Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 14:18   #41
Quote:
-Daniel- kaže:
brezovka

da li treba biti jako dobar da bi dobio spasenje? Ne, jer ispovjedanjem svojih grijeha ti je oprošteno!


Bog najviše voli poslušnost, a poslušnost znači u prvom redu vjerovati u Njegovog Sina, (Tko god vjeruje u mene, ako i umre, živjet će. Iv11-25), zatim vršiti zapovjedi (Ljubi Gospodina Boga svoga, ljubi bližnjega kao samog sebe), ispovjedati se za grijehe, uzimati Kristovo Tijelo i Krv, pomagati slabima, nemoćnima, posjećivati bolesne, čitati Bibliju koja je Njegova Riječ...

ti kažeš otkud pravo meni govoriti tko je spašen a tko nije? točno ja nemam to pravo, pa i za sebe mislim da je to odluka sa Neba, a ne moja. ali imam nadu u to jer vjerujem, (ne prezirem milost Božju, jer, ako opravdanje dolazi po Zakonu, onda je Krist uzalud umro. Gal 2-21)....
Daniel...slažem se s tobom. Zakonom se čovjek ne može opravdati...ne zato jer opravdanje ne bi vrijedilo, već stoga što ga je teško ispoštovati. Zakon je dan da čovjek izmjeri sebe. Nakon pada. I izmjeren je. Do raja nije stigao svojom pravednošću niti to može. Raj bi bio prazan da ga naša pravednost i poštovanje Božjih zakona puni.
Jedino ime pod nebom je Kristovo ime. Žrtvom Kristovom u Zakonu je napravljen prečac. Što ne znači da oni koji Zakon ispoštuju neće zaraditi spasenje. Ali malo je takvih. Jako malo. I oni to znaju. A znaju i oni koji ga ne mogu ispoštovati. A htjeli bi. Da Bog ne bi izgubio svoje Zakon je okrunjen Kristovom žrtvom.
A On nije umro za kršćane samo već je žrtvovan radi svih. I vjernika i nevjernika. Oni koji tu Njegovu žrtvu prihvate...bit će im lakše. Koji ne prihvate....ima na nebu solidarnosti. Veća je od naše. Uostalom Isus ih može priznati po svojoj ljubavi.
Ali oni koji ga ipak priznaju...samo usnama a ne srcem mogu li se pravdati da nisu znali. Oni bi mogli biti oštrije suđeni. Ovdje mislim na nas kršćane.
Jer put do raja je dug. Svima nama. ...u raju nema zavisti, zlobe, ljutnje, neprijateljstva....mi ćemo morati učiti ljubav.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 14:44   #42
Quote:
-Daniel- kaže:

kakav opet jedan pametni post koji misli da razumije svemirske i Božje putove svojim jednim strašno dubokim rječnikom koji je na bazi filozofkih zamisli o nepotrebnosti Isusove žrtve i to sve krivi vjerojatno ljudskoj neistraženoj psihologiji....

To govori onaj tko umjesto svojih riječi koristi tuđe...
toliko o razumjevanju tuđih i ne imanju svojih riječi.
Komunikacija na tvojoj duhovnoj ravni ima svojeg odjeka jedino kod ameba, pa ti želim puno tuđe žrtve za tvoje grijehe
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 15:32   #43
ZA SVE OSIM GAME DEVELOPERA:

Možemo mi misliti i vjerovati što god hoćemo i kako hoćemo, slobodna volja nam je dana, ali Božja Volja je da budemo poslušni a to znači prihavtiti Njegovu Riječ u cjelosti a ne samo one stihove ili poglavlja koja se nama sviđaju ili koja nam lijepo škakljaju naše uši...(to je tipično učenje današnjih svećenika, samo propovjedaju o onome što vjernici žele čuti a ne ono što Bog zapravo kaže)

ZA GAME DEVELOPERA:

nisi mi odgovorio na pitanje...zašto samo napadaš i pričaš o urotama u kršćanstvu?

ovo što ti govoriš ne razumiješ jer da razumiješ ne bi se hvalio svojom velikom obrazovanošću sa 600 knjiga, ne zaboravi sotona se može lako preobraziti u anđela svjetla...

to što ti nemaš vjere mene ne zanima isto tako kao što tebe ne zanima moja glupa pamet koja ne može raspoznati da je svijet jedna velika urota i da je Kristova Žrtva jedna manipulacija narodima...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 16:05   #44
Ma neću ti ništa odgovorit, postoji toliko validnih činjenica i dokaza koje cijelo kršćanstvo može rastaviti na proste faktore kao falsifikat egipatske religije, ali ti bi i dalje to pridao sotoni pa mi je isti đava, moga bi hrpu spisa i dokaza ali i dalje bi ti po svom pa jednostavno neda mi se gubiti vrijeme.
Znam ja da je puno lakše vjerovati nego se uhvatiti u koštac sa drugim mogućnostima i istraživati.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 17:58   #45
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Jedva čekam ponovo gledati to mrcvarenje u kojem mesare sa zadovoljstvom sadiste svojeg bogočovjeka, da bi ih kakti s time otkupio i da bi se zakupilo dovoljno marketinškog prostora za jednu organizaciju želju moći.

Strašno je to kako se ne-svijesno utječe na osobni osjećaj krivnje, a da ti se imputira krivica koja se spere žrtvom drugoga.
Koja perfidija duha i kupovina osjećaja vlastite neodgovornosti za svoja djela, jer eto jedan je već sve za nas učinio.


Mrcvarenje a eto baš su oni "izabrani" sa najvećim guštom uživali u tome. Pilat se čudi i kaže da na njemu ne nalazi nikakve krivice. A oni viču "raspni, raspni".

www.hbk.hr/biblija
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 17:59   #46
Quote:
-Daniel- kaže:
Židovski narod nema krivice u Isusovom ubojstvu,.......

A Zaharija, a Stjepan??? Trebam li još nabrajati?
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:07   #47
Moby, to kažu tekstovi da se to vikalo, ali dali se to zaista tako dogodilo nisam baš siguran, štoviše poznato je da su se evanđelja originalna spalila i napisala nova, pa sad dali je to ostalo originalno.....e ja nisam baš siguran.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:31   #48
A neznam a ja sam uvjeren da je Vatikan to malo preuredio tako da ljepše izgleda, ustvari je valjda još gore bilo a eto da nebi izazvali provalu "antisemitizma" onda su napisali u naslovu Pilat osuđuje Isusa na smrt što je notorna laž Al čem da se čudim kad su u Vatikanu ionako sami cionistički sluge
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:41   #49
Quote:
mobyXXL kaže:
A Zaharija, a Stjepan??? Trebam li još nabrajati?
jednim dijelom se slažem s tobom, ali takvi koji su ubili Stjepana su bili pod utjecajem istih farizeja...

no u svakom slučaju ja volim jako Židove pa makar kakvi bili, isto tako bi htio da priznaju Krista jako...i konačno!

Quote:
GameDeveloper kaže:
Znam ja da je puno lakše vjerovati nego se uhvatiti u koštac sa drugim mogućnostima i istraživati.
e tu si se zabunio, puno, puno, puno je teže vjerovati u današnjem svijetu nego istraživati činjenica...

najlakše je čitati knjige i tobožnje činjenice...to može svatko i onda se praviti pametan među vjernicima i govoriti 1,5 milijarda kršćana u svijetu da su glupi što vjeruju u Sina Božjeg!

To može svatko...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:48   #50
Quote:
-Daniel- kaže:

no u svakom slučaju ja volim jako Židove pa makar kakvi bili, isto tako bi htio da priznaju Krista jako...i konačno!
LOL da znaš kakvi su i kakvima nas smatraju nebi ih volio neg se pred njima sakrio u prvu mišju rupu. O Isusu imaju pa blago rečeno bezobrazno mišljenje a Talmud je prepun pljuvanja po Isusu Tja pa ipak su oni odabrani superiorni narod Njih je njihov bog navodno izabrao, svi mi ostali mu nismo važni...
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 18:57   #51
Quote:
mobyXXL kaže:
LOL da znaš kakvi su i kakvima nas smatraju nebi ih volio neg se pred njima sakrio u prvu mišju rupu. O Isusu imaju pa blago rečeno bezobrazno mišljenje a Talmud je prepun pljuvanja po Isusu Tja pa ipak su oni odabrani superiorni narod Njih je njihov bog navodno izabrao, svi mi ostali mu nismo važni...
znam kakvi su i što misle o Isusu (ne svi naravno)...ali baš zbog toga vidiš što im se sve događalo kroz povijest zato što se oslanjaju na sebe i na ameriku umjesto na Boga!

Bog je okrenuo svoje lice od njih dok ne priznaju Isusa (vjerojatno) i zato kažem da ih volim jer stvarno bi htio da Ga priznaju...

vidiš koliko je dobar Bog kada i usprkos tolikom pobunjenošću protiv Njegovog Sina On ih uzdiže i pomaže im a oni nikako da se osvjeste...

zato treba moliti Boga da im pokaže tko je zapravo Krist!
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:50   #52
Quote:
mobyXXL kaže:
LOL da znaš kakvi su i kakvima nas smatraju nebi ih volio neg se pred njima sakrio u prvu mišju rupu. O Isusu imaju pa blago rečeno bezobrazno mišljenje a Talmud je prepun pljuvanja po Isusu Tja pa ipak su oni odabrani superiorni narod Njih je njihov bog navodno izabrao, svi mi ostali mu nismo važni...
Jesmo mu važni. Radi toga je i izabrao Židove prve.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:53   #53
Quote:
-Daniel- kaže:
Pa da Bog zbilja ne obrani svoje izabranike koji dan i noć vapiju prema njemu? I da zategne s njihovom stvari? Kažem vam, brzo će ih obraniti. - Ali, hoće li Sin Čovječji, kada dođe, NAĆI POUZDANJA NA ZEMLJI?"Luka 18-7,8
Eh, da...jesi li svjestan da se, ako je ovo istinito, Sin Čovječji mora požuriti? Za kojih par stoljeća će ljudska civilizacija dosegnuti zvijezde tako da apokaliptični dolazak (samo) na Zemlju neće imati smisla jer će većina pozitivaca i negativaca živjeti podalje od mjesta Sudnjeg dana.
Minsc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 20:21   #54
Daniel ja nebih rekao baš tako, znaš li ti koliko je meni osoba reklo da neželi istraživati jer se boje onoga što bi pronašli a svoj sistem vjerovanja jednostavno ne žele ugroziti jer se s time nebi mogli nositi.
Zar tobožnje činjenice nisu evanđelja i ta priča o isusu, to je još "najtobožnija" činjenica da se netko sjetio pisati o isusu 50 godina nakon njegove smrti.
uglavnom, da ne duljim bezveze i dalje bezveze, činjenica je da se puno tu toga ne slaže i da samo sebe pobija.
Tko shvati shvati, tko ne živi u svom svijetu.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 21:03   #55
Quote:
GameDeveloper kaže:
Daniel ja nebih rekao baš tako, znaš li ti koliko je meni osoba reklo da neželi istraživati jer se boje onoga što bi pronašli a svoj sistem vjerovanja jednostavno ne žele ugroziti jer se s time nebi mogli nositi.
Zar tobožnje činjenice nisu evanđelja i ta priča o isusu, to je još "najtobožnija" činjenica da se netko sjetio pisati o isusu 50 godina nakon njegove smrti.
uglavnom, da ne duljim bezveze i dalje bezveze, činjenica je da se puno tu toga ne slaže i da samo sebe pobija.
Tko shvati shvati, tko ne živi u svom svijetu.
Teže je vjerovati. Kad bi bilo znanje to ne bi vjera bila. Mada iza vjere ponekad dolazi znanje...iza one koja nije slomljena,a kroz vatru je prošla.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 21:08   #56
Quote:
GameDeveloper kaže:
Daniel ja nebih rekao baš tako, znaš li ti koliko je meni osoba reklo da neželi istraživati jer se boje onoga što bi pronašli a svoj sistem vjerovanja jednostavno ne žele ugroziti jer se s time nebi mogli nositi.
Zar tobožnje činjenice nisu evanđelja i ta priča o isusu, to je još "najtobožnija" činjenica da se netko sjetio pisati o isusu 50 godina nakon njegove smrti.
uglavnom, da ne duljim bezveze i dalje bezveze, činjenica je da se puno tu toga ne slaže i da samo sebe pobija.
Tko shvati shvati, tko ne živi u svom svijetu.
Točno i ja se isto plašim toga...

neprotiv, ja sam istraživao prije to što ti propovjedaš i vjerovao sam u to, ali zašto se plašim istraživat to više?

Zato jer bi povjerovao u to i onda bi mi vjera u Krista bila na nuli...što nikako ne želim da mi se desi...zašto ne želim?

zato što kada ovako nešto ti spomeneš onda se sjetim tih svih "činjenica" koje znam o tome i vjera mi se smanji te me onda demoni pokraj mene još pritišću i prisejćaju me tih "činjenica" samo da malo smanjim vjeru u Krista...

E, a onda se moram prisilit da se sjetim svih onoh nadanarvanih stvari koje su mie se dogodile i koliko puta je Bog intervenirao u moj život kako bi me odveo na pravi put...

vidiš može svatko bez problema povjerovat u to što ti vjeruješ ali puno teže je zadržat vjeru u Krista...a to zapravo hoće sotona, a te udalji od Njega...

je više ne trebam dokaze ni činjenice kakve ti imaš za istraživati jer imam Krista u Srcu i isto tako neke nadnarvane stvari da me podsjećaju kako je Uskrsli Krist STVARAN!

znaš, treba pustiti Boga u svoj život kako bi ti pokazao da je On tu pokraj tebe...

ovo sa iluminatima itd. ja znam i tipe "antikrist" projekt, no moraš se kod toga zapitati da - svaka situacija koje išle na neko ZLO i za ZLO je propala u svijetu, a iluminati ne propadaju jer Bog im dopušta da pripreme svijet na antikrista jer On će tako SUDITI SVIJET...sve je u Njegovim Rukama i po Njegovom Planu...

Bog želi samo vjeru, ne želi nikakve činjenice jer On ionako nije ostavio toliko vjerodostojnih činjenica da bi mogli vjerovati sa sigurnošću u nešto takvo!

to je samo kušnja vjere, a na tebi i na svakome je da li će propasti u ti kušnju ili će ju prebroditi sa Božjom pomoći - u drugom slučaju, On se ponovno proslavlja...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 21:13   #57
i još nešto ću ti reći zbog takvih ljudi kao što si ti pisci sf-romana i romana s teorijama urote vrlo dobor zarađuju...

a što si ti rekao za vodstvo Crkve, u Vatikanu....pa sotona je uvuko u sam vrh Vatikana, to je najmanji problem kod ubjeđivanja tvojih vjerovanja...

pa samo pogleda marijanske dogme (iz 1854. i 1950) u KC koje ni u kojem smislu nisu u suglasju sa Biblijom...

to ti je sami dokaz kako se sotona uvukao u Vatikan
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 08:20   #58
Quote:
-Daniel- kaže:

to ti je sami dokaz kako se sotona uvukao u Vatikan
Konačno.....samo što je on tamo od osnutka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 10:48   #59
Quote:
Konačno.....samo što je on tamo od osnutka.
on je tamo od osnutka svijeta
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 10:51   #60
Quote:
-Daniel- kaže:
on je tamo od osnutka svijeta
ali oni nisu od osnutka svijeta
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.