Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2009., 11:16   #1041
nice

hvala na odgovoru
__________________
Burning feathers, not an angel, Heaven's closed, Hell's sold out. So I walk on earth, behind the curtains, hidden from everyone, until I find a new life to ruin again...
Akiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 18:40   #1042
Procitala sam jedno desetak stranica ove teme, al evo stajem i pisem post jer nemam vise vremena citat
uglavnom,
nikada nisam pokusavala AP, niti puno razmisljala prije o tome, jer zapravo, kad sam i procitala nesto amlo na forumu, nekako mi je bilo apstraktno i preveliko opterecenje (kao trebala bi, al je tesko) - gluposti onda sam prije jedno dva-tri mjeseca razgovarala o tome s jednom osobom, ali nista detaljno. Uglavnom, nije mi to vise bilo nista strasno vec super, i bilo bi super to i izvesti i prije jedno mjesec dana mozda (nisam sigurna jel to bio san?!), lezala sam na leđima u krevetu, i osjecala kako me nesto strasno jako vuce, ali samo gornji dio trupa, kao da se nesto silno silno hoce izdignuti iz mene, snažan poriv! Skroz kroz prsa, stvarno snažno, bas kao da se pokusavam odvojiti.. Ali nikako nisam mogla, tako me jako vuklo, ali nisam mogla izaci. Sjecam se da sam pomislila da se mozda pokusavam izdvojiti iz svog fizickog tijela, ali nisam se svjesno pokusavala opustiti ni nista, zato sto nisam znala o tome koliko sad znam (i dalje jako malo, ali vise nego onda). I da, osjecala sam snazne vibracije, strujanje..

I to je sve bilo potpuno spontano, nisam niti citala o tome ni pricala ni razmisljala taj dan ili nedavno.. (Nisam se ni sjecala toga, sjetila sam se par dana poslije kad sam krenula citat neki clanak o AP, i samo mi je sjevnulo). Ne znam, mislim da bi to postigla najbolje ako se opustim oko toga, bez puno "napora", nego samo da se pokusavam onako opustiti prije spavanja i to.. Imam dojam da kad bi sad ono silno silno pokusavala to postic, da ne bi uspjela, da bi to bilo ko neko forsiranje, a u stvari mogu vrlo lako doci do toga samo ako se prepustim. Ne znam, imam takav neki osjecaj

Sto vi mislite?
pink diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 19:00   #1043
Relaksacija

Jedan od ključnih faktora u napuštanju tijela je relaksacija. Tijelo bi trebalo biti opušteno što je više moguće. Ako fizičko tijelo nije u potpunosti opušteno, može biti vrlo teško da skrenete pozornost sa vašeg tijela.

Neki laboratorijski pokusi nagoviještaju da tijelo može biti i više opušteno za vrijeme ITI-a nego što je za vrijeme normalnog sna. Učeći opustit svoje tijelo do takvog stupnja (bez da zaspete) može biti teško, ali ima svoje prednosti. Učeći fizičko opuštanje može spustiti vaš krvni tlak i djelovati pozitivno na stres. Živjeti ćete bolje i dulje vježbajući relaksaciju svakodnevno.

Za ovu vježbu, trebali biste naučiti opustiti svoje tijelo po želji, u potpunosti i brzo. Trebali biste naučiti opustiti svaki mišić i tkivo vašeg tijela. Jedna uobičajena metoda opuštanja jest da se smjesite u udobnu poziciju i polako ići kroz svaki ud od nogu, napinjući i opuštajući svaki mišić tog uda.

Posebna pažnja bi trebala biti posvećena potpunome opuštanju mišića u vašem licu, uklućujući očne kapke, čelo i čeljusne mišiće. Dobro je otvoriti usta za maksimalnu relaksaciju.

Nakon što završite sa prvim opuštanjem, vratite se natrag i polako provjerite svaki mišić ponovno, uvjeravajući se da je opušten. Ako postoje napetosti u nekom mišiću, ponovite postupak i provjerite svaki mišić ponovno.

ITI - Izvan Tjelesno Iskustvo
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:42   #1044
Astralna projekcija ti se moze dogodit spontano ili ne. Ja sam probala vise puta i jako je tesko, moras prvo meditirat, ispraznit sve misli. Onda ja probam zatvorenih ociju vizualizirat kako se moja "dusa" odvoji s mog tjela. Skoro sam uspila jednom, ali kad sam se pocela "odvojit" usrala sam se ko nikad i cim mrdnes, vracas se odma...zato je meditacija vrlo bitna..da bi uspijeli astralnu projekciju...vjezba vjezba i samo vjezba...
sry ako sam ponovila nesto vec receno, nisam imala volje sve procitat *shy*
pozz!
snowwhite218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:16   #1045
Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Na zalost, neke stvari se mogu objasniti tek onda kad netko ima odredjen nivo svjesti, cak se onda i nemora objasnjavati rijecima vec objasnjenje samo dojde iz tamnog mora svjesti !
A objasnjenje dodje u obliku Zepter posudja? Naravno da dodje u obliku rijeci koje ne moras uvijek izgovoriti (razlika je izmedju jezika i govora). Kako drugacije razmisljas? Ocito je, bez ikakvog mistificiranja.

U kojem obliku padaju ideje na pamet?

Quote:
Inside Silence kaže: Pogledaj post
Jesi kad u zivotu nesto saznao a da o tome nikad nisi ni ucio, onako samo ti je doslo i jednostavno znas ?
Sjeti se, sigurno si imao takvih trenutaka kroz zivot !!!
Nema znanja bez jezika, bez rijeci, nebitno odakle je to znanje doslo. Osim toga postoji instinkt ili IRM (innate release mechanism). To su automatizmi koji ne zahtjevaju jezik.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 10:28   #1046
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
A objasnjenje dodje u obliku Zepter posudja? Naravno da dodje u obliku rijeci koje ne moras uvijek izgovoriti (razlika je izmedju jezika i govora). Kako drugacije razmisljas? Ocito je, bez ikakvog mistificiranja.

U kojem obliku padaju ideje na pamet?

Nema znanja bez jezika, bez rijeci, nebitno odakle je to znanje doslo. Osim toga postoji instinkt ili IRM (innate release mechanism). To su automatizmi koji ne zahtjevaju jezik.
Njemo znanje !!!

Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 16:46   #1047
Quote:
Ubojica kaže: Pogledaj post
Tako je !

I ja sam počeo vježbat AP prije 4 godine i da kucnem u drvo dobro mi ide.

Istina je da nema nikakvih srebrnih niti koje te vežu i ostalih gluposti. Već sam obišao najveće svjetske gradove i ljudi se nekad čude što znam puno o nekim kvartovima a nisam tamo nikada bio. Ne volim o tome puno pričat jer su ljudi neprosvjetljeni i tako što im je strano, te se izrugivaju.

Stupio sam i u kontakt s paralelnim svjetovima, dušama umrlih, izvanzemaljcima, njihovim dušama itd.
Mozes molim te malo vise reci o svojim iskustvima? Kako je obilaziti gradove?
Paralelnim svjetovima? Reci nesto o tome, stvanrno me zanima! I dušma umrlih i svemu navedenom!
pink diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:01   #1048
ljudi, dajte vi malo iskusniji pricajte o svojim iskustvima bas me zanima kak je to, sto ste sve vidjeli, obisli, prosli, osjecaj, joj svasta sam nasla sta me zanima dok sam citala postove ak nađem opet budem quotala
pink diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 17:53   #1049
Quote:
Sup3I2Son1c kaže: Pogledaj post

Mozda ti zvuci glupo ili nerealno, ali jednom cu poslati post u kojem cu objasniti kako samo nase misli i zelje i emocije mogu utjecati na dogadjaje koje se ticu nas samih i utjecati na nas zivot.
Jesi procitao knjigu/e autora Esther i Jerry Hicks? Odlicne! Sav njihov materijal je genijalan! Kod nas su samo tri knjige prevedene, ali ima dosta toga za downlodat na internetu (i za kupiti ofkors ). U svakom slucaju, definitivno vrijedi procitat i pozabavit se time! Savrseno
pink diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 16:36   #1050
Zašto bi želio ići na astralno putovanje? Zbog čiste znatiželje? Možemo li se npr. s ovog foruma prebaciti u astralni i tamo dovršiti raspravu ili netko može otići astralno do dućana (evo stanujem na selu) nekoliko kilometara dalje i kupiti mi napolitanke kojih sam se toliko zaželio? Što ima tamo osim osjećaja neodređenosti i da si na nepoznatom terenu? Nepoznat je teren i u igri Fallout dok ne dođeš do kraja igre?
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 16:55   #1051
Quote:
snowwhite218 kaže: Pogledaj post
Astralna projekcija ti se moze dogodit spontano ili ne. Ja sam probala vise puta i jako je tesko, moras prvo meditirat, ispraznit sve misli. Onda ja probam zatvorenih ociju vizualizirat kako se moja "dusa" odvoji s mog tjela. Skoro sam uspila jednom, ali kad sam se pocela "odvojit" usrala sam se ko nikad i cim mrdnes, vracas se odma...zato je meditacija vrlo bitna..da bi uspijeli astralnu projekciju...vjezba vjezba i samo vjezba...
sry ako sam ponovila nesto vec receno, nisam imala volje sve procitat *shy*
pozz!
Nije uopće potrebno meditirati. Može i tako , al dezinformacija je da je za postizanje toga potrebna meditacija. Da je to tako , onda ne bi bilo toliko spontanih izlaženja iz tijela od ljudi koji se nikada time nisu ni bavili , a niti znaju šta im se desilo to kad im se desilo nego poslije negdje pročitaju pa skuže da su imali spontano izlaženje iz tijela.
__________________
Klikni na link
relaxing music is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:40   #1052
Quote:
relaxing music kaže: Pogledaj post
Nije uopće potrebno meditirati. Može i tako , al dezinformacija je da je za postizanje toga potrebna meditacija. .
Pa nebi to bas tak bilo!
Nesvjesno iskacu iz tjela nesvjesni ljudi, zato to i je nesvjesno izlazenje.
Svjesno se postize kroz opustanje tjela, mozemo to opustanje natvat i meditacija,
onda se kroz to opustanje, svjesnost i trezvenost, namjeravanjem, svjesno potice izlazak iz tijela, di si ti od pocetka pa do kraja tog procesa svjestan tih radnji.

Tako nekako,..

Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 14:50   #1053
Quote:
relaxing music kaže: Pogledaj post
Nije uopće potrebno meditirati. Može i tako , al dezinformacija je da je za postizanje toga potrebna meditacija. Da je to tako , onda ne bi bilo toliko spontanih izlaženja iz tijela od ljudi koji se nikada time nisu ni bavili , a niti znaju šta im se desilo to kad im se desilo nego poslije negdje pročitaju pa skuže da su imali spontano izlaženje iz tijela.
yap, zato kazem da je potrebno kad se to svjesno zeli isvesti...
__________________
UVIJEK OVDJE BLIZU MENE POSTOJI JOS DIO TEBE
snowwhite218 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 16:12   #1054
Ovdje možete naći hrpu informacija, a ovdje skinuti dobru knjigu o tom.

I da, čovjek se sastoji od više tijela i astralno tijelo se redovito tijekom spavanja odvaja od fizičkog/eternog. Samo što i to tijelo onda spava, a i ako je aktivno, postoje male šanse da će se čovjek sjećati iskustva, vjerojatno će biti pomješano sa snom kada se probudi.
SomebodySomone is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 16:50   #1055
e

Prije cc 2 godine sam imao iskustvo,dali je to astral bio ili ne.Nakon sto sam se probudio bio sam umoran kao da sam cijelu noc trcao a zapravio sam u snu (astralu setao gradom) najvise mi se dojmilo to da sam recimo u jednom dijelu grada odjednom se stvorim u autu s prijateljima i vozamo se.Ponekad sam znao letit i mnogo stvari.

U najgorem slucaju je bilo da mi se u snu dogodi to i zaprave od tada sam malo stao s time scary je kada vidis unaprijed neke stvari,prozivis i vidis ljude koje nisi cuo 100 godina kao da pricam s njima mislim wtf
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 01:29   #1056
Quote:
SomebodySomone kaže: Pogledaj post
Samo što i to tijelo onda spava, a i ako je aktivno, postoje male šanse da će se čovjek sjećati iskustva, vjerojatno će biti pomješano sa snom kada se probudi.
Astralno da, ali samo izlazenje iz tjela ( izvan tjelesno iskustvo ) se sjeca i to cisto, godinama, ja se sjecam svojeg prvog izlaza koji je bio prije cca 15 godina, sjecam se koda je jucer bilo.

Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 01:34   #1057
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Prije cc 2 godine sam imao iskustvo,dali je to astral bio ili ne.Nakon sto sam se probudio bio sam umoran kao da sam cijelu noc trcao a zapravio sam u snu (astralu setao gradom) najvise mi se dojmilo to da sam recimo u jednom dijelu grada odjednom se stvorim u autu s prijateljima i vozamo se.Ponekad sam znao letit i mnogo stvari.

U najgorem slucaju je bilo da mi se u snu dogodi to i zaprave od tada sam malo stao s time scary je kada vidis unaprijed neke stvari,prozivis i vidis ljude koje nisi cuo 100 godina kao da pricam s njima mislim wtf
Ako materijaliziras auto i prijatelje onda je lucidan san. Al ti ljudi su entiteti koji se pretvaraju u tebi poznato da bi ti cicali energiju, zato si i bio umoran jer su te fino pocicali.

Kad je izvan tjelesno iskustvo onda si tu, pred svojom kucom, itd. i nemozes nista pretvarati u nesto drugo, samo mozes prolaziti kroz to jer si ti u biti samo balon energije.
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 08:59   #1058
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
molio bih sve prisutne, koji svojevoljno ulaze u astral i znaju proceduru postizanja tog stanja, da opišu jednu takvu tehniku jer meni osobno nikako ne uspjeva ući u astral
Intenzivna usredotočenost jamčno pomaže.
Mada experimentirati s njom nebi preporučio nikome tko nije u stanju zadržati kontolu pod pritiskom.
Mnogi će lakonski odmahnuti rukom i svrstati se u kategoriju onih koji svoj um kontroliraju, no ako se netko nikada nije našao situaciji da mu je život u opasnosti ili bio pod enormnim stresom - nemože sa sigurnošću tako nešto tvrditi.
Npr. ljudi fantaziraju o ratu, no kad im počne zviždati oko glave i zemlja se tresti od granata koje padaju unaokolo - puknu kao kokice, ukoče se, počnu nekontrolirano tresti...izgube kompas / kontrolu uma.
Ili npr, pokušajte hodati po dasci širokoj pola metra (nikakav problem), no dignite je na 100m visine i onda po njoj prošećite...!

Intenzivnu usredotočenost najbolje se postiže namjernim provociranjem situacija koje u potpunosti mobiliziraju um.
Doživljaj mora biti u stanju u potpunosti mobilizirati svu vašu pozornost (trenutno i bez ikakve zadrške).
Tu usredotočenost nije moguće fingirati ili umjetno izazvati (bar ja još nisam sreo nekog tko je to u stanju spontano učiniti).

Ako se itko od vas bavio extremnim sportovima ili pak prošao kroz ratno iskustvo zna o čemu govorim...
O percepciji da je vrijeme usporilo.
Odvažite se skočiti iz aviona (padobranom naravno) i odmah će vam biti jasno o čemu govorim.
Ozbiljnost situacije koja je potencijalno smrtonosa toliko će vas mobilizirati da će vam se ono što traje dvije-tri sekunde u "realnom" vremenu učiniti da traje desetke sekundi.
Ta je percepcija dokaz da ste tu razinu usredotočenosti dostigli.

Ključno je tu razinu usredotočenosti držati dovoljno dugo...ovisno o "potencijalu" netko duži, netko kraći period.

U određenom trenutku javit će se osjećaj da čitavo tijelo vibrira kao da iz vl.kože hoćete iskočiti.
U toj fazi oni koji nisu u stanju kontrolirati stres obično padnu u stanje šoka (izgube se) no bitno je zadržati kontrolu i uredotočiti se na disanje, smiriti dah i prepustiti se osjećaju tog vibrirajuće senzacije koja vas obuzima.

Nakon nekog vremena čut ćete zvuk koji je neosporivo izvan konteksta onog što bi trebali "čuti"...totalno izvan ovoga svijeta.
Približno ga mogu opisati kao dugotrajan i zastrašujuć zvuk cijepanja papira !?
Nevjerojatno intenzivan.
Potrebno se je othrvati osjećaju panike koji će se javiti i fokusirati se na ono što čujete...dopustiti da vas apsorbira.

U jednom trenutku (kao iz vedra neba) ugledat ćete svoje tijelo sa strane...ili pak odozgo.
Neko ga vrijeme čak nećete biti u stanju prepoznati.
Doslovno !

Zastrašujuće iskustvo.
O tome koko tu percepciju/iskustvo zaustaviti netreba brinuti.

Dovoljno se je prepustiti šoku / impulsu bijega koji se javlja i spontano ćete "skliznuti" natrag.

Problem je jedino u tome da provociranje doživljaja ima ozbiljne posljedice na tijelo koje preplavi adrenalin i onome koji se nije u stanju smiriti može učiniti više štete nego koristi.
Ljudi prolupaju u ratu. Intenzitet onog što doživljavaju naprosto ih slomi...ovo o čemu govorim na toj je razini "intenziteta" i netreba se s tim igrati.
Bika vući za rep bez nekog posebnog razloga.
Post, celibat i generalno dobro zdravlje preduvjet su čitavom iskustvu i u stanju su ga ubrzati.

PS.
Ne preporučam !!

Zadnje uređivanje Yivanmukta : 18.09.2009. at 09:28.
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 09:28   #1059
slavinski je to jednostavnije opisao
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 12:02   #1060
Quote:
Yivanmukta;22618309]
Quote:
Ili npr, pokušajte hodati po dasci širokoj pola metra (nikakav problem), no dignite je na 100m visine i onda po njoj prošećite...!

Intenzivnu usredotočenost najbolje se postiže namjernim provociranjem situacija koje u potpunosti mobiliziraju um.
Doživljaj mora biti u stanju u potpunosti mobilizirati svu vašu pozornost (trenutno i bez ikakve zadrške).
Tu usredotočenost nije moguće fingirati ili umjetno izazvati (bar ja još nisam sreo nekog tko je to u stanju spontano učiniti).

Ako se itko od vas bavio extremnim sportovima ili pak prošao kroz ratno iskustvo zna o čemu govorim...
O percepciji da je vrijeme usporilo.
Odvažite se skočiti iz aviona (padobranom naravno) i odmah će vam biti jasno o čemu govorim.
Da, to sto te palarizira nije nista nego padnes u unutarnju tisinu, ljudi vele da je to sok, pa najjednostavnije je reci da je sok i ne ceprkati po tome i odmah odustati.
Unutarnja tisina je u nasoj prirodi, ja sam cijelo vrijeme u tom stanju i da idem skakati iz aviona nebi mi se to stanje promjenilo niti bi bio paraliziran, najvjerojatnije bi mi se samo povecalo i uzivao bi u tome.

Eh, nakon 10 skokova to postane normalno, jel? Zelis jos, jer ti pase, pocinjes se navikavati na to smirujuce stanje uma, neblebetanja u glavi !!!







Quote:
U određenom trenutku javit će se osjećaj da čitavo tijelo vibrira kao da iz vl.kože hoćete iskočiti.
U toj fazi oni koji nisu u stanju kontrolirati stres obično padnu u stanje šoka (izgube se) no bitno je zadržati kontrolu i uredotočiti se na disanje, smiriti dah i prepustiti se osjećaju tog vibrirajuće senzacije koja vas obuzima.

Nakon nekog vremena čut ćete zvuk koji je neosporivo izvan konteksta onog što bi trebali "čuti"...totalno izvan ovoga svijeta.
Približno ga mogu opisati kao dugotrajan i zastrašujuć zvuk cijepanja papira !?
Nevjerojatno intenzivan.
Potrebno se je othrvati osjećaju panike koji će se javiti i fokusirati se na ono što čujete...dopustiti da vas apsorbira.
U jednom trenutku (kao iz vedra neba) ugledat ćete svoje tijelo sa strane...ili pak odozgo.
Da, mada nemora biti, nekad se nesvjesno ispadne i necujes nista postanes tek onda svjestan kad se vidis da lezis.


Quote:
Zastrašujuće iskustvo.
Tebi mozda je, meni je preljepo, pogotovo kad sam vani, takav ovozemaljski osjecaj ne postoji i tesko ga je na bilo koji nacin opisati,.. mozda neka enormna ljubav na 100x ili koda si ajmo reci kod boga u raju a an te voli koda si ti bog i osjecas njegove osjecaje,,..tako nekako mada znam da taj opis nije ni blizu..


Quote:
Problem je jedino u tome da provociranje doživljaja ima ozbiljne posljedice na tijelo koje preplavi adrenalin i onome koji se nije u stanju smiriti može učiniti više štete nego koristi.
Pa nebi bas reko da se moze steta dogoditi a niti da se o adrenalinu radi, vise je neka enormna sreca sto se to dogadja, sto se upoznaje onaj drugi JA, onaj energetski istinski JA.




Quote:
Ljudi prolupaju u ratu. Intenzitet onog što doživljavaju naprosto ih slomi...ovo o čemu govorim na toj je razini "intenziteta" i netreba se s tim igrati.
Bika vući za rep bez nekog posebnog razloga.
Ma, u svakom slucaju netrebaju to raditi oni labilniji, recimo oni koji se boje svega, cak i mraka ili tako neko.
Quote:
Post, celibat i generalno dobro zdravlje preduvjet su čitavom iskustvu i u stanju su ga ubrzati.
To svakako, ali posti i celibat nisu uvijet ako je covjek energetski jak, ako svijetli ko betlehem
Quote:
PS.
Ne preporučam !!
Kad ne preporucas, aj reci kolko si do sad imao izlazan tjelesnih iskustava, al ne mislim pri tome na astralnu briju !!
Inside Silence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.