Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2012., 16:26   #241
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne znam, po meni bi to trebalo biti uskaldjeno. ako se netko zeli baviti medicinom, nije siguran zeli li ici na fakultet i bas postati doktor, ai eto sa 15 zna da zeli pomagati ljudima.
i ide 4 gdodine u medicinsku, naucio je masu toga sto mu je odlicna priprema za studije medicine, odluci da ipak zeli napraviti jos taj jedna korak i postati doktor.
kazem, po meni bi te srtucne skole trebale biti u nastavku za strucne studije izjednacene s gimnazijama.
A sto je u tom slucaju s onima koji odaberu tu skolu bas zato jer im je to zivotna zelja i nemaju nikavu namjeru postati doktori i sa onima kojima to mozda nije zivotna zelja, ali je u skladu s njihovim kapacitetima i donekle im se svidja?
Dakle s onima koji upisuju strukovnu skolu kako bi stekli struku koju ona pruza i cemu je i namijenjena.
Trebalo bi ih tlaciti sa opsirnim programom i viskom predmeta koji su nepotrebni za njihovu struku? Zato da bi pokoji od njih mogao nakon srednje ipak odabrati fax, ako se predomisli?
Pa onda nek se ti pomuce, ako im je to zelja...zasto da se ostalih 25 muci zbog njih nekoliko?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 16:36   #242
pa ne cini mi se da je za medicinski faks toliko bitan glazbeni ili likovni npr. ili neki drugi predmet kojeg ima u gimnaziji a nema u medicinskoj.
meni se svidjaju skolstva u kojima rano mozes odabrati smijer ali i gdje mozes mijenjati preference i odluke kroz skolovanje.
po mom misljenju bi idelano bilo da je medicinski fakultet nadgradnje i nastavak obrazovanja medicinske srednje, nakon koje mozes odabrati oces li raditi ili nastaviti studirati.
a da nakon gimanzije mozes na bilo koji fakultet. to je meni logicno
sad smo se medicine uhvatili kao primejra, ali identicno je u srednjoj grafickoj /grafickom fakultetu npr.

edit, nemam pojma kako je sa du srednjima, kad sma ja isla u skolu tek su se vratile gimnazije, i uvele strukovne skole pa smo svi zapravo radili po istom programu i istim knjigama
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”

Zadnje uređivanje SummerNight : 17.10.2012. at 16:44.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 16:54   #243
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ne cini mi se da je za medicinski faks toliko bitan glazbeni ili likovni npr. ili neki drugi predmet kojeg ima u gimnaziji a nema u medicinskoj.
Ni meni se ne cini da glazbeni i likovni pripremaju za medicinu, ali zasigurno je program nekih bitnih predmeta manje zahtjevan u strukovnoj nego u srdednjoj skoli i/ili se manje trazi za odredjenu ocjenu.
Quote:
meni se svidjaju skolstva u kojima rano mozes odabrati smijer ali i gdje mozes mijenjati preference i odluke kroz skolovanje.
po mom misljenju bi idelano bilo da je medicinski fakultet nadgradnje i nastavak obrazovanja medicinske srednje, nakon koje mozes odabrati oces li raditi ili nastaviti studirati.
a da nakon gimanzije mozes na bilo koji fakultet. to je meni logicno
sad smo se medicine uhvatili kao primejra, ali identicno je u srednjoj grafickoj /grafickom fakultetu npr.
Svidja se i meni, samo za takvo sto bi trebalo promijeniti cijeli sistem...u ovoj trenutnoj situaciji je tako kako je. Srednja strukovna priprema za struku, gimanzija za fax. U srednje se (pretezno) upisuju oni s losijim ocjenama, u gimnazije oni sa boljim.
Ako netko zeli na fax ...upise gimnaziju. Ako ne uspije upisati...ostaje (trenutno) kratkih rukava, jer nema struku. Onaj koji zeli raditi s 18 upisuje strukovnu...a ako zapne moze i na fax. Sve ima svoje prednosti i mane. Da je idelano, definitivno nije.
Kad sam pricala s jednim tipom iz Svice, cudio se zasto svi silom idu u gimnazije. Kad sam mu rekla da je to (djelomicno) zato sto je tesko sa 15 znati sto zelis i odabrati neku struku, pa ako zelis ici na fax...
...cudio se sto se ne moze u toku gimnazije (sa 16-17g) netko opredjeliti ipak za neko zanimanje, tj. sto mu je jedina opcija zavrsiti tu gimnaziju i pokusati upisati fax. (naravno, to se ne odnosi na mogucnost prebacivanja i polaganja razlika, vec na neki normalan put)
Ne znam u stvari kako je vani (nisam ga pitala, jer sumnjam da i on zna, stariji je covjek) ...ali mislim da u nekim zemljama cak vec u sestom osnovne radi selekcija i zna se tko je za gimnaziju tko za nesto drugo, pa nastavljaju u tom smjeru.
Tesko je u jednoj srednjoj okupiti i one odlicne/ambiciozne/inteligentne (koji zele biti doktori), one odlicne/manje ambiciozne (koji zele biti - medicinska sestra) i one dobre/neambiciozne/manje inteligentne (koji nemaju neki bolji izbor tj. nisu sposobni za nesto vise) ...i raditi po istom programu.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 17:20   #244
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ne cini mi se da je za medicinski faks toliko bitan glazbeni ili likovni npr. ili neki drugi predmet kojeg ima u gimnaziji a nema u medicinskoj.
ni latinski?
također, bitna je i vještina/navika usvajanja veće količine teorijskog/općeg znanja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 17:25   #245
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ni latinski?
Imaju latinski.
http://www.mlinarska.hr/content/raspored-nastave
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 17:26   #246
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ni latinski?
također, bitna je i vještina/navika usvajanja veće količine teorijskog/općeg znanja.
pa zar nemaju latinski u medicinskoj srednjoj?
no dobro, uhvatili ste se sad bas medicinskoga, ali ista je situacija i s drugim strucnim skolama
ne znam kakvi su kurikulumi, ali meni je logicno da budu takvi da je logican slijed iza strucne skole ili posao ili nastavak obrazovanja na "istostrucnom" faksu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 17:34   #247
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa zar nemaju latinski u medicinskoj srednjoj?
no dobro, uhvatili ste se sad bas medicinskoga, ali ista je situacija i s drugim strucnim skolama
ne znam kakvi su kurikulumi, ali meni je logicno da budu takvi da je logican slijed iza strucne skole ili posao ili nastavak obrazovanja na "istostrucnom" faksu
Da, slijed je logican. (nismo se uhvatili medicinske, vec je tu samo kao primjer, govorimo ipak opcenito o sistemu)
Ali...mislim da je problem u tome sto se kriteriji prilagodjavaju vecini. Pa ako u jednu strukovnu (bila to medicinska/graficka/ili neka deseta) dodje 75% onih koji su bili losi ili osrednji djaci u osnovnoj, 20% solidnih djaka i 5% posto onih stvanro dobrih, kriteriji za ocjenjivanje, pa posljedicno i nivo zahtijevanog i naucenog ce biti daleko nizi nego u skoli gdje je 100% odlicnih....cak i uz pretpostavku da je 50% njih znatno losiji nego li to ocjene pokazuju.
A onda iz takve skole (sa nizim kriterijima i sa manje usvojenog znanja) djeca teze upisuju fakultete bez da se dodatno pripremaju i svladaju te razlike.
Zato ce onaj koji zeli nesto upisati ipak odabrati skolu u kojoj je visi kriterij i vise se radi i trazi.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 17:38   #248
nemam pojma, ali slusajuci ljude koji upisuju djecu u srednje skole cini mi se da je u mnoge strukovne skole nemoguce upasti s nizim ocjenama od 4.
nisu sve strukovne skole za lose ucenike, dapace
da se razumijemo, ja fakat nemam nista protiv gimnazija, dapace, ali ovo mi je oduvijek nelogicno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 17:51   #249
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemam pojma, ali slusajuci ljude koji upisuju djecu u srednje skole cini mi se da je u mnoge strukovne skole nemoguce upasti ]s nizim ocjenama od 4.
Da, valjda u neke je. (btw, ako govorimo o usporedbi s gimnazijama i znamo da u mnoge od njih ne upadaju ni oni sa 58-59 bodova, cetvorka je - losa ocjena)
Quote:
nisu sve strukovne skole za lose ucenike, dapace
Ne znam, ali kako ima razlika od gimnazije do gimnazije, tako sigurno ima i "losijih" i "boljih" strukovnih skola.
Ne tvrdim da su sve lose, tj. da su one nuzno namijenjene slabijim djacima, ali u globalu tako nekako ispada.

Mislim da bi se kriteriju u OS trebali poostriti i da bi se trebalo nekako stati na kraj tom poklanjanju ocjena/hiperprodukciji odlikasa (kako bi svi imali tonu bodova i mogli se upisati u gimnaziju) , pa bi onih koji stvarno imaju 60 i vise bodova bilo vrlo malo i oni sa 45-55 bodova bi onda mogli isto upisivati gimnazije ako zele. A ako zele otisli bi u strukovnu. Kad vise ne bi gimnazije primale smao ultra odlikase, kada bi postale "svima" dostupne, onda bi mozda i kriteriji i nivo rada u jednim i drugim skolama bio podjednak, pa bi onda recimo medicinsku stvarno upisivali oni koji mozda zele na medicinu, jer bi znali da se u gimnaziji ne uci nista bolje/vise, obzirom da je populacija slicna.

Cak i kad je postojalo nesto takvoga...polustrukovna/polugimnazija (suvar) opet su ljudi koji zele na medicinu izbjegavali ici u srednju medicinsku, vec su isli u one skole koje su imale gimnazijski program...tako da u jednom razredu za neku kakti (izmisljenu) pedagosku struku, gotovo i nije bilo onih koji zele studirati nesto vezano uz pedagogiju, vec je 95% ucenika zeljelo na neki fax tipa medicina/pravo/strojarstvo

Zadnje uređivanje kajpa : 17.10.2012. at 18:06.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:39   #250
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nemam pojma, ali slusajuci ljude koji upisuju djecu u srednje skole cini mi se da je u mnoge strukovne skole nemoguce upasti s nizim ocjenama od 4.
nisu sve strukovne skole za lose ucenike, dapace
da se razumijemo, ja fakat nemam nista protiv gimnazija, dapace, ali ovo mi je oduvijek nelogicno.
U medicinsku jako teško, moja se cura upisala u gimnaziju sa zakonskim minimumom od 46 bodova(malo nas je smazao pobertet u 8. razredu), u većinu smjerova u medicinskoj nije mogla ni prismrditi.
Farmaceuti i zubari se upisuju sa preko 60 bodova.
Za sestru bi prošla, ali bila bi pri kraju liste.

Gimnanzije, pogotovo njenu nešto jako zaobilaze zadnjih godina i ostaje im mjesto na drugom roku.
Neki kažu jer je preteško, drugi jer nisu normalni tamo i tako.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 18:46   #251
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
p
ne znam kakvi su kurikulumi, ali meni je logicno da budu takvi da je logican slijed iza strucne skole ili posao ili nastavak obrazovanja na "istostrucnom" faksu
logičan slijed iza stručne škole bi trebala biti - struka, odnosno posao. faks je bonus, za one koji putem shvate da žele više. stoga je logično da je program stručne škole prilagođen tome da učenike pripremi za struku.
onaj tko završi srednju medicinsku će znat dat injekciju ili previt ranu (lupam primjer), onaj tko završi gimnaziju neće, ali sposobnost previjanja rane je irelevatno i za upis na medicinski faks i za bit doktor jednog dana.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 09:33   #252
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
logičan slijed iza stručne škole bi trebala biti - struka, odnosno posao. faks je bonus, za one koji putem shvate da žele više. stoga je logično da je program stručne škole prilagođen tome da učenike pripremi za struku.
onaj tko završi srednju medicinsku će znat dat injekciju ili previt ranu (lupam primjer), onaj tko završi gimnaziju neće, ali sposobnost previjanja rane je irelevatno i za upis na medicinski faks i za bit doktor jednog dana.


U kom ti svjetu živiš

Ljudi završe fakultete, daju doktorate pa i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci.
Klinci nakon 3god gdje su imali praksu tek toliko da ju odrade nemaju blage veze o svom budućem poslu.

Sorry, aj ja ne bi dala da mi krv vadi curica koja je juče došla iz škole, ma ni s faxa.




Nego ono što sam htjela komentirat, ja imam dojam da danas i čistačice maltene trebaju imat završen fax da bi dobile radno mjesto.
Ne zbog "stručnosti", nego zbog prevelike količine ljudi s fakultetskom diplomom.
Ev. se uspjevaju zapošljavat ljudi s fakutetom, oni ostali, obična radna snaga, samo ostaju na zavodima.
Dal' to znači da će nam klinci masovno počet ići u gimnazije, jer će u nekom doglednom vremenu postat "normalno" da se i za "frizera" ide na magisterij ?
Ono, ako nemaš fax, niko si... A na fax možeš samo iz gimnazije...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:09   #253
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Ljudi završe fakultete, daju doktorate pa i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci.
Puni naziv onog što kolokvijalno nazivamo "doktorat" je "doktorat znanosti". Nije mu ni svrha "imanje pojma o struci". BTW, doktorat se stječe (eventualno, brani), a ne "daje".
Quote:
Sorry, aj ja ne bi dala da mi krv vadi curica koja je juče došla iz škole, ma ni s faxa.
Ne postoji fakultet za vađenje krvi. Curica koja je izišla s fakulteta ni ne mora znati (dobro) vaditi krv. Logično je i da curica koja je tek izišla iz škole treba prakse - ali, to nije nikakav argument za pljucanje po školi kao takvoj (ne valjaju ti fakulteti, ne valjaju ti srednje škole...).
Quote:
Nego ono što sam htjela komentirat, ja imam dojam da danas i čistačice maltene trebaju imat završen fax da bi dobile radno mjesto.
Ne zbog "stručnosti", nego zbog prevelike količine ljudi s fakultetskom diplomom.
Besmislica.

Kamo lijepe sreće da Hrvatska ima i dovoljnu, a kamoli "preveliku količinu" ljudi s fakultetskom diplomom. Nemam sad vremena kopati točne brojke i postotke obrazovne strukture, ali oni su katastrofalni.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:09   #254
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Sorry, aj ja ne bi dala da mi krv vadi curica koja je juče došla iz škole, ma ni s faxa.
na faksu se ne uci vadjenje krvi (niti je to nesto sto lijecnik treba znati)
odi lijepo u bilo koju bolnicu, imas dosta veliku sansu da ti krv izvadi curica na praksi
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 10:23   #255
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Nisam bas sigurna da se imas cemu smijati, naime, mislim da je Lali to dobro rekla:
"logičan slijed iza stručne škole bi trebala biti - struka, odnosno posao. faks je bonus, za one koji putem shvate da žele više. stoga je logično da je program stručne škole prilagođen tome da učenike pripremi za struku."

Quote:
Ljudi završe fakultete, daju doktorate pa i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci.
Klinci nakon 3god gdje su imali praksu tek toliko da ju odrade nemaju blage veze o svom budućem poslu.
Nigdje nije ni rekla da strukovna skola osposobi ljude do te mjere da oni rasturaju struku i znaju sve o svom poslu, vec da ih strukovna skola priprema za posao, a ne za fakultet.
Ako netko treba frizera/stolara/automehanicara/plinoinstalatera....zavrseni srednjoskolac se moze prijaviti, zaposliti i polako se usavrsiti u svojoj struci.
Ni onaj koji zavrsi faklutet (kao sto si i sama rekla) nakon njega ne zna svoj posao i tek ga na radnom mjkestu treba nauciti, sticuci iskustvo. Isto tako i stukovnjaci. Ali cinjenica je i da fax medicine covjeka priprema da bude doktor, a da srednja strikovna priprema nekog da pocne raditi u toj struci, a ne da ide studirati.
Quote:
Sorry, aj ja ne bi dala da mi krv vadi curica koja je juče došla iz škole, ma ni s faxa.
Obzirom da (kao sto i sama kazes) ljudi nakon skolovanja i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci, kako mislis da bi ta curica trebala steci iskustvo?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:14   #256
mislim da faksevi tipa medicina, pravo nisu neki dobar primjer..

uzmimo tehničke fakultete koji su stvarno dobar primjer.. npr strojastvo...
relativno težak faks koji apsolutno u sebi podrazumijeva predzananje matematike..

i sad u svojoj okolini imam 2 bratića koji studiraju strojarstvo, 1 bratić je završio jezičnu gimnaziju i muku muči sa matematikom, statikom, mehanikom.. para i para se njegovi roditelji nabacali za osnove koje se inače uče u srednjoj tehničkoj školi... i neide mu i dalje, ok nije neki ni talenat za matematiku...

2 bratić završio srednju strojarsku školu i upisao strojarstvo i bgami dobro on hendla te ispite.. ok ne polaže ih sa ocjenom 5 ali ima u indeksu prolaz i bogami studira solidno...

Znači po meni neki faksevi podrazumijevaju elementarnmo znanje tehničkih škola (Građevina, strojarstvo) koje ne stječaš u gimnazijama...

Ja sam završila klasičnu gimnaziju u Križanićevoj, idealnu za Pravni fakultet... i meni je to bilo ok. Medicina podrazumijeva također sate i sate učeći kao i pravo te opet neko elementarno znanje latinskog jezika.
Ajd nije latinski toliki bauk, opet svatko može to nadoknaditi kada se ionako uče na faksu gotove fraze ili gotovi izrazi...

A to kolika je školovanost u Hrvata ne bih, popiti ću ban... definitivno možda zvuči diskriminirajuće ali ja prva dijelim ljude koji su završili veleučilište od sveučilišta.. zbog programa i zbog načina kako se tamo ispiti polažu..

sva sreća je da se prostituiranju znanosti samo odmnetnula 'ekonomska struka' pa imamo 100 veleučilišta raznih smjerova ekonomije (managment, turistički, buisness itd)

Iole ozbiljno zvanje nikada se neće podijeliti na sveučilište i veleučilište i zato mislim da nikada neće zaživjeti pravno veleučilište (a da poslije toga postaneš odvjetnik, sudac ili javni bilježnik - možeš neko upravno piskaralo), medicisnko veleučilište (a da poslije toga si doktor) te neki faksovi tehničkih struka.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 18.10.2012. at 11:28.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 11:27   #257
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Ljudi završe fakultete, daju doktorate pa i dalje nemaju pojma o svojoj struci dok ne odrade par godina posla u struci.
Klinci nakon 3god gdje su imali praksu tek toliko da ju odrade nemaju blage veze o svom budućem poslu.
to je istina, barem u mojoj struci... nama pripravništvo traje maksimalno 5 godina (gornja granica) s tim da jedino ako radiš na sudu, u odvjetništvu imaš pravo da polažeš pravosudni ispit nakon 2 godine.
Ostatak kolega koji je zabrazdio u firmama ili radi u ministarstvima mora ili čekati 5 godina ili volontirati na sudu i stako steći uvjet od 2 godine.

Ti kao pripravnik ništa ne možeš, možeš sitne stvari koje ti zakon omogućuje ali dobrano 'klešeš' struku da bi se nakon davanja pravosudnog mogao potpisati na sudu ili dati svojem pravnom podnesku ime i preziume da iza toga zakonski stojiš ti a ne tvoj principal.

Quote:
Nego ono što sam htjela komentirat, ja imam dojam da danas i čistačice maltene trebaju imat završen fax da bi dobile radno mjesto.
Ne zbog "stručnosti", nego zbog prevelike količine ljudi s fakultetskom diplomom.
Ev. se uspjevaju zapošljavat ljudi s fakutetom, oni ostali, obična radna snaga, samo ostaju na zavodima.
Dal' to znači da će nam klinci masovno počet ići u gimnazije, jer će u nekom doglednom vremenu postat "normalno" da se i za "frizera" ide na magisterij ?
Ono, ako nemaš fax, niko si... A na fax možeš samo iz gimnazije...
po Zakonu o radu pri zapošljevanju ne gleda se tvoja diploma već radno mjesto koje radiš i plaćen si po radnom mjestu a ne po završenom obrazovanju.
Zašto npr Pliva uzima spremačice sa znanjem 2 svjetska jezika i minimum srednjom školom je njihov izbor na koji imaju pravo.

kako jednom Kerum reče na pitanje: ' gospodine Kerum zašto vi imate Majbah od auta i toliko novaca, a vaše radnice u dućanima na blagajni su plaćene 2200 kuna'? on odgovori: ' ja vjerujem da one vrijede više i da njihov posao nije nimalo lagan ali na tržištu rada posao trgovca vrijedi 2200 kuna. i to nije moja greška već vrednovanje posla trgovca na tržištu rada'
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:12   #258
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
npr strojastvo...
relativno težak faks koji apsolutno u sebi podrazumijeva predzananje matematike..
U nastavku teksta tvrdiš da će se bolje predznanje matematike steći u strukovnoj školi nego u gimnaziji? Ajme...

BTW, bilo kakva statistika temeljena na uzorku veličine 2 (dva) bratića je sprdnja. Može postojati milijun i osam razloga za njihove životne priče.
Quote:
Znači po meni neki faksevi podrazumijevaju elementarnmo znanje tehničkih škola (Građevina, strojarstvo) koje ne stječaš u gimnazijama...
Potpuno pogrešno.

Tehnički fakulteti podrazumijevaju dobre matematičke osnove po gimnazijskom programu matematike. Gimnazija (pogotovo MIOC je puno, puno, punopuno bolja za strojarstvo, elektrotehniku, građevinarstvo, svaštanešto, od bilo koje "srodne" strukovne škole.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:38   #259
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Tehnički fakulteti podrazumijevaju dobre matematičke osnove po gimnazijskom programu matematike. Gimnazija (pogotovo MIOC je puno, puno, punopuno bolja za strojarstvo, elektrotehniku, građevinarstvo, svaštanešto, od bilo koje "srodne" strukovne škole.
što se tiče matematike istina u pravu si, ali samo što se tiče matematike.
matemetika je osnova za tehničke fakultete.

Iz strukovnih škola učenici na tehničkim fakultetima najčešće malo većih problema imaju sa matematikom i polaganjem matematike (jer se u MIOC-u radi puno više matemetike).
Isto tako na MIOC-u je manjak gradiva iz tehničkih predmeta (mehanika, statika, strojarstvo, nauka o toplini, elektrotehnika ...itd itd) koji se detaljinije razrađuju svaki predmet zasebno u tehničkim školama.

To je pogotovo izraženo na 1 eventualno 2 godini, kada se gradivo srednje škole preklapa jednim dijelom sa gradivom na 1 godini fakulteta....slijedećih xy godina ovisi sve o samom studentu

Na tehničkim fakultetima ljudi iz strukovnih škola tehničke predmete relativno lakše prolaze a obično ljuidi sa MIOC-a nemaju nikakvih problema sa matematikom ali štekaju u stručnim predmetima.

Naravno sve je idnividualno ovisno i o samom stuedntu i uloženom trudu te osobnoj motivaciji koja je najbitnija.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 13:50   #260
tocno je ovo za predznanje tehnickih predmeta i matematike ali se na koncu radi o tome da gimnazijalci lakse savladaju npr elektrotehniku nego ovi iz strukovnih skola matematiku/fiziku
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.