Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2016., 14:34   #1721
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Otkad je američki kapitalizam u rukama demokratskih socijalista, jer kolega Damypr je prije dao primjere kriza koje su izbijale zadnjih par desetljeća u SAD-u.
Da zadnjih par desetljeća - zadnjih par stoljeća! Prvo su bili u krizama koje je Velika Britanija proizvodila i izvozila u ostatak svijeta, da bi onda imali zajedničke krize sa VB, da bi na kraju oni proizvodili krize i izvozili ih u ostatak svijeta.

Još kad bi Forum normalno funcionirao možda bi i našao taj svoj post

Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Trebao bi vec jednom shvatiti da je u Americi danas kapitalizam samo formalno na snazi. Vlast je potpuno u rukama demokratskih socijalista, i Republikanska partija je samo lazna fasada kapitalizma i konzervatizma. Ako to nisi u stanju vidjeti pogotovo sad za vrijeme ovih predsjednickih izbora, onda ne znam sto jos da ti kazem.

'Pokusaj to shvatiti, i odgovor na pitanje koje si postavio ce ti se sam ukazati.
Ti se već gubiš u svojim tvrdnjama. Prvo tvrdiš kako su za sve krivi Imperij i elita, a kada netko da primjer na koji način isti funkcioniraju onda ga prozivaš trolom. Moraš se usaglasiti sa vlastitim stavovima.

Što se tiče američke ekonomije, ona je od samih početaka takva. Znači bazira se na otmici - zemlje, sirovina, kapitala itd. - ili kako bi ti rekao "nacionalizaciji".

Mislim daj mi objasni po čemu se razlikuje "pravi" američki kapitalizam 19. stoljeća - kada su npr. senatori i kongresmeni otimali milijune hektara Indijancima da bi zatim najbolje stotine tisuća hektara ili poklanjali željezničkim kompanijama ili ih prodavali za neku simboličnu cijenu istima, a zauzvrat dobijali dionice - od današnjeg "krivog" američkog kapitalizma 21. stoljeća kada daju poslove bez natječaja korporacijama, a ove ih zauzvrat postavljaju u upravne odbore ili im poklanjaju dionice?

Osobno ne vidim suštinsku razliku - osim ako činjenica da su nekada otimali Indijancima, a sada otimaju cijeloj naciji nije ta suštinska razlika između "pravog" i "krivog" kapitalizma.

Također daj mi objasni zašto je po tebi dobro kada bogati odluče zajedničku imovinu privatizirati, a loše je kada netko to obrne i odluči vratiti ono što su bogataši oteli u zajedničko vlasništvo?

Zašto je po tebi ok oteti nekoj skupini miljun hektara i onda pokloniti najbolje hektare bogatašima, a loše je kada netko minerale i sirovine proglasi nacionalnom imovinom? I što misliš zašto to funkcionira u Norveškoj, a ne funkcionira u Venecueli? Možda zato što nitko nije za Norvešku izdao nikakvu zapovjed?
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 16:39   #1722
isto kao Rim jamerika se ne moze urusiti samo tako......
treba vremena socijalisticki jatagani sa svojim socijalistickim pitanjima, treba vremena

jamerika se sustavno urusava vec 120 godina, moje misljenje kad se najgore urusila je za vrijeme invalidskog kopileta i njegovih omladinskih radnih akcija , kao i dozvoljavanju neprovjerenih , funkcije u state departmentu

ovaj polubijeli bandit je vjerovatno sljedeci najgori predsjenik jamerike u zadnjih 120 godina

tamna vremena dolaze na ovaj planet sumrakom i odvajanjem od americkih sloboda i demokracije

ali kao i uvijek nakon kise doci ce sunce

za ovu socijalisticku stoku koja postavlja pitanja

to vam je nesto kao , grcki se govorio od gilbrartara do gangesa u zlatna vremena , vise ne

sad se engleski govori od londona do londona, kad se prestane bumo vidjeli socijalisticka stoko
indra2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 23.06.2016., 16:59   #1723
Kada smo već kod socijalističkih pitanja nikako da odgovorite na pitanje kako to da se sada u kapitalizmu i pod blagotvornom američkom upravom masovno iseljavate sa Kosova - https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=255

Cijela sadašnja situacija sa Kosovom me podsjetila na članak koji sam čitao, a u kojem se spominje proročanstvo nekog pokojnog srpskog crkvenjaka - da li je bio patrijah ili neki lokal kosovski crkvenjak - u kojem je predvidio da će Kosovo opet biti srpsko, ali neće ga vratiti borbom nego ga iz nekog razloga Albanci neće htjeti i masovno će odlaziti sa njega.

Evo već vam Srbi počinju graditi prvi kibuc na sjeveru. I baš su taj izraz upotrijebili - "srpski kibuc". A vi istovremeno masovno "begate". A koliko vam je blagotvorna ta američka uprava govori i činjenica da ste u postotcima zemlja s najviše terorista tj. tako vam je da vam je bolje u Siriji nego u vlastitoj zemlji

Zadnje uređivanje dampyr : 23.06.2016. at 17:11.
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 22:28   #1724
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Da zadnjih par desetljeća - zadnjih par stoljeća! Prvo su bili u krizama koje je Velika Britanija proizvodila i izvozila u ostatak svijeta, da bi onda imali zajedničke krize sa VB, da bi na kraju oni proizvodili krize i izvozili ih u ostatak svijeta.

Još kad bi Forum normalno funcionirao možda bi i našao taj svoj post



Ti se već gubiš u svojim tvrdnjama. Prvo tvrdiš kako su za sve krivi Imperij i elita, a kada netko da primjer na koji način isti funkcioniraju onda ga prozivaš trolom. Moraš se usaglasiti sa vlastitim stavovima.

Što se tiče američke ekonomije, ona je od samih početaka takva. Znači bazira se na otmici - zemlje, sirovina, kapitala itd. - ili kako bi ti rekao "nacionalizaciji".

Mislim daj mi objasni po čemu se razlikuje "pravi" američki kapitalizam 19. stoljeća - kada su npr. senatori i kongresmeni otimali milijune hektara Indijancima da bi zatim najbolje stotine tisuća hektara ili poklanjali željezničkim kompanijama ili ih prodavali za neku simboličnu cijenu istima, a zauzvrat dobijali dionice - od današnjeg "krivog" američkog kapitalizma 21. stoljeća kada daju poslove bez natječaja korporacijama, a ove ih zauzvrat postavljaju u upravne odbore ili im poklanjaju dionice?

Osobno ne vidim suštinsku razliku - osim ako činjenica da su nekada otimali Indijancima, a sada otimaju cijeloj naciji nije ta suštinska razlika između "pravog" i "krivog" kapitalizma.

Također daj mi objasni zašto je po tebi dobro kada bogati odluče zajedničku imovinu privatizirati, a loše je kada netko to obrne i odluči vratiti ono što su bogataši oteli u zajedničko vlasništvo?

Zašto je po tebi ok oteti nekoj skupini miljun hektara i onda pokloniti najbolje hektare bogatašima, a loše je kada netko minerale i sirovine proglasi nacionalnom imovinom? I što misliš zašto to funkcionira u Norveškoj, a ne funkcionira u Venecueli? Možda zato što nitko nije za Norvešku izdao nikakvu zapovjed?
Pitam se da li uopce shvacas sto sam ti ranije postavio i objasnjavao. Prije nego nastavimo dalje, da li se slazes da je danas u Americi na vlasti demokratska socijalisticka elita?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 23:04   #1725
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pitam se da li uopce shvacas sto sam ti ranije postavio i objasnjavao. Prije nego nastavimo dalje, da li se slazes da je danas u Americi na vlasti demokratska socijalisticka elita?
Mi govorimo o prošlim krizama, a ti i i dalje o današnjoj vlasti, pa nisu valjda socijalisti cijelo vrijeme bili na vlasti od osnutka SAD-a.

Evo popisa na wiki o američkim krizama

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._United_States
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 08:16   #1726
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pitam se da li uopce shvacas sto sam ti ranije postavio i objasnjavao. Prije nego nastavimo dalje, da li se slazes da je danas u Americi na vlasti demokratska socijalisticka elita?
Meni bi bilo drago da si nešto postavio i objašnjavao no na žalost to nije tako. Ili bacaš neke dogme bez pojašnjavanja ili prozivaš ljude trolovima, glupanima itd.

S obzirom na to, postavio sam ti par pitanja čiji bi odgovori pojasnili tvoje stavove.

A za SAD - niti ta vlast ima veze s demokracijom niti ta vlast ima veze sa socijalizmom - znam da si pod "demokratska" mislio na Demokratsku stranku, no isto si tako mogao napisati "republikanska" s obzirom da između Demokrata i Republikanaca nema nikakve razlike, ko "prst i nokat" su (ovaj naš HDZ/SDP sustav je imitacija američkog).

U pravu si da vlada elita, a za socijalizam si u pravu samo što se tiče dijela terminologije tj. mnogi ekonomisti, socijolozi i ostali stručanjaci razno raznih profila su počeli američki sustav nazivati "obrnutim socijalizmom" - profit ide pojedincima, gubici se raspoređuju na cijelo društvo...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 13:42   #1727
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo drago da si nešto postavio i objašnjavao no na žalost to nije tako. Ili bacaš neke dogme bez pojašnjavanja ili prozivaš ljude trolovima, glupanima itd.

S obzirom na to, postavio sam ti par pitanja čiji bi odgovori pojasnili tvoje stavove.

A za SAD - niti ta vlast ima veze s demokracijom niti ta vlast ima veze sa socijalizmom - znam da si pod "demokratska" mislio na Demokratsku stranku, no isto si tako mogao napisati "republikanska" s obzirom da između Demokrata i Republikanaca nema nikakve razlike, ko "prst i nokat" su (ovaj naš HDZ/SDP sustav je imitacija američkog).

U pravu si da vlada elita, a za socijalizam si u pravu samo što se tiče dijela terminologije tj. mnogi ekonomisti, socijolozi i ostali stručanjaci razno raznih profila su počeli američki sustav nazivati "obrnutim socijalizmom" - profit ide pojedincima, gubici se raspoređuju na cijelo društvo...
Mislim da smo se udaljili sa topika. Ovdje je tema Venezuela i vrijeme socijalistickih diktatura Chaveza i Madura.
Pitanja o SAD postavi na topik Sjedinjene Americke Drzave. I zamolio bih ta da ako si stvarno zainteresiran, ne postavljaj pitanja zbrda zdola bez neke specificne reference.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 21:10   #1728
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Mislim da smo se udaljili sa topika. Ovdje je tema Venezuela i vrijeme socijalistickih diktatura Chaveza i Madura.
Pitanja o SAD postavi na topik Sjedinjene Americke Drzave. I zamolio bih ta da ako si stvarno zainteresiran, ne postavljaj pitanja zbrda zdola bez neke specificne reference.
Kako smo se udaljili od Venecuele? Već sam par puta naveo - usporedba je jedan od osnovnih ljudskih intelektualnih alata, od svakodnevnog života preko umjetnosti do znanosti.

Znači Venecuela nije otok koji nema veze s ostatkom svijeta, nego je dio svijeta. I mi uspoređujemo stanje u Venecueli sa npr. stanjem u SAD-u, Čileu itd.

Prema tome moja pitanja se ne odnose toliko na SAD koliko su mi odgovori trebali pojasniti tvoje stavove u vezi Venecule.
A specifične reference su "nacionalizacija", "anglosaski kapitalizam 19. st.", "anglosaski obrnuti socijalizam 21. st." te "ekonomski ratovi koje Imperij vodi protiv ciljanih država".

Tu bih još dodao pitanje - koja je po tebi definicija diktature, jer po uobičajenim definicijama niti Chavez niti Maduro ne ispunjavaju potrebne kriterije, dapače.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima tj. pojašnjavanju tvojih stavova
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 21:44   #1729
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Kako smo se udaljili od Venecuele? Već sam par puta naveo - usporedba je jedan od osnovnih ljudskih intelektualnih alata, od svakodnevnog života preko umjetnosti do znanosti.

Znači Venecuela nije otok koji nema veze s ostatkom svijeta, nego je dio svijeta. I mi uspoređujemo stanje u Venecueli sa npr. stanjem u SAD-u, Čileu itd.

Prema tome moja pitanja se ne odnose toliko na SAD koliko su mi odgovori trebali pojasniti tvoje stavove u vezi Venecule.
A specifične reference su "nacionalizacija", "anglosaski kapitalizam 19. st.", "anglosaski obrnuti socijalizam 21. st." te "ekonomski ratovi koje Imperij vodi protiv ciljanih država".

Tu bih još dodao pitanje - koja je po tebi definicija diktature, jer po uobičajenim definicijama niti Chavez niti Maduro ne ispunjavaju potrebne kriterije, dapače.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima tj. pojašnjavanju tvojih stavova
Sorry, upravo zato sam te zamolio da ne dajes svoja pitanja tek tako sbrda zdola. Budi specifican i kazi tocno o cemu se radi, daj izvore i postavi na odgovarajuci topik.

Tvoje pitanje kao na pr. ovo,
Quote:
Mislim daj mi objasni po čemu se razlikuje "pravi" američki kapitalizam 19. stoljeća - kada su npr. senatori i kongresmeni otimali milijune hektara Indijancima da bi zatim najbolje stotine tisuća hektara ili poklanjali željezničkim kompanijama ili ih prodavali za neku simboličnu cijenu istima, a zauzvrat dobijali dionice - od današnjeg "krivog" američkog kapitalizma 21. stoljeća kada daju poslove bez natječaja korporacijama, a ove ih zauzvrat postavljaju u upravne odbore ili im poklanjaju dionice?
se odnosi na USA i nema smisla pisati ista opsirnije na topiku o Venezueli. Radi bih ti odgovorio s nadom da ces mozda ipak shvatiti free market economy, ali mi moras dati specificne podatke o cemu se tu radi. OK?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 11:25   #1730
Novosti iz samoupravnog raja!

Gladni građani glavnog grada smoupravnog raja provalili u ZOO i zaklali konja

http://www.telegraph.co.uk/news/2016...utcher-a-horse


Vlada samoupravnog raja donijela rezoluciju kojom mogu poslati svoje građane na prisilni rad u poljoprivredi u periodima od 60 dana

https://pbs.twimg.com/media/Copl8c3WEAA64XI.jpg:large
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 06:43   #1731
Ovo više nije niti kula od karata.Nije vise niti zahebancija.
Venezuela će pasti na dno ako već nije pala.
Pogledajte gladnu sirotinju,inflaciju,stopu kriminala.
Disaster.tv

Nego kad će opoziv kamiondžije,da se spasi šta se spasiti da.
Ovakav raspad ekonomije,zemlje bogate tolikim resursima, od strane samoupravljanja,nije odavno vidjen.
,možda je usporedba slom komunizma 80-ih.
Moraš biti umjetnik da ovakvu zemlji rasturis.
Dobar poučak za one koje se zalažu za neki istočnjački socijalizam.
Nego tko je ostao ;
Predsjednik i dealer/proizvođač kokaina-Bolivija
Ekvador,neznan kakva je situacija ali vjerujem da neće biti nikih problema
Brazil,gotova priča
Argentina,gotova prica
Glede socijalizma.
Dokurcilo ljidima
Chile Peru,Colombia su već odavno našem taboru.
Samo se čeka da stari prdonja,fidel,odapne papke i Cuba postne američki resort sa sretni Kubancima koji će zarađivati barem 50 X više.
Latin America ,još malo pa je poklopljena

Zadnje uređivanje BadMonkey : 20.08.2016. at 07:28.
BadMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 09:58   #1732
Popularnost Madura je na 21%, popularnost opozicije je na 50%, a 75% želi nove prijevremene izbore ove godine a ne 2018.
Quote:
Venezuela, the country is South America’s failed state. President Nicolas Maduro’s popularity is now 21% compared to 50% for the opposition and 75% calling for elections this year.
Inace Ekvador je uvea $ kao nacionalnu valutu.
____ _____ ____


Quote:
The percentage of Venezuela’s export earnings from oil increased from 68.7 percent to 96 percent between 1998, the year Chávez was elected, and the present.
Od 1998 do 2016, udjel izvoza nafte u BDP-u je narasta sa 68.7% na 96%

Quote:
The economy of Venezuela is largely based on the petroleum sector and manufacturing. Revenue from petroleum exports accounts for more than 50% of the country's GDP and roughly 96% of total exports.
Poljoprivreda je 3% BDP-a, te država nije samo dostatna u vecini grana poljoprivrede.
Quote:
Agriculture in Venezuela accounts for approximately 3% of GDP, 10% of the labor force, and at least one-fourth of Venezuela's land area. Venezuela exports rice, corn, fish, tropical fruit, coffee, pork, and beef. The country is not self-sufficient in most areas of agriculture.
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 20.08.2016. at 10:15.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 06:39   #1733
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Popularnost Madura je na 21%, popularnost opozicije je na 50%, a 75% želi nove prijevremene izbore ove godine a ne 2018.


Inace Ekvador je uvea $ kao nacionalnu valutu.
____ _____ ____

Ekvaudor je uveo $,nisam znao.
Kakva je situacija tamo,jesu li pro ili contra USA?



Od 1998 do 2016, udjel izvoza nafte u BDP-u je narasta sa 68.7% na 96%



Poljoprivreda je 3% BDP-a, te država nije samo dostatna u vecini grana poljoprivrede.
Ovo glede Venezuelee FUBAR.
BadMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:39   #1734
https://twitter.com/marianaatencio/s...01560312123392

Venezuela live
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 09:36   #1735
O, evo nama još jedne kolor revolucije.

Quote:
http://www.24sata.hr/news/sto-tisuca...a-pasti-489412
Stotine tisuće prosvjednika izašle su na ulice Caracasa, odjeveni u bijelo i uzvikujući "ova će vlada pasti", prosvjedujući protiv vladavine predsjednika Nicolasa Madura.

Riječ je o vjerojatno najvećem masovnom prosvjedu protiv vladajućih socijalista u više od jednog desetljeća. Prosvjednici su zauzeli ulice Caracasa od amazonske džungle do zapadnih Anda.
Osim što smo saznali da su demokratski prosvjednici obučeni u bijelo, saznali smo da se i ulice Karakasa protežu od amazonske džungle do zapadnih Anda.

Sve je dakle već viđeno
- ekonomski pritisak i izolacija izvanka
- privredna sabožata od strane oligarhije iznutra - špekulacije, krijumčarenje, umjetno podizanje cijena, gomilanje zaliha
- naglo rušenje cijena osnovne privredne grane (nafta)
- "neutralne" nevladine organizacije koje upiro prst u nesposobnu vlast
- i onda ide mirovljubiva kolor revolucija

Kada vlast legalno odgovori , onda "miroljubiva" revolucija naglo postaje sve nasilnija i nasilnija, sve dok se odnekuda ne pojave snajperi koji ospu paljbu po policiji i prosvjednicima, kada sve završi u krvi. Sve već viđeno masu puta.

Čeka se sada venecuelanski Majdan. Moći ćemo iz prve ruke pratiti kako se majdaknski scenarij ponavlja do u dlaku. Da se okladimo kako će se listom svrstati majdan-ekipa sa teme o Ukrajini i koliko će im trebati da ovdje ulete u obranu demokracije slobodnog svijeta?
3...
2...
1...
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:23   #1736
Da vlast nije di srži nesposbna i korumpirana, ne bi im se to dogodilo. Jesi primijetio kako ne postoji stabilna država relativno poštene vlasti koja je doživjela "majdan"? Što misliš zašto?

Odgovor je jednostavan - apsolutno je nemoguće "nagovoriti" masu ljudi na nešto što suštinski ne žele. A ne žele biti siromašni i gladni u zemlji s najvećim zalihama nafte na svijetu...
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 00:32   #1737
Quote:
BadMonkey kaže: Pogledaj post
Ovo više nije niti kula od karata.Nije vise niti zahebancija.
Venezuela će pasti na dno ako već nije pala.
Pogledajte gladnu sirotinju,inflaciju,stopu kriminala.
Disaster.tv

Nego kad će opoziv kamiondžije,da se spasi šta se spasiti da.
Ovakav raspad ekonomije,zemlje bogate tolikim resursima, od strane samoupravljanja,nije odavno vidjen.
,možda je usporedba slom komunizma 80-ih.
Moraš biti umjetnik da ovakvu zemlji rasturis.
Dobar poučak za one koje se zalažu za neki istočnjački socijalizam.
Nego tko je ostao ;
Predsjednik i dealer/proizvođač kokaina-Bolivija
Ekvador,neznan kakva je situacija ali vjerujem da neće biti nikih problema
Brazil,gotova priča
Argentina,gotova prica
Glede socijalizma.
Dokurcilo ljidima
Chile Peru,Colombia su već odavno našem taboru.
Samo se čeka da stari prdonja,fidel,odapne papke i Cuba postne američki resort sa sretni Kubancima koji će zarađivati barem 50 X više.
Latin America ,još malo pa je poklopljena
Da, uvijek ista prica. Socijalisticki osloboditelj radnika i sirotinje obecaje sve besplatno da bi dosao na vlast. Uz podrsku medijskih sredstava za zaglupljavanje on dobiva glasove naivnih i praznovjernih koji misle da ce im svemocna drzava i voljeni vodja dati sve besplatno. Naravno stvara se prije ili kasnije ekonomski kaos. Dokazalo se je to u istocnoj Europi, juznoj Americi, Aziji i Africi. Prirodno bogatstvo zemlje nema puno veze i ne moze se suprostaviti rusilackoj snazi socijalizma.

Danas je USA upravo na granici novog poretka. Sirenske pjesme Bernija i Hillary su identicne Chavezovoj propagandi.
Mase zeljne besplatnog "kruha i igara" su takodjer identicne. Kroz par mjeseci bumo videli.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 18:04   #1738
Još jedan socijalistički raj ide istim putem propasti kao i doslovce svi socijalistički rajevi prije njega. Jedino što nikako da umre jesu ideje koje stoje iza socijalizma i njemu sličnim "izmima"....
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:27   #1739
Navodno Vlada u Venezueli se umješala u reguliranje cijene svega, regulira se cijena akcizne robe, nafte, osnovnih potrepština, nestašica je toaletnog papira recimo, vojska na ulici itd.

Feel the Bern
Feel the ljevičar.

Hugo Chavez, ua kapitalizam!
Salauk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 23:06   #1740
Quote:
Salauk kaže: Pogledaj post
Navodno Vlada u Venezueli se umješala u reguliranje cijene svega, regulira se cijena akcizne robe, nafte, osnovnih potrepština, nestašica je toaletnog papira recimo, vojska na ulici itd.

Feel the Bern
Feel the ljevičar.

Hugo Chavez, ua kapitalizam!
Ili nemaš apsolutno nikakvog pojma o osnovnim terminima ili si samo trolčina.

izjednačavaš socijaldemoraciju i socijalizam tj. Dansku i Kubu. Kod socijalizma država je ima značajnu ulogu ili potpunu ulogu u procesu odlučivanja što će se, koliko i za koga proizvoditi. To ne funkcionira i donosi samo siromaštvo i užas.

Ali fukcionira kad se država ne petlja u ta pitanja tržišta nego samo porezima ispravi nedostatke i omogući najugroženijma zaštitu.

ovakve strawman argumente što je nažalosnije stalno servira Fox news.

Berine ne bi nacionalzirao većinu US ekonomije, samo je htio napraviti njemačku od Amerike. Zemlju u kojoj ljudi ne umiru ako nemaju novca za operaciju.
__________________
Atlas network, spasi nas !!!
elninjo7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.