Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2005., 14:53   #221
Quote:
Gopi kaže:


Pomisli sam da je to zbog toga sto sam u medjuvremenu jednim drugim sistemom smanjio svoj ego od nekih 20 – 30% na neverovatnih ali istinitih 0,1%. Naime tim sistemom se sticu neki duhovni parametri koji su slicni ili cak i bolji nego kod trajno Prosvetljenih, ali svesti ostaje na onom nivou na kome je i bila pa zato i nema trajnog Prosvetljenja. Znajuci za ovo, pomisli sam da ja vise i nisam za vezbe Intenziva prosvetljenja, jer tu se radi o slamanju ega, a ja ga skoro da i nemam, pa zato i nemogu na ovaj nacin da dozivim prosvetljenje.

Ipak na oba ova Intenziva ja bio sve vreme u stanju bez misli sa ogromnom energijom koja je povremeno kuljala iz sedme cakre i prosto ispunjavala prostor u kome smo vezbali. Cak je moj partner u dijadi, koji je vidovit, video to kao zlatnu energiju koja me okruzuje i ide do plafona. Verovatno sam tada bio u stanju Prosvetljenja za stepen visem nego sto sam ih pre dozivljavao, ali ja sam tada zalio sto nema idetifikacije. Nazalost to stnje me je kasnije proslo.

Gopi
¤¤

a kojim se to mjeračem mjeri stupanj prosvjetljenosti?
Prosvjetiteljmometrom možda, i gdje se može nabavit, ima li u Getroju možda ?
__________________
Lili
Lilianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 14:54   #222
Quote:
Lilianna kaže:
ima li u Getroju možda ?
Je, sad imaju 15% popusta.
__________________
SVE je sjenka NICEGA
shadow_healer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 15:32   #223
Quote:
shadow_healer kaže:
Je, sad imaju 15% popusta.
shadow, ajd kad bude akcija sve po 12 kuma, javi.

Kundal - me(n)tar.
__________________
Lili
Lilianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 15:58   #224
Quote:
Lilianna kaže:
shadow, ajd kad bude akcija sve po 12 kuma, javi.

Kundal - me(n)tar.

kopirala sam gopijev post na majstorovu skolu,pa tam nastavite zajebanciju.rado bih da ovaj topic bude cist.

tu
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 16:16   #225
Quote:
masterblaster kaže:

kopirala sam gopijev post na majstorovu skolu,pa tam nastavite zajebanciju.rado bih da ovaj topic bude cist.

tu
do prosvjetljenja, tad ti biva svejedno
__________________
Lili
Lilianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 16:23   #226
Quote:
Lilianna kaže:
do prosvjetljenja, tad ti biva svejedno
imam stav da smo svi prosvijetljeni i da se nema do cega "dolaziti".
nisam mod da te brisem,pisi ako zelis..ali na skoli bi se to bar moglo razviti u neku diskusiju.mozda. ili te proglase majstorom,ako budes zlocesta.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 17:05   #227
Quote:
masterblaster kaže:
imam stav da smo svi prosvijetljeni i da se nema do cega "dolaziti".
nisam mod da te brisem,pisi ako zelis..ali na skoli bi se to bar moglo razviti u neku diskusiju.mozda. ili te proglase majstorom,ako budes zlocesta.
nema, sad se samo gmiže i sikće do povratka sebi.
__________________
Lili
Lilianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 17:15   #228
Quote:
Lilianna kaže:
nema, sad se samo gmiže i sikće do povratka sebi.
Da. Neprestano se vraćamo tamo gdje cijelo vrijeme već jesmo ili nismo, ovisno o tome čime se smatramo. To me podsjeća na nekakve spirale i kružnice a ne na oslobođenje.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 17:35   #229
Quote:
masterblaster kaže:
imam stav da smo svi prosvijetljeni i da se nema do cega "dolaziti".
nisam mod da te brisem,pisi ako zelis..ali na skoli bi se to bar moglo razviti u neku diskusiju.mozda. ili te proglase majstorom,ako budes zlocesta.
opasno to neko prosvjetljenje kad se onak kuka po ljesu, ako je to prosvjetljenje ko ga ebe, ja cu po ono do cega se dolazi
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 17:44   #230
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
ja cu po ono do cega se dolazi
Ah uvijek taj poduzetni ja. Gotov je kad skuži da nije glavni šef i poduzetnik u firmi.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 18:13   #231
Quote:
Daigu kaže:
Ah uvijek taj poduzetni ja. Gotov je kad skuži da nije glavni šef i poduzetnik u firmi.
Pametno nase, kako to lijepo zvuci u teoriji i kako ego fino svaca kako se treba rjesit ega i onda to drugima objasnjava po forumu

Radije idi kopat kanale ako se bas neces molit il meditirat, bar nece bit stete ko od praznog mudrovanja
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 18:30   #232
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Radije idi kopat kanale ako se bas neces molit il meditirat, bar nece bit stete ko od praznog mudrovanja
Ego kopa i okopava, ljubi djevojku lijepih očiju, meditira, moli i mudruje o praznini. U osnovi sve su to nekakve djelatnosti koje se po svojoj fundamentalnoj iluzornoj naravi ne razlikuju. Ali to ništa uopće nema veze s prosvjetljenjem. Pa što i ako nema, baš je život zanimljiv. I ne moraš uopće ići u Indiju ili Tibet na tržnicu...
Spiritualni ego je kao radnik na pokretnoj vrpci VOLVA koji nabada retrovizore na karoserije i raspravlja kako će druge godine razviti bolji i snažniji model motora, samo ako malo jače uspije zategnuti taj šaraf od retrovizora. A navedena razvojna aktivnost nikakve veze sa njim nema.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 18:36   #233
Quote:
Lilianna kaže:
nema, sad se samo gmiže i sikće do povratka sebi.
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 19:10   #234
Quote:
Daigu kaže:
Ego kopa i okopava, ljubi djevojku lijepih očiju, meditira, moli i mudruje o praznini. U osnovi sve su to nekakve djelatnosti koje se po svojoj fundamentalnoj iluzornoj naravi ne razlikuju. Ali to ništa uopće nema veze s prosvjetljenjem. Pa što i ako nema, baš je život zanimljiv. I ne moraš uopće ići u Indiju ili Tibet na tržnicu...


Ne moraš ako ti se ne ide. Još ako to radiš s ljubavllju onda stvarno ne moraš nikud.

Quote:
Daigu kaže:

Spiritualni ego je kao radnik na pokretnoj vrpci VOLVA koji nabada retrovizore na karoserije i raspravlja kako će druge godine razviti bolji i snažniji model motora, samo ako malo jače uspije zategnuti taj šaraf od retrovizora. A navedena razvojna aktivnost nikakve veze sa njim nema.


Kružni ego je kad previše zaviješ taj šaraf na retrovizoru Volva i on te po stoti put pukne po glavi a ti nikako da skužiš da je to tvoj ego previše zategnut i pukne te svaki put dok se progledaš.
__________________
Lili
Lilianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2005., 19:43   #235
Kundalini je dobra jebačina od srca do jaja.


I ništa drugo, jer razni debilni koncepti samo kvare ugođaj
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2005., 22:02   #236
Quote:
masterblaster kaže:
hej!

kakva su tvoja iskustva?
jednom sam dosla do onog stupnja kad nema dalje, moras odluciti kuda, odlucila sam slijediti svoj duh i od tada sam na tom putu. gadno je boriti se protiv vlastitig uma, stalno padam i opet se dizem u iscekivanju trenutka kada cu nauciti letjeti. naucila sam da je sama borba jedan prekrasan dar. sretno
lucy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 11:27   #237
dali se moze povuci paralela izmedju psihicke bolesti i kundalinija
dal je netko cito castanedine izvjestaje o vračevom učenju?? jel ima veze tzv nagual sa kundalinijem!?
ja ko s neba u rebra,al vidim da tu ima ljudi koji se dosta razumiju,bar ostavljaju dojam takav,je mene malo dvojbe ubise

ko s neba u Rebro(KBC)
ak netko odgovori ja se ukljucim na neke topike
nakon izbivanja
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 17:55   #238
Kundalini sadhana

Proces i tehnike buđenja kundalini date se u knjizi Kundalini Tantra by Swami Satyananda Saraswati.
Autor preporuča da se odvoji 12 godina za sistematičan rad.

Sai Baba je primjetio da su svi na zapadu vama marg tantrici: uzimaju sakrament vina, mesa, ribe i seksualnog sjedinjenja.
Zapadnjacima kundalini nije probuđena; ali nije nužno ni locirana u muladhari; već mogućno u svadisthani ili manipuri.

Može se primjetiti kako ovi svjetovnjaci-praktikanti pritom nemaju namjeru probuđenja niti svjesnost da je ananda božanski princip.

Ako pitate prosječnog Indijca kako probuditi kundalini shakti-rekao bih da bi vam savjetovao: "Molite se Majci Kali!"

Usporedite indijski koncept uzdizanja kundalini sa taoističkim flow-om chi-a u mikrokozmičkoj orbiti.

U indijskoj teoriji- shakti je probuđena iz svog sjedišta na dnu kičme-penje se do krunskog centra-budi svjesnost -Shiva potpuno probuđen sad silazi nazad do dna kičme.
Jedinka uživa u sebi orgazmičko jedinstvo polariteta energija-svijest.

Preporučam početnicima- vježbajte jednostavne tehnike :


1. Shivin dah-
Udisaj kroz krunsku čakru-pratite dah do dna kičme-izdisaj-pratite dah kako se diže opet do krunskog centra.

2. Cirkulacija svjetlosti-
Prizovite svjetlost - s vrha glave cirkulirajte je s lijeve strane tijela izdahom do dna kičme-udisajem cirkulirajte svjetlost s desne strane tijela do vrha glave.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 00:27   #239
- s vrha glave cirkulirajte je s prednje strane tijela izdahom do dna kičme-udisajem cirkulirajte svjetlost s stražnje strane tijela do vrha glave.

3. Uzemljenje-
pustite energetske korijene do srži Zemlje
Uzdignite duh do zvjezdanog neba


Nakon toga provjerite validnost kundalini paradigme.

Ako vam je i dalje potrebna i validna, nadalje:

Kundalini je moguće probuditi kroz ritual, molitvu, nasilje, šok, droge, brzo kretanje tijela, shaktipat inicijaciju.

No to je nekotrolirani fenomen.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2005., 00:30   #240
I sto kad je probudis?

Treba je znati i "obuzdati", nije se bas za zajebavati s tim.
__________________
Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla,
teste David cum Sibylla.
Quantus tremor est futurus,
quando judex est venturus,
cuncta stricte discussurus!
Dark_Elf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.