Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2017., 11:16   #9101
Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Ja cu u Petrovu na hitnu cim muz uspije doći s posla. Zvala sam svog dr, on je na seminaru pa mi se sestra javila i to mi savjetovala. Još sam je pitala da mi kaze jel misli da fantaziram ili ne, pa je rekla da je bolje provjeriti. Imam vodene iscjetke, danas bas dosta. Beba se umirila, javlja se samo navečer kako spada, ovo preko dana je stvarno jako slabo. I naravno, povremeni bolovi u donjem dijelu trbuha i leda. Budući da mi je dijagnosticirana manja količina plodne vode i ja mislim da mi je bolje provjeriti i da me tamo proglase ludom, nego da ugrozim svoju bebu
Naravno! Nek pricaju o ludilu koliko hoce a nek sa ti sigurna skupa sa svojoj bebicom. A sto ti je? Kako se osjecas trenutno?
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 08.12.2017., 11:19   #9102
Yenna odi bez razmišljanja. Zato oni tamo i služe da provjere jel sve ok. Najmanje zlo ak ti kazu da si dolazila bezveze. Nek bude tako.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 08.12.2017., 11:19   #9103
Yenna, držim fige da je lažna uzbuna!
For My Pain is offline  
Old 08.12.2017., 11:31   #9104
Yenna drzim fige
Ja cekam pregled i dosta sam nervozna razmazio me mm valjda kaj je uvijek isao samnom a danas kak je termin prije podne nemre
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 08.12.2017., 12:05   #9105
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Znam da si onda službeno u terminu, ali sad sam se pogubila...zašto ideš onda na porod? Zbog onog tlaka i toga da je bebica dobila premalo na težini? To bi ti onda moglo biti negdje taman oko Božića ili?




Zvuči kao da bi moglo početi!



Ako nekoga zanima za tečaj, mi smo jučer odradili naš i ako je nekome blizu ili spretno, preporučam Prilaz baruna Filipovića u Zagrebu.

Ne znam dal se mijenjaju sestre,
pretpostavljam da da, nama je bila sestra Jasna Pisuljak i žena je fenomenalna.

Onaj dio sa začećem je totalno preskočila, a skoncentrirala se na bitnije stvari i po ničem nije previše pilala.

Drugi dan je bio u cijelosti posvećen dojenju, s tim da je ona savjetnica za dojenje pa nam je dala i puno brojeva telefona savjetovališta za dojenje i slično.

Iako sam se ja već počela informirati s filmićima o dojenju pa ne mogu reći da sam vidjela nešto što već nisam, ali svaka pohvala za pristup.

Meni se strašno nije dalo ići na taj tečaj baš zbog onog što ste govorile da se raspreda o nepotrebnim stvarima, ali na kraju mi je bilo žao da nije i dulje potrajalo.
bolovi stali..-.-
al ko zna do kraja dana ..svasta moze biti

mislim da se ne menjaju.. na ovom linku, na sluzbenim stranicama grada Zg pise tocno di je koja: http://www.zagreb.hr/trudnicki-tecajevi/453

Quote:
yenna89 kaže: Pogledaj post
Ja cu u Petrovu na hitnu cim muz uspije doći s posla. Zvala sam svog dr, on je na seminaru pa mi se sestra javila i to mi savjetovala. Još sam je pitala da mi kaze jel misli da fantaziram ili ne, pa je rekla da je bolje provjeriti. Imam vodene iscjetke, danas bas dosta. Beba se umirila, javlja se samo navečer kako spada, ovo preko dana je stvarno jako slabo. I naravno, povremeni bolovi u donjem dijelu trbuha i leda. Budući da mi je dijagnosticirana manja količina plodne vode i ja mislim da mi je bolje provjeriti i da me tamo proglase ludom, nego da ugrozim svoju bebu
sve smo mi lude kad su u pitanju nasa djeca bolje odi provijeri. mozda da odes odmah taxijem ak mozes da ne cekas mm-a predugo? pa on nek dojde kad uspije..
5Eveline5 is offline  
Old 08.12.2017., 12:08   #9106
Yenna, drzim palceve na rukama i nogama!

Taj strah, te strepnje... to mi je najgori dio, pogotovo ovo otkad mirujem pa stalno gledam, analiziram je li sve ok.
Slažem se s curkama, bolje otici i "bezveze" nego da poslije zalim.
I meni je i jucer i danas onako lagano boljuckanje u donjem dijelu trbuha, nije nista strasno ali sve to izaziva strah. Jedva cekam da dodjem u normalan termin, bar mrvu ce bit lakse da znam da sam u terminu pa nek boljucka!
*narayan* is offline  
Old 08.12.2017., 12:16   #9107
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Znam da si onda službeno u terminu, ali sad sam se pogubila...zašto ideš onda na porod? Zbog onog tlaka i toga da je bebica dobila premalo na težini? To bi ti onda moglo biti negdje taman oko Božića ili?
zgleda da radi svega pomalo, doktor je reko neki dan ako mi se tlak povisi idem odma na porod, jutros da su nalazi u redu ali da ipak ostajem do 37 tt, a doktorica je još dodala da u pon idem na uzv da vide bebu, tak da ak ne prije, onda najvjerojatnije u srijedu idem, onda mi bude punih 37tt, znači i prije Božića
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 08.12.2017., 12:39   #9108
Yenna i ja bih otišla provjeriti, držim fige da je sve ok!
Slugterra is offline  
Old 08.12.2017., 12:49   #9109
cure, nesto ste pisali ovih dana o muzu koji ne moze na bolovanje za dijete kada je zena na komplikacijama ili porodiljnom? to je stvarno tako?
cvexter is offline  
Old 08.12.2017., 12:51   #9110
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
cure, nesto ste pisali ovih dana o muzu koji ne moze na bolovanje za dijete kada je zena na komplikacijama ili porodiljnom? to je stvarno tako?
Nije bilo da ne moze, nego pitanje dal moze, i većina misli da se može
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 08.12.2017., 12:52   #9111
Mislim da za komplikacije može, ali ako je žena na porodiljnom da ne ide. Znam da je bila negdje priča da su dr ispitivali da li je žena na porodiljnom kad su davali potvrde
Snow Fairy is offline  
Old 08.12.2017., 12:54   #9112
Evo google mi ovo izbacuje jedino

ŠTO KAŽE HZZO
Od 1. srpnja na snazi je Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju kojim se prema čl. 45 propisuje pravo na naknadu plaće za vrijeme bolovanja radi njege djeteta. Naknadu za dijete do 18. godine života osiguranik može ostvariti ako drugi roditelj nije nezaposlen, ako živi sam s djetetom (samohrani roditelj ili razveden), ako istodobno ne koristi to pravo za drugo dijete i ako za dijete kojemu je potrebna njega nema priznato pravo roditelja njegovatelja, stoji u dopisu HZZO-a gdje nam je potvrđeno i da je izuzetak oboljenje drugog roditelja. Također naglašavaju da tek nakon provjere podataka i ostvarenih uvjeta u Izvješću o privremenoj nesposobnosti za rad koje popunjava roditelj, isplata naknade plaće može biti izvršena.
Podatke o radnom statusu drugog roditelja provjeravamo uvidom u evidenciju osiguranih osoba HZZO-a, dakle ne tražimo provjeru od drugih institucija. Iz statusa osiguranih osoba može se utvrditi je li neka osoba zaposlena ili nije zaposlena, kažu u HZZO-u.

Iz članka http://www.glas-slavonije.hr/218800/...anje-za-dijete doduše iz 2013.
Snow Fairy is offline  
Old 08.12.2017., 13:00   #9113
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Yenna, drzim palceve na rukama i nogama!

Taj strah, te strepnje... to mi je najgori dio, pogotovo ovo otkad mirujem pa stalno gledam, analiziram je li sve ok.
Slažem se s curkama, bolje otici i "bezveze" nego da poslije zalim.
I meni je i jucer i danas onako lagano boljuckanje u donjem dijelu trbuha, nije nista strasno ali sve to izaziva strah. Jedva cekam da dodjem u normalan termin, bar mrvu ce bit lakse da znam da sam u terminu pa nek boljucka!
Sve sto si napisala potpisujem. Strah i briga cijelih 9 mjeseci pa stvarno cu grunit na zivce! Danas me bolucka,ne strasno. Ali tjera me na wc ne kao proljev nego normalno ali opet izaziva strah(dal je to ciscenje pred porod sta li) ugl cirkus u glavi
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 08.12.2017., 13:25   #9114
Quote:
Ana Niko kaže: Pogledaj post
Sve sto si napisala potpisujem. Strah i briga cijelih 9 mjeseci pa stvarno cu grunit na zivce! Danas me bolucka,ne strasno. Ali tjera me na wc ne kao proljev nego normalno ali opet izaziva strah(dal je to ciscenje pred porod sta li) ugl cirkus u glavi
Ma ja mislim da se to nasi bebeki pripremaju za vanjski svijet ali zelim vjerovati da je to sve normalno.
Da ne moram mirovati, vjerojatno tome uopce ne bi pridodavala paznju, a ovako su nam u strahu velike oci.
Sigurna sam kad udjemo u onaj 36/37. tjedan da cemo se manje brinuti.
Mislim da je i to što te tjera na wc normalno, vjerojatno je i to neka reakcija na mozak koji radi 100 na sat.
Ma samo pokusaj sad koji dan malo vise odmorit i pomalo, sve pomalo.
*narayan* is offline  
Old 08.12.2017., 13:28   #9115
Ja cu se smatrati u terminu od 34/35. tjedna

Pa sta bude

Konačno sam počela prati robicu, možda bude majke od mene
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Old 08.12.2017., 13:41   #9116
Evo me s pregleda,srceko je super sad cekam da mi ginicka javi termin za redovnu kontrolu
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Old 08.12.2017., 13:44   #9117
Quote:
*narayan* kaže: Pogledaj post
Yenna, drzim palceve na rukama i nogama!



Taj strah, te strepnje... to mi je najgori dio, pogotovo ovo otkad mirujem pa stalno gledam, analiziram je li sve ok.

Slažem se s curkama, bolje otici i "bezveze" nego da poslije zalim.

I meni je i jucer i danas onako lagano boljuckanje u donjem dijelu trbuha, nije nista strasno ali sve to izaziva strah. Jedva cekam da dodjem u normalan termin, bar mrvu ce bit lakse da znam da sam u terminu pa nek boljucka!

Ma kvragu i ti bolovi....mene vec 2 tjedna boli sve nesto pomalo....ili pocinje dolje nisko, kao u predjelu mjehura i siri se u leđa, ili pocne u krizima prema trbuhu....nit me otvara nit nist....jucer na pregledu, cerviks jos uvijek 1čl zatvoren....jedino kaj primjecujem da mi trbuh ide prema dolje....

Imam osjecaj da ce ovih zadnjih tjedan dva trajati cijelu vjecnost....a tak sam se zurila panicno prati robicu i peglati, kompletirati torbu za rodiliste i sterilizirati bocice i sve ostale rekvizite....

Btw. ja sam za bolnicu sve utrpala u manji kofer, nekim cudom je sve stalo...tu ste pricale da pakirate nuzne stvari za rađaonu u manju torbu....jelmpostoji neki poseban razlog za to, tipa da ti nedaju nosit cijeli kofer ili kaj....
vienne is offline  
Old 08.12.2017., 13:49   #9118
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
Ma kvragu i ti bolovi....mene vec 2 tjedna boli sve nesto pomalo....ili pocinje dolje nisko, kao u predjelu mjehura i siri se u leđa, ili pocne u krizima prema trbuhu....nit me otvara nit nist....jucer na pregledu, cerviks jos uvijek 1čl zatvoren....jedino kaj primjecujem da mi trbuh ide prema dolje....

Imam osjecaj da ce ovih zadnjih tjedan dva trajati cijelu vjecnost....a tak sam se zurila panicno prati robicu i peglati, kompletirati torbu za rodiliste i sterilizirati bocice i sve ostale rekvizite....

Btw. ja sam za bolnicu sve utrpala u manji kofer, nekim cudom je sve stalo...tu ste pricale da pakirate nuzne stvari za rađaonu u manju torbu....jelmpostoji neki poseban razlog za to, tipa da ti nedaju nosit cijeli kofer ili kaj....

Kofer je za sobu, za rađaonu se uzima torba/ruksak/vrećica sa stvarima koje bi ti tamo trebale. Bar je na Merkuru tako, kofer ti muž dofura posije u sobu.
hottie_zg is offline  
Old 08.12.2017., 13:51   #9119
Quote:
vienne kaže: Pogledaj post
tu ste pricale da pakirate nuzne stvari za rađaonu u manju torbu....jelmpostoji neki poseban razlog za to, tipa da ti nedaju nosit cijeli kofer ili kaj....
U vinogradskoj nisam ništa smjela nositi u rađaonu pa sam imala samo jednu torbu
Na SD traže za rađaonu malo posebnu torbu/vrećicu pa zato imam zasebno sad
Snow Fairy is offline  
Old 08.12.2017., 13:58   #9120
Scissors, pocelo je gnježđenje, nema sta!

Ja jos nisam kupila bočice ako ce mi trebati, dobila sam neku reklamnu od Aventa pa se tjesim da imam bar jednu koja izgleda ko moja cica!

Vienne, i ja sam sve strpala u mali kofer, nekako mi se ne da razdvajati jos i u ruksak jer ne znam hocu li zavrsit na carskom ili vaginalnom. A mm je ionako spremao kofer pa ako i završim u rađaoni, sve za rađaonu smo stavili na vrh kofera pa je lako izvadit a tamo mi ionako nece puno toga trebati (spavacica, ulosci, jednokratne gacice i voda).
*narayan* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:20.