Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 15:09   #1
Madjarska

Pozdrav svima!

Prihvatila sam posao u jednoj multinacionalki u Budimpesti i uskoro se selim, pa ako ima netko neka iskustva zivota, rada, cesta putovanja za Zagreb i sl. javite se!

Hvala na pomoci!
ekonomistica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 18:55   #2
Quote:
ekonomistica5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Prihvatila sam posao u jednoj multinacionalki u Budimpesti i uskoro se selim, pa ako ima netko neka iskustva zivota, rada, cesta putovanja za Zagreb i sl. javite se!

Hvala na pomoci!
ja puno puta putujem preko Budimpeste...znam da imaju dva zeljeznicka kolodvora, i da odande mozes drito za Zagreb..
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 18:10   #3
Quote:
ekonomistica5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Prihvatila sam posao u jednoj multinacionalki u Budimpesti i uskoro se selim, pa ako ima netko neka iskustva zivota, rada, cesta putovanja za Zagreb i sl. javite se!

Hvala na pomoci!
Jesi li mozda dobila posao na interactiv tv?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 16:25   #4
Nisam. Ti jesi?

Puno puta sam vec bila i snalazim se, ali zanimaju me detalji oko trazenja stana, cijena iznajmljivanja, troskova sto se tice rezija i tako. Pa ako netko zna, da me prosvijetli.
ekonomistica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:37   #5
stanovi su ti jeftiniji nego u zgb, režije isto, hrana je jeftinija nego kod nas....
mađari su kulturni i jako drže do svog jezika... eto ako sam malo pomogla to je sve što znam "szio" .....
__________________
bez živciranja molim
ardnas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:28   #6
joj, puno hvala. nadam se da ce to stvarno biti sve tako. javim se kad ja budem znala iz svog iskustva.

ako jos netko zna nesto kako je to raditi i zivjeti u Budimpesti, nek se javi.

Pozdrav
ekonomistica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 21:31   #7
Smile Bok...

Evo ja zivim u Budimpesti vec duze vrijeme. Reci sto te tocno zanima, pa ti posaljem na pm.

lijep pozdrav
expatriate is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2010., 17:56   #8
tri godine ni jednog posta o Budimpešti? cccc...
ja već mjesec dana ovdje, obišao i vidio svašta, no još uvijek glavinjam .
ako ima koga razboritog za pivo nek se javi! 0,00 promila je na snazi u Mađarskoj pa razradjujem rute busom, metroom....
inspector is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 09:57   #9
ne znam što vas zanima?
Ja sam živjela 6 godina u Budimpešti. To je veliki grad,sve je užurbano,puno vremena ti treba da dođeš iz jedog kraja grada u drugi i pri tome uvijek potrošiš novce :-))
ima puno velikih trgovačkih lanaca...ogroman izbor robe od one turbo jeftine do ekskluzivnih stvari.
ljudi su isto tako različiti kao i svugdje. Treba se paziti lopova na ulici,znaju ti maznit novčanik,a po meni su Mađari dosta škrti,strašno zavidni i pesimistični. Ali opet naglašavam,ima ih svakojakih...
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 13:58   #10
Eto mene poslom ovdje, ako je tko zainteresiran za kavu, tu sam do cetvrtka popodne.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 03:20   #11
studirao godinu dana u Budimpesti, jako lijepo razdoblje, nedostaje mi taj grad jako. Mislim da ima strava ponudu: gastronomija, arhitektura, nocni zivot, muzeji&izlozbe su samo od nekih ljepota ovog grada. uzasno multikulturan grad i ziv cijele godine (mada to ipak malo zamre zimi). O Budimpesti sve najbolje, ljudi tako tako...samo da napomenem da su mi maznuli laptop u vlaku Budimpesta-Zagreb, te stoga savjetujem oprez!
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 13:34   #12
Stvarno jako rijetko netko posta ovdje, pa skoro nikad ne provjeravam...

@inspector - ako si jos u BP ajd javi se pa da popijemo pivicu...
expatriate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:40   #13
Tražim stan u Budimpešti za 3 mjeseca (1.4-1.7) ima li ko za preporučit neke dobre stranice,tipa ko naše Njuškalo? Neki mi kažu da će bit nezgodno naći stan (za 2 osobe) ako smo samo 3 mjeseca tamo,imate li vi kakva iskustava,ne bi baš željela da nas 'oderu' sa cijenama,čula sam da je Budimpešta jeftinija nego Zagreb.
Kae is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:28   #14
evo mi živomo u Budimpešti već skoro 2g i oduševljeni smo gradom, zaista živi tokom cijele godine, dosta je jeftiniji od Zagreba, super je hrana, ima puno toga za viditi (mi još nismo sve uspjeli obići), neznamo jezik al normalno funkcioniramo sa engleskim, javni prijevoz je genijalno organiziran, ma nemam zamjerke, jako smo se vezali za ovaj grad
libe2404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 12:28   #15
Ima li tu Hrvata koji žive u Budimpešti?
KillinHOES is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:14   #16
Krajem mjeseca idem u Sopron pa tražim smjestaj za manju grupicu ljudi na jednu vecer. Hostel, apartman, stan svejedno jer nam treba samo za prespavati i idemo dalje.

Kako ne putujem često trebam savjet di uopće pretražit ponudu i rezervirat. Idealno bi bilo ako imate konkretno smještaj za preporuciti.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:34   #17
Čitam ovo o kriminalu u Budimpešti. Kolko je to realno da će te netko opljačkat na ulici, metrou, tramvaju i slično ? Nekako se uvijek grozim toga iskreno, pa ako netko može samo ukratko napisat ako nešto više zna.
Da se razumijemo novčanik je uvijek unutar jakne, ali čuo sam da ima takvih profesionalaca da ni to niš ne znači.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 01:52   #18
Ja sam bio stio puta i nikad ništa.


Samo tamo su stanovi strašno, strašno skupi.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 01:29   #19
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ja sam bio stio puta i nikad ništa.


Samo tamo su stanovi strašno, strašno skupi.
Skuplji jesu nešto nego u Zagrebu, ali strašno skupi je pretjerivanje ako doslovce svi sa stranica za iznajmljivanje ne lažu za cijene. Za cijene stanova mogu reć 20-30% skuplji nek u Zagrebu. Ne mogu još uviek reć iz prve ruke, ali po tuđim informacijama ostatak životnih potrepština je jednako tako 20-30% jeftinije.
Plaće su sad već, nažalost, vrlo slične. To mogu reć iz prve ruke. Samo s razlikom da Mađar koji zna engleski nađe posao iz zajebancije, ali to nas na temi dijaspore ionako previše ne zanima.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 09:45   #20
Cula sam da su place u Budimpešti strašno niske,ima li netko s iskustvom?
Volim jako taj grad pa bi krenula mozda tražiti posao. Naravno, ne pričam madjarski samo engleski.
tt_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.