Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2016., 21:02   #1501
Quote:
Svartur kaže: Pogledaj post
Zna li netko točno postoji li uopće mogućnost upisa na ffos kao vanredni student? Ja sam nešto načula kao da ima, ali da nitko o tome ne priča posebno, jer je zapravo svaki studij koncipiran tako da moraš dolaziti redovno te se stoga nitko ne vodi kao vanredan student. Pa evo, ako netko ima pojma, ako mi može to malo pojasniti znači, postoji li mogućnost upisa odmah, direktno kao kod redovnih studenata putem sustava Postani student ili se to radi drugačije itd.
Pomoglo bi da napišeš koji te smjer zanima.
Recimo, na Odsjeku za psihologiju ne možeš izvanredno studirati, ali ne znam vrijede li takva pravila i za druge smjerove.
Aelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 18:49   #1502
Quote:
Aelia kaže: Pogledaj post
Pomoglo bi da napišeš koji te smjer zanima.
Recimo, na Odsjeku za psihologiju ne možeš izvanredno studirati, ali ne znam vrijede li takva pravila i za druge smjerove.
Više njih: mađarski - pedagogija, hrvatski - pedagogija, mađarski - hrvatski te informatologija.
Svartur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 14:31   #1503
Može li mi netko dati neke informacije o diplomskom prevoditeljskom - njemački i engleski? Iskustva, preporuke, bilo što Htjela bih se prebaciti na diplomski u Osijek pa me zanima ima li to smisla
MalaM94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 18:53   #1504
Postoje li prijemni ispiti na ffosu za studente koji ove godine upisuju prvu godinu preddiplomskog, kao i na ffzgu?? Točnije za dvopredmetni studij engleskog i povijesti.

Unaprijed hvala!
discofreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 12:07   #1505
može mi netko reći nešto malo više o mađarskom na ffosu? planiram mađarski i engleski, ali malo me strah studirati jezik koji nemam pojma, a kažu da je općenito težak za naučiti :/ jel stvarno tak jako teško?
Charlotte1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 17:22   #1506
Je li istina da se promocija nakon zavrsenog preddipl placa? I koliko? Je li to nesto obavezno ili se to moze i zaobici? Ako zaobidjem, zar necu dobiti svoju potvrdu o zavrsenom preddipl ? Nije li cista logika da dobijes tu potvrdu bez ikakvog ceha ?

Nije ni cudo sto nam skolstvo propada zbog ovakvih gluposti. Valjda bi nam i ulaz na faks naplacivali da mogu, gamad kapitalisticka!
Svartur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 17:19   #1507
Zanima me ima li ovdje netko tko studira ili zna nekoga tko studira psihologiju da kaže nešto o tom studiju? Kakvi su profesori, kvaliteta i tako neka opća pitanja? Ovo mi je jedan od izbora ali zaista ima malo informacija na stranicama fakulteta, a tako i ovdje... Nadam se da će se naći netko tko zna malo više
bassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:57   #1508
Je li teško upasti ovdje na psihologiju? Iako, Osijek je stvaaarno zadnja opcija..
Burkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 10:23   #1509
Quote:
Charlotte1 kaže: Pogledaj post
može mi netko reći nešto malo više o mađarskom na ffosu? planiram mađarski i engleski, ali malo me strah studirati jezik koji nemam pojma, a kažu da je općenito težak za naučiti :/ jel stvarno tak jako teško?
Pa gledaj, svaki jezik nosi svoju težinu i svakako da mađarski nije lak za naučiti, ali ako se planiraš potruditi neće ti biti apsolutno nikakav problem. Ja sam gledala ljude koji su na početku prve godine rekli da ne znaju ništa reći na mađarskom i onda su na kraju prve godine pričali kao da ga znaju od prije.

Mađarski jezik u kombinaciji s engleskim jezikom uopće nije težak niti loš odabir jer ipak su to dva jezika. Svakako bolje nego engleski u kombinaciji s pedagogijom koja ti ne donosi apsolutno ništa u budućnosti iako je lagana, ili pak hrvatski zbog kojeg ćeš se napatit jer eto profesori su šupci (neki), a i nije lako samo po sebi. Plus činjenica da kroatista u Hrvatskoj ima dovoljno da ni za 50 godina ne nađeš posao jer se može studirati u svakom većem gradu, jednopredmetno i dvopredmetno, dok mađarski imaš samo u Osijeku i upiše ga 10 ljudi na godinu.

Nadam se da sam barem malo pomogla.
Elfstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:16   #1510
Na upise na Filozofskom je ozbiljno potrebno donijeti samo potvrdu o maturi, slike, kopiju osobne i uplatnicu? Što je sa svjedodžbama iz srednje, rodnim listom i domovnicom? Ti dokumenti nisu potrebni?
discofreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 19:59   #1511
Quote:
Elfstone kaže: Pogledaj post
Pa gledaj, svaki jezik nosi svoju težinu i svakako da mađarski nije lak za naučiti, ali ako se planiraš potruditi neće ti biti apsolutno nikakav problem. Ja sam gledala ljude koji su na početku prve godine rekli da ne znaju ništa reći na mađarskom i onda su na kraju prve godine pričali kao da ga znaju od prije.

Mađarski jezik u kombinaciji s engleskim jezikom uopće nije težak niti loš odabir jer ipak su to dva jezika. Svakako bolje nego engleski u kombinaciji s pedagogijom koja ti ne donosi apsolutno ništa u budućnosti iako je lagana, ili pak hrvatski zbog kojeg ćeš se napatit jer eto profesori su šupci (neki), a i nije lako samo po sebi. Plus činjenica da kroatista u Hrvatskoj ima dovoljno da ni za 50 godina ne nađeš posao jer se može studirati u svakom većem gradu, jednopredmetno i dvopredmetno, dok mađarski imaš samo u Osijeku i upiše ga 10 ljudi na godinu.

Nadam se da sam barem malo pomogla.
Tako sam i računala, bolje neki strani jezik, čini mi se da u tome ima više budućnosti, a i profesorica iz engleskog mi je preporučila neki "žnj" jezik uz engleski. Upisala sam to na kraju pa ćemo vidjet, imam motivaciju eto i ovo tvoje me još ohrabruje jer inače sad kad me pitaju šta sam upisala pa kažem engleski i mađarski svi se čude.
Pomogla si, hvala puno
Charlotte1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 22:57   #1512
Quote:
discofreak kaže: Pogledaj post
Na upise na Filozofskom je ozbiljno potrebno donijeti samo potvrdu o maturi, slike, kopiju osobne i uplatnicu? Što je sa svjedodžbama iz srednje, rodnim listom i domovnicom? Ti dokumenti nisu potrebni?
Vječno pitanje brucoša.
Vjerovao ili ne, traži se samo potvrda o maturi (ako ju dobiješ do upisa, ako ne - doneseš na jesen), kopiju osobne i potvrdu o plaćanju upisnice. Sve ostale podatke oni povuku iz sustava, na sreću.
Elfstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 16:44   #1513
Jel knjižnica otvorena tijekom ljeta, za doć učit/čitat/štaveć?
Triple Lindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2016., 11:37   #1514
Arrow Sve o upisu na fakultet

treći sam razred srednje škole i planiram upisati filozofski fakultet u osijeku
jel mi može netko objasnit kakve su procedure? Što trebam znati? Kako se upisati... Hvala
FadoCroato is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 15:18   #1515
Quote:
FadoCroato kaže: Pogledaj post
treći sam razred srednje škole i planiram upisati filozofski fakultet u osijeku
jel mi može netko objasnit kakve su procedure? Što trebam znati? Kako se upisati... Hvala

Sve ti piše na stranici fakulteta i/ili Postani student. Uostalom, profesori u srednjoj će vas uputiti kad za to bude vrijeme. Trenutno sve što možeš je učiti ono što ti treba da bi upisao studij.
Elfstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 12:09   #1516
3. sam razred gimazije, prirodoslovno-matematicki smjer, zanima me upis za psihologiju, koliko ih se upisuje, otprilike koliki treba biti prosjek iz srednje (1. i 2. godinu sam prošla s 4 pa me brine hocu upasti), za maturu se planiram bas ultra pripremati da je sto bolje napisem, hvala na svkoj pomoci i odgovoru
lovebmk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 11:41   #1517
Zanima me da li je moguće ne doći na upise na Pedagoško-psihološku izobrazbu (upisujem sad na drugom roku) i to obaviti neki drugi dan ili na neki drugi način?
Ako netko sad upisuje neka se javi u inbox da napravimo grupu na fejsu!
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:58   #1518
Hej. Zanima me da li je tesko upasti na kombinaciju povijest-filozofija u osijeku?
bibliotekarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 10:14   #1519
Pozz moze li mi neko reci je li u Osijeku ima anglistika jednopredmetni smjer?
Lily12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 15:02   #1520
Koji je postupak za prijavljivanje razredbenog ispita? Za Zagreb sam nasla sve termine i uvjete, ali na sluzbenoj stranici ffos-a ne nalazim tako detaljne podatke 😦
MirriMazDuur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.