Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 14:02   #401
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Znam da su Sloveni uglavnom R1a M458/Z280 & I2a, i manje I1, a ostale haplogrupe su beznačajne, a to isto važi i za proto-Srbe.

Ne govorim ja da su proto-Hrvati iranskog porekla, već to govore mnogi Hrvati, pa neka vam bude. Ako su proto-Hrvati stvarno bili neko iransko pleme, onda su mogli biti samo R1a-Z93 i možda neka istočna grana R1b.

E-V13, J2, G2a, R1b, J1 i ostali hg. nemaju nikakve veze sa Slovenima, a ni sa proto-Srbima i proto-Hrvatima i ušle su među Srbe i Hrvata u novije vreme u zadnjih nekoliko vekova. Uglavnom preko Vlaha, a kod Hrvata sigurno i delomično preko Albanaca. Arbanasi kod Zadra su pohrvaćeni Albanci, a i Katolici iz Hrtkovaca i Nikinaca su pohrvaćeni Albanci. Albanci iz Arbanasa, Nikinaca i Hrtkovaca su 100% nosioci E-V13, zato što su poreklom Gege iz severne Albanije, a Gege imaju najveću koncentraciju haplogrupe E-V13 na svetu.
Zapadna R1b kod Hrvata potiče uglavnom od Nemaca i Čeha koji su zaostali iza Austro-Ugarske.
Laprdaš napamet i brezveze.

Kad se već igroš pretpostavkama, ne znon zoć bi izboci G2 iz etnogeneze "proto-Hr/Srb", nameće se da je Sarmatskog roda.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:17   #402
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Znam da su Sloveni uglavnom R1a M458/Z280 & I2a, i manje I1, a ostale haplogrupe su beznačajne, a to isto važi i za proto-Srbe.

Ne govorim ja da su proto-Hrvati iranskog porekla, već to govore mnogi Hrvati, pa neka vam bude. Ako su proto-Hrvati stvarno bili neko iransko pleme, onda su mogli biti samo R1a-Z93 i možda neka istočna grana R1b.

E-V13, J2, G2a, R1b, J1 i ostali hg. nemaju nikakve veze sa Slovenima, a ni sa proto-Srbima i proto-Hrvatima i ušle su među Srbe i Hrvata u novije vreme u zadnjih nekoliko vekova. Uglavnom preko Vlaha, a kod Hrvata sigurno i delomično preko Albanaca. Arbanasi kod Zadra su pohrvaćeni Albanci, a i Katolici iz Hrtkovaca i Nikinaca su pohrvaćeni Albanci. Albanci iz Arbanasa, Nikinaca i Hrtkovaca su 100% nosioci E-V13, zato što su poreklom Gege iz severne Albanije, a Gege imaju najveću koncentraciju haplogrupe E-V13 na svetu.
Zapadna R1b kod Hrvata potiče uglavnom od Nemaca i Čeha koji su zaostali iza Austro-Ugarske.
Tko su J1 kod nas, potomci koga?
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:19   #403
Da ali je sad pitanje jeli taj naziv latinizirani, jeli ilirski, pa su slaveni to preuzeli ili je bilo obrnuto dakle domaći slavenski naziv Neretva je latiniziran i u tom obliku zapisan i prenešen iz antike?

P.S. Stavimo na stranu sad da (službeno) nema slavena u antici na području neretve
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:50   #404
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Otkud Cetina/Cetinka, Sana, Morava, Dulka/Duklja i drugi ANTIČKI BALKANSKI toponimi u Poljskoj, Ukrajini, Slovačkoj i širom srednje i istočne Evrope?????
Ove toponime i hidronime nisu mogli doneti Sloveni u navodnoj seobi Slovena zato što su Sloveni navodno došli na Balkan u VII veku, a ovi toponimi i hidronimi su pod tim istim imenima bili poznati i u antici kad Slovena na Balkanu nije bilo.
Sloveni su starosedeoci Balkana, a lažnu istoriju su izmislili i napisali Vatikan, Beč, Berlin i London, samo žalosno je što smo im dozvolili da tako manipulišu sa nama.
Si ikad čuo za zajedničko indoeuropsko podrijetlo ?
@Liudewitus
@Faro, Slaveni u antici još uvijek nisu ni postojali. Imao si balto-slavene krajem antike, što znači da si imao neka plemena po močvarama koja nisu bili ratoborno baltska
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 14:52   #405
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Si ikad čuo za zajedničko indoeuropsko podrijetlo ?
@Liudewitus
@Faro, Slaveni u antici još uvijek nisu ni postojali. Imao si balto-slavene krajem antike, što znači da si imao neka plemena po močvarama koja nisu bili ratoborno baltska
Ma, to je kada bi pretpostavili teoriju o slavenstvu ilira kao točnu.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 15:32   #406
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Moram da priznam da mi nije bilo svejedno dok sam čekao rezultate. Najviše sam se plašio da ne ispadnem E-V13, a ne bih voleo ni da sam ispao J2, J1, Q, G2a i istočna R1b.

Već sam rekao da se krajiški Srbi često testiraju, tako da iz sela odakle mi potiče otac ima 11 testiranih prezimena, od toga:

5 I2a (3 Dinarik juga i 2 Dinarik severa)
2 R1a
1 I1
1 N1a
1 J2b1
1 R1b

Krajiški Srbi imaju manje E-V13 od srpskog proseka. Toliko o suludoj teoriji o vlaškom poreklu krajiških Srba, koja je u Hrvatskoj vrlo popularna!
A zakaj bi te bilo strah? Ne razumijem, jel to čini manje Srbinom? Ne
Tvoj neki pradjed ili prapradjed sigurno nosi jednu od tih grupa. Jesu li oni manje srbi, jel neki Ivan Horvat iz okolice osijeka sa jednom od tih grupa manje Hrvat, a njegov bratić koji ima drugu uvjetno rečeno slavensku grupu veči hrvat. Radi se jednostavno o tome da ovisi koja je kultura imala više te grupe na tom određenom prostoru ovisno o tome kad su došle u europu i to prije stvaranja mdoernih nacija i prije stvaranja slavena, germana i tako dalje. U okolici berlina je nalazište neke stare kulture a nosioci su T, uz dunav nalazimo i E1b1b. Ti ljudi nisu nikaj manje Nijemci što više da nema njih nebi bilo ni nejmačkog jezika jer njemački jezik ima dosta neindoeuropskog elementa.
Neki Hans iz južnog tirola sa eb1b1 čiji je predak možda neki rimski vojnik koji je branio granicu nije nikaj manje german ili još k tome nijemac od nekog nijemca sa istoka austrije ili njemačke. I da se razumijemo to jedino slavenski narodi pokušavaju dokazat tko je veči slaven što se prenosi na lokalnu razinu gdje se pokušava dokazat tko je veči Hrvat/Srbin/Rus.
Možda se jednog dana dam na analizu y-dna, bilo bi zanimljivo vidjet rezultat, ali nikaj više od toga.

Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Tko su J1 kod nas, potomci koga?
Židova
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:59   #407
Petnaestominutni dokumentarac o običajima katolika u današnjoj Crnoj Gori.

https://www.youtube.com/watch?v=R1zWUbP1SgM
Dubrovčanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 23:25   #408
Quote:
Faro kaže: Pogledaj post
Ma, to je kada bi pretpostavili teoriju o slavenstvu ilira kao točnu.
Iliri nisu slaveni, ali su možda nekoć bili i susjedi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Illyri..._(English).jpg
Iliri su bili prije Karpata, a Slaveni preko
@CB, genetika ne dokazuje ništa, y gen pokazuje samo izravnu mušku liniju, a on nikad nije bio jedinstven ni u jednom postojećem narodu (jer bi to značilo da svi imaju istog papa štrumfa za dedu).
To je isto kao da kažeš da krvna grupa nešto znači.
Npr. osobe s krvnom grupom 0 su baski, domoroci, osobe s krvnom grupom A su farmeri s BI (dakle poluarapi), a osobe s krvnom grupom B su indoeuropski osvajači (mislim da je jasno koja je moja krvna grupa ).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 01:03   #409
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Iliri nisu slaveni, ali su možda nekoć bili i susjedi.
https://en.wikipedia.org/wiki/Illyri..._(English).jpg
Iliri su bili prije Karpata, a Slaveni preko
@CB, genetika ne dokazuje ništa, y gen pokazuje samo izravnu mušku liniju, a on nikad nije bio jedinstven ni u jednom postojećem narodu (jer bi to značilo da svi imaju istog papa štrumfa za dedu).
To je isto kao da kažeš da krvna grupa nešto znači.
Npr. osobe s krvnom grupom 0 su baski, domoroci, osobe s krvnom grupom A su farmeri s BI (dakle poluarapi), a osobe s krvnom grupom B su indoeuropski osvajači (mislim da je jasno koja je moja krvna grupa ).
zato kažem, to je samo 1% ukupnog dnk mislim sve to divno krasno ali opet primjer je švedski premijer. Realno neki neonacist može svršavat na I1 ili ko zna kaj a tko zna koliko afromerikanaca nosi tu istu grupu
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 03:05   #410
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
zato kažem, to je samo 1% ukupnog dnk mislim sve to divno krasno ali opet primjer je švedski premijer. Realno neki neonacist može svršavat na I1 ili ko zna kaj a tko zna koliko afromerikanaca nosi tu istu grupu
Oko 30% afroamerikanaca ima evropske haplogrupe. To je zato što im se prababe "družile" sa svojim belim gospodarima, mislim na vreme pre ukidanja ropstva u Americi.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:21   #411
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
zato kažem, to je samo 1% ukupnog dnk mislim sve to divno krasno ali opet primjer je švedski premijer. Realno neki neonacist može svršavat na I1 ili ko zna kaj a tko zna koliko afromerikanaca nosi tu istu grupu

Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Oko 30% afroamerikanaca ima evropske haplogrupe. To je zato što im se prababe "družile" sa svojim belim gospodarima, mislim na vreme pre ukidanja ropstva u Americi.
Kakve to ima veze? Ako Mobutu u crnoj Africi ima isti gen kao i ti, onda je i on "arijevac" ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:56   #412
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post


Kakve to ima veze? Ako Mobutu u crnoj Africi ima isti gen kao i ti, onda je i on "arijevac" ?
Naravno da nema veze, sa tim što sam rekao da 30% crnaca u americi ima evropske haplogrupe upravo pokazujem da nije sve u Y DNK.

Dragan Kojić Keba pripada haplogrupi I1 , ali šta mu to vredi kad je autosomalni Rom (Dravid).

Moj stric i deda su plavi, a stric više liči na Nemca nego na Balkanca, a taj izgled nisu nasledili po muškoj liniji (I2a) nego od dedine majke tj, moje prababe. U toj porodici odakle mi je prababa skoro svi su plavi, a pripadaju haplogrupi J2b1. Jedan rođak is porodice moje prababe je izgledao skoro kao albinos, nedavno su se testirali i očekivao sam da će ispasti R1a ili I1, a ono J2b1.

Ja znam da fizički izgled ne mora imati nikakve veze sa haplogrupama, ima plavušana koji su J2, J1 i E-V13, a ima i garavih nosilaca I1 i R1a.
Haplogrupe pokazuju migracije stanovništva i mogu da rekonstruišu istoriju preciznije od bilo kog istoričara.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:05   #413
Cool

Ja sam čakavac s I1 , bolji sam od svih vas!!!
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:32   #414
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Ja sam čakavac s I1 , bolji sam od svih vas!!!
sad samo trebaš postavit negdje oko trilja trgovačku ispostavu gdje ćeš trgovat sa lokalnim slavenskim robljem
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:44   #415
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
sad samo trebaš postavit negdje oko trilja trgovačku ispostavu gdje ćeš trgovat sa lokalnim slavenskim robljem
Hah! i obnavljam Gotsko kraljevstvo!! od Triglava do Drine! join me or die!
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:24   #416
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Ja sam čakavac s I1 , bolji sam od svih vas!!!
Da nisi možda od Macura I1-Z63, ili od Drobnjaka I1-P109 ?
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:39   #417
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Da nisi možda od Macura I1-Z63, ili od Drobnjaka I1-P109 ?
Da, baš od njih, nije moglo doći nego preko njih jel tako.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:03   #418
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Da, baš od njih, nije moglo doći nego preko njih jel tako.
I jednih i drugih ima u Dalmaciji. Macura ima više, selo Macure se nalazi kod Kistanja. Drobnjaka ima u Kosovu kod Knina.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Macure

Macure su poreklom Goti ili Gepidi, a Drobnjaci Normani (Vikinzi).
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:10   #419
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
I jednih i drugih ima u Dalmaciji. Macura ima više, selo Macure se nalazi kod Kistanja. Drobnjaka ima u Kosovu kod Knina.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Macure

Macure su poreklom Goti ili Gepidi, a Drobnjaci Normani (Vikinzi).
Znoči svi u Dalmaciji s I1 morodu poteć od njih?
Bokun teže u mom slučaju.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:22   #420
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Znoči svi u Dalmaciji s I1 morodu poteć od njih?
Bokun teže u mom slučaju.
Preko 80% Srba koji su nosici I1 haplogrupe pripadaju drobjačkom i macurskom klasteru.

Od Hrvata koji su testirani u Beogradu, drobnjačkom klasteru pripadaju Merdžani iz Hercegovine.

Ako se nisi testirao na dovoljno markera onda ni ne možeš znati kojoj podrgani I1 pripadaš i da li eventualno imaš poklapanja sa Drobnjacima ili Macurama. Ima Macura i nešto katolika (ili bolje reći pokatolčičenih) https://hr.wikipedia.org/wiki/Šime_Mazzura
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.