Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 12:41   #61
evo dizem ovu temu, jer sam ja sad u delikatnoj situaciji...

sinoc sam dobila kontrakcije... doduse lakse, ali ipak su tu... one su zapravo pocele preksinoc, ali sam mislila da mi treba odmora i da ce stati..

helem sinoc sam opet zaglavila u bolnici i dobila sam apaurin 2 mg x2

nekako mi se ovo ne pije , ali me prosto strah da se ne pridrzavam dr, uputa... koliko to moze zaista stetiti..


nikad ih nisam pila, nit su mi, hvala bogu , trebale... iuvijek sam nalazila neki drugi nacin da se smirim...
dajte malo ohrabrenja... cure pls...

valjda mi 2-3 dana ove terapije nece skodoiti puno bebici???
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 13:17   #62
o sunčice... u Hrvatskoj u bolnicama u ZG svaka trudnica dobiva Normabel 2 mg pod normalno.

To je za opuštanje mišića

slušaj doktora i sve će biti ok
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:17   #63
Apaurin (Krka), Diazepam Jadran (Jadran), Diazepam (alkaloid), Normabel (Belupo), Valium (Hoffmann la Roche)....i još (puno, puno) ovo sve su trgovački nazivi,a u zagradi proizvođači jednog te istog lijeka koji je po sastavu diazepam, a pripada skupini anksiolitika (lijekovi protiv tjeskobe, anksioznosti). Kod nas je na listi HZZO-a Belupov Normabel, a ostali nisu na listi (ne zato što nisu isti - identični su - nego HZZO stavlja na listu one lijekove čiji proizvođači ponude najmanju cijenu), već se mogu nabaviti uz predočenje liječničke preporuke, bilo da se radi o povijesti bolesti novijeg datuma ili na privatni recept.
Lijek je kod nas često propisivan trudnicama, međutim, ne uzima se "kao bombon", na svoju ruku, već tek i jedino kada isto odredi vaš ginekolog. Osim navedenog anksiolitičkog djelovanja, lijek opušta mišiće te se zato i propisuje trudnicama koje pate od kontrakcija mišića uterusa. Različita su mišljenje različitih liječnika te ja ne ulazim u opravdanost korištenja ili ne korištenja istog. Osobno, ja ga već zadnjih mjesec dana povremeno uzmem prije spavanja u dozi od 2 mg, uz odobrenje svoje ginekologice, jer trpim strašne grčeve u nogama i imam navečer dosta izražen sindrom tzv. nemirnih nogu,a sve me čini jako nervoznom te se ne bih mogla naspavati. I ovako, uz tu terapiju, noću ustajem par puta i spavam "lakim snom". Naravno, ne treba pretjerivati ni u čemu. Nisam ga uzela 3 dana i noćas, bome nije bilo spavanja jer su moji dečki tako razvukli trbuh, a to sve skupa jako boli...
Da ne duljim - slušajte liječnike, a ne susjede!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:53   #64
Twin, Lara, hvala na savjetu..

i tako sam na kraju morala piti jer nisam izdrzala od bolova...
posavjetovala sam se i sa svojim privatnikom i isto mi ih je propisao.. no, ja ih ipak necu piti bez prijeke potrebe... ali kad me uvecer scepaju grcevi u stomaku, sad boga mi necu dumati hocu l piti ili ne..
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:42   #65
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
Twin, Lara, hvala na savjetu..

i tako sam na kraju morala piti jer nisam izdrzala od bolova...
posavjetovala sam se i sa svojim privatnikom i isto mi ih je propisao.. no, ja ih ipak necu piti bez prijeke potrebe... ali kad me uvecer scepaju grcevi u stomaku, sad boga mi necu dumati hocu l piti ili ne..

a zašto ne piješ magnezij??
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 17:52   #66
Lake, pijem Mg.. do sad sam pila sumeci 300 od dietpharma, ali sad pijem od NW 250 x2 tablete.. malo sam bila smanjila sa sumecim nekoliko dana jer sam od mga dobila proliv...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:23   #67
sad u bolnii kad sam bila,curu pored mene je bolio trbuh(kao pred mengu), pa su joj doktori davali normabel samo navečer... za opuštanje mišića- i pomoglo joj je!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:07   #68
Lake micek da ti i ja napišem - ločem 2 x 300 mg magnezija + Donat skoro pola klitre dnevno - serem ko grlica (da prostiš!), a grčevi u nogama još uvijek tu. E, zato pijem Normabel! Ali, ponavljam, samo jer je moja ginekologica koja mi vodi cijelu trudnoću (iz Petrove) to odobrila, odn. preporučila. S tim da sam upoznata i s mišljenjem jednog jako cijenjenog ginekologa koji mi je rekao samo ako baš moram. Dakle, nije zabranjeno, ali nije niti da se dijeli šakom i kapom. Prvo se proba ide li uz pomoć magnezija, a onda, ako ne ide, diazepam od 2 mg.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:04   #69
normabel

ja sam pila normabel predvecer, kad bi se beba pocela micati...pomagao je.
a kad su me uhvatili trudovi-popila sam 2 - nis nije pomagalo. 2 i pol sata nakon sam rodila... ako vam pomaze, zasto ne.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:15   #70
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
ja sam pila normabel predvecer, kad bi se beba pocela micati...pomagao je.
a kad su me uhvatili trudovi-popila sam 2 - nis nije pomagalo. 2 i pol sata nakon sam rodila... ako vam pomaze, zasto ne.
zašto pobogu???
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:26   #71
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
zašto pobogu???
pa boljelo me, nisam mogla spavati. zasto ne?
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:29   #72
Unaprijed se duboko izvinjavam, ali jesi i bebi kad se (ako je) budila po noći i plakala isto dala nešto za smirenje?
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:33   #73
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Unaprijed se duboko izvinjavam, ali jesi i bebi kad se (ako je) budila po noći i plakala isto dala nešto za smirenje?
a zasto bih trpjela bolove ako za to ima pomoci? ne kuzim.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:39   #74
........... fala na odgovoru, ali ne bih ja dalje na tu temu.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:41   #75
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
pa boljelo me, nisam mogla spavati. zasto ne?
čekaj, boljelo te kad ti se beba micala pa si pila apaurin da se beba umiri??
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:42   #76
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
........... fala na odgovoru, ali ne bih ja dalje na tu temu.
budes vidjela kad dodjes u zadnji mjesec... moja frendica nije imala potrebu za tabletama. ako ti ginic kaze da moze, ne vidim razlog zasto bi se patila. moj ginic je jedan od boljih, privatno me poradao i nemam uopce dvojbe u njegove odluke.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:43   #77
i kad su te trudovi uhvatili si popila normabel? zašto? da te prestanu bolit trudovi?? ne kužim stvarno...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:45   #78
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
i kad su te trudovi uhvatili si popila normabel? zašto? da te prestanu bolit trudovi?? ne kužim stvarno...
kad te PRAVI trudovi uhvate - nista ti ne pomaze. mene su odmah uhvatili na 8 min... a kad imas kontrakcije, manje osjetis.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:46   #79
čuj ne znam.lupocet je recimo dozvoljen u trudnoći, meni se zub upalio nekoliko dana sam mogla samo plakat i vrištat od bolova,ali nije mi palo na pamet da ga uzmem. čitaj na trudnicama st curu jebe žgaravica,pa neće ni donat mg uzet,a di je apaurin/normabel zbog lupanja bebe ili kasnije trudova....ali rekoh,ne bih na tu temu.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:51   #80
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
kad te PRAVI trudovi uhvate - nista ti ne pomaze. mene su odmah uhvatili na 8 min... a kad imas kontrakcije, manje osjetis.
ali poanta i je u tome da trudovi krenu pa da rodiš jel...a ne da ih ideš zaustavljat...pa moraju bolit, kako bi inače rodile bebu??
ali još mi je gore od toga ić pit normabel da bi umirila bebu!! ĐIZUS!!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.