Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2004., 23:22   #1
Cool Ekonomski fakultet - Zagreb

Razmišljam upisati ekonomiju u Zagrebu - e sad se dvoumim:

dal da upišem redovno ili izvanredno?

Može sugestije,bil bi vam JAKO zahvalan..thnx
Simple Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 15:47   #2
Unhappy

Ljudi,ozbiljno,može pomoc??

prednosti izvanrednog upisa mi bar navedite!
Simple Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 19:11   #3
Quote:
Simple Life kaže:
Ljudi,ozbiljno,može pomoc??

prednosti izvanrednog upisa mi bar navedite!

Pa znam prednosti izvandrednog studiranja opcenito: ne
trebas na predavanja , dakle nema potrebe da stanujes u Zagrebu

mana: nemas studentska prava kao popust na prevoz, nemas x-icu ( ), ne stanujes u zagrebu ( nema tuluma , nema slobode)

izvanredni su obicno ljudi koji rade pa uz rad studiraju, ili oni koji ne uspiju upisati redovno.
vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 22:06   #4
Re: Ekonomski ZG - vanredni upis?

Quote:
Simple Life kaže:


dal da upišem redovno ili izvanredno?

Zbroji bodove iz srednje i one koje misliš zaradit na prijemnom, raspitaj se koji je bio prag prošle godine i ako je za 20 ili više bodova niži, upiši redovno. Lako se prebaciš na izvanredno, ako ti se ne svidi što za 18 kn možeš završit na ispumpavanju želuca.
__________________

.


prodajem: Pearl Jam: Ten i No Code
snowboard
beheaded is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2004., 22:28   #5
Iz cega sve ucite za prijemni za Ekonomski?

__________________
Čakovec scena
Antac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 23:36   #6
kaj to pitanje nije već bilo?
ovak...hrvatski je najbolje učiti iz Hrvatskog na maturi (konc. se više na pravopis i gramatiku)
matematiku uči iz onih posebnih priručnika koji imaju primjere sustavno riješenih zadataka od prošlih godina
informatiku je najbolje naučiti iz knjige..e sad,da me ubiješ, ne sjećam se naziva knjige, ni autora...znam samo da je sivo-zelena i da je ima za kupiti u skriptarnici na faksu i da sve kaj je na prijemnom je i u knjizi (jedino nije loše pogledat si negde drugdje one neke petlje kod programiranja ili kak se to već zove)
za sve to ima zbirka zadataka s prošlogodišnjeg prijemnog, velika siva...tu nauči napamet pitanja iz informatike...ponavljaju se često

i naravno, ako imaš stare bilježnice,uvijek dobro dođu...


nadam se da bude ti to pomoglo...sretno
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 11:03   #7
i zapamti da sortirke nisu žene
__________________
Past Revelations,
my true dominion.
red helmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 12:31   #8
Ako se ne varam, na Ekonomskom fakultetu u Zgu možeš kupiti zbirku zadataka sa primjerima pitanja na prijašnjim prijemnima. Primjerice, ja sam imala godinu 2001/2002 ako se ne varam. Tamo imaš masu zadataka.

Inače, prijemni niti nije takav problem, (ne znam na koji ekonomski fakultet misliš ić) ali mislim da je u Zagrebu frka čisto zbog količine ljudi koji polažu prijemni.

Meni je recimo u Puli bilo super zbog toga jer nas nije bilo mnogo pa smo mogli sjesti bilo kako (iako smo bili razvrstani po abecedi) i svi smo si međusobno pomagali. Ali u principu, prijemni je lak.

Sretno

P.S. Ako imaš još kakvih pitanja slobodno pitaj
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 13:13   #9
Quote:
Inače, prijemni niti nije takav problem, (ne znam na koji ekonomski fakultet misliš ić) ali mislim da je u Zagrebu frka čisto zbog količine ljudi koji polažu prijemni.
Da, upravo tako prijemni niti nije takav problem. Međutim, pitanje je na koji faks misliš ići u Zagrebu, Rijeku, Splitu i Osijeku.
Ako pretendiraš na zagrebački, najbolje je da si kupiš zbirku zadataka sa prijemnih i prošvrljaš po tome.

Koliko se sjećam na hrvatskom jeziku imaš više gramatike, nego književnosti. Informatiku uči po onome koja je literatura na prvoj. godini faksa-ta literatura ti piše na Internetu-ja sam je imala i informatika je po toj knjizi bila vrlo jednostavna. A sada što se tiče matematike, ne znam koju si školu završio/la, ako si išao u bilo koju gimnaziju, matematika ti neće biti problem, a ako si išao u bilo koju drugu četverogodišnju strukovnu školu, moja preporuka ti je da si tjedan dana prije prijemnog uzmeš instrukcije. Obavezno dan prije prijemnog izađi u grad i reci što znaš, znaš i provedi se. Također, jedan dio ovisi i o sreći na prijemnom i ovisi kakva će ekipa biti na prijemnom s kojom se piše. Možda će ti netko pomoći, možda netko neće, možda će ti se svi međusoobno pomagati i itd, a debelo ovisi tko vas čuva. Vjerujem da su kriteriji u ostalim gradovima nešto niži, ali to ovisi.
Nadam se da ćeš uspjeti i da će rezultati biti pozitivni. I javi, kako si prošao/la. I sretno.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 16:56   #10
hvala vam puno....javit cu vam rezultat...
Mislim ici na prijemne u Zg, Ri, i Pulu i Opatiju.
Kolko vidim na www.efpu.hr jos nisu objavili datume prijemnih...
__________________
Čakovec scena
Antac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 17:51   #11
Quote:
Antac kaže:
hvala vam puno....javit cu vam rezultat...
Mislim ici na prijemne u Zg, Ri, i Pulu i Opatiju.
Kolko vidim na www.efpu.hr jos nisu objavili datume prijemnih...
Da, ali ti ne možeš ići na prijemne u Zg, Ri, Pulu i Opatiju, jer prijamni za sve ekonomske i srodne fakultete se održavaju isti dan, a mislim čak i sa početkom u isti sat. Zato odluči gdje ćeš. Mislim da ovu informaciju nisi znao.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 18:03   #12
Quote:
Antac kaže:
hvala vam puno....javit cu vam rezultat...
Mislim ici na prijemne u Zg, Ri, i Pulu i Opatiju.
Kolko vidim na www.efpu.hr jos nisu objavili datume prijemnih...
Da, prijemni su ti na svim ekonomskim fakultetima u Hrvatskoj isti dan i isti sat tako da fizički možeš ići na samo jedan prijemni a tek u drugom ili trećem roku prebaciti bodove (u slučaju da ne prođeš) na neki drugi ekonomski fakultet.

Ja studiram u Puli i mogu ti reći da mi je super..ekipa je super, profesori isto tako (većina ih je prva liga) i sa mnogim profesorima možeš biti na Ti što jako puno znači.

Ako ti je frka za prijemni kada je u Puli pitat ću u referadi na faksu pa ti pošaljem PM. Može?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 18:05   #13
I da, u Opatiji (točnije Iki) ti nije ekonomski fakutltet već Hoteljersko-turistički ako se ne varam. ili tako nešto.
Moja frendica je tamo i na prvoj godini imamo samo 1 predmet različit dok je sve ostalo dosta slično.

Al mislim da kad završiš i taj u Iki i bilo koji ekonomski faks da ti na diplomi piše isto. Ako se ne varam.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 18:23   #14
Quote:
Elektra kaže:
Da, prijemni su ti na svim ekonomskim fakultetima u Hrvatskoj isti dan i isti sat tako da fizički možeš ići na samo jedan prijemni a tek u drugom ili trećem roku prebaciti bodove (u slučaju da ne prođeš) na neki drugi ekonomski fakultet.

Ako ti je frka za prijemni kada je u Puli pitat ću u referadi na faksu pa ti pošaljem PM. Može?
E moze pitaj za Pulu...
Stvarno su isti datumi opce nisam skuzil...
Evo ja cu sigurno u Zg na ekonomiju na upis a ako slucajno ne upadnem onda bi u Pulu...kak to onda ide?

Kak je u Puli na 2. roku ima mjesta?
__________________
Čakovec scena
Antac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 18:24   #15
Quote:
Elektra kaže:
I da, u Opatiji (točnije Iki) ti nije ekonomski fakutltet već Hoteljersko-turistički ako se ne varam. ili tako nešto.
Moja frendica je tamo i na prvoj godini imamo samo 1 predmet različit dok je sve ostalo dosta slično.

Al mislim da kad završiš i taj u Iki i bilo koji ekonomski faks da ti na diplomi piše isto. Ako se ne varam.
Da znam da nije ekonomija...ali dok zavrsis si dipl. ekonomist...
Kak je u Opatiji?
__________________
Čakovec scena
Antac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 18:30   #16
Quote:
Antac kaže:
E moze pitaj za Pulu...
Stvarno su isti datumi opce nisam skuzil...
Evo ja cu sigurno u Zg na ekonomiju na upis a ako slucajno ne upadnem onda bi u Pulu...kak to onda ide?

Kak je u Puli na 2. roku ima mjesta?
Prošle godine ih je mnogo došlo u Pulu koji nisu upali u Zagrebu. Ne znam kako to točno ide al mislim da prebace bodove i na 2. roku ima uvijek mjesta. Pitat ću jednog frenda, on je došao na prijemni na drugi rok.

A za Opatiju: moja frendica kaže da je tamo super (njih je tamo masa iz moje generacije pa ono) ali tamo dosta utjecaja ima i lova (mislin, di nema al tamo posebno).
Tako san čula. Ali mogu i to provjerit. Nije bed.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 14:46   #17
Evo mali .. imaš PM
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 14:27   #18
o informatici na prijemnom...

sad sam davao jednom dečku instrukcije iz informatike za prijemni...

strašno...

pretpostavljam da su mu objašnjenja brojevnih sustava pomogla, iako je to točno 10% prijemnog (svako deseto pitanje je računsko, ostala su štreberaj). ostalo... katastrofa. ja bih vjerojatno pao na tom prijemnom samo zato što npr. mislim da se u današnje vrijeme *svi* programi, od os-a nadalje, učitavaju u ram (barem djelomično).

informatiku treba prvenstveno učiti iz one zelene knjižice čije je prvo izdanje bilo prije mog rođenja, a zadnje prije pojave 386-ice. prokleto zastarjelo, netočno i glupo.
strahota.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2004., 23:03   #19
Re: o informatici na prijemnom...

Quote:
cp.tar kaže:
informatiku treba prvenstveno učiti iz one zelene knjižice čije je prvo izdanje bilo prije mog rođenja, a zadnje prije pojave 386-ice. prokleto zastarjelo, netočno i glupo.
strahota.
istina....najbolje mi je kad tamo npišu npr...kaj ja znam.pretpostavlja se da će za nekoliko godina biti moguće...gledati filmove na računalu


makar ni ovo kaj radimo na faksu radimo nije nekaj bolje- veli lik iz informatike da bude jednog dana možda moguće spajati se na net preko kabelske,ali da danas još tehnika nije tako uznapredovala.... a dan prije sam gledala kak dečku postavljaju to...
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2004., 00:01   #20
mi na foi-u imamo vajerles
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.