Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Prvi pokretač je:
Bog 233 43.39%
Veliki prasak/Big Bang 304 56.61%
Glasovatelji: 537. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 13:43   #4081
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
OK, tebi ne smeta Bog, tebi smeta mit jer ne razumiješ značenje mitova, pa misliš da je to sve dječja bajka, izmišljotina, itd.
Priča o Isus Kristu Bogu u NZ je dakle mit. OK.

Quote:
Kršćanstvo kaže da to nije točno, a i druge religije se uglavnom slažu s tim.
Kršćanstva imaju raznorazne hipoteze što je Bog činio po Zemlji, posvađane su međusobno i nikad se neće udružiti. A druge religije imaju mnogo drugačije hipoteze. Također klimave.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 13:48   #4082
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Priča o Isus Kristu Bogu u NZ je dakle mit. OK.

Priča o Noi je mit. Ne laž, kako bi ti rekao, već prikaz stvarnog događaja.
Isus je povijesna ličnost I mit. Znači, u njemu se isprepliću povijesno i mitološko.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:00   #4083
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Krausovo "ništa" nije "ništa", već je "nešto".
To nešto je sferno prostor-vrijeme nultog radijusa. Što je to zapravo?

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
To je prostor odnosno vakuum. Ali je pitanje kakav vakuum. Jer izgleda da i vakuuma ima više vrsta. Fizika poznaje i lažni vakuum.
Nema ti lažni vakuum veze s ovom pričom.


Quote:
Rodon kaže: Pogledaj post
Kraussa citiram jer je lijepo objasnio da to ništa i nije ništa i da to ništa sadrži svu energiju svemira i mnogo puta veću ali je ta energija na nuli.
Ja dobro znam što Krauss kaže, ali ti ne. Ili ne objašnjavaš dobro. Reci ljudim akako energija istodobno može biti velika, a da je na nuli.

Quote:
Drugim riječima nije bilo stvaranje doslovno ni iz čega, sve je nastalo iz vakuuma i sve se u vakuum može teoretski vratiti. Energija vakuuma i vakuum su neuništivi, niti nastaju niti nestaju jednostavno postoje oduvijek.
Krauss ne kaže baš tako...
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:02   #4084
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To nešto je sferno prostor-vrijeme nultog radijusa. Što je to zapravo?
Nešto je...čim ti možeš dati opis i raspravljati o tome.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 14:21   #4085
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
To nešto je sferno prostor-vrijeme nultog radijusa. Što je to zapravo?
Ima bitak pa prema tome nije "ništa".
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 15:46   #4086
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Nešto je...čim ti možeš dati opis i raspravljati o tome.
Onda je i 'ništa' nešto jer upravo raspravljamo o tome

Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ima bitak pa prema tome nije "ništa".
Ne znam ti za bitak. Ubacio sam se samo zbog pogreški oko interpretacija fizikalnih teorija.

Naime, bitak je teško kvantificirati, pa valjda zato nije kandidat za kozmologiju odnosno kozmogoniju.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 18:13   #4087
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Priča o Noi je mit. Ne laž, kako bi ti rekao, već prikaz stvarnog događaja.
Opet mi ubacuješ u usta svoje laži o meni. Nikad nisam rekao da su to laži. Poučne priče s vjerskim porukama.

Quote:
već prikaz stvarnog događaja
Što? Noin potop i njegova (b)arka sa svim životinjama je stvarni događaj?

Priču o Isusu konstruirao je neki židov u dijaspori na grčkome, kao vrlo vješt midraš, niti ne sugerirajući da je istina. Ta zar je morao ljudima objašnjavat da je "tama po svem svijetu koja je trajala 3 sata" u podne, stvar iz mašte pripovjedača, koja ima svoj izvor u starom zavjetu?

Onda su neki vjernici pročitali tu priču i oduševili se njome, imali snoviđenja, i povjerovali da je stvaran.
Nikakve laži, nikakve teorije urota.

Quote:
Isus je povijesna ličnost I mit. Znači, u njemu se isprepliću povijesno i mitološko.
Ne možeš imati i ovce i novce. Ne može biti istodobno mitološki junak i povijesna osoba.

Možda je postojao netko sličan, kakav fanatični pikzibner, oko kojega su ispredane priče da je činio golema čudesa kojima je zapanjio i uzbunio tadašnji svijet, premda s tako mizernim tragom u povijesnim spisima ili artefaktima, da je vjerojatnije da ga nije ni bilo. Jer Isus je vjernicima zanimljiv samo kao mit, čudesni Bog koji im je donio spas od pakla i vječni raj u ponovno kreiranim materijalnim tjelesima u cvijetu mladosti.
Inače ga drže jadnim prevarantom koji ih je obmanuo.

Dokaz da će im biti tako, mit im je o Isusu i njegovu uskrsnuću, kao i uznešenje tijela i njegove majke vazda Marije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 18:21   #4088
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Priču o Isusu konstruirao je neki židov u dijaspori na grčkome
Što ti daje sigurnost da je tako...osobne preference ili imaš dokaza?
Ako je to tako jasno i očigledno, onda zašto tu teorije spominje samo nekakav forumaš Nepoznati i par opskurnih povijesnih likova tipa Arthur Drews i slični koji sofistikom i muljanjem nastoje krivotvoriti povijest?
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 18:49   #4089
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Što ti daje sigurnost da je tako...osobne preference ili imaš dokaza?
Imam daleko više razloga za to tvrditi, nego ti da je Isus hodao po vodi i pretvorio vodu u 600 litara prvoklasnog vina, ili da mu je Mama uzletjela tjelesno iz groba u nebo.

Quote:
Ako je to tako jasno i očigledno, onda zašto tu teorije spominje samo nekakav forumaš Nepoznati i par opskurnih povijesnih likova tipa Arthur Drews i slični koji sofistikom i muljanjem nastoje krivotvoriti povijest?
Opet izmišljaš neistine, ali opraštam ti jer si kršćanski kreacionist.

Povijesnost Isusu je vrlo teško dokazat, tako da se traži alternativna teorija. Meni najuvjerljivija je upravo ta o konstuiranju te priče prema pričama iz Starog zavjeta.

Zato sam i postavio pitanje vjeruješ li u
- fantastično detaljno ispunjena proročanstva prije stotina godina o Isusu (zapravo razne ulomke o budućem Mesiji, Izraelu i svačemu),

ili

- da je baš to poslužilo za sastavljanje te čarobne priče.


Jasno je što je racionalnije i logičnije, a za što je potrebna samo jaka vjera i ništa drugo.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 19:51   #4090
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Imam daleko više razloga za to tvrditi, nego ti da je Isus hodao po vodi i pretvorio vodu u 600 litara prvoklasnog vina, ili da mu je Mama uzletjela tjelesno iz groba u nebo.
Ako je netko kršćanin, onda prihvaća da je Isus bio u stanju činiti čuda (Čudo = pojava kada sile nemjerljivo jačeg svijeta, protresu ovaj materijalni svijet). Tvoja tvrdnja je tvoja privatna izmišljotina koja ti pomaže da racionaliziraš pojavu Isusa koja se ne uklapa u tvoj svijet. Nasuprot tome stoji čitava kršćanska istina, poruka i snaga, zatim stoljeća teologije i kršćanske filozofije.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 20:14   #4091
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ako je netko kršćanin, onda prihvaća da je Isus bio u stanju činiti čuda (Čudo = pojava kada sile nemjerljivo jačeg svijeta, protresu ovaj materijalni svijet). Tvoja tvrdnja je tvoja privatna izmišljotina koja ti pomaže da racionaliziraš pojavu Isusa koja se ne uklapa u tvoj svijet. Nasuprot tome stoji čitava kršćanska istina, poruka i snaga, zatim stoljeća teologije i kršćanske filozofije.
Evo još jedna definicija
Čudo je događaj koji se ne može proizvesti prirodnim uzrocima, koji su prisutni u vrijeme i na mjestu gde se taj događaj odvija.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:09   #4092
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ako je netko kršćanin, onda prihvaća da je Isus bio u stanju činiti čuda (Čudo = pojava kada sile nemjerljivo jačeg svijeta, protresu ovaj materijalni svijet). Tvoja tvrdnja je tvoja privatna izmišljotina koja ti pomaže da racionaliziraš pojavu Isusa koja se ne uklapa u tvoj svijet. Nasuprot tome stoji čitava kršćanska istina, poruka i snaga, zatim stoljeća teologije i kršćanske filozofije.
Vidim da si se opasao stoljećima crkvene teologije, apologetike, masama njihovih produciranih propagandnih knjiga, propovijedi, uvjeravanja i litanija.... kako bi uvjerio sama sebe da si ispravno "odabrao".

Moja osobna preporuka je da odbaciš sav taj balast, i procijeniš ogoljen od svih tih stoljetnih, nepotrebnih taloga, sam za sebe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:17   #4093
ja mislim da je evolucija čudo, i da se ne događa "slučajno"
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 22:59   #4094
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Vidim da si se opasao stoljećima crkvene teologije, apologetike, masama njihovih produciranih propagandnih knjiga, propovijedi, uvjeravanja i litanija.... kako bi uvjerio sama sebe da si ispravno "odabrao".

Moja osobna preporuka je da odbaciš sav taj balast, i procijeniš ogoljen od svih tih stoljetnih, nepotrebnih taloga, sam za sebe.
Zašto ti misliš da je samostalno mišljenje vrednije od mišljenja onoga koji je proučio materiju?
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:08   #4095
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ako je netko kršćanin, onda prihvaća da je Isus bio u stanju činiti čuda (Čudo = pojava kada sile nemjerljivo jačeg svijeta, protresu ovaj materijalni svijet). Tvoja tvrdnja je tvoja privatna izmišljotina koja ti pomaže da racionaliziraš pojavu Isusa koja se ne uklapa u tvoj svijet. Nasuprot tome stoji čitava kršćanska istina, poruka i snaga, zatim stoljeća teologije i kršćanske filozofije.
Ti izmišljaš. Čudo je definirano kao događaj koji je neobjašnjiv zakonima prirode.
Tvoj "nemjerljivo jači svijet" zvuči kao klub obožavatelja Gospodara Prstenova.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:39   #4096
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Ti izmišljaš. Čudo je definirano kao događaj koji je neobjašnjiv zakonima prirode.
Tvoj "nemjerljivo jači svijet" zvuči kao klub obožavatelja Gospodara Prstenova.
Duhovni svijet je nemjerljivo jači od materijalnog. Što ti nije jasno?
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 02:06   #4097
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Zašto ti misliš da je samostalno mišljenje vrednije od mišljenja onoga koji je proučio materiju?
Jer se radi o tvojoj vlastitoj koži, i nitko ne može misliti i odlučivati umjesto tebe.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:40   #4098
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Onda Bog nije sve stvorio iz ničega, nego modificirao iz sama Sebe.

Kad netko sad kaže da je "Bog sve stvorio iz ničega", razmislite o tome što i kako biste mu trebali odgovoriti.
Kabala to ojašnjava pojmom tsimtsun što znači povlačenje, sužavanje. Bog se povukao da stvori prostor za svemir. To je ona tama nad bezdanom iz Berešit-a.
Prva i jedina kreacija je svjetlost odvojena od tame od koje su nastali prvi atomi, itd.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:19   #4099
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Prva i jedina kreacija je svjetlost odvojena od tame od koje su nastali prvi atomi, itd.
Reći da je netko "odvojio svjetlost od tame", malo veći je nonsens. Kao da si rekao odvojio je puninu od praznine, toplinu od hladnoće. Teologije su prepune tih šupljih fraza koje bombastično zvuče a ne kažu ništa koherentno.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:24   #4100
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Reći da je netko "odvojio svjetlost od tame", malo veći je nonsens. Kao da si rekao odvojio je puninu od praznine, toplinu od hladnoće. Teologije su prepune tih šupljih fraza koje bombastično zvuče a ne kažu ništa koherentno.
Teologija ne služi za to da ti govori koherentne stvari već da te približi Bogu.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:47.