Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2006., 13:00   #161
Quote:
Sister kaže:
heheheeh tko bi rekao, ja sam mislila da u sobi imaš vlastiti oltar sa svijećama i da tu provodiš 24 sata

ali opet...ako tebe jedan način življenja vodi dobrim putem ne znaći da će i druge taj isti način voditi kao tebe. ti se možeš prikazati kao primjer i iznijeti svoj način koji si pronašao, a ne savjetovati ili nametati ljudima što da rade i kako da misle
vidiš ti to govoriš kao da je to MOJ put...

nije to MOJ put, to je put Božji iz Njegove Rječi...molim vas da prestanite to nazivati MOj put, to nije MOJ put
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 13:08   #162
Quote:
-Daniel- kaže:
što to?

2. poslanica Rimljanima čak ni ne postoji...
imas moj citat na 5. strani na koji si replicirao (replika na 6. strani)..
pa sam te pitao kako to da je biblija kontradiktorna ako jedan citat iz NZ pobija drugi
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 13:19   #163
Quote:
Taroth kaže:
2. poslanica rimljanima:

12:
"Uistinu, koji bez Zakona sagrijesise, bez Zakona ce i propasti; i koji pod Zakonom sagrijesise, po Zakonu ce biti sudjeni.
Ne, pred Bogom nisu pravedni slusatelji zakona, nego - izvrsitelji ce Zakona biti opravdani.
Ta kad se god pogani, koji nemaju Zakona, po naravi drze Zakona, i nemajuci Zakona, oni su sami sebi Zakon: pokazuju da je ono sto Zakon nalaze upisano u srcima njihovim. O tom svjedoci i njihova savjest, a i prosudjivanje kojima se medju sobom optuzuju ili brane.
To ce se ocitovati na Dan u koji ce, po mojem evandjelju, Bog po Isusu Kristu suditi ono sto je skriveno u ljudima"

dakle:
- nije vazna vjera nego ono sto nosis u srcu i po tome ti/nam se sudi.
da to je točno izvrtanje citata Riječi Božje, tako i nastaju mnoge sekte...

no Riječ se treba uzeti u cjelini...a ne u kontekstu

prvo se govori o Židovima koji imaju Zakon a ne vrše ga drugo o poganima (nama) kojima je Bog putem Duha uisao Zakon u njihova srca i po tome će biti suđeni

Vjera spašava (to ti je Pavao dobro opisao u 1. poglavlju) no onaj koji vjeruje će biti i suđen i doživjeti će Isusov Sud, no spašen je...ulazi u Kraljevstvo

no onaj koji ne vjeruje već je osuđen...i ide u pakao nakon Suda

znači:

1. važno je Srce, u vjernika...jer vjernik ako se i ne pokaje za grijehe ne može dobiti spasenje

2. ostali koji ne vjeruju već su osuđeni da nisu vjerovali u Isusa, Sina Božjeg
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:00   #164
zasto se onda taj dio ne spominje? taj dio koji govori o tome da ako ne vjerujes u isusa da ces biti sudjen...

ono, u 5 recenica se govori poprilicno jednostavno o svemu tome... i ocito ne samo u jednoj recenici (onak nabrzinu), ali se taj dio ne spominje...

to ti je kao da ti ja prilikom uhicenja ne procitam sva tvoja prava... nego su ona negdje drugdje zapisana...
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:17   #165
Quote:
Taroth kaže:
zasto se onda taj dio ne spominje? taj dio koji govori o tome da ako ne vjerujes u isusa da ces biti sudjen...

ono, u 5 recenica se govori poprilicno jednostavno o svemu tome... i ocito ne samo u jednoj recenici (onak nabrzinu), ali se taj dio ne spominje...

to ti je kao da ti ja prilikom uhicenja ne procitam sva tvoja prava... nego su ona negdje drugdje zapisana...
zato što Riječ Božja nije samo tih 5 rečenica nego je sve sadržano u CIJELOJ KNJIZI

zato ti kažem ima tako mnogo i denominacija i sekta i kultova itd. zato jer si ljudi uzmu par stihova, na tome temelje vjerovanje i počnu propovjedati to

no treba uzeti CIJELU BIBLIJU i onda istražiti i proučiti taj stih

evo recimo npr.

žene koje su došle na grob:

samo sva 4 evanđelja daju potpun broj žena koje su došle na grob, dok samo jedno evanđelje će ti dati imena samo nekih žena koje su došle

tako i tu, treba pročitati sve i onda ćeš dobtiti što je potrebno za spasenje
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 14:35   #166
svijet je lopta šarena i nije sve crno-bijelo kako piše u bibliji,kuranu,talmudu i ostalim,nazovimo ih "svetim" knjigama. (meni nema ništa sveto u njima)

Crkva izvrće činjenice kako im se sprdne jer je crkva samo veliki manipulator malih ljudi koje su zatupili svojim mišljenjima i mišljenjima ljudi prije 2000 godina

@ Daniel - probaj otić malo van,sjest na klupu i promatrat ljude pa ćeš vidjet da nije sve kako piše u bibliji
Num_Lock is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:11   #167
Quote:
-Daniel- kaže:
vidiš ti to govoriš kao da je to MOJ put...

nije to MOJ put, to je put Božji iz Njegove Rječi...molim vas da prestanite to nazivati MOj put, to nije MOJ put
to može biti bilo čija riječ, ali ako si ti to odabra za put kojim ćeš ići onda je TVOJ put
 
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:21   #168
Quote:
Sister kaže:
to može biti bilo čija riječ, ali ako si ti to odabra za put kojim ćeš ići onda je TVOJ put
mislim da pretjerano misliš da sebe i na ono što ti radiš...

ja sam mislio na Kristov Put prema Bogu Ocu, a to je put koji Bog hoće u tebi, nema veze sa nama...osim prepuštanja tom Putu
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 22:23   #169
i javlja nam se svepametni daniel....
MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 08:52   #170
Quote:
MORBID_ANGEL kaže:
i javlja nam se svepametni daniel....
Daniel samo govori ono sto stoji u Bibliji.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 08:54   #171
Quote:
Num_Lock kaže:
svijet je lopta šarena i nije sve crno-bijelo kako piše u bibliji,kuranu,talmudu i ostalim,nazovimo ih "svetim" knjigama. (meni nema ništa sveto u njima)

Crkva izvrće činjenice kako im se sprdne jer je crkva samo veliki manipulator malih ljudi koje su zatupili svojim mišljenjima i mišljenjima ljudi prije 2000 godina

@ Daniel - probaj otić malo van,sjest na klupu i promatrat ljude pa ćeš vidjet da nije sve kako piše u bibliji


Zato imas krscanske crkve koje se drze striktno Biblije tj Bozije Rijeci a ne denominacije- pola Biblije nam odgovara a pola ne pa cemo izmisliti sebi odgovarajuci dio-i to se usadilo u zadnjih (cirka) 2000godina. Izvorno evandelje je sasvim nesto drugo od danasnje crkve.
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 10:56   #172
Quote:
-Daniel- kaže:
mislim da pretjerano misliš da sebe i na ono što ti radiš...

ja sam mislio na Kristov Put prema Bogu Ocu, a to je put koji Bog hoće u tebi, nema veze sa nama...osim prepuštanja tom Putu
Dobro, ako izabereš KRISTOV put onda to postaje I tvoj put je si se složi da je u redu i sada je I tvoj. Taj kompjuter koji imaš je nekoć bio nečiji, tj. proizvođačev, ali kada si ga kupi sada je tvoj, ali i od proizvođaća samo što ti ga u ovom slučaju on ne može oduzeti
 
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 11:01   #173
'Slobodna' sam onoliko koliko mi se u kom trenutku čini da jesam. Sloboda je stvar percepcije. Nekad mi se čini da je sve moguće. A onda naiđem na zid. I shvatim da baš i nije.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 11:03   #174
i što onda napraviš kada naiđeš na zid?
 
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 11:05   #175
Quote:
forestsilvy kaže:
Zato imas krscanske crkve koje se drze striktno Biblije tj Bozije Rijeci a ne denominacije- pola Biblije nam odgovara a pola ne pa cemo izmisliti sebi odgovarajuci dio-i to se usadilo u zadnjih (cirka) 2000godina. Izvorno evandelje je sasvim nesto drugo od danasnje crkve.
čudno je to kako je biblija pisana šovinistički,a crkva se zalaže za jednakost i ravnopravnost

pitanje:
Zašto u katoličkoj crkvi nema svečenica već samo časne sestre koje su u principu (ne kažem sve) sluškinje svečenicima,odnosno peru im veš,kuhaju itd..di je tu ravnopravnost koju katolička crkva zagovara i di je tu to veliko poštenje i pravednost koje kakti crkva zagovara?
Num_Lock is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 12:24   #176
Quote:
Sister kaže:
Dobro, ako izabereš KRISTOV put onda to postaje I tvoj put je si se složi da je u redu i sada je I tvoj. Taj kompjuter koji imaš je nekoć bio nečiji, tj. proizvođačev, ali kada si ga kupi sada je tvoj, ali i od proizvođaća samo što ti ga u ovom slučaju on ne može oduzeti
pa recimo da bi to moglo biti tako ali i nije...

recimo da je taj kompjuter tvoj jer si GA KUPIO (znači svojim djelima, svojim novcem), no onaj Kristov kompjuter ti je DAROVAN sa svim mogućim programima i komponentama, tako da ti radiš na tom DAROVANOM kompjuteru, ali si zahvalan za to što je netko tebi darovao taj kompjuter čiji vlasnik prvobitni je Krist (bez svojih djela)

evo Pavao to dobro kaže:

Gal 2:20 Živim, ali ne više ja, nego živi u meni Krist. A što sada živim u tijelu, u vjeri živim u Sina Božjega koji me ljubio i predao samoga sebe za mene.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 13:07   #177
Quote:
-Daniel- kaže:
zato što Riječ Božja nije samo tih 5 rečenica nego je sve sadržano u CIJELOJ KNJIZI

zato ti kažem ima tako mnogo i denominacija i sekta i kultova itd. zato jer si ljudi uzmu par stihova, na tome temelje vjerovanje i počnu propovjedati to

no treba uzeti CIJELU BIBLIJU i onda istražiti i proučiti taj stih...
aha...
znaci ako Jesus eksplicitno kaze jedno...
a Pavle eksplicitno kaze drugo...
onda se to ne uzima kao kontradikcija, nego se mjeri aritmeticka sredina?

ludo brale
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 14:23   #178
i dar kada ga dobiješ postaje tvoj...a to što Pavao kaže...kao da je svjestan da je đava ušao u njega i treba na egzorcizam hehe
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 09:36   #179
Quote:
Sister kaže:
i što onda napraviš kada naiđeš na zid?
Ranije bih ga rušila po svaku cenu, a sad ga ispoštujem, zaobiđem i nastavim svojim putem.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.