Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 15:24   #101
ma valjda neću baš na moj dan...ako da bit će vako
pa da po trubljenju auta subotom, u prosjeku imamo dva vjenčanja svaki vikend ovdje.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:57   #102
A prije ste nazvali i najavili se ili ste išli na razgovor u uredovno radno vrijeme Župnog ureda ?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:24   #103
Quote:
petra25 kaže:
a uostalom ima i vise maticara koji mogu izaci na teren kaj ne? drzim fige!
svi izlaze na teren, ali najjeftinije prođeš ako se dogovoriš s onim koji je najbliži mjestu vjenčanja. znam iz osobnog iskustva cijelu proceduru..
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 14:51   #104
Quote:
petra25 kaže:
vidim da svi imamo slicne probleme, i mene su cudno pogledali u crkvi kad sam pitala jel sad vec mogu rezervirati datum u crkvi za sesti mjesec slijedece godine

ja sam išla prije 3 tjedan da rezerviram za drugi mjesec, pa su me čudno pogledali. navodno, svake godine u jedanaestom mjesecu dobivaju nekakvu knjigu u koju zapisuju mladence i u kojoj već unaprijed imaju zapisane sve tečajeve za mladence, raspoređeno po crkvama.
i sad ti šalji pozivnice van Hrvatske...
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 18:42   #105
Ja već mjesec dana pokušavam dobiti župnika u župnom uredu crkve u kojoj želimo vjenčanje, ali se tamo nikad nitko ne javlja . Jedan jedini put kada mi se netko javio mi je rekao da se telefonski moram dogovoriti za sastanak sa župnikom i od tada ja zovem, zovem, zovem, ali nitko da bi dignuo slušalicu. Tako da se ja i dragi spremamo otići direktno tamo, pa šta bude! Isto se malo bojim da će nas blijedo pogledati kada kažemo da želimo rezervirati za peti mjesec.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 07:29   #106
Durica u koju crkvu planirate?
Ja isto planiram za sedmi mjesec već se lagano najaviti pogtovo što mi namjeravamo svećenika drugog imati ali u mojoj crkvi ajme sve se bojim kako će to na kraju sve ispasti !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 09:16   #107
Quote:
Breskva kaže:
Durica u koju crkvu planirate?
Ja isto planiram za sedmi mjesec već se lagano najaviti pogtovo što mi namjeravamo svećenika drugog imati ali u mojoj crkvi ajme sve se bojim kako će to na kraju sve ispasti !
Ja sam bila ovu nedjelju poslije podnevne mise i sve super ali cim je cuo da zelim drugog svecenika nastalo je sranje , zato danas idem na Kaptol kod glavnog Vikara po pismenu potvrdu i dozvolu da malo svog svecenika spustim na zemlju . Inace i crkvu mozes rezervirat tek nekih 2 mjeseca unaprijed, ali ako je svecenik dobar dat ce ti i 6 mjeseci ranije
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 09:22   #108
Radi se o crkvi u Remetama. Iako sam čula da je župnik skroz ok, malo me je frka jer je to šet mjeseci unaprijed, ali idem probat pa šta bude. Ovaj tjedan ću se nekad zaletit pa vam javim kako je bilo.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 09:32   #109
ajde pliz javi
toga se i ja bojim da neće dati iako bi oni to trebali dozvoliti!
mi ćemo iza nove godine na razgovor ipak mi još 9 mjeseci tako da ne bi bilo čudnih pogleda
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:51   #110
Sve ovisi o svećeniku. Mi smo bili prije dva tjedna i sve dogovorili, a vjenčanje nam je u srpnju. Rekao nam je da obavimo tečaj što prije, prikupimo potvrde i to je to! A niti dragi ni ja nismo iz te župe, ali su se moji roditelji tamo vjenčali, a ja krstila.
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 16:35   #111
Ja san isto tila za 6. misec rezervirat datum ali matičarka nas je blido pogledala i rekla da dođemo za par miseci..i da se uopće ne moramo vjenčat u općini već samo u crkvi..a to šta se tiče datuma je blesavo. Zašto ne bi mogli ako smo već rezervirali salu samo negdi predbilježit da budeš sigurna da neće bit gužve i žurbe taj dan..
crnka st is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 16:08   #112
hej, evo mene opet s možda malo bedastim pitanjem...al što ću kad neeeznam ovaaaj...mene zanimaju dokumenti nakon vjenčanja, znači onaj vjenčani list i to. mi naime, planiramo, naravno nekamo oići taj tjedan poslije, ili možda samo na vikend. al ne kužim kako putovati ako nemam neke dokumente. npr. kako mogu recimo nekamo van otići bez putovnice koju isto tako treba mijenjati...i osobna i tako te stvari. Kako to ide? ili mogu na staru putovnicu pa samo vjenčani list pokazati? jer bi mi sad malo gledali ponude pa tako da znam što se događa s tim..
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 18:03   #113
Quote:
kitty b kaže:
hej, evo mene opet s možda malo bedastim pitanjem...al što ću kad neeeznam ovaaaj...mene zanimaju dokumenti nakon vjenčanja, znači onaj vjenčani list i to. mi naime, planiramo, naravno nekamo oići taj tjedan poslije, ili možda samo na vikend. al ne kužim kako putovati ako nemam neke dokumente. npr. kako mogu recimo nekamo van otići bez putovnice koju isto tako treba mijenjati...i osobna i tako te stvari. Kako to ide? ili mogu na staru putovnicu pa samo vjenčani list pokazati? jer bi mi sad malo gledali ponude pa tako da znam što se događa s tim..
Nakon vjenčanja smo išli na medeni mjesec odmah sljedeći tjedan, koristila sam staru putovnicu( jer oni na granici nisu znali da sam se ja udala).
Vjenčani list ti je gotov za otprilike tjedan dana nakon svatova, i tek onda sa tim listom možeš zatražiti novu osobnu sa novim prezimenom koja će ti tek 2 tjedna nakon zahtjeva biti gotova.
Mislim da možeš bez problema koristiti staru putovnicu...i nakon medenog polako krenuti na mjenjanje papira...vjeruj mi da nećeš imati nikakvih problema
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 18:48   #114
ne znam 100% ali ako se ne varam rok za promjenu dokumenata je 3 mjeseca (mozda i vise ali manje nije sigurno)
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 18:57   #115
hej curke ak nekome pomaze prosli tjedan sam doznala iz svoje crkve da ce zapisivati svadbe nakon Bozica...tak da jos malo se strpite pa svratite nakon Bozica do vasih crkvica vjerujem da je u vecini crkvi tako....pa nas nitko vise nebu blijedo gledao
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 09:01   #116
Quote:
kitty b kaže:
hej, evo mene opet s možda malo bedastim pitanjem...al što ću kad neeeznam ovaaaj...mene zanimaju dokumenti nakon vjenčanja, znači onaj vjenčani list i to. mi naime, planiramo, naravno nekamo oići taj tjedan poslije, ili možda samo na vikend. al ne kužim kako putovati ako nemam neke dokumente. npr. kako mogu recimo nekamo van otići bez putovnice koju isto tako treba mijenjati...i osobna i tako te stvari. Kako to ide? ili mogu na staru putovnicu pa samo vjenčani list pokazati? jer bi mi sad malo gledali ponude pa tako da znam što se događa s tim..
mislim da je rok za promjenu dokumenata 6 mjeseci. ja se udala 4.8. i tek neki dan podigla novu osobnu, ostalo jos ceka
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 08:40   #117
Istina, provjereno, zakonski rok u kojem se moraju promjeniti dokumenti je 6 mjeseci!!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 18:53   #118
Evo da i ja javim. Pošto se uredovno vrijeme župnog ureda poklapa s mojim, poslala sam danas mamu da malo ispita kada bi mogli doći na razgovor za vjenčanje. Ona bila danas i rezervirala mi termin (blažene mame). Rekao joj je svećenik da dobro da je došla jer baš tada imaju nekakve duhovne vježbe, krštenja i ostalo, a i svibanj je pun svadbi pa je on odmah nama rezervirao termin, a njoj rekao neka mi samo dotavimo dokumente i tako potvrdimo ono što je on danas zapisao. Stvarno ne mogu vjerovati da je sve prošlo bez ikakvih problema i da je uspjela rezervirati sve bez nas Ma svake pohvale tom svećeniku
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 22:01   #119
hmmm moram priznat da sam sad nakon ovih postova dosta zbunjena..Moj ljubljeni i ja smo sad u nedjelju nakon mise vidjeli da se kod nas u crkvi u iduci ponedjeljak odrzavaju zarucnicki tecajevi pa idemo to sredit. Ali ne znam morao li nesto posebno od papira vadit za tecaj? Kod nas je situacija takva da sam ja iz drugog grada i svi papiri su mi dolje u mojoj zupi..Pliz nemojte mi rec da moram ic u rodni grad po papire zbog tecaja.....plizzzzz Moramo odmah i rezervirat termin vjencanja za svibanj, valjda nece bit frke
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 08:24   #120
Quote:
lunalu kaže:
Ali ne znam morao li nesto posebno od papira vadit za tecaj? Kod nas je situacija takva da sam ja iz drugog grada i svi papiri su mi dolje u mojoj zupi..Pliz nemojte mi rec da moram ic u rodni grad po papire zbog tecaja.....plizzzzz Moramo odmah i rezervirat termin vjencanja za svibanj, valjda nece bit frke

ne, ne moraš u svoj grad po papire, jer za tečaj ne treba ništa. dakle, samo se najavite svečeniku, kako bi mogao preipremiti potvrde i za vas i to je to - 5 dana slušanja svega i svačega. meni, osobno, je izgledalo kao da sve skupa traje 5 godina...
nisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.