slažem sa tobom, ponekad me tvoji upisi iznenade, jer od uvjerenog neoliberala bi se očekivalo da propovijeda što više rada za što manje novaca.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 18.12.2017., 14:26   #9254
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Sve će svesti na iznajmljivanje.
Ljetni turizam na moru, zimski turizam u Zagrebu. Sve ćemo iznajmljivati i cijelu Hrvatsku ćemo pretvoriti u Disneyland.
Od toga će živjeti cca 100000 ljudi (vlasnika apartmana na moru i u ZG), 500000 ljudi će biti na povlaštenim mirovinama, još 500000 će biti na državnoj sisi a ostali će cuclati kitu, iseliti ili pomrijeti zbog privatnog zdravstva za koje neće imati lovu.
Sve je već odavno isplanirano i provodi se u skladu sa planom.
U Hrvatskoj do 2050 jedva 2 milje ljudi.

Hebo me pas ako neće biti tako.
Quote:
SunForYou kaže: Pogledaj post
Vidjet ćemo dokad će potrajati ekspanzija svjetskog gospodarstva, ako se produlji do 2020 i u međuvremenu ostale EU zemlje ukinu ograničenja za HR radnike, bit će veselo na popisu stanovništva 2021 godine...
Je li van zagarantirano za 100 dana rada 100000€ u biti tribaju ponuditi barem 100 više znači minimum netto plaće 2000€ dan
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 18.12.2017., 14:44   #9255
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Prvi put da se slažem sa tobom, ponekad me tvoji upisi iznenade, jer od uvjerenog neoliberala bi se očekivalo da propovijeda što više rada za što manje novaca.
To je zato što sam iberal. Svaki subjekt u dobrovoljnoj razmjeni ima pravo na maksimizaciju utila onako kako želi (uz "do no evil" princip, naravno). Sasvim mi je OK da poslodavac želi dobiti što više rada za što manje novaca, a zaposlenik dobiti što više novaca za što manje rada.

Živcira me ovo propovijedanje "nema radnika", kao onomad kad su svi puhali u diple "nema stanova", "nestat će stanova" i slično.
Ima radnika koliko hoćeš, samo je pitanje na kojoj točki precjesišta S i D. Ima 500 milijuna potencijalnih radnika + 31000 uvezenih.

Ono što je najbolje za Hrvatsku je da se radna snaga seli od "rodijaka" (onih kojima su "uhljebi" podijelili kapital i osigurali oligopole) prema ostatku poslodavaca.

"Egzodus" oslobađa.
Monsignor.m is offline  
Old 18.12.2017., 14:53   #9256
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
To je zato što sam iberal. Svaki subjekt u dobrovoljnoj razmjeni ima pravo na maksimizaciju utila onako kako želi (uz "do no evil" princip, naravno). Sasvim mi je OK da poslodavac želi dobiti što više rada za što manje novaca, a zaposlenik dobiti što više novaca za što manje rada.

Živcira me ovo propovijedanje "nema radnika", kao onomad kad su svi puhali u diple "nema stanova", "nestat će stanova" i slično.
Ima radnika koliko hoćeš, samo je pitanje na kojoj točki precjesišta S i D. Ima 500 milijuna potencijalnih radnika + 31000 uvezenih.

Ono što je najbolje za Hrvatsku je da se radna snaga seli od "rodijaka" (onih kojima su "uhljebi" podijelili kapital i osigurali oligopole) prema ostatku poslodavaca.

"Egzodus" oslobađa.
Pa i ekipa sa Liberal.hr sebe zovu liberalima, samo se tamo onda očito ne slažu sa tobom, jer obzirom kako ih vjerno pratim i čitam (po krilatici prijatelje drži blizu, neprijatelje još bliže), tamo se bezglavo veliča i glorificira pohlepa poslodavaca i podržava sve što poslodavcu podiže profit, pa ako treba i na štetu radnika, ali se istovremeno demonizira bilo kakav oblik pohlepe kod radnika, jer oni nemaju što prigovarati, imaju da šute i rade, to je otprilike njihov moto tamo.
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 18.12.2017., 15:04   #9257
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Je li njemu firma ijedne godine imala dobit iznad 200k eura? Poznat je... jer je kupio Teslu.

Što znači, ako imaš image maker, ne znači da si multimilijunaš.
Pa je. INSAKO d.o.o je prose godine imao malo vise od 3Mkn dobiti(nakon poreza na dobit, prije dividende i prireza) koja je u potpunosti isplacena clanovima(Sasa jedini clan).

Neke stvari prica OK, no sve to pada u vodi dok se ne vidi koliko on tocno radi s drzavom i koliko tog profita je drzavni novac. Raditi s drzavom je OK, no tu nema mjesta nikakvim bjesnim marzama i extremnom bogacenju vlasnika firmi koje rade te poslove za drzavu na temelju tih poslova.

S druge strane, svi startupi gdje su ulozili(CRANE ekipa) su propali ili pred propasti. Tu nema poslova sa drzavom pa se odrazava i malo losije(realnije?) stanje.

Najbolji primjer ENTRIO TEHNOLOGIJE d.o.o koji ima jedva 300tkn i skoro 30 osnivaca / ulagaca i jos rade s gubitkom. A entrio slovi kao jedan od "boljih" projekata gdje su ulozili.

No razumijem ja to sve, to su sitni ulozi od 5-10t eur(neka vas ne zavarava klaun Prpic koji skace po medijima ko da je ulozio milijune) i ti njihovi startupcici jednstavno ne mogu konkurirati na globalnom trzistu vanjskim startupima u koje su ulupani milijuni dolara.
Forumskaluda is offline  
Old 18.12.2017., 15:07   #9258
U Hrvatskoj imaš hrpu liberala.- Npr pametnjakovići-glas-ids
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 18.12.2017., 15:21   #9259
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Pa je. INSAKO d.o.o je prose godine imao malo vise od 3Mkn dobiti(nakon poreza na dobit, prije dividende i prireza) koja je u potpunosti isplacena clanovima(Sasa jedini clan).

Neke stvari prica OK, no sve to pada u vodi dok se ne vidi koliko on tocno radi s drzavom i koliko tog profita je drzavni novac. Raditi s drzavom je OK, no tu nema mjesta nikakvim bjesnim marzama i extremnom bogacenju vlasnika firmi koje rade te poslove za drzavu na temelju tih poslova.

S druge strane, svi startupi gdje su ulozili(CRANE ekipa) su propali ili pred propasti. Tu nema poslova sa drzavom pa se odrazava i malo losije(realnije?) stanje.

Najbolji primjer ENTRIO TEHNOLOGIJE d.o.o koji ima jedva 300tkn i skoro 30 osnivaca / ulagaca i jos rade s gubitkom. A entrio slovi kao jedan od "boljih" projekata gdje su ulozili.

No razumijem ja to sve, to su sitni ulozi od 5-10t eur(neka vas ne zavarava klaun Prpic koji skace po medijima ko da je ulozio milijune) i ti njihovi startupcici jednstavno ne mogu konkurirati na globalnom trzistu vanjskim startupima u koje su ulupani milijuni dolara.
Sve što treba znati o Saši Cvetojeviću sadržano je u sljedećem članku:

http://www.forum.tm/vijesti/drzava-m...putne-troskove

Dakle borac protiv uhljeba i državne potrošnje te wannabe liberal kojem POREZNI OBVEZNICI plaćaju radnu snagu. Treba li išta više reći?
Joaquin_Sanchez is offline  
Old 18.12.2017., 19:34   #9260
to su sve biznismeni koji bez posla sa državom ne bi imali za čarape koliko su sposobni poduzetnici.
homosapiens is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.