Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2006., 23:27   #41
Ja kakti imam taj dar, jer sam bio otvoren a i fascinirao me taj način molitve. Nakon toga sam prošao sav skepticizam što se tiče tog fenomena. Sad ni sam ne znam što je to. Al kad god želim u molitvi mogu govoriti u tim "jezicima" koje ne poznajem. Moj estetski doživljaj toga jest divan, jer su ti jezici vrlo neobični. To nije nikakav trans niti neki nadnaravni doživljaj, to je za mene kao stvaranje muzike, govor koji nije racionalan. U biti tako molim vrlo rijetko, ini sam ne znam što je to al mi se zna dogoditi da za vrijeme mise ili bilo kakve službe kao i intiumne molitve samo poteče. I onda zašto ne? Samo što ne treba raditi nauku od toga. Molitva srca je vrlo širok pojam i ne treba ju ograničavati samo na šutnju.
bix27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 23:37   #42
interesting...
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:01   #43
Quote:
Bosanka kaže:
Ako sam dobro skuzila krscani vjeruju da je (Sveti Otac = Sveti Duh = Sveti Sin) = Bog.
E sad ako je Sveti Duh = Bog , odnosno, ako ovu jednakost primjenimo na Danielovu izjavu ona ce glasiti ovako:

"Bog nece poceti moliti u jezicima"

Zar Bog TREBA da MOLI?
vi muslimani mislite da je jednakost Trojstva sve isto ali u ljudskom pojmu identičnosti, zar Boga možeš objasniti?

Duh Sveti moli Ocu i Isus, Isus se molio Ocu, Otac je Glava Trojstva, ali ipak je Jedan sa ostalom dvojicom, teško razumljivo ali je tako

Duh Sveti kada moli, On moli za nas i za druge preko nas, stoga On zapravo pomaže u molitvi...

zapravo molitva u jezicima je baš pravi znak kako Trojstvo djeluje u savršenoj uniji među sobom (Duh i Otac i Isus) preko svojih stvorenja

ps. evo da ja kažem, ja sam dva puta na par sekundi molio u jezicima, s tim da sam se prvi put totalno uplašio i zatvorio usta rukom, dok drugi put sam samo ponavljao neku rečenicu na nekom jeziku negdje 7-8 puta
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:09   #44
Quote:
-Daniel- kaže:
da li ste ikada čuli molitvu u jezicima? ako jeste, što mislite što je to?
Osobno mislim da je to najobicnije buncanje nesvjesnog uma kada zapadne u trans, jer inace da je neko smisleno govorenje netko bi razumio sto se prica. Ovako, niti onaj koji bunca, niti oni koji slusaju nista ne razumiju.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:10   #45
Quote:
Fazlija kaže:
Osobno mislim da je to najobicnije buncanje nesvjesnog uma kada zapadne u trans, jer inace da je neko smisleno govorenje netko bi razumio sto se prica. Ovako, niti onaj koji bunca, niti oni koji slusaju nista ne razumiju.
nije, moguće je dobiti dar i razumijevanja....

naime neki od njih koliko čujem ima dar razumijevanja jezika
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:18   #46
ja bi volila znati što govorim i na kojem jeziku
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:32   #47
Quote:
Sister kaže:
ja bi volila znati što govorim i na kojem jeziku
svi bi...

čuo sam jedno svjedočanstvo, da jedna grupa ne putu prema nekom gradu u Izraelu prolazila pored nekog sela i za to vrijeme pjevala, a neki su molili u jezicima i tako

ali jedna žena je molila u jezicima i vodič se kao jako začudio što ona govori tako da je poslije rekao da je molila na jako starom dijalektu hebrejskog (ja mislim) te da se taj dijalekt govori baš u tom selu pokraj kojega su prolazili, te da je slavila i hvalila Boga na tom dijalektu
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:37   #48
Quote:
-Daniel- kaže:
nije, moguće je dobiti dar i razumijevanja.... naime neki od njih koliko čujem ima dar razumijevanja jezika
Da? Volio bih vidjeti takvoga i da mi prevede na hrvatski taj navodni text, pa da vidimo ima li to kakvog smisla o icemu...

Sve su to budalastine i sentimentalna muljanja i sebe i drugih. Isto ko "vidioci" iz Medjugorja i navodne "poruke" koje su toliko imbecilne kao da ih pise neki prosjecan lokalni fratar... Djecice moja, molite se, pokajte se, volite se, ljubite se... i tako jedno 25.000 puta u zadnjih 20 godina?!

Sve te stvari nemaju nikave veze s duhovnoscu, sve su to senitimentalne izmisljotine slabih, ogranicenih, poremecenih ili zlonamjernih umova koji muljaju druge i sebe, a samo zbog umisljenosti i oholosti.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:42   #49
Quote:
-Daniel- kaže:
svi bi...

čuo sam jedno svjedočanstvo, da jedna grupa ne putu prema nekom gradu u Izraelu prolazila pored nekog sela i za to vrijeme pjevala, a neki su molili u jezicima i tako

ali jedna žena je molila u jezicima i vodič se kao jako začudio što ona govori tako da je poslije rekao da je molila na jako starom dijalektu hebrejskog (ja mislim) te da se taj dijalekt govori baš u tom selu pokraj kojega su prolazili, te da je slavila i hvalila Boga na tom dijalektu
vjerujem da je istina. blago njoj kad je imala nekog da joj prevede
 
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 00:51   #50
Da, ono... prolazimo mi bas pored Prnjavora Cuntickog, kad neka zena pocne nesto govoriti na staroslavenskom jeziku... kad, bas se tu zadesio slucajno Pero Peric, poljoprivrednik iz tog sela, i preveo nam sto ona prica, jer oni bas eto jos uvijek govore u tom selu na staroslavenskom jeziku kao i prije 2.000 godina...

Pa, mislim... ljudi, jel' ima ko' 2 grama mozga u glavi, i dokle ce vam prodavati takve finte i fazone?! Sve ono... navodno smo culi da je neki tamo... a kada cujes sto je to taj neki navodno, ono ispadne takva suplja prica da sve zvoni... i ljudi jos to puse, ladno, bez da trznu... mozgom!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 01:09   #51
Quote:
-Daniel- kaže:
svi bi...

čuo sam jedno svjedočanstvo, da jedna grupa ne putu prema nekom gradu u Izraelu prolazila pored nekog sela i za to vrijeme pjevala, a neki su molili u jezicima i tako

ali jedna žena je molila u jezicima i vodič se kao jako začudio što ona govori tako da je poslije rekao da je molila na jako starom dijalektu hebrejskog (ja mislim) te da se taj dijalekt govori baš u tom selu pokraj kojega su prolazili, te da je slavila i hvalila Boga na tom dijalektu
čak i da je sve to istina tj. da se nepobitno dokaže da je to zaista taj stari jezik i da taj nije prevarant koji je naučio par rečenica opet nismo fenomen ni dotakli kao ni npr. dosta slučajeva iz indije gdje djeca od par godina znaju sve o nekom mjestu,porodici i sl. i to objašnjavaju reinkarnacijom iako ako bi to sve bila i istina moguća su sasvim druga objašnjenja.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 01:23   #52
Quote:
ursamajor kaže:
čak i da je sve to istina tj. da se nepobitno dokaže da je to zaista taj stari jezik i da taj nije prevarant koji je naučio par rečenica opet nismo fenomen ni dotakli kao ni npr. dosta slučajeva iz indije gdje djeca od par godina znaju sve o nekom mjestu,porodici i sl. i to objašnjavaju reinkarnacijom iako ako bi to sve bila i istina moguća su sasvim druga objašnjenja.
barem smo riješili zasada da postoji jedan duhovni svijet o kojem nemamo baš pojma...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 01:34   #53
Quote:
-Daniel- kaže:
barem smo riješili zasada da postoji jedan duhovni svijet o kojem nemamo baš pojma...
što se mene tiče nismo to razriješili ali mogućnost postojanja nečeg takvog ja i ne osporavam.ako želiš mogu ti poslat mistična iskustva tereze avilske(15 st.) ili yoganande(iz autobiografije jednog jogija) ili majstora eckharta(13 st.) i još podosta njih za koja smatram da su autentična iako nemam osobnih dokaza.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 08:35   #54
Quote:
-Daniel- kaže:
i demoni znaju strane jezike isto tako....

ali u tome je stvar, da ako ti priznaješ Isus kao svoga Kralja i Spasitelja, te vjeruješ u Raspeće za otkup grijeha i uskrsnuće Tijela - ti imaš Duha Svetoga, koji ne može dopustiti ulazak demona u tijelo bez čovjekovog uplitanja u crne magije ili slične stvari koje negiraju Duha Svetoga

zato kršćanin u najvećemo slučaju moli u Duhu u jezicima

evo još jedan link:

http://members.nuvox.net/~on.roz/God...r/tongues.html
poznat je slučaj Ane Lize Mihael (po kojoj je napravlje onaj film) koja je bila velika vjernica, ali je ocito bila opsjednuta.
Demon ne ulazi tamo gdje ga se zove ili ne zove, nego tamo gdje zeli...

sto se tice molitve u jezicima, ne sporim cudo sa druge strane, ali me zanima zasto kada netko tko se ne smatra katolikom izvodi neko cudo, onda mu se osporava ili to cudo ili se drzi da je to 'od strane onog zlog'
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 10:08   #55
Quote:
ursamajor kaže:
što se mene tiče nismo to razriješili ali mogućnost postojanja nečeg takvog ja i ne osporavam.ako želiš mogu ti poslat mistična iskustva tereze avilske(15 st.) ili yoganande(iz autobiografije jednog jogija) ili majstora eckharta(13 st.) i još podosta njih za koja smatram da su autentična iako nemam osobnih dokaza.
Slazem se u potpunosti s gornjim izborom... uz kojeg bih dodao jos i Ivana od Kriza i sv. Franju. Covjek moze naci duhovno nadahnuce u svim pravim i velikim majstorima, a ne u jeftinim popovskim trikovima i smicalicama. Niti jedan od tih tzv. jezika nije nikada dokazan, a niti ce biti.

Osobno se bavim yogom, pa mi je jasno da se kod tih tzv. jezika ustvari radi samo o transu u kojem osoba zapada u stanje kod kojega je svjesni um potisnut (nije potpuno iskljucen kao u nesvjesti), a podsvjest bunca gluposti. To je i u wudu i ostalim slicnim ritualima, i nije to niti nesto posebno, niti neko pozeljno stanje, a niti previse duhovno stanje uma... Naime, slicno stanje se moze izazvati i s par piva kad covjek bulazni, tetura i bunca budalastine. Tehnicki gleadno, to je isto stanje, samo sto kod tzv. govorenja jezika osoba u to stanje ulazi pod duhovnim dojmom i ideacijom, pa je i buncanje malo profinjenijeg tipa. Moze doista doci do nekih duhovnijih izjava, ali nista sto osoba vec negdje nije cula ili vidjela. Obicno se mjesaju molitve i duhovne izjave osobe s potpunom besmislenim mumljanjem i buncanjem, pa okolina misli da osoba malo moli na svojem, a malo na nemkom andjeoskom jeziku. Ustvari, um samo bunca.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 11:33   #56
Ja sam bila na klanjanju kad se to desilo. Noću, pod vedrim nebom. Bilo je malo jezivo, još i više jer je bilo najviše srednjoškolaca koji su me danima poslije opsjedali sa željom da pričaju o tome jer sam, uz svećenika, bila jedina s teološkim znanjem. Kako bilo da bilo, rekciju izaziva. I ne možeš a da ne tražiš objašnjenje, kojega na koncu nema... Velik je Bog!
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 11:50   #57
Biblija ili riječ Božja govori o tri vrste jezika Božanski , anđeoski i jezikom nekog naroda ,
osoba koja moli u jezicima , je nanovo rođeni krščanin koji je priznavanjem Isusa doživio krštenje duhom svetim , ono je dano za znak nevjernima ,
molitva u jezicima služi za izgradnju vjernika jer ako ima neku potrabu ili problem ,molitvom u jezicima čini savršenu molitvu za te stvari, kako kaže biblija ,
molitva ne dolazi iz glave vjernika već duha , npr možeš moliti a da ne razmišljaš o riječima koje izgovaraš ,um ti je slobodan , za to apostol pavle kaže molit ću se duhom ali i umom , drugim riječima molit ću duhom i razmišljati o veličanstvu Božjem.
kroz militvu u jezicima i polaganjem ruku , prenosi se dar molitve u jezicima , bog ozdravlje bolesnog, bog istjeruje demone iz opsjednutog, i daje riječ znanja ili proroštva , i sve to kroz duha svetog i molitvu u jezicima .
riječ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 12:19   #58
znanstveno je dokazano da molitva za bolesne ne pomaze njihovom ozdravljenju...

sto se tice blizine bogu, ona se moze ostvariti prastanjem, humanitarnim radom i sl...
al, lakse je moliti (u jezicima ili kako god) ili znati bibliju...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 12:21   #59
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Ja sam bila na klanjanju kad se to desilo. Noću, pod vedrim nebom. Bilo je malo jezivo, još i više jer je bilo najviše srednjoškolaca koji su me danima poslije opsjedali sa željom da pričaju o tome jer sam, uz svećenika, bila jedina s teološkim znanjem. Kako bilo da bilo, rekciju izaziva. I ne možeš a da ne tražiš objašnjenje, kojega na koncu nema... Velik je Bog!
Samo malo... ako sam dobro razumio, ti si govorila jezicima? U redu, reci nam jel' uopce znas sto si i o cemu si govorila?
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2006., 17:10   #60
Dakle, nista... sve je to samo mit i izmisljotina.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.