Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 23:26   #541
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Kako zavrsavam faks u posve drugoj bransi, za mj dana cu imati drugu struku i traziti posao u njoj, izgledi za staz su veliki i obicno to bude brzo jer kod nas fali tog zanimanja, pa mi nije to toliki problem, a i ovo je turizam pa sigurno ne budu trazili nove sad za zimu, preraspodjelit ce visak. A ne znam ovo za laganje, nekako mislim da mi nece to proc kod njih, a i prilicno sam los lazljivac

Ah, riskirat cu, pa sto bude bude... Hvala vam

Jos samo ako mi tko zna odg na proslo pitanje
morali bi ti isplatiti preostali godisnji ,ali prema opisanom mislim fa nista od njih neces dobiti
Ivy37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:34   #542
Ma i ne treba mi, samo nek mi daju istek.. Ah, vec se osjecam 200 kg lakse :-D
__________________
Nema slobode bez odgovornosti.
V e n t u s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 23:38   #543
Quote:
V e n t u s kaže: Pogledaj post
Ma i ne treba mi, samo nek mi daju istek.. Ah, vec se osjecam 200 kg lakse :-D
Ivy37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 06:23   #544
Bez brige, ne moraš potpisat novi ugovor i imaš pravo na naknadu ako ispunjavaš ostale uvjete- znači da imaš 9 mj. i da je ovaj zadnji ugovor u komadu s prethodnim trajao najmanje 3 mj i istekao do kraja. Ako postoji razmak između ovog ugovora i radnog odnosa prije , gleda se i razlog prestanka predzadnjeg radnog odnosa.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 20:42   #545
Ističe mi ugovor 31.12. i moram se prijaviti na zavod kako bi dobivao naknadu. Šta mi sve treba?
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 21:54   #546
Quote:
marijanooo kaže: Pogledaj post
Ističe mi ugovor 31.12. i moram se prijaviti na zavod kako bi dobivao naknadu. Šta mi sve treba?
Tu ti piše: http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10085
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 22:13   #547
Thx

Koji je dokaz o razlogu prestanka radnog odnosa ako mi je istekao ugovor? Donesem taj stari ugovor i to je to?
marijanooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 23:39   #548
Nikaj.
Mislim da da, doneseš ugovor jer na njemu piše da je sklopljen na određeno do tog datuma.
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 14:16   #549
Quote:
marijanooo kaže: Pogledaj post
Thx

Koji je dokaz o razlogu prestanka radnog odnosa ako mi je istekao ugovor? Donesem taj stari ugovor i to je to?
Stari ugovor ti je dokaz razloga prestanka radnog odnosa.Ako imas 9 mjeseci u dvije godine rada ostvaruješ naknadu u dužini koja je propisana u skladu sa radnim stažem.
Ivy37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 10:22   #550
Zna li netko prekida li se pravo na naknafu za nezaposlene prijavom poslodavca ili primitkom dohotka. Naime, situacija je da je poznanik ostvario pravo na naknadu, predao papire krajem listopada. Nisu stigli biti obradjeni pa u studenom nije dobio nista. A 3.12. se zaposlio, a placu ce dobiti oko 20.1.
Bez obzira sto se zaposlio, treba dobiti naknadu ta taj jedan mjesec (studeni) proveden na birou. E sad, hoce li dobiti slucajno i za prosinac? Jer su mi neki rekli da se gleda koliko si dugo bez dohotka, a ne nezaposlen. Iako mi je to sumnjivo, ali evo da provjerim kod vas
__________________
I want back my ignorance and bliss..
sanjica43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 16:34   #551
Pa nemozes dohodak primati iz dva izvora (sa burze i od poslodavca za 12 mj.), vjerojatno ce dobiti za 2 dana 12 mj.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:04   #552
Pozdrav! Postoji mogućnost da će mi poslodavac zatvoriti firmu 15.2 pa me zanima hoce li se meni gledati postotak zadnje 3 place sa tom zadnjom polovicom samo? Jer mi to dosta narušava prosjek
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 09:54   #553
Quote:
glamandglitter kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Postoji mogućnost da će mi poslodavac zatvoriti firmu 15.2 pa me zanima hoce li se meni gledati postotak zadnje 3 place sa tom zadnjom polovicom samo? Jer mi to dosta narušava prosjek
gledat će ti pune 3 plaće, ne pol
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 01:07   #554
Pozdrav! Interesira me u da li su potrebna zadnja tri mjeseca bez bolovanje ili je dovoljno u devet mjeseci imati bilo koja tri mjeseca za redom bez bolovanja da hzz primjeni računicu 70% od osnovice. Pošto sam sretnik koji je u 10. i 12. mj. završio par dana na bolovanju i moje računovodstva je priložilo prosjek plaće za sedmi, osmi i deveti mj. pa mogu li očekivat 70% od 5200 ili
Abigor0690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 12:46   #555
Bitno pitanje,

Ovih dana se prijavljujem na biro i ostvaruje naknadu narednih 12 mjeseci. Ići ću u Njemačku uskoro pa me zanima što je sa naknadom akonse tamo zaposlio?
Ostvaruje li i dalje pravo na naknadu sa biroa jer sam nezaposlen u HR već u DE?
Ili mogu snositi posljedice neke?

Hvala
Flig is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 09:37   #556
Quote:
Abigor0690 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Interesira me u da li su potrebna zadnja tri mjeseca bez bolovanje ili je dovoljno u devet mjeseci imati bilo koja tri mjeseca za redom bez bolovanja da hzz primjeni računicu 70% od osnovice. Pošto sam sretnik koji je u 10. i 12. mj. završio par dana na bolovanju i moje računovodstva je priložilo prosjek plaće za sedmi, osmi i deveti mj. pa mogu li očekivat 70% od 5200 ili
Bez bolovanja se računa osnovica. Bitno je samo da se na toj potvrdi koju si priložio vidi kad si bio na bolovanju. Ako si samo podnio platne liste za 7,8. i 9. ili potvrdu o plaći na kojoj se ne vidi kad je bilo bolovanje, dobit ćeš dopis od HZZ-a gdje će te tražit da dostaviš dokaz o bolovanju, ak hoćeš uštedjeti vrijeme možeš im i sam to odnijeti u pravnu sl.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 13:16   #557
Quote:
asprah kaže: Pogledaj post
Bez bolovanja se računa osnovica. Bitno je samo da se na toj potvrdi koju si priložio vidi kad si bio na bolovanju. Ako si samo podnio platne liste za 7,8. i 9. ili potvrdu o plaći na kojoj se ne vidi kad je bilo bolovanje, dobit ćeš dopis od HZZ-a gdje će te tražit da dostaviš dokaz o bolovanju, ak hoćeš uštedjeti vrijeme možeš im i sam to odnijeti u pravnu sl.
Dobro na potvrdi o plaći gdje su podaci o plaći za 7, 8. i 9. mi piše od kad do kad sam bio na bolovanju u 10. i 12. mj. tnx
Abigor0690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 15:17   #558
Onda se gleda prosjek 7-9 mjesec. Bitno je samo da je na toj potvrdi potpis i žig poslodavca.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 16:27   #559
Pitanje

Pozdrav,

Stekao sam pravo na naknadu za nezaposlene prije 4 mjeseca, naknada mi je počela teći kada sam dobio drugi posao (ostao mi je velik dio naknade) . Na novom poslu radi privatnih obaveza ne mogu nastaviti raditi , tj.dogovorio sam se da ću napraviti sporazumni raskid ugovora. Dali imam pravo na nastavak stare naknade za nezaposlene? Ako nemam, dali ću eventualno imati pravo na naknadu ako mi na nekom budućem poslu istekne ugovor i poslodavac mi ne produži radni odnos?
goranp99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:18   #560
Nemaš pravo na nastavak ak je sporazumni raskid, možeš steći ponovo naknadu ako ispuniš ponovno uvjete za novu novčanu naknadu (9 mj. u 2 godine i da ne prestane sporazumno i tvojom krivnjom).
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.