Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2008., 13:28   #1
Juda i izdajstvo

Jeste gledali dokumentarac "Evanđelje o Judi"- Isus mu je reko to da napravi...
Pitam se što još crkva sve skriva!
Ωmi$terΩ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:39   #2
Sve nebuloze snimljene van odobrenja Vatikana su nistavne i kao takve traju koliko i interesiranost podloznog miljea, zeljnog jeftine zabave.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:47   #3
Materjalni dokazi=nepobitno!
Ωmi$terΩ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:51   #4
Well... ako je biblijska verzija događaja točna, Isus je unaprijed znao da će ga izdati i da će završiti na križu. Dakle, čitava stvar je bila planirana, a jadnom Judi su smjestili.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 13:56   #5
Exclamation

Quote:
Ωmi$terΩ kaže: Pogledaj post
Jeste gledali dokumentarac "Evanđelje o Judi"- Isus mu je reko to da napravi...
Pitam se što još crkva sve skriva!
Isus nije razapet, Bog ga je uzdigao k sebi prije raspeća, a "njima" se učinilo da su ga razapeli...
Pa zar mislite da bi Bog to dopustio...?!

Vatikan posjeduje "orginal" Bibliju u kojoj se nalazi ISTINA...
(ali je skriva od javnosti)
__________________
Don't Be a Sucker - 1947
ConCrete is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:04   #6
Quote:
ConCrete kaže: Pogledaj post
Isus nije razapet, Bog ga je uzdigao k sebi prije raspeća, a "njima" se učinilo da su ga razapeli...
Pa zar mislite da bi Bog to dopustio...?!

Vatikan posjeduje "orginal" Bibliju u kojoj se nalazi ISTINA...
(ali je skriva od javnosti)
Molio bih vise pojasnjenja-saznanje o Biliji, sem ako se ne radi o cula-kazala.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:05   #7
Sad cete mi jos reci da su ljudi u crnom, zapravo Vatikanski agenti

Uvijek mi je nekako bilo zao Jude (Posebno u Jesus Christ Super Star verziji )...jel, dopala ga uloga negativca...ali bez toga ne bi prorocanstvo bilo ispunjeno...i bla, bla, bla....
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:44   #8
Post

Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Molio bih vise pojasnjenja-saznanje o Biliji, sem ako se ne radi o cula-kazala.
Pa kao što rekoh, Vatikan posjeduje "originalnu" (izvornu, nepromjenjenu od strane crkve i co.) bibliju ali je stoljećima skriva od očiju javnosti.
Postavlja se logično pitanje zašto?!
-Pa u današnjoj bibliji su sve "priče" dovršene (tj. imaju ovakav ili onakav kraj) osim jedne, i to one "glavne" (tj. okosnice biblije) o Božijim poslanicima od prvog čovjeka Adama preko Noe, Abrahama, Mojsija, Solomona, Davida ... pa sve do pojave Isusa ("Boga")!
-Jel to Bog nije uspio ljudima pokazati svjetlost preko svojih poslanika pa je odlučio da se i sam pojavi?!
-Kako svi nepovjerovaše kad su vidjeli Boga (Hej! Bog koračao zemljom među njima a oni se ne odazvaše na njegov poziv)*
-Kao osoba koja vjeruje u Boga kao Savršenog, Sveznajućeg, Besmrtnog ... nemogu povjerovati u *.

Ostaje pitanje da li je biblija (mislim na original) najavljivala još poslanika poslije Isusa, što nekima nije odgovaralo pa su počele izmjene??? (samo tako "krupna" stvar ih je mogla natjerati na to, jer priče o "pojednostavljivanju" i "objašnjavanju" radi lakšeg shvaćanja su "plitke")
__________________
Don't Be a Sucker - 1947
ConCrete is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:50   #9
Meni je to sve čudno u toj bibliji...Juda kriv, a zapravo mu je bilo rečeno...
I onda kada su Isusa razapeli, isus mu je oprostio vojniku, a da danas ubiš, bitanje jer bi ti bog oprostio!
Ωmi$terΩ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 16:40   #10
juda tj. židov je izdao mesiju tj. samu ideju o mesijanstvu kad se grupa rabija uspjela žive glave izvuć iz jeruzalema 70 g. i uz pomoć rimljana osnovati školu koja je sačuvala židovstvo do današnjeg dana.ta škola nakon uništenja jeruzalema stvara talmud koji postaje okosnica židovstva a ideja o mesijanstvu se napušta između ostalog i da prežive pod rimom.mnoštvo židova će i dalje gajit tu mesijansku ideju al će ih rimljani u slijedećih 60-ak godina poklat oko milijun i razne mesijanske sekte sa svojim mesijama će polako nestajat jedna za drugom.smrću bar kohbe oko 135g. rimljani sređuju stvar s mesijanskim židovima a zajedno s mesijanskim nežidovima serviraju priču o miroljubivom mesiji kojeg su židovi ubili i tako sami skrivili svoj pokolj.
neće to ić lako jer apokaliptične sekte s proistočnim (perzijskim) a proturimskim stavom su bile vrlo raširene od grčke do egipta čak možda i više nego prije uništenja palestine jer su se sad razne apokaliptične sekte još više proširile carstvom al je rim ipak uspio sredit stvar.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:24   #11
Quote:
Ωmi$terΩ kaže: Pogledaj post
Jeste gledali dokumentarac "Evanđelje o Judi"- Isus mu je reko to da napravi...
Pitam se što još crkva sve skriva!
Čim sam pročitao ovaj post nisam vie mogao izdržati pred količinom istine koja me zgromila te sam odličio nazvati Papu osobno i pitati ga što još skrivaju u Vatikanu.
Nakon kraćeg i prijeteljskog razgovora dopušteno mi je da objavim ovo:
Vatikan skriva:
1. pravi recept za ajvar
2. prvi napravljeni gemišt na svijetu
3. 74 elijena koji su još sletjeli 1571. te pomogli da se riješi Lepantska bitka, nakon koje su izgubili pogon, a kak oni stravično dugo žive dobrovoljni su zatočenici Vatikana do daljnjega, njima je dobro a gostoprimstvo vraćaju tako što su straža koja čuva ostale povjerljive spise i zatajena evanđelja

Za sad toliko, kad se ponovno čujem s Papom vjerojatno ćemi dopustit da vam javim još.
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:54   #12
Talking

Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
Čim sam pročitao ovaj post nisam vie mogao izdržati pred količinom istine koja me zgromila te sam odličio nazvati Papu osobno i pitati ga što još skrivaju u Vatikanu.
Nakon kraćeg i prijeteljskog razgovora dopušteno mi je da objavim ovo:
Vatikan skriva:
1. pravi recept za ajvar
2. prvi napravljeni gemišt na svijetu
3. 74 elijena koji su još sletjeli 1571. te pomogli da se riješi Lepantska bitka, nakon koje su izgubili pogon, a kak oni stravično dugo žive dobrovoljni su zatočenici Vatikana do daljnjega, njima je dobro a gostoprimstvo vraćaju tako što su straža koja čuva ostale povjerljive spise i zatajena evanđelja

Za sad toliko, kad se ponovno čujem s Papom vjerojatno ćemi dopustit da vam javim još.
Ma sigurno si upravu!
__________________
Don't Be a Sucker - 1947
ConCrete is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 19:59   #13
Quote:
akont-ciko kaže: Pogledaj post
Za sad toliko, kad se ponovno čujem s Papom vjerojatno ćemi dopustit da vam javim još.
Kad ga vec imas na liniji...daj pitaj koji prasak za robu koristi, da je uvijek onako snijezno bijelo odjeven....
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:08   #14
Bog je hipokrit.
Mislim, da Juda nije izdao Isusa, proročanstvo se ne bi ni ispunilo.
__________________
Database Error! :mad:
Zlosmjeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:16   #15
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Sve nebuloze snimljene van odobrenja Vatikana su nistavne i kao takve traju koliko i interesiranost podloznog miljea, zeljnog jeftine zabave.

O tome kako je Juda prozakao Isusa na njegov nagovor Nikos Kazantzakis je napisao knjigu "Posljednje Kristovo iskušenje" i nije jedina koja piše o tome.

BTW, iz tvojeg posta se može iščitati kako Vatikan drži autorska prava na Isusov lik...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:17   #16
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
juda tj. židov je izdao mesiju tj. samu ideju o mesijanstvu kad se grupa rabija uspjela žive glave izvuć iz jeruzalema 70 g. i uz pomoć rimljana osnovati školu koja je sačuvala židovstvo do današnjeg dana.ta škola nakon uništenja jeruzalema stvara talmud koji postaje okosnica židovstva a ideja o mesijanstvu se napušta između ostalog i da prežive pod rimom.mnoštvo židova će i dalje gajit tu mesijansku ideju al će ih rimljani u slijedećih 60-ak godina poklat oko milijun i razne mesijanske sekte sa svojim mesijama će polako nestajat jedna za drugom.smrću bar kohbe oko 135g. rimljani sređuju stvar s mesijanskim židovima a zajedno s mesijanskim nežidovima serviraju priču o miroljubivom mesiji kojeg su židovi ubili i tako sami skrivili svoj pokolj.
neće to ić lako jer apokaliptične sekte s proistočnim (perzijskim) a proturimskim stavom su bile vrlo raširene od grčke do egipta čak možda i više nego prije uništenja palestine jer su se sad razne apokaliptične sekte još više proširile carstvom al je rim ipak uspio sredit stvar.
daj mi reci kako se zvala komisija koja je radila ovakve scenarije
__________________
Gemišt je psihički zdrava stvar.
akont-ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:17   #17
Quote:
Ωmi$terΩ kaže: Pogledaj post
Jeste gledali dokumentarac "Evanđelje o Judi"- Isus mu je reko to da napravi...
Pitam se što još crkva sve skriva!
ajde posalji dokaze da mu je to rekao,isus bi znao kad ga je juda iso poljubiti za izdaju
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:33   #18
Quote:
Joks2 kaže: Pogledaj post
ajde posalji dokaze da mu je to rekao,isus bi znao kad ga je juda iso poljubiti za izdaju
Isus je Bog, a ti se čudiš što netko tvrdi da je znao za "izdaju"?!? Naravno da je znao. A i rekao je za vrijeme večere da će ga netko za stolom "izdati". Kakva je to izdaja ako on zna za to?!? A ta "izdaja" mu treba da bi ga mogli razapeti, jer je takvo proročanstvo. A s tim što je bio jedan od tisuće kojeg su razapeli on je iskupio grijehe cijelog svijeta. A s obzirom da je znao kako će sve skupa ići, to razapinjanje je zapravo samoubojstvo, koje je ogromni grijeh. To sve skupa nema nikakvog smisla. Biblija je jedan veliki leksikon kontradikcija i besmislenosti.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:09   #19
Quote:
ConCrete kaže: Pogledaj post
Pa kao što rekoh, Vatikan posjeduje "originalnu" (izvornu, nepromjenjenu od strane crkve i co.) bibliju ali je stoljećima skriva od očiju javnosti.
Postavlja se logično pitanje zašto?!
-Pa u današnjoj bibliji su sve "priče" dovršene (tj. imaju ovakav ili onakav kraj) osim jedne, i to one "glavne" (tj. okosnice biblije) o Božijim poslanicima od prvog čovjeka Adama preko Noe, Abrahama, Mojsija, Solomona, Davida ... pa sve do pojave Isusa ("Boga")!
-Jel to Bog nije uspio ljudima pokazati svjetlost preko svojih poslanika pa je odlučio da se i sam pojavi?!
-Kako svi nepovjerovaše kad su vidjeli Boga (Hej! Bog koračao zemljom među njima a oni se ne odazvaše na njegov poziv)*
-Kao osoba koja vjeruje u Boga kao Savršenog, Sveznajućeg, Besmrtnog ... nemogu povjerovati u *.

Ostaje pitanje da li je biblija (mislim na original) najavljivala još poslanika poslije Isusa, što nekima nije odgovaralo pa su počele izmjene??? (samo tako "krupna" stvar ih je mogla natjerati na to, jer priče o "pojednostavljivanju" i "objašnjavanju" radi lakšeg shvaćanja su "plitke")
Zadires u dubinu Bozijeg nauma nepoznavajuci pocetak, a kamoli kraj.
Ako postoji nesto skriveno od javnosti, kako je onda tu "zagonetku" rjesio Kuran, sveta knjiga muslimana? Navodis me na razmisljanje, a to ne smijem sebi dozvoliti.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:30   #20
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Zadires u dubinu Bozijeg nauma nepoznavajuci pocetak, a kamoli kraj.
Ako postoji nesto skriveno od javnosti, kako je onda tu "zagonetku" rjesio Kuran, sveta knjiga muslimana? Navodis me na razmisljanje, a to ne smijem sebi dozvoliti.
Da te je ne bi navodio na razmišljanje, "pošto to sebi nesmiješ dozvoliti", pročitaj sam...

P.S. Ja ti mogu pokazati vrata, ali ti moraš proći kroz njih!
__________________
Don't Be a Sucker - 1947
ConCrete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.