Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2016., 17:48   #201
Sve dolazi izvana.

Ako neko misli da mu došlo iznutra... prevario se.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 18:56   #202
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Sve dolazi izvana.

Ako neko misli da mu došlo iznutra... prevario se.
Naravno mi smo robovi situacija i oni upravljaju nama a ne mi njima , poanta je kada dođe do neke situacije gledati kako se to manifestira iznutra (akcija rekacija) , pri tome 3 one prijašnje stavke vrijede .

Proces izvana uvjetuje procesu iznutra .
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:12   #203
E to bi sad već bile neke nuspojave,
primjerice
rob je neposlušan svom gospodaru, ne želi mu služiti, odbija autoritetstvo, etc.

Hoće li robovlasnik otpustiti svog roba ili će mu zadat još jaču težinu?

Nisu svi robovlasnici prema svojim robovima bili tako okrutni, ali okrutnima su se morali praviti
jer hah šta bi drugi robovlasnici rekli na takvog jednog robovlasnika.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:39   #204
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
E to bi sad već bile neke nuspojave,
primjerice
rob je neposlušan svom gospodaru, ne želi mu služiti, odbija autoritetstvo, etc.

Hoće li robovlasnik otpustiti svog roba ili će mu zadat još jaču težinu?

Nisu svi robovlasnici prema svojim robovima bili tako okrutni, ali okrutnima su se morali praviti
jer hah šta bi drugi robovlasnici rekli na takvog jednog robovlasnika.
Neznam nisam robovlasnik . Ponekad bi bio i sretan da si rob pogotovo u rimskom carstvu jer je to značilo živaot , pa kakav on bio . Naravno nisu svi robovi isti kao ni robovlasnici .

Očito problem leži u vanjskom uvažavanju . Odnosno mišlenju drugih robovlasnika , u prijeašnje vrijeme pa i danas vanjska mišlanja su važna (za neke , za neke i ne ) .

Nije poanta prestati biti rob sitacije , mislim je , ali to su velikki koraci za slabog čovjeka prije svega bitno je to vidjeti nakon dožeg preioda gledanja želja za akcijom će nestati , to je suština ovoga pa i nekih sličnih filozofija . Tj imati češ snage odabrati sam akciju , a ne biti gonjen egom
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:48   #205
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
dobro si primjetio , U prinicipu to je to sve manifestacije koje dolatze izvana ,gledamo kao proces (neosuđujemo , neidetificiramo , ali prihvaćamo) jednostavno primjetimo . Nakon nekog vremena tekve prakse počinje se javljati jedna suptuilna suština (ajmo reći svjedok) . Taj svjedok je jedan od naših 10000 lica i on je bitan da uočašvaš neke stvari kakave jesu , jer dosta se mi zavaravamo . Ali opet pri tome moraš paziti da kada vidiš nešto što ti se nesviđa , jako je bitno da to negledaš kao nešto negativno nego da je to tako
misliš kao neko pamćenje a navodno i sad registriramo sve doslovno samo ne pamtimo ili ne procesuiramo..dakle metoda bi bila veća budnost i neko fotografsko pamćenje, detalji i čula a um bez da se kači za nešto (uključujući i predrasude).
sličan je i NLP-E...pa i Slavinski slično zastupa. (te metode su korisne da se razumijemo)


meni se čini da to prilično troši, pažnja, energtetski, možda zato što sam introvert i ne zanima me toliko ono što nema veze samnom.
meni je intuicija primarna, valjda je to kod mene tako samo po sebi.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 19:51   #206
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Sve dolazi izvana.

Ako neko misli da mu došlo iznutra... prevario se.
da ali reflexija (reakcija) je bitnija u našem slučaju.
ako hoćeš biti lucidan to je već izazov, a biti skroz kristalan poput Toma Cruisa, to je onda nešto extra. (malo zezam ali i ne)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:09   #207
Da sam rob u starom rimskom carstvu, moj život bi bio kratkog vijeka.

Zar neznate kako su završavali iskonski kršćani tog doba?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 20:30   #208
smetali su hebrejima i njihovom bogu , a ne rimu i romaniziranim grčkim bogovima.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 12:48   #209
Točno to ima i NLP, a . Konkretno NLP danas već postoji i 3 generacija iako se onda danas upotrebljava za potpuno krive stvari, menađeri, lideri i sl. koriste to za dobivanje onoga što žele međutim nlp ima jednu jako dobru karakteristiku a to je micanje prepreka odnosno predrasuda . Sada u novije vrijeme postoje mnogo sajtova koji pokušavaju spojiti nlp i mindfulness a ovo je nešto slično .

Ja ti iz iskustva mogu reći da to je na neki način trošenje, međutim trošenje. Nije dobra riječ više. Kao neko bildanje ,jer mehanika je toliko jaka i dobroo dobro podmazana da je jako teško izlaziti iz nje međutim kada jednom vidiš ,uhvatis se kako dijlujes mehanički .i shvatis da si mašina ,ako postoji neki cilj i volja ,može se izaći iz toga . E tada počinju tek sranja , . Život sa sobom nosi uvjek neke stvari koje te vraćaju u mehaniku ,i kada god pruzas otpor on još jače te zvizne . Primjer donjeo si želju i odluku da ćeš svaki dan svijesno hodati nekvo vrijeme jer imaš želju probuditi se i Mehanike , vrlo često se dogodi situacija da ćeš već na pocetku šetnji sjebat nogu i nećeš moći hodati par dana . Poznata g rečenica. Kada čvrsto odlucis izlaziti iz mašine ,sve sile svijeata će se urotiti protiv tebe da ostane s spavati

Dobro si to otkrio ,konkretno mislim da je jednim dijelom i sam g imao slične vježbe mada ne u toj mjeri . Poznato je da su u školama znali ne jesti i nespavati po dva 3 dana , e tek onda u patnju tijela vidoš svoju mehaniku. Međutim njegov je cilj bio se izmoriti kompletno pa bi da bi se mogla energija iz drugih centara mogla crpiti i koristiti. On tvrdi da je sexualna energija najcisca i najjača i najbolja za koristiti u druge svrhe .

Znamo svi kako su kršćani bili proganjani, samo me zanima što je za tebe iskonsko kršćanstvo ?. Ž
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 22:08   #210
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Sada u novije vrijeme postoje mnogo sajtova koji pokušavaju spojiti nlp i mindfulness a ovo je nešto slično .


Dobro si to otkrio ,konkretno mislim da je jednim dijelom i sam g imao slične vježbe mada ne u toj mjeri . Poznato je da su u školama znali ne jesti i nespavati po dva 3 dana , e tek onda u patnju tijela vidoš svoju mehaniku. Međutim njegov je cilj bio se izmoriti kompletno pa bi da bi se mogla energija iz drugih centara mogla crpiti i koristiti. On tvrdi da je sexualna energija najcisca i najjača i najbolja za koristiti u druge svrhe .

Znamo svi kako su kršćani bili proganjani, samo me zanima što je za tebe iskonsko kršćanstvo ?. Ž
da pa to je reprogramiranje ponašanja, korisno je ali djelomično. (jer imamo podsvjest i nesvijest) međutim ako smo svjesni nečega tad to i je lakše korigirati, sam pitanje jel to metoda baš za sve sklonosti kojima smo 'opsjednuti'..

da pa takve vježbe služe isto kao i korištenje nekih stimulansa, širenje svijesti i drugačiji ego..mislim da je cilj to postići kao tranjno stanje. (nisam siguran jel G ide do jastva ili duše kroz spoznavanje svih naših lažnih ja, ili, ide i u transcendenciju i misticizam..recimo meni se on čini koa mudrac ili to je dublja psihologija)

(meni se budizam sviđa zato što sve to ima a puno dublje ide od svih ovih metoda)

a kršćanstvo je ono što isus propovjeda, religija za mase (duhovnost preko ljubavi)..doduše postoji i nešto ezoterično ali je to povezano s gnosticima pa neznam jel to orginalno ili se prišlo uz kršćane i isusovu riječ.

uglavnom se traži vjera i kriteriji koje se treba zadovoljiti su jako visoki, inače se ne može biti kršćan..isus je mistik i mesija, bogočovjek..kaže da će oprostiti onima koji vjeruju ako unatoč tome iskušenje i slabost ih prevare, bitno da vjeruju...posredno (kolektivno ne zaboravi) spasenje traži pastira i vjeru.

(mene to nije dalo smisao i odgovore, zato se ne nalazim u tome)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 15:43   #211
Fantasist,

hebreji su u to vrijeme ostali bez Boga,
zato su se udružili ako je trebalo i sa rimljanima
(ozbiljne religijske enciklopedije govore o tome, a možeš pronaći i u NZ)

Zar da sumnjamo da to nisu znali čak i O. i G.?
(kolko je taj dvojac uopće nešto stvarno i znao?)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 21:02   #212
kak misliš ostali bez boga ?

(to što oni znaju jest dublja psihologija, jungovska razina..hej ali i to je puno znati, to znači ostvariti sebe)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 20:13   #213
Ostati bez Boga znači baš to - doslovce ostati bez Boga. Doslovno.

No, kad pogledaš tzv.vjernički svijet, niko od njih neće priznati da je bez Božje prisutnosti.
Zašto ne priznaju kad je tako očito.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:31   #214
ako je tako pa još su u doba mojsija ostajali bez boga..da samo što svećenici nebi trebali ostati jer vode narod (kao mojsije), a jesu..tako da bi se složio.
Isus je nima smetao jer je on govorio iz boga i to kao nitko ranije.

prosječni vjernik (u tu skupinu idu i svećenici i redovnici) je izvanjski štovatelj..izvorno kršćanstvo , idea, je nešto drugo.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 12:58   #215
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post

da pa takve vježbe služe isto kao i korištenje nekih stimulansa, širenje svijesti i drugačiji ego..mislim da je cilj to postići kao tranjno stanje. (nisam siguran jel G ide do jastva ili duše kroz spoznavanje svih naših lažnih ja, ili, ide i u transcendenciju i misticizam..recimo meni se on čini koa mudrac ili to je dublja psihologija)

(meni se budizam sviđa zato što sve to ima a puno dublje ide od svih ovih metoda)
Po zapisima vidi se da nisi svjestan niti metoda niti sto koja cini a bacas tvrdnje koliko sto duboko seze.

Da li uvidjas smislenost u tome ?
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 13:27   #216
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Po zapisima vidi se da nisi svjestan niti metoda niti sto koja cini a bacas tvrdnje koliko sto duboko seze.

Da li uvidjas smislenost u tome ?
vauvau metoda umne introspekcije umnog sadržaja i ponašanja..kroz vlastitu subjektivnu neshvaćenost iste..to je stvoja stvar shvaćaš, time se bavi, ja sam samo usput.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 16:33   #217
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
vauvau metoda umne introspekcije umnog sadržaja i ponašanja..kroz vlastitu subjektivnu neshvaćenost iste..to je stvoja stvar shvaćaš, time se bavi, ja sam samo usput.
Odgovor na prethodno pitanje je jasan.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 17:51   #218
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Odgovor na prethodno pitanje je jasan.
argument autoriteta G..
i pitaj me cinično ljudski..
''ma ko si ti da tu nama ..blabla..

skroz si u pravu, tvoja duhovnost i moja su, teško je o tome..najbolje da uopće ne pišem jer sam neshvaćen inače.
'budi drugačiji'
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 19:12   #219
Quote:
omen4k kaže: Pogledaj post
Nema veze sa duhovnoscu ni sa "moja/tvoja" i sarkazam je nepotreban. Ovo nije napad na tebe nego sugestija da bi zapisi dobili na smislenosti, jer random misli u tekstu ne zvuce drugima kao i tebi. Koristis ozbiljne termine kao dijete u slasticarnici i tri tocke i neka sintagma jasna samo tebi ne daju im smisao, u recenicama bez glave i repa. Nije nikakva drama, samo razmotri ovo kao prijateljsku sugestiju.
e kada bi ja bio racionalac (umjesto intuitivca) onda bi bio klasični intelektualac.

tebe smeta moja trvijalizacija nekih 'teških' riječi ili nazivlja, to činim namjerno, to su samo riječi za koncepte koji se nedaju objasniti riječima)..

sve ovo ti je i blisko G. učenju..jer on govori..

govori o mehanici ponašanja i ljudima strojevima, jung to naziva maskom ili person.

moja kritika G. (što se tiče U. on je tako zanimljiv u svojoj logici) je da je predvidio ono sa 'krugovima' (vanjski, srednji, unutarnji) znanja..samo se prva razina da uknjižiti.

naravno možda sam ja u krivu..i dalje neznam što je duhovnost...sljedbeništvo neke ideje (koju sigurno nećemo skužiti jer nije naša) ili stvaranje vlastitog koncepta.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 19:14   #220
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
argument autoriteta G..
i pitaj me cinično ljudski..
''ma ko si ti da tu nama ..blabla..

skroz si u pravu, tvoja duhovnost i moja su, teško je o tome..najbolje da uopće ne pišem jer sam neshvaćen inače.
'budi drugačiji'
Nema veze sa duhovnoscu ni sa "moja/tvoja" i sarkazam je nepotreban. Ovo nije napad na tebe nego sugestija da bi zapisi dobili na smislenosti, jer random misli u tekstu ne zvuce drugima kao i tebi.

Koristis ozbiljne termine kao dijete u slasticarnici i tri tocke i neka sintagma jasna samo tebi ne daju im smisao, u zapisima bez glave i repa. Nije nikakva drama, samo razmotri ovo kao prijateljsku sugestiju.

Cest je problem u ovakvim temama kad se koncepti i termini koji ih predstavljaju nabacuju samo tako, pa diskusija prerasta u cirkus. Razumijevanje mnogih koncepata iziskuje vrijeme i duze proucavanje i razmatranje. Ovo se ne tice samo tebe, to rade mnogi.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.