Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kreativni nered

Kreativni nered Forumaški atelje...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 06:45   #1
bojenje gitare autolakom

bok
imam doma jednu staru bijelu gitaru koju bih malo "punkerski" ukrasio crnim sprejem. nekaj otprilike ovako

(naravno, nije Fender original nego jeftina kopija, ne brinite )

e sad, gitara je lakirana, a ja ne bih brusio lak pa sprejao pa ponovo lakirao ako baš ne moram. očigledno u ovom slučaju nekakva preciznost i jednobraznost boje nije presudna - dapače, želim da to bude neuredno. mogu li to izvesti jednostavno prskanjem crnog spreja po postojećem laku? hoće li se to razmazivati kad se osuši, odnosno treba li taj sloj spreja prekriti nekakvim prozirnim "fiksirom" (oprostite, ne poznajem terminologiju) da se ne bi razmazivao?
hvala
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 08:06   #2
Moraš paziti na vrstu laka. Moglo bi se dogoditi ako uzmeš nitro bazu da ti digne lak sa gitare. Ako pogodiš isti tip laka, a ne prebrusiš površinu, mogao bi se lak razilaziti, ili ako se i ne bi razilazio, mogao bi se oljuštiti nakon sušenja. To djeluje neuredno, ali ružno i nakaradno neuredno, pa ne preporučujem. Najbolji posao bi bio kada bi lagano prebrusio kompletan lak na gitari, a zatim zašarao što god želiš, a nakon toga proći sa bezbojnim cijelu gitaru.
P.S. malčice smanji sliku. Slučajno sam naletio na temu, bilo bi bolje da si pitanje postavio na "sam svoj majstor"
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 08:35   #3
hvala, gos'n hasnfefer
smanjio sam sliku ali ne da mi editirati post :-\
uglavnom, ak mi se ne da brusiti, bolje ni ne pokušavati da ne bi upropastio originalni lak?
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 15:17   #4
U neku ruku je tako, iako to nije neki strašan posao. Razmisli koliko ti vrijedi ovakva, a kako bi bilo nakon prerade.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 17:51   #5
Možeš i autolakom..Ok je ako izbrusiš površinu.
Lejeune Jeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.