Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 09:17   #121
Quote:
petra25 kaže:
hej curke ak nekome pomaze prosli tjedan sam doznala iz svoje crkve da ce zapisivati svadbe nakon Bozica...tak da jos malo se strpite pa svratite nakon Bozica do vasih crkvica vjerujem da je u vecini crkvi tako....pa nas nitko vise nebu blijedo gledao
Nas su zabilježili sa strane sad, ali su nam rekli da sve moramo doći potvrdit još u prvom mjesecu, nakon blagdana. Kažu da uvijek početkom godine primaju termine, tako da mislim da si u pravu
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:23   #122
Quote:
Malabudala kaže:
Nas su zabilježili sa strane sad, ali su nam rekli da sve moramo doći potvrdit još u prvom mjesecu, nakon blagdana. Kažu da uvijek početkom godine primaju termine, tako da mislim da si u pravu
Istinito i zalosno.ja sam se sa svojim zakacila zbog toga jer me ne zeli upisat prije Bozica a udajem se u 1 mjesecu , i kaj da mu ja radim, jedino ga mogu ubit
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:24   #123
Curke, ja sam vam ovdje nova i puna pitanja... Gdje se u Zagrebu može obaviti zaručnički tečaj? I koliko često se ti tečajevi organiziraju?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:46   #124
Quote:
Žabica kaže:
Curke, ja sam vam ovdje nova i puna pitanja... Gdje se u Zagrebu može obaviti zaručnički tečaj? I koliko često se ti tečajevi organiziraju?
Tecajevi su svaki mjesec tj. tecajevi se rade u 4 zupe u Zagrebu, jedna od njih je Sv. Petra u Vlaskoj ulici, zatim Sv. Lepolda negdje u Dubravi i jos 2 kojima ne znam ime i imas ih svaki tjedan u mjesecu.
Jedino sto znam 100% je za zupu Sv. Petra da su tecajevi svakog punog drugog tjedna u mjesecu tj. upravo traju ovaj tjedan ( ja bila jucer i umrla od dosade. Sto znaci da svaki tjedan u mjesecu imas tecaj u nekoj od tih zupa.
Za tecaj se mozes raspitat i kod svog svecenika jer bi on trebao imat raspored.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:56   #125
Wedding, hvala ti. Pitala sam svog svećenika, ali on baš i nije bio upućen za područje Zagreba, rekao mi je da misli da ima na Sv. Duhu i Dubravi. Naime, trenutno živim u ZG, a vjenčanje će biti drugoj županiji pa bih htjela tečaj obaviti u Zg, jednostavije mi je .
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 10:15   #126
Evo jos

http://www.zupa-svkriz.hr/pastoral/zaruc_tecaj.htm ili http://www.zupa-svkriz.hr/
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:26   #127
Imaš taj tečaj i na Jarunu ako ti je bliže.Sveta mati slobode,Hrgovići neznam koji broj.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 21:55   #128
Jarun mi je blizu Uf, nadam se da će sve proći bez nekih komplikacija. Da, samo sam htjela nadodati, nama je svećenik rekao da mu se javimo nekih mjesec-mjesec i pol prije vjenčanja, da obavimo tečaj i donesemo papire iz matičnog. Iskreno nije mi baš neki svećenik, onako malo djeluje nezainteresirano, bilo me strah išta pitati...

Da, mene sada muči kako je on to zamislio da se javimo mjesec i pola ranije, mjesec dana prije vjenčanja bi pozivnice trebale biti podijeljene. Mislim da ću otići ranije u crkvu.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 22:32   #129
netko je napisao da je svećenik digao frku jer ste imali želju da vas vjenča drugi svećenik....??!!
ja imam dobra iskustva s tim...iako je vjenčanje 16.06.07,nisam imala mira i poslala sam mail u župni ured crkve gdje se želimo vjenčati i opisala situaciju (budući i ja smo prijavljeni u drugoj općini,ali živimo ovdje i vjenčali bi se ovdje-bla,bla...jedan svećenik je školski prijatelj s budućim pa želimo da nas on vjenča...)
Iznenadio me odgovor koji je već drugi dan stigao, da nema problema, da se slobodno možemo vjenčati u toj crkvi i da je njima čast ugostiti svećenika iz neke druge župe i da slobodno dođemo oko dogovora...
Jedino naravno što nas u matični ne primaju do poslije Uskrsa...To je bed...


odličan link: http://www.vjencanja.hr/imenik/imeni...to=brak#head03
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 09:59   #130
Quote:
kirshna kaže:
netko je napisao da je svećenik digao frku jer ste imali želju da vas vjenča drugi svećenik....??!!
ja imam dobra iskustva s tim...iako je vjenčanje 16.06.07,nisam imala mira i poslala sam mail u župni ured crkve gdje se želimo vjenčati i opisala situaciju (budući i ja smo prijavljeni u drugoj općini,ali živimo ovdje i vjenčali bi se ovdje-bla,bla...jedan svećenik je školski prijatelj s budućim pa želimo da nas on vjenča...)
Iznenadio me odgovor koji je već drugi dan stigao, da nema problema, da se slobodno možemo vjenčati u toj crkvi i da je njima čast ugostiti svećenika iz neke druge župe i da slobodno dođemo oko dogovora...
Jedino naravno što nas u matični ne primaju do poslije Uskrsa...To je bed...


odličan link: http://www.vjencanja.hr/imenik/imeni...to=brak#head03
Uf da je svecenik iz moje zupe bar takav , ja sam imala velikih problema iako sam sad dobila pristanak ali preko neke stvari .
Moram priznat da su se svi svecenici koje sam pitala zacudili na ponasanje ovog mojeg ali sta cu kad nas ima razlicitih
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 10:28   #131
Wedding, molim te ako mi možeš reći koliko dugo traju ta predavanja na zaručničkom tečaju. Znam da davim ali moram dragog psihički pripremiti za tečaj. Počinjemo od ponedjeljka
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 10:34   #132
Quote:
Durica26 kaže:
Wedding, molim te ako mi možeš reći koliko dugo traju ta predavanja na zaručničkom tečaju. Znam da davim ali moram dragog psihički pripremiti za tečaj. Počinjemo od ponedjeljka
Traju 5 dana (od ponedjeljka do petka) po 2 sata i imas cca 15 minuta pauze sto naravno ovisi i o sveceniku
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 10:34   #133
Durice, kod nas u Osijeku tečaj traje 6 večeri, odnosno svaki četvrtak i petak, dakle 3 tjedna...
Možda u Zagrebu to ide malo brže!
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 10:47   #134
Quote:
Wedding kaže:
Traju 5 dana (od ponedjeljka do petka) po 2 sata i imas cca 15 minuta pauze sto naravno ovisi i o sveceniku
2 sata ne smijem mu to ni reći. Ali svakako hvala na informaciji!
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:56   #135
Evo svjezih inf. vezanih za papirologiju potrebnu kod maticara i svecenika ako je crkveno vjencanje u pitanju:

Prije odlaska kod maticara treba vam:
- Izvod iz maticne knjige ne stariji od 3 mjeseca (od decka i cure i svaki kosta 25 kuna i on se izdaje u opcini u koju spadate po mjestu rodjenja)
-Domovnica (samo ako niste iz grada u kojem se vjencate)
- Ime, prezime i tocna adresa kumova
i tada kod maticara dobijete potvrdu koju placate 140 kuna + 20 kuna biljega koju donosite sveceniku. I da naglasim da ta potvrda od maticara vrijedi samo tri mjeseca tako da nemojte prije to vadit jer cete morat ponovno

Sveceniku nosite - Potvrde od maticara
- Potvrdu o zavrsenom zarucnickom tecaju
-Krsni i slobodni list ( od decka ili cure koji nisu iz zupe u kojoj se vjencate)

Nadam se da sam nekome pomogla
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 21:34   #136
Mi smo morali imati i domovnice iako smo iz grada u kojem smo se i vjenčali(Zgb)
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 08:58   #137
Quote:
milkica kaže:
Mi smo morali imati i domovnice iako smo iz grada u kojem smo se i vjenčali(Zgb)
Ma da? .....hm ocito se jos ne provode zakoni svegdje jednako. Ali ni ne cudim se, evo recimo ja nisam trebala sveceniku donjet nikakvu potvrdu od kumova (da su krsteni itd) a neki to jos uvijek traze iako po zakonu to vise nije potrebno jer ti kum moze bit bilo koja osoba koja je punoljetna ...ah lijepa nasa administracija i birokracija
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:02   #138
Quote:
Wedding kaže:
Nadam se da sam nekome pomogla
Hvala Wedding baš su me cifre zanimale...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:17   #139
Quote:
Wedding kaže:
Evo svjezih inf. vezanih za papirologiju potrebnu kod maticara i svecenika ako je crkveno vjencanje u pitanju:

Prije odlaska kod maticara treba vam:
- Izvod iz maticne knjige ne stariji od 3 mjeseca (od decka i cure i svaki kosta 25 kuna i on se izdaje u opcini u koju spadate po mjestu rodjenja)
-Domovnica (samo ako niste iz grada u kojem se vjencate)
- Ime, prezime i tocna adresa kumova
i tada kod maticara dobijete potvrdu koju placate 140 kuna + 20 kuna biljega koju donosite sveceniku. I da naglasim da ta potvrda od maticara vrijedi samo tri mjeseca tako da nemojte prije to vadit jer cete morat ponovno

Sveceniku nosite - Potvrde od maticara
- Potvrdu o zavrsenom zarucnickom tecaju
-Krsni i slobodni list ( od decka ili cure koji nisu iz zupe u kojoj se vjencate)

Nadam se da sam nekome pomogla
Da jos dodam da obred vjencanja u crkvi kosata 350 kuna
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 13:05   #140
Quote:
Wedding kaže:
Da jos dodam da obred vjencanja u crkvi kosata 350 kuna
400 kuna

nisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.