Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 20:27   #1
Ljudi preko kojih se drugi obraćaju na vjeru....

što mislite o ovome?
Ja u to niti malo ne sumnjam jer sam se preko poznanstva s jednom curom koja mi je i dan danas prijateljica, obratila i krenula u crkvu i biti redovita u molitvi, nakon 11 godina zabušavanja.....
Vjerujem da je predivno obratiti jednu dušu, ali zanimaju me vaša iskustva... jeste li se vi preko nekoga obratili ili pak utjecali na nečije obraćenje?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:53   #2
Jedna baba i njene knjige me svojevremeno odvedose u sektu.

Ne znam zamjeram li danas vise njenom preseravanju ili svojoj nezrelosti.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 22:56   #3
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
što mislite o ovome?
Ja u to niti malo ne sumnjam jer sam se preko poznanstva s jednom curom koja mi je i dan danas prijateljica, obratila i krenula u crkvu i biti redovita u molitvi, nakon 11 godina zabušavanja.....
Vjerujem da je predivno obratiti jednu dušu, ali zanimaju me vaša iskustva... jeste li se vi preko nekoga obratili ili pak utjecali na nečije obraćenje?
Ja sam mnoge preobratio s kršćanstva na ateizam. Ili ih barem učvrstio u nevjeri u Isusa. Poticanjem na čitanje Biblije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:08   #4
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ja sam mnoge preobratio s kršćanstva na ateizam. Ili ih barem učvrstio u nevjeri u Isusa. Poticanjem na čitanje Biblije.
Mogao si preobratiti samo slabiće bez kojih Crkva itekako može
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:18   #5
Zakaj slabić? Jer ne vjeruje u sve kaj Crkva propovijeda ili Biblija? Možda si baš ti slabić koji traži snagu u Bogu i vjeri a ne u sebi.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 23:25   #6
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Zakaj slabić? Jer ne vjeruje u sve kaj Crkva propovijeda ili Biblija? Možda si baš ti slabić koji traži snagu u Bogu i vjeri a ne u sebi.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
"Tražiti snagu u sebi" može samo tko je na sebe spreman preuzeti težinu da bude nadčovjek. Možeš li ti to, razbiti stare ploče i sam napisati nove?
Ili si samo još jedan sekularist-lijevi liberal?

Zadnje uređivanje Meadow : 20.05.2017. at 00:45. Reason: q
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:33   #7
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Zakaj slabić? Jer ne vjeruje u sve kaj Crkva propovijeda ili Biblija? Možda si baš ti slabić koji traži snagu u Bogu i vjeri a ne u sebi.
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
"Tražiti snagu u sebi" može samo tko je na sebe spreman preuzeti težinu da bude nadčovjek. Možeš li ti to, razbiti stare ploče i sam napisati nove?
Ili si samo još jedan sekularist-lijevi liberal?
Ma kakav nadčovjek?

Običan smrtnik ko ti i ja, a ne očekivač da će ga Bog pretvoriti u vječnog, neranjivog Supermena u raju.

***
Bit će da su ipak junaci i dovoljno jaki ti koji su u stanju da se odupru vjerskom lokalnom kondicioniranju, unatoč mrkvi rajskih blaženstava i prijetnjama paklenim mukama.

I ja im svima ovom prigodom od srca čestitam.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:47   #8
Ja sam jednog ubedjenog ateistu preobratio u agnostika a da mi to uopste nije bila namera.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 03:58   #9
Dal je ovo tema za samohvalu?
Ok.
Ja sam petero ljudi preobratila na izvorno kršćanstvo, premda mi nije bila namjera, i sad se oni sjutrom pametniji usuđuju kontrirati meni koja sam im pokazala smjernicu potakla ih energijom bila prisutna njihovom napretku, etc. već
o men, krivo su se zaratili, ništa shvatili

Vidite li? Godinama pričam isto, nije do ljudi već do Boga. ON je taj koji odlučuje koji će a koji ne. Recimo meni danas se pričini ovaj čovjek bi mogao jer pokazuje motiv sklonosti prema Bogu, pa poslije ispadne taj se samo htio uvaliti u vječni život narcoidnosti si radi a ne Boga radi.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:21   #10
Da, mene su prije par godina dok sam mentalno bio u jednom jako mračnom mjestu 'obratili' na new age i postao sam vjernik u što šta, de-programiranje uma nije bilo ugodno i nema ništa 'predivnoga' u tome. Eventualno je korisno, jer znam puno više nego sam znao prije svega toga.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:46   #11
ja sam zahvaljujući tima koji obraćaju ljude na vjeru postala ateista.
fala im.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 08:47   #12
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ja sam zahvaljujući tima koji obraćaju ljude na vjeru postala ateista.
fala im.
Akcija - reakcija:klap:
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:04   #13
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
ja sam zahvaljujući tima koji obraćaju ljude na vjeru postala ateista.
fala im.
Jasno mi je... ali...

"The State is as God walking on Earth". - G.W.F. Hegel

Iako se današnji globalni sustav uvelike razlikuje od pruske apsolutne monarhije početkom XIX. stoljeća, ovo što je rekao vrijedi i danas...

Koliko je onda uopće ateista ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:05   #14
Što je rekao a da je bitno za naša živote?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:09   #15
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Što je rekao a da je bitno za naša živote?
Tko, Hegel ? Definiraj bitnost... Druga je stvar što ga se obično ne čita kao self-help štivo.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:12   #16
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Tko, Hegel ? Definiraj bitnost... Druga je stvar što ga se obično ne čita kao self-help štivo.
Nemam što definirati!
Daš nam šturu informaciju a onda trebam nešto definirati da bi saznala što je to?

Stoga ponavljam pitanje jer ako ne znamo što je Hegel htio reći sa i bez vlastitih definiranja, ne treba onda sa njime mlatarati naokolo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:21   #17
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nemam što definirati!
Daš nam šturu informaciju a onda trebam nešto definirati da bi saznala što je to?

Stoga ponavljam pitanje jer ako ne znamo što je Hegel htio reći sa i bez vlastitih definiranja, ne treba onda sa njime mlatarati naokolo.
Upravo ova rečenica mi se čini intuitivno dosta jasnom ali i poticajnom za širu raspravu, na drugoj temi, svakako.

Tako da preuzimam mlataranje s njim tamo, kad je otvorim... sad nemam vremena za širu priču.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:29   #18
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Upravo ova rečenica mi se čini intuitivno dosta jasnom ali i poticajnom za širu raspravu, na drugoj temi, svakako.

Tako da preuzimam mlataranje s njim tamo, kad je otvorim... sad nemam vremena za širu priču.
Želim ti više vremena, da nam jadni Hegel ne ostane neotkriven na ovim forumskim prostorima.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 10:00   #19
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
što mislite o ovome?
Ja u to niti malo ne sumnjam jer sam se preko poznanstva s jednom curom koja mi je i dan danas prijateljica, obratila i krenula u crkvu i biti redovita u molitvi, nakon 11 godina zabušavanja.....
Vjerujem da je predivno obratiti jednu dušu, ali zanimaju me vaša iskustva... jeste li se vi preko nekoga obratili ili pak utjecali na nečije obraćenje?
Prema napisanom, ti se nisi obratio na vjeru. Samo si počeo češće ići u crkvu.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:39   #20
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Akcija - reakcija:klap:
reakcija je počela na vlastitu mater. pa dalje.
srećom, rano mi se otvorile oči.


Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Jasno mi je... ali...

"The State is as God walking on Earth". - G.W.F. Hegel

Iako se današnji globalni sustav uvelike razlikuje od pruske apsolutne monarhije početkom XIX. stoljeća, ovo što je rekao vrijedi i danas...

Koliko je onda uopće ateista ?.
šta god da je hegel rekao/napisao prije 200 godina ima veze s 2017. koliko pisanije današnjih filozofa imaju veze sa životom u 23. st.

za 200 god. će neki ljudi čitat ove redove (relikte proslošti) i smijat se.
pitat će se kako je moguće da su unatrag samo 200 godina tamo neki ljudi vjerovali u uskrsnuće tamo neke komete. ne samo da su vjerovali, nego su se klanjali toj kometi.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar

Zadnje uređivanje antilles : 19.05.2017. at 11:49.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.