Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 23:16   #1
"Žena vrijedi onoliko koliko ima djece!"

Čitajući malo o strankama i njihovom djelovanju naišla sam na, meni osobno, prilično interesantnu rečenicu/izjavu od strane jedne osobe koja djeluje u HDZ-u, a ta je (kako se vidi po naslovu teme) da žena vrijedi onoliko koliko ima djece!
To znači da su časne sestre, kao žene, bezvrijedne.
Znači li to da pravi kršćanin ne bi smio glasati za njih jer se ne slaže s tom izjavom? Mislim, bar se ne bi smio ako je pravi kršćanin..
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:20   #2
Pa nečasne sestre su same odabrale svoj status. Ne žalim ih.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:25   #3
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Čitajući malo o strankama i njihovom djelovanju naišla sam na, meni osobno, prilično interesantnu rečenicu/izjavu od strane jedne osobe koja djeluje u HDZ-u, a ta je (kako se vidi po naslovu teme) da žena vrijedi onoliko koliko ima djece!
To znači da su časne sestre, kao žene, bezvrijedne.
Znači li to da pravi kršćanin ne bi smio glasati za njih jer se ne slaže s tom izjavom? Mislim, bar se ne bi smio ako je pravi kršćanin..
Postovana,slobodno se opredjeli za bilo koju opciju,biti ces na pravome putu.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:30   #4
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Čitajući malo o strankama i njihovom djelovanju naišla sam na, meni osobno, prilično interesantnu rečenicu/izjavu od strane jedne osobe koja djeluje u HDZ-u, a ta je (kako se vidi po naslovu teme) da žena vrijedi onoliko koliko ima djece!
To znači da su časne sestre, kao žene, bezvrijedne.
Znači li to da pravi kršćanin ne bi smio glasati za njih jer se ne slaže s tom izjavom? Mislim, bar se ne bi smio ako je pravi kršćanin..
Koja je to budala izjavila? To bi onda trebalo značit da žene ne vrijede apsolutno ništa osim za rađanje, a koliko žena ima u politici ili na čelu velikih tvrki i koje su obrazovanije i pametnije od mnogih muškaraca.
Torsus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:44   #5
HDZ još jednom dokazuje kako su prava stranka za otić kvragu...
Konzervativa se može do neke mjere tolerirati, ali ovo je srednji vijek.

Jer postoji toliko dobrih žena, kako redovnica, tako i obićnog pučanstva, vjernog i nevjernog, a da nisu imale niti jedno dijete.
A postoji i izvjestan broj žena sa 10+ djece, a ne vrijede probušeni novčić...

Pravi kršćanin je (oprostite na izrazu i uvredi) bedast ako ovu izjavu smatra nekakvim naćelom i ako ona može djelovati kao pozitivan kriterij u odabiru stranke.
Luster_do_poda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:46   #6
Quote:
Torsus kaže: Pogledaj post
Koja je to budala izjavila? To bi onda trebalo značit da žene ne vrijede apsolutno ništa osim za rađanje, a koliko žena ima u politici ili na čelu velikih tvrki i koje su obrazovanije i pametnije od mnogih muškaraca.
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti...1011_27852.php
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 23:53   #7
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Čitajući malo o strankama i njihovom djelovanju naišla sam na, meni osobno, prilično interesantnu rečenicu/izjavu od strane jedne osobe koja djeluje u HDZ-u, a ta je (kako se vidi po naslovu teme) da žena vrijedi onoliko koliko ima djece!
To znači da su časne sestre, kao žene, bezvrijedne.
Znači li to da pravi kršćanin ne bi smio glasati za njih jer se ne slaže s tom izjavom? Mislim, bar se ne bi smio ako je pravi kršćanin..
Postovana,ne vadi recenicu iz kontexsta:Prava istina je sljedeca:
HDZ-ova zastupnica Ivana Sučec-Trakoštanec kazala je, naime, kako je osobno "na strani onih koji smatraju da svaka žena vrijedi onoliko koliko djece rodi"."To ne znači da moraju sjediti doma i biti zatucane", rekla je
Sučec-Trakoštanec i objasnila da postoje sjajni primjeri žena s karijerama u znanosti, koje su rodile po pet ili više djece.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:04   #8
A koje su to tocno zene sa znanstvenim karijerama i 5 i vise djece? Ja znam jednu jedinu, a i ta je svoje petero djece izrodila u doba komunistickog mraka i sad je visestruka baka... moje profesorice s faksa uglavnom imaju 1 ili 2 klinca, i one dvije koje su rodile dok sam studirala su trcale nazad na posao jos s uloskom u gacama nakon poroda.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:12   #9
to je jadna iuzjava od žene koja sama ima dvoje djece, od kojih jedno nema djece, a drugo ima troje, tako da ne vidin čemu secirat stvari. izjava je glupa i točka. već su se svi drugi iz iste stranke ogradili od te izjave. ide mi na živce kad u saboru tribaju pričat u ime kluba i sve, a onda im se omakne pokoje ovakvo vrlo intimno razmišljanje. nek si misli šta oće al bio bi red da se ispriča. to bi bilo ok i prema hdzu i prem svim ženama, a bome i muškarcima.
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:16   #10
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Postovana,ne vadi recenicu iz kontexsta:Prava istina je sljedeca:
HDZ-ova zastupnica Ivana Sučec-Trakoštanec kazala je, naime, kako je osobno "na strani onih koji smatraju da svaka žena vrijedi onoliko koliko djece rodi"."To ne znači da moraju sjediti doma i biti zatucane", rekla je
Sučec-Trakoštanec i objasnila da postoje sjajni primjeri žena s karijerama u znanosti, koje su rodile po pet ili više djece.
Primjer – žena je rodila dvoje djece i nema mogućnosti za više iako ih želi, ima prosječno plačen posao, samohrana je majka... Zar to znači da ona vrijedi manje od one žene koja je rodila jedno i koja ima muža? Po meni vrijedi više!
Zatim imamo ženu koja ne mogu imati djecu iz zdravstvenih razloga a imaju poprilično solidnu karijeru, vrijedi li ona manje od žene koja ima dvoje djece i sjedi doma ne radeći ništa osim vodeći brigu o svojoj djeci?
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:18   #11
Quote:
marina_tha kaže: Pogledaj post
izjava je glupa i točka.
Amen
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:19   #12
Samo nemojte ovdje previše o politici, molim vas, ima na politici ista ovakva tema. Ovdje bi se mogao možda neki religijski aspekt obraditi...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:21   #13
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
A koje su to tocno zene sa znanstvenim karijerama i 5 i vise djece?
Znam jednu političarku koja ima 4 dece, ali samo zahvaljujući tome što je muž žrtvovao svoju karijeru radeći posao koji mu je omogućavao da vreme uglavnom provodi kod kuće, a imala je i ogromnu pomoć od svekrve (muževljeve mame) koja joj je praktično odgajila decu. Danas su popularne moderne bajke o tome kako je prosečnoj ženi sve moguće: imati 5 dece, izgraditi sjajnu karijeru, imati uspešnu ljubavnu vezu/brak, izgledati u 50.-oj kao da ti je 20, biti uvek nasmejana, doterana... Samo da bi žene iskoristili koliko god mogu više - i kao majke i kao radnice i kao potrošače.


Mene ne čudi što takvu izjavu daje osoba koja pripada konzervativnoj političkoj opciji. To je posve očekivano. No, žena se ogradila da je to njeno osobno mišljenje, pa ne vidim zašto bi se dovodilo u vezu sa partijom koju predstavlja ili religijom kojoj pripada.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:26   #14
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Samo nemojte ovdje previše o politici, molim vas, ima na politici ista ovakva tema. Ovdje bi se mogao možda neki religijski aspekt obraditi...
To je lično mišljenje jedne žene, koja nije istupila u ime neke religije. Hrišćanstvo sigurno ne obezvređuje ženu koja se sklonila od svetovnog života i posvetila isključivo duhovnosti. Rekla bih da je upravo suprotno. Tako da ne znam ima li ova tema na ovom podforumu ikakvog smisla.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:29   #15
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Samo nemojte ovdje previše o politici, molim vas, ima na politici ista ovakva tema. Ovdje bi se mogao možda neki religijski aspekt obraditi...
Npr. dat odgovor na moje pitanje
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 00:30   #16
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Čitajući malo o strankama i njihovom djelovanju naišla sam na, meni osobno, prilično interesantnu rečenicu/izjavu od strane jedne osobe koja djeluje u HDZ-u, a ta je (kako se vidi po naslovu teme) da žena vrijedi onoliko koliko ima djece!
To znači da su časne sestre, kao žene, bezvrijedne.
Znači li to da pravi kršćanin ne bi smio glasati za njih jer se ne slaže s tom izjavom? Mislim, bar se ne bi smio ako je pravi kršćanin
..
Mislim da je ovo bilo pravo pitanje...pa krenimo ispočetka.
Osobno nisam prava kršćanka, zapravo nisam nikakva iako imam sakramente krštenja i krizme..tako da ovo ne bi utjecalo previše na moju odluku s aspekta vjere...no s nekih drugih bi. Ali to je za neku drugu temu.
Suzanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 02:04   #17
Quote:
*ĐIPI* kaže: Pogledaj post
Čitajući malo o strankama i njihovom djelovanju naišla sam na, meni osobno, prilično interesantnu rečenicu/izjavu od strane jedne osobe koja djeluje u HDZ-u, a ta je (kako se vidi po naslovu teme) da žena vrijedi onoliko koliko ima djece!
To znači da su časne sestre, kao žene, bezvrijedne.
Znači li to da pravi kršćanin ne bi smio glasati za njih jer se ne slaže s tom izjavom? Mislim, bar se ne bi smio ako je pravi kršćanin..
možda se hdz u kini nebi složio.
u hrvatskoj su tako vjerojatno najvrednije romkinje.
koliko vrijedi muž te manje vrijedne žene kroz čiju je rodnicu prošlo manje djece od hrvatskog prosjeka?
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 08:02   #18
Pise Zivko Kustic u subotnjem Jutarnjem:

"Neodmjerena izjava jedne zene u Saboru izazvala je kod nekih zgrazanje. Otkud misao da se vrijednost zene mjeri brojem djece koju je rodila? Zlobnik bi odmah mogao primijetiti da se ne mjeri ni brojem djece koju je pobacila. Ali, i jedno i drugo je nedomisljeno. Zena je ljudska osoba, Bogu slicna, i vrijedna je kao i muskarac. Inace, jednako bi se moglo reci da muskarac vrijedi po tome koliko djece ima. Jer, zena ne donosi sama djecu na svijet, niti je sama odgovorna da narod ne izumre. Majka brojne djece ima se cime ponositi - zajedno s njihovim ocem, ali neukusno je zenu pitati zasto nema vise djece. Takvo pitanje moze poniziti i raniti, jer ona osim bolesti moze imati i drugih sasvim privatnih razloga. Promicanje radjanja ne postize se vrijedjanjem onih koji djecu nemaju, nego hvaljenjem onih koji je imaju, posebno stvaranjem uvjeta da ne moraju zbog toga trpjeti.

Zna se ipak - ne samo u svijetu krscanske bastine - da ima muskaraca - i zena koji odustaju od radjanja da bi se u raznim zvanjima, ne samo duhovnim, posvetili zajednickom dobru.

To se nikome ne moze ni propisati. ni zabraniti. Da nije bilo muskaraca i zena koji su ostali bez braka i potomstva zato da unaprijede znanost, umjetnost, socijalnu skrb ili duhovnost - covjecanstvo bi bilo mnogo siromasnije. Uostalom, kako bi krscanin koji tako visoko cijeni Djevicu Mariju i Sv. Josipa, obitelj s jednim djetetom, mogao vrednovati zenu po broju rodjene djece?

Apostol Pavao je napisao da se zena spasava radjanjem, ali je istodobno hvalio one koje dragovoljno ostaju bezbracne. Treba priznati da je zauzimanje za sto vise djece Bogu ugodno i narodu potrebno. Vecina zena nalazi u majcinstvu ispunjenje svoje zenstvenosti. Razumna plodnost trazi stanovitu disciplinu spolnoga zivota, brojna obitelj veliku pozrtvovnost - nesebicna bezbracnost na svoj nacin i jedno i drugo."
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 10:53   #19
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
A koje su to tocno zene sa znanstvenim karijerama i 5 i vise djece? Ja znam jednu jedinu, a i ta je svoje petero djece izrodila u doba komunistickog mraka i sad je visestruka baka... moje profesorice s faksa uglavnom imaju 1 ili 2 klinca, i one dvije koje su rodile dok sam studirala su trcale nazad na posao jos s uloskom u gacama nakon poroda.

Iskreno, i mene to zanima. A zanima me i da li spadaju pod pojam loša majka.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 10:59   #20
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Mene ne čudi što takvu izjavu daje osoba koja pripada konzervativnoj političkoj opciji. To je posve očekivano. No, žena se ogradila da je to njeno osobno mišljenje, pa ne vidim zašto bi se dovodilo u vezu sa partijom koju predstavlja ili religijom kojoj pripada.

Zato što HDZ ima sporazum s Kaptolom i dijele brošure po crkvi za koga se smije a za koga ne smije dati glas. Zagreb je prplavljen crkvenom literaturom povezanom s izborima.
http://www.zamirzine.net/spip.php?article5212

Tema nema nikakvog smisla jer to nije mišljenje jedne žene već službeni predizborni stav HDZ-a.
Ujedno je to i odgovor na pitanje.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.