Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2005., 18:33   #1
Svi kršćani su ili loši ljudi ili fejkeri

Vidim toliko ljudi kako se vraćaju svake nedjelje s mise, jer je moja kuća baš na uglu ulice u kojoj je crkva, samo parsto metara niže, pa ljudi uglavnom tuda prolaze. Dakle, ima vjernika.

Po nekom istraživanju, 99% ljudi se boji smrti. Onih 1% su valjda metalno retardirani.
A u Bibliji lijepo piše da nema smrti, da je smrt samo most, da ćemo nastaviti život, bilo u paklu, bilo u raju.

Da sam Vjernik Logičar (a samo sam Logičar), ubio bih sve vjernike! Zašto?
Pa ako znamo da će se život SIGURNO nastaviti, a bojimo se smrti, znači da:
a) ne vjerujemo dovoljno
b) radili smo loše stvari i idemo u pakao

Dakle, svi koji se boje smrti, a kršćani su, ili zapravo ne vjeruju, ili su loši ljudi.
I eto vam logičkog dokaza da su kršćani budale.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 18:37   #2
Zadnja rečenica prethodnog posta nije uvreda, nego čisto logički zaključak koji se tiče ovog i jedino ovog elementa života (smrt), molim da se uvaži.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 19:13   #3
Re: Svi kršćani su ili loši ljudi ili fejkeri

Quote:
*_spike kaže:
Po nekom istraživanju, 99% ljudi se boji smrti. Onih 1% su valjda metalno retardirani.

A u Bibliji lijepo piše da nema smrti, da je smrt samo most, da ćemo nastaviti život, bilo u paklu, bilo u raju.

Da sam Vjernik Logičar (a samo sam Logičar), ubio bih sve vjernike! Zašto?
Pa ako znamo da će se život SIGURNO nastaviti, a bojimo se smrti, znači da:
a) ne vjerujemo dovoljno
b) radili smo loše stvari i idemo u pakao

Dakle, svi koji se boje smrti, a kršćani su, ili zapravo ne vjeruju, ili su loši ljudi.
I eto vam logičkog dokaza da su kršćani budale.
Dragi moj logičaru, čitaj G.K.Chestertona pa ćeš najbolje shvatiti dosege logike.

Istina je da većina normalnih ljudi ima strah od smrti. Većina normalnih ljudi ima i strah pred ispitima ili npr. pred scenskim nastupima. Općenito se bojimo nepoznatog. To je u našoj naravi.

Ti si u stvari samo "dokazao" da smo mi ljudi po naravi slabi i grešni. Čak i ako svoj život potpuno predamo Bogu i počnemo živjeti duhovnim životom, nikad potpuno ne možemo "izaći" iz naše tjelesnosti i naše "pale" naravi. Istina je ipak da što se više "otvorimo" utjecaju Duha Svetoga i što se više prepustimo njegovom vodstvu, to smo "savršeniji", kreposniji i manje podložni grijehu ili strahu:

"Straha u ljubavi nema,
nego savršena ljubav izgoni strah;
jer strah je muka
i tko se boji, nije savršen u ljubavi." (1 Iv 4, 18)


Vidiš, SAVRŠENA ljubav izgoni strah, a tko od nas se može "pohvaliti" takvom ljubavlju? Nitko sam po sebi. Ako i ima ljubavi prema Bogu i ljudima, to mu je dar Božji, po vjeri, u mjeri koliko mu je vjera čvrsta i koliko se otvorio blagotvornom utjecaju Duha Svetog.

Točno je da danas ima mnogo "nominalnih" ili "mlakih" kršćana. Ali ima ih sve manje, i u doglednoj budućnosti ih možda uopće više neće biti. Zapadna civilizacija je sve manje kršćanska i neće više biti razloga da se bilo tko izjašnjava kršćaninom ako stvarno ne vjeruje i živi svoju vjeru.
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 19:23   #4
A strah dolazi kada nisi dobro pripremo ili kada nisi ništa dobro pripremio.

Dok si živ svašta guraš ispod tepiha i govoriš sebi počistit ću suta, ali kada preseliš onda se tepih digne i zapahe te smrad tvojih djela kojim se nisi ponosio i koja nisi počistio.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 22:19   #5
od kuda ti podatak da se 99 % ljudi boji smrti! ja sam krščanin i ne bojim se smrti, nemoj generalizirat, krščani su ovakvi, muslimani onakvi itd., individualna stvar,

istina je da ih se mnogo deklarira vjernicima a nisu otvorili Bibliju, takvi nisu upoznati s vjerom, ali takvi i nisu pravi vjernici, a onaj tko ima Duha Svetoga (Boga) u srcu taj zna da duša nikad ne umire
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 23:59   #6
Re: Re: Svi kršćani su ili loši ljudi ili fejkeri

Quote:
Serenellian kaže:
Dragi moj logičaru, čitaj G.K.Chestertona pa ćeš najbolje shvatiti dosege logike.

Istina je da većina normalnih ljudi ima strah od smrti. Većina normalnih ljudi ima i strah pred ispitima ili npr. pred scenskim nastupima. Općenito se bojimo nepoznatog. To je u našoj naravi.

Ti si u stvari samo "dokazao" da smo mi ljudi po naravi slabi i grešni. Čak i ako svoj život potpuno predamo Bogu i počnemo živjeti duhovnim životom, nikad potpuno ne možemo "izaći" iz naše tjelesnosti i naše "pale" naravi. Istina je ipak da što se više "otvorimo" utjecaju Duha Svetoga i što se više prepustimo njegovom vodstvu, to smo "savršeniji", kreposniji i manje podložni grijehu ili strahu:

"Straha u ljubavi nema,
nego savršena ljubav izgoni strah;
jer strah je muka
i tko se boji, nije savršen u ljubavi." (1 Iv 4, 18)


Vidiš, SAVRŠENA ljubav izgoni strah, a tko od nas se može "pohvaliti" takvom ljubavlju? Nitko sam po sebi. Ako i ima ljubavi prema Bogu i ljudima, to mu je dar Božji, po vjeri, u mjeri koliko mu je vjera čvrsta i koliko se otvorio blagotvornom utjecaju Duha Svetog.

Točno je da danas ima mnogo "nominalnih" ili "mlakih" kršćana. Ali ima ih sve manje, i u doglednoj budućnosti ih možda uopće više neće biti. Zapadna civilizacija je sve manje kršćanska i neće više biti razloga da se bilo tko izjašnjava kršćaninom ako stvarno ne vjeruje i živi svoju vjeru.
lijepo zboris..
__________________
منظمة التحرير الفلسطينية
J_kao_Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 13:47   #7
Ja se ne bojim smrti.

A opet nisam krščanin (niti pripadnik ijedne druge religije).

Hmm znači nisam normalan...

A kaj je to biti normalan?
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2005., 00:43   #8
istina je da se vecina ljudi boji smrti, to je u ljudima urodjeno samim zivotom

no tvoja logika je kriva

iz premisa: 1.ljudi se boje smrti i 2. krscani se ne boje smrti ti konkluziras : K: krscani nisu ljudi

a kad bismo logicki to napisali, simbolima

a -> s, dakle, ljudi -> strah od smrti

i b -> (ne) s, dakle ,krscani -> ne strah od smrti

logicka konkluzija K je onda nepravilna!

logicki, vrijedi zakon tranzitivnosti, dakle ako vrijedi a->b i b->c onda vrijedi i a->c

iz implikacija gore striktno logicki vrijedi ovo :

a -> s i s -> (ne)b, slijedi: a -> (ne)b

dakle, slijedi da ljudi nisu krscani, sto je ionako ocita istina posto ima i drugih vjernika i (ne)vjernika, pa to uostalom nismo trebali ni dokazivati

a nikako ne slijedi obrat!

inace je ovo jedna od najcescih pocetnickih logickih pogresaka.
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 19:44   #9
ja se ne bojim smrti
naprotiv, željno isčekujem
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 19:51   #10
Quote:
dominikx10 kaže:
ja se ne bojim smrti
naprotiv, željno isčekujem
Blago tebi, ti bar možeš ispuniti svoju želju za razliku od onih koji ne žele umrijeti.
komarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 19:57   #11
Quote:
komarac kaže:
Blago tebi, ti bar možeš ispuniti svoju želju za razliku od onih koji ne žele umrijeti.
Gospodin je milostiv.
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 10:28   #12
Quote:
dominikx10 kaže:
Gospodin je milostiv.
...ali samo prema nekima.
komarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 12:11   #13
Svaki dah koji udišeš možeš zahvaliti Gospodinu. A o drugim stvarima da ne pričam. Tako i ti imaš razloga da mu se zahvališ.

A da ne razglabam, razmisli o milostivosti koju ti je pokazao kada je žrtvovao Sina da tvoji grijesi mogu biti otkupljeni.
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 12:39   #14
Je tebi milostiv - a sinu kojeg je žrtvovao ?

Lako je tuđim sinom gloginje mlatit
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 12:54   #15
Quote:
dominikx10 kaže:
Svaki dah koji udišeš možeš zahvaliti Gospodinu. A o drugim stvarima da ne pričam. Tako i ti imaš razloga da mu se zahvališ.

A da ne razglabam, razmisli o milostivosti koju ti je pokazao kada je žrtvovao Sina da tvoji grijesi mogu biti otkupljeni.
Tko ga je tražio da sina žrtvuje? Kome ga je žrtvovao, sam sebi? I tko od toga ima koristi i kako? Bog je žrtvovao sina da bi nama moglo biti dobro, a zašto nije napravio da nam bude dobro i bez toga kad je tako svemoguć? Cijela ideja nema smisla.
komarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 13:11   #16
Quote:
komarac kaže:
I tko od toga ima koristi i kako? Bog je žrtvovao sina da bi nama moglo biti dobro, a zašto nije napravio da nam bude dobro i bez toga kad je tako svemoguć? Cijela ideja nema smisla.
nama ne treba biti dobro, ako ti je dobro na ovome svijetu onda si s ovoga svijeta, (oni koji imaju novac, slavu i žene njima je možda dobro ali to vodi u propast), nije cilj da ti bude dobro, nego da ti se pokaže istina i da it sam razlučiš kojim češ putem, jer Isus je put istina i život, idi za njim i imat češ život vječni, pa kako ga onda nije žrtvovao zbog nas?

a to da nama bude dobro na ovome svijetu nema smisla jer ovo nije Njegovo kraljevstvo!

bit će ti dobro kad budeš s Ocem nebeskim u NJegovom kraljevstvu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 13:25   #17
Quote:
dominikx10 kaže:
ja se ne bojim smrti
naprotiv, željno isčekujem

Dragi moj, nemoj ovo shvatiti kao napad, ali nije ti to dobro. Smrt nemamo zbog čega "željno isčekivati".

"Ali bezbožnici dozivaju smrt
i rukama i riječju
i za njom ginu smatrajući je
prijateljem
i s njome ugovor sklapaju,
dostojni da joj pripadaju." (Mudr 1, 16)

Po vjeri u Isusa Krista i po snazi njegovog Uskrsnuća, obećan nam je Život Vječni, to je točno. Ali smisao ovog života nije u samom dosezanju tog obećanog života vječnog. Smisao je u ljubavi - jer sam Bog je ljubav.

Ne živimo za sebe nego za Boga i za bližnje, a to su svi ljudi. U našem životu trebamo samo željeti vršiti volju Božju. Ako nas Bog zadrži i 100 godina u svojoj službi, nemamo se zbog čega tužiti.

"Jer nitko od nas sebi ne živi, nitko sebi ne umire. Doista, ako živimo, Gospodinu živimo, i ako umiremo, Gospodinu umiremo. Živimo li dakle ili umiremo - Gospodinovi smo." (Rim 14, 7-8)
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 13:28   #18
Quote:
bumbar kaže:
...Isus je put istina i život, idi za njim i imat češ život vječni, pa kako ga onda nije žrtvovao zbog nas?
U redu je onaj dio da je Isus došao tu zbog nas. Pa je ljudima pričao neke dobre stvari, pa je nahranio puno ljudi s malo hrane itd. Ali kad je tako dobar bio, zašto nije ostao pomoći još? Tko je imao koristi što je žrtvovan? Kome je žrtvovan? Tko je to od njega tražio i zašto? Lako je pričati kako je on dao život zbog nas ali još bi više koristi bilo da nije umro nego još ostao.
komarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 13:52   #19
Quote:
Lame Deer kaže:
Je tebi milostiv - a sinu kojeg je žrtvovao ? :

Lako je tuđim sinom gloginje mlatit :: :
__________________________________________________

A Njega je nagradio i postavio sebi s desna
da sudi žive i mrtve - sve
osim toga Krist je i sam pristaio da podnese grijhe svijeta



KOMARAC REČE: Tko ga je tražio da sina žrtvuje? Kome ga je žrtvovao, sam sebi? I tko od toga ima koristi i kako? Bog je žrtvovao sina da bi nama moglo biti dobro, a zašto nije napravio da nam bude dobro i bez toga kad je tako svemoguć? Cijela ideja nema smisla.
__________________________________________________

Cijeli grešni ljudski rod ga je potaknuo na samilost. Svi mi imamo koristi - jer ako prihvatimo ga za Spasitelja i shvatimo i priznamo koliko smo grešni bit će nam oprošteno i biti ćemo spašeni, inače ne bismo mogli.

Nije napravio bez toga jer On uvijek poštuje našu slobodnu volju.
Ma koliko Ga to nekada povrijedilo.

SERENELLIAN REČE:
Dragi moj, nemoj ovo shvatiti kao napad, ali nije ti to dobro. Smrt nemamo zbog čega "željno isčekivati".

"Ali bezbožnici dozivaju smrt
i rukama i riječju
i za njom ginu smatrajući je
prijateljem
i s njome ugovor sklapaju,
dostojni da joj pripadaju." (Mudr 1, 16)

Po vjeri u Isusa Krista i po snazi njegovog Uskrsnuća, obećan nam je Život Vječni, to je točno. Ali smisao ovog života nije u samom dosezanju tog obećanog života vječnog. Smisao je u ljubavi - jer sam Bog je ljubav.

Ne živimo za sebe nego za Boga i za bližnje, a to su svi ljudi. U našem životu trebamo samo željeti vršiti volju Božju. Ako nas Bog zadrži i 100 godina u svojoj službi, nemamo se zbog čega tužiti.

"Jer nitko od nas sebi ne živi, nitko sebi ne umire. Doista, ako živimo, Gospodinu živimo, i ako umiremo, Gospodinu umiremo. Živimo li dakle ili umiremo - Gospodinovi smo." (Rim 14, 7-8)
__________________________________________________

Neću ti to uzeti kao napad naprotiv
Vidiš, možda sam se krivo izrazio. Da čeznem za smrću odmah bi se ubio. Ja zapravo čeznem za danom kada ću moći bez prepreka grijeha prebivati sa svojim Gospodinom. Ali znam da će taj dan doći kada ON želi. Zato se ne žurim (inače bi se mogao ubiti) već poštujem Njegovu volju.

"Jer nitko od nas sebi ne živi, nitko sebi ne umire. Doista, ako živimo, Gospodinu živimo, i ako umiremo, Gospodinu umiremo. Živimo li dakle ili umiremo - Gospodinovi smo." (Rim 14, 7-8)

Upravo ovo.
Lijepo si to rekao.

KOMARAC REČE:
U redu je onaj dio da je Isus došao tu zbog nas. Pa je ljudima pričao neke dobre stvari, pa je nahranio puno ljudi s malo hrane itd. Ali kad je tako dobar bio, zašto nije ostao pomoći još? Tko je imao koristi što je žrtvovan? Kome je žrtvovan? Tko je to od njega tražio i zašto? Lako je pričati kako je on dao život zbog nas ali još bi više koristi bilo da nije umro nego još ostao.
__________________________________________________

Ali što je najbolje ON jest s nama!!! zato jest tako super biti vjernik!!! I sam je rekao: Ja sam s vama sve do svršetka svijeta!
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 14:14   #20
Quote:
dominikx10 kaže:

Neću ti to uzeti kao napad naprotiv
Vidiš, možda sam se krivo izrazio. Da čeznem za smrću odmah bi se ubio. Ja zapravo čeznem za danom kada ću moći bez prepreka grijeha prebivati sa svojim Gospodinom. Ali znam da će taj dan doći kada ON želi. Zato se ne žurim (inače bi se mogao ubiti) već poštujem Njegovu volju.

"Jer nitko od nas sebi ne živi, nitko sebi ne umire. Doista, ako živimo, Gospodinu živimo, i ako umiremo, Gospodinu umiremo. Živimo li dakle ili umiremo - Gospodinovi smo." (Rim 14, 7-8)

Upravo ovo.
O Bože, ti si Bog moj:
gorljivo tebe tražim;
tebe žeđa duša moja, tebe želi tijelo moje,
kao zemlja suha, žedna, bezvodna.
U Svetištu sam tebe motrio
gledajuć' ti moć i slavu.
Ljubav je tvoja bolja od života,
moje će te usne slavit'.

Tako ću te slavit' za života,
u tvoje ću ime ruke dizati.
Duša će mi biti kao sala i mrsa sita,
hvalit ću te kliktavim ustima.
Na postelji se tebe spominjem,
u bdjenjima noćnim mislim na tebe.
Ti postade meni pomoć,
kličem u sjeni krila tvojih.
Duša se moja k tebi privija,
desnica me tvoja drži. (Ps 63, 2-9)


Razumijem te, gorljivo ga tražiš. I ja.


Za jedno molim Gospodina,
samo to ja tražim:
da živim u Domu Gospodnjem
sve dane života svoga,
da uživam milinu Gospodnju
i Dom njegov gledam. (Ps 27, 4)

__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.