Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2017., 17:19   #461
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Što misliš o ideji da upiše faks onaj čiji te smjer zanima i čime bi se želio baviti u životu?
Sigurno imaš neki interes.
Obnovljivi izvori energije,vidio sam da ima predmet na faxu za to a i idem u strojarsku školu tako da imam "strojarskog" predznanja,ali znanje iz matematike i fizike su mi doslovno nikakve 😁
mihael2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:21   #462
Quote:
MrNemo kaže: Pogledaj post
Lakše je nego na FSB-u. A pada ih puno, većina odustane, u prosjeku otprilike ih 10ak upiše bez pada 2.g.
Nije kraj svijeta ako padneš(i studiraš 5,6 g.), glavno da skupiš, 18 ECTS bodova kako ne bi izgubil studentska prava. Najbolje bi bilo da već sada kreneš na instrukcije iz mat, i onda kada krene akademska godina poslije svakog predavanja provježbaš ono što ste radili i na taj način se može relativno lako polagati kasnije ispite. Kampanjsko učenje bez predznanja mat i fiz je formula za neuspjeh, jer nećeš znati riješiti niti jedini zadatak, a tzv. štreberskih predmeta nema puno
Jeli mi možeš barem preporučiti iz koja predmeta da učim i koje lekcijeda malo proučavam na guglu?
mihael2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 17:23   #463
Quote:
MrNemo kaže: Pogledaj post
Ja bih ti preporučio da ideš, jer je to deficitarno zanimanje i prilično lako ćeš poslje nać posao i kao što sam spomenuo već nije kraj svijeta ako i padneš koji put. Fakultete ne završavaju samo oni koji ga ni ne upišu i oni koji odustanu
Ma znam ja sve to i idem u strojarsku školu i zanima me taj smjer ali problem je što sam blesav za matematiku i fiziku
mihael2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 21:03   #464
Quote:
mihael2 kaže: Pogledaj post
Jeli mi možeš barem preporučiti iz koja predmeta da učim i koje lekcijeda malo proučavam na guglu?
https://www.docsity.com/sr/zbirka-za...tevcic/473210/
MrNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:55   #465
Hvala ti na linku samo što ne znam kako da to skinem,trebam se registrirati pa stisnut koji fax idem ali nema za karlovac!?
mihael2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 16:27   #466
Quote:
mihael2 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na linku samo što ne znam kako da to skinem,trebam se registrirati pa stisnut koji fax idem ali nema za karlovac!?
registriraš se i to je to, staviš bilo što i obvezno kvačicu dole na kraju da se slažeš sa uvjetima korištenja
MrNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:25   #467
Quote:
MrNemo kaže: Pogledaj post
registriraš se i to je to, staviš bilo što i obvezno kvačicu dole na kraju da se slažeš sa uvjetima korištenja
Hvala ti puno!Btw. jeli mi možeš reći jeli dosta učenika iz moje škole(Stšfb) idu na strojarstvo i jeli samo matematika teška ili ima još nekih predmeta koji su "opasni"
mihael2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 22:47   #468
Quote:
mihael2 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno!Btw. jeli mi možeš reći jeli dosta učenika iz moje škole(Stšfb) idu na strojarstvo i jeli samo matematika teška ili ima još nekih predmeta koji su "opasni"
"Najopasniji" kolegiji su valjda elektrotehnika I i II i termodinamika . Većina predmeta je fizika, odnosno nema puno teorije zbog toga sam i rekao da je važno predznanje iz mat i fizike
MrNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 06:40   #469
Quote:
MrNemo kaže: Pogledaj post
"Najopasniji" kolegiji su valjda elektrotehnika I i II i termodinamika . Većina predmeta je fizika, odnosno nema puno teorije zbog toga sam i rekao da je važno predznanje iz mat i fizike
Najjopasniji jedini mogu biti zbog profesora,a inače ta dva predmeta sam imao u školi 😉
mihael2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 10:02   #470
bok svima, da li se isplati ici vanredno na zastitu na radu, da li postoji sansa za naci posao kasnije, ne vidim bas nekih natjecaja za posao, i da li ima mozda strojarstvo ili mehatronika vanredni studij?
Kopites is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 12:45   #471
Quote:
Kopites kaže: Pogledaj post
bok svima, da li se isplati ici vanredno na zastitu na radu, da li postoji sansa za naci posao kasnije, ne vidim bas nekih natjecaja za posao, i da li ima mozda strojarstvo ili mehatronika vanredni studij?
Ne, ne i ne...
MrNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:59   #472
Student sam prve godine mehatronike i želio bih napisati svoje iskustvo.

1. Katastrofalna neorganiziranost - sama organizacija je užas, imaju web stranicu ali kao da je nemaju. Raspored za 2. semestar smo dobili PRVI dan drugog semestra. Nismo imali pojma koja predavanja imamo taj dan pa smo još dobili packe od profesora, jer valjda trebamo biti vidoviti.


2. Profesori - od otvorenog bezobrazluka i podcjenjivanja, jedan citat "briga me što ne znate, nacrtajte sami" . Stalno podsjećanje na to kako nemamo pojma, da smo pametni, upisali bi fsb... itd. Kužim da dosta ljudi ima loše predznanje, ali ne moraš još jače gazit po nama. Herbalife
Jedna obitelj dominira tamo, skoro svi članovi, vjerojatno misle da se ne kuži to...


Mislim da profesorica matematike zaslužuje pohvalu, jedina nije bezobrazna...

Biti će onih koji se neće složiti sa mnom, i to je u redu, svatko ima svoje iskustvo.

Koga god zanima strojarstvo ili neko drugo tehničko područje molim vas upišite FSB ili FER. Ne gubite vrijeme i novac. MOLIM VAS
TRAgatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2018., 19:12   #473
Dobar dan. Imam pitanje vezano za smjer sigurnost i zaštita, kako je tamo, koliko je tesko buduci da nisam imala u srednjoj niti jednu god kemije ali imam potencijala za prirodne znanosti. biologija jednu znaci strašno, jel bi mogla ja u praksi uspjet to pohvatat. Da li traze predznanje il na neki nacin ispočetka se uči? I opcenito kako je. Ako neko ima iskustvo iz prve ruke.. hvala
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2018., 19:28   #474
Veleučilište u Karlovcu to uopće nije

Registrirao sam se na forum.hr samo da mogu napisati post na ovu temu.


AKO UPISUJETE FAKS BJEŽITE OD VELEUČILIŠTA U KARLOVCU

Za početak poruka za one koji su guglali veleučilište jer ih zanima radi upisa, bježite od veleučilišta u Karlovcu (VUKA) što je dalje moguće.

Krenimo od početka, upisali ste ovu rupu, trebate doći do nje. Što god izaberete živcirati ćete se svakodnevno.
Ako putujete iz Zagreba vlakom najebali ste jer je HŽ smeće. Ako možete autom to je okej, samo se pripremite za nepostojeći parking za studente, osim divljeg parkinga kod SC-a po kojem klošari seru oko auta i susjedi odlažu glomazni otpad. Iako postoji ogromni parking ispred studentskog doma, studentima je parkiranje zabranjeno jer je rampa uvijek spuštena.
Ukoliko se odlučite za stanovanje u Karlovcu najebali ste jer je dosadno za krepat. (Nisam upoznao niti jednog studenta ili studenticu koji su zadovoljni stanovanjem u Karlovcu)

Vjerojatno postoji razlog zašto na VUKI skoro pa i nema studenata iz Karlovca. Godinama sam tamo, znam samo za jednu curu sa prve godine koja je iz Karlovca. Karlovčani znaju da ne valja, bježe odonuda.

Okej, odlučili ste se za način dolaska do faksa, što vam VUKA nudi?
Ono što će vam studiranje na VUKI pružiti je da iz prve ruke doživite trulež države u kojoj živite. Nepotizam, nesposobnost, bahatost, rodbinske veze, besramna uhljebljenja, ulizivanje, omalovažavanje i liječenje osobnih frustracija nad studentima samo su djelić životnog iskustva koje vam se tamo nudi.

Ako ste mazohist, požurite na postani student i prijavite se, od sreće će vam iz guzice letit duge i jednorozi dok vas jedan određeni karlovački prosvjetitljski klan gazi 3 godine (ili više ako ste mentalni bolesnik).

Ako ste normalna osoba koja cijeni svoje vrijeme i trud napustite svaku ideju o Karlovačkoj županiji. Postanite pastir na 3 godine, idite u zatvor na 3 godine, idite bilo gdje samo ne u Karlovac.

Zašto je moje mišljenje o VUKI ovakvo?

Veleučilište u Karlovcu čine prostor veleučilišta, profesori i studenti.

Prostor nije tako loš ako se uzme u obzir da su upravo povučena velika sredstva europske unije za obnovu i slične stvari (baš me zanima u čiji će džep to sve otić).

Studenti nisu nešto posebno, logično je i svi znaju da VUKA nikome nije prvi izbor i to nitko ne skriva. Uglavnom vrijedi pravilo s kim si takav si, ali tako je svugdje.

Glavni problem su profesori, odnosni svi koji su zaposleni na veleučilištu.
Istini za volju nisu svi tamo gnjide, ima ih možda troje koji su okej.

Radi se o tome da su svi zaposlenici veleučilišta uhljebljeni na ovaj ili onaj način, svatko je sa nekim u rodu ili nekoj drugoj vezi. Koliko sam imao prilike primijetiti 95% ih je nesposobno predavati u visokoškolskoj ustanovi, ili su neobrazovani ili su jednostavno pokvareni.

Nepotizam, svi su tamo namješteni i svi to znaju ali se kolektivno drže "učeni" i svi su "znanstvenici". Zbog toga ne postoje vrata na koje možete pokucati i požaliti se ni na što jer su svi zajedno dio fasade obrazovne ustanove, koja to nije. Taj me dio najviše boli i rastužuje, sve je u državi ovakvo, jedna velika laž.

Konkretno to izgleda ovako:
Predavanja: materijali i literatura gotovo da ne postoje, sve se uči iz prezentacija koje se na predavanjima prepisuju u bilježnice, slajd po slajd. Većina profesora ne predaje nego prebacuje slajdove, ako uz prebacivanje "predaju" onda je to u obliku komentara koji su gotovo nepovezani sa slajdom. Znanje je nepoznanica, niti ga imaju oni koji predaju niti ćete ga imati vi. Gradivo se sastoji od suhoparnih definicija i ulomaka kopi pejstanih sa interneta u powerpoint koje morate znati izrecitirati od početka do kraja. Recitiranje vam ne garantira 5, ne garantira niti prolaz, on vam ovisi o volji i raspoloženju "profesora".

Ispiti: recimo samo da bi bilo puno bolje da je ispit tombola gdje vi ubacite indeks u bubanj i prekrižite prste do izvlačenja, znanje se u 95% slučajeva ne cijeni, na prvim rokovima prolaze ulizice i njima slični a dalje kako se profesoru sprdne, nevjerojatno je što u RH prolazi pod veleučilište, autoškola je pojam za ovu hrpu govana.

Radovi: ovisi kod koga vas zapadne, možda bude lagano a možda će vas gaziti nekoliko mjeseci, uglavnom mentorstvo je tamo mrtvo slovo na papiru.

Rezime svega je da nećete naučiti ništa jer gotovo da vas nema tko naučiti.

Veleučilište u Karlovcu nije mjesto gdje se ide po znanje i iskustvo, tamo se ide kad vas neko tamo namjesti pa onda primate novac poreznih obveznika do kraja života. Uz to se još možete do mile volje iživljavati na nemoćnim studentima.

Na kraju želim reći da postoje normalni profesori na VUKI ali su u takvoj manjini da je isto ko da ih uopće nema. Ti ljudi će vam prenijeti svoje znanje i cijeniti će vaš trud. Očekujte jednog takvog godišnje, ovisno o smjeru. Možda nećete sresti niti jednog. Ovaj post nije napad ni na koga osobno, ovo je moje iskustvo i moje osobno mišljenje.

AKO UPISUJETE FAKS BJEŽITE OD VELEUČILIŠTA U KARLOVCU
mrzimVUKU is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 13:42   #475
Exclamation Ne upisujte VUKA

Topla preporuka svima: Ne upisujte Veleučilište u Karlovcu. Požalit ćete. Sa prethodnom postom slažem se od A do Ž.
Radje ne upisujte ništa nego ovo, samo trošak novaca i živaca.
Ja sam se najviše susrela tamo sa bezobrazlukom profesora i užasnom neorganizacijom.
Čast iznimkama, ima ih par

Žao mi je da ovakav post nisam pročitala prošle godine prije nego što sam upisala to veleučilište. Čini mi se čak da je i u samom karlovcu takav zrak, ljudi baš nisu druželjubivi ni gostoljubivi. Isprike karlovčanima al takav dojam je ostavio grad na mene u ovih godinu dana života tamo.
saintmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 10:58   #476
U RH ne postoji način na koji bi se netko mogao žaliti na profesore na visokim učilištima, postoji prosvjetna inspekcija koja je nadležna za profesore nižeg oblika obrazovanja dok one na višim ne kontrolira nitko osim faksa na kojem rade. Tamo svako svog čuva i moš se slikat.

Ima slučajeva di su studenti preko medija radili pritisak na profesore i faks ali za to treba biti veliki broj nezadovoljnih plus trebali bi nekakvi dokazi, još na vrh toga medij treba odlučiti pisati o tome.

Na VUKI je normalna stvar da ti profesor ne da da prođeš sve dok nisi pred dekanskim rokom, pa ti da prolaz i to dvojku, bez obzira što si na svakom roku došao sa znanjem za 5. Za to vrijeme moraš prenositi kolegij i plaćati ECTS razliku.
Nebrojeno puta se događa da deseci ljudi imaju identične odgovore na ispitu, a samo jedan ili dvojica prođu. Ne možeš se žaliti jer nemaš kome. Možeš samo trpiti.

Profesori na visokim učilištima su svete krave i mogu radit što god žele. Katastrofa.

Mrzim što se stvari vode na takav način a više od toga mrzim to što se polako navikavam da stvari tako funkcioniraju i da ja tu ne mogu ništa.
mrzimVUKU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2018., 09:38   #477
Quote:
mrzimVUKU kaže: Pogledaj post
U RH ne postoji način na koji bi se netko mogao žaliti na profesore na visokim učilištima, postoji prosvjetna inspekcija koja je nadležna za profesore nižeg oblika obrazovanja dok one na višim ne kontrolira nitko osim faksa na kojem rade. Tamo svako svog čuva i moš se slikat.

Ima slučajeva di su studenti preko medija radili pritisak na profesore i faks ali za to treba biti veliki broj nezadovoljnih plus trebali bi nekakvi dokazi, još na vrh toga medij treba odlučiti pisati o tome.

Na VUKI je normalna stvar da ti profesor ne da da prođeš sve dok nisi pred dekanskim rokom, pa ti da prolaz i to dvojku, bez obzira što si na svakom roku došao sa znanjem za 5. Za to vrijeme moraš prenositi kolegij i plaćati ECTS razliku.
Nebrojeno puta se događa da deseci ljudi imaju identične odgovore na ispitu, a samo jedan ili dvojica prođu. Ne možeš se žaliti jer nemaš kome. Možeš samo trpiti.

Profesori na visokim učilištima su svete krave i mogu radit što god žele. Katastrofa.

Mrzim što se stvari vode na takav način a više od toga mrzim to što se polako navikavam da stvari tako funkcioniraju i da ja tu ne mogu ništa.
Slažem se totalno sa svime, upravo vodim borbu sa njima, a posebno bih pozdravio prof. Varičak sa Ekonomije, ona je utjelovljenje sve napisanog, ako ne i gore! Tu osobu treba prijaviti nekakvim institucijama, jer kako ona radi, to svijet nije vidio, kasni svaki dan na predavanja ( što mi i nije toliko bitno ), nikad, ali znači nikad ne odgovara na mailove, znao sam namjerno poslati 15, 20 komada za redom, na konzultacije jednostavno ne dođe, ne stavi obavijest, a dolazio sam iz V.Gorice do Karlovca samo radi jebenih njenih konzultacija, da bi vidio samo zatvorena vrata, bez ikakve obavijesti, i tako par puta, a da ne pričam da pušta studente po nekakvoj njihovoj normi ili nešto, neke će rušit bez razloga, neke pustit, tako je za seminare i sve ostalo. Što je najgore od svega, ona je još prodekanica, meni začudo treba prodekan trenutno, i evo, 15 dana već čekam. Ima tu svega, neda mi se više pisati...
ZGuerrilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 18:02   #478
Ima vec neko vrijeme da sam diplomirala na Vuki, ali ovo iznad napisano rekla bih, bilo je vec tada za nagovjestiti nazalost

ima li jos tu jadnika, poput mene, koji su zavrsili lovstvo i zast.prirode ?
dakle za rad u struci nisam kvalificirana, lagali su da ce otvoriti nastavak studija, prrovjerila sam jos onomad, nisu ni poslali bili agenciji prijedlog za obrazovanje
Sad kazu, pa idite u Osijek (sorry, imam 4 banke, klince, kak da ja sad idem u Osijek studirat i jos ako radim?
ili Agronomija u Zg-bila, kazu oni meni sve 5, ali tu ste kao redovni student, morate dolaziti na vjezbe i predavanja svaki dan-kak ako radim pobogu?????

Ali najgore mi je na burzi ili na intervjujima kad cujem podsmijeh hahaha, kao zavrsili ste nesto, a toga uopce nema u klasifikaciji zanimanja po nekom hebenom pravilniku (vjerujem da toga ima i u drugim strukama, da ovo nije sad iznimka).
Eto, javite se kolege, ako vas ima.
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 18:07   #479
Taj program se studira ili iz hobija ili zato sto se vec ima zaposlenje u kakvom nacionalnom parku, lovistu isl (cesto po vezi), pa samo treba neka formalnost za napredovanje.

Nije realo ocekivati ne znam kakvu srecu na trzistu rada inace.

( nisam to studirao ali sam svojevremeno razmatrao i istrazivao razne zanimljive mi programe kad sam odlucivao sto upisati vanredno, a ovo je otpalo upravo zbog gore navedenog)
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 09:40   #480
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Taj program se studira ili iz hobija ili zato sto se vec ima zaposlenje u kakvom nacionalnom parku, lovistu isl (cesto po vezi), pa samo treba neka formalnost za napredovanje.

Nije realo ocekivati ne znam kakvu srecu na trzistu rada inace.

( nisam to studirao ali sam svojevremeno razmatrao i istrazivao razne zanimljive mi programe kad sam odlucivao sto upisati vanredno, a ovo je otpalo upravo zbog gore navedenog)
Da, nazalost to sam i sama skuzila s vremenom, bilo je ekipe koja je bila ful omiljena medju profesorima, i onda skuzis zasto-jer vec imaju rado mjesto na nekim pozicijama tipa nac.park, park prirode, pa svak vidi jedno drugog povuci za neku uskugu valjda tj citaj-imaju oboje koristi.
Nas par jadnika smo fakat jadnici, em si potrosio pare em imas diplomu koju se sramim i okacit na zid na kraju krajeva-osjecas se ful prevarenim
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.