Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 17:53   #81
Jel postoje neke aktivnosti izvan same "nastave", tipa zbor? Ako ima neki popis negdje ili nesto...
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 11:20   #82
Quote:
Fighter94 kaže: Pogledaj post
Jel postoje neke aktivnosti izvan same "nastave", tipa zbor? Ako ima neki popis negdje ili nesto...
Baš i ne. Za razliku od nas, FKIT ima Akademski zbor V. Prelog. Najpoznatija aktivnost izvan nastave je ipak BIUS.
Avogadro01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:05   #83
Pročitala sam na ovom forumu da je zadnjih 5 na rang listi trebalo plaćat godinu??
kika353 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 19:17   #84
Je li velika razlika između biologije i Znanosti o okolišu?
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 19:37   #85
Quote:
Fighter94 kaže: Pogledaj post
Jel postoje neke aktivnosti izvan same "nastave", tipa zbor? Ako ima neki popis negdje ili nesto...
Pa ima(o je?) PMF zbor, zajednički za sve odsjeke, samo očito ne tako velik i poznat. Ima i sportskih "klubova" tj. ljudi se uglavnom upoznaju na tjelesnom i oko njega pa treniraju zajedno i igraju na međufakultetskim natjecanjima.
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 13:31   #86
Bok svima..Ja sam nova tu ,namjeravam upisati ovaj smjer pa me zanimaju doživljaji studenata,jeste zadovoljni faxom,koliko je teško(znam da se mora učit,kao i svugdje ),posebno matiša,komentari na profesore i predavanja,i bilo što drugo..svaki savjet je dobro došao..i ako nudi netko kakve skripte i sl. za kopirat il poslat na mail il tako neš bila bi jako zahvalna...hvalaaaa
maxa zamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:20   #87
Quote:
maxa zamica kaže: Pogledaj post
Bok svima..Ja sam nova tu ,namjeravam upisati ovaj smjer pa me zanimaju doživljaji studenata,jeste zadovoljni faxom,koliko je teško(znam da se mora učit,kao i svugdje ),posebno matiša,komentari na profesore i predavanja,i bilo što drugo..svaki savjet je dobro došao..i ako nudi netko kakve skripte i sl. za kopirat il poslat na mail il tako neš bila bi jako zahvalna...hvalaaaa
Studij je u redu. Svestran. Učit ćeš svašta tako da ti mogu reći da na kraju imaš solidno znanje iz više područja. Matiša nek te ne brine uopće. Profesori su ok, kao i svugdje ima onih zahtjevnijih ali nitko problematičan. Učiti se mora umjereno, ne da se pretrgaš ali se mora. Inače se brzo nakupe zaostali ispiti i počnu problemi. Predavanja su većinom obavezna, praktikume ne smiješ izostajat više od 1-2 puta nikako. Nekih materijala imam na kompu pa se javi na PM kad ti zatrebaju.
Avogadro01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 21:02   #88
bokic, evo ja sam ove godine,odnosno prije nešto više od tjedan dana, upisala znanosti o okolišu
slažem se sa svime na ovom forumu i jasno mi je da idem u malo nesigurne vode u našoj Hrvatskoj, ali ipak sam sigurna da to volim i da mi se sviđa što sam upisala. normalno da su reakcije društva svakakve, nije medicina, nije fer, nije pravo i odma svi bacaju zaključke da je to neka glupost.. ali glavu gore, ne treba se obazirati na svačije komentare, baš su mi nedavno došli obiteljski prijatelji iz Kanade i hvalili moj odabir jer kako kažu, vani kod njih se tome polju pridaje posebna pažnja a i ide za time da sve bude što interdisciplinarnije, pa se nadam da će kad tad, a nadam se što prije tako bit i u Hrvatskoj.

nego, imate li kakvih novosti u vezi ZOOK-a? ima li tu brucoša koji su se sad upisali?
bluerose14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 00:19   #89
Quote:
Avogadro01 kaže: Pogledaj post
Studij je u redu. Svestran. Učit ćeš svašta tako da ti mogu reći da na kraju imaš solidno znanje iz više područja. Matiša nek te ne brine uopće. Profesori su ok, kao i svugdje ima onih zahtjevnijih ali nitko problematičan. Učiti se mora umjereno, ne da se pretrgaš ali se mora. Inače se brzo nakupe zaostali ispiti i počnu problemi. Predavanja su većinom obavezna, praktikume ne smiješ izostajat više od 1-2 puta nikako. Nekih materijala imam na kompu pa se javi na PM kad ti zatrebaju.
moze li se uz 1. godinu diplomskog upisati i znanost o okolišu kao drugi studij?
prebacivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 10:34   #90
Quote:
prebacivan kaže: Pogledaj post
moze li se uz 1. godinu diplomskog upisati i znanost o okolišu kao drugi studij?
Vjerojatno da. Uz prvu godinu kojeg diplomskog? Računaj da je teško uskladiti rasporede; vježbe i neka predavanja su obavezna. Provjeri i za plaćanje drugog studija, moguće da neće ići bez toga.
Avogadro01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:47   #91
Pozdrav kolege, zanima me ima li netko od vas iskustva sa razmjenom preko Erasmusa ili nečeg drugog? Na kojoj godini bi bilo najbolje otići?
mali mrav93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 14:23   #92
Brucoši kakav je prvi utisak?
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 09:56   #93
Quote:
klin kaže: Pogledaj post
Brucoši kakav je prvi utisak?
Slabo ti tu ima brucoša Mrtvilo. Napiši svoj utisak za buduće generacije
Avogadro01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 12:14   #94
Quote:
Avogadro01 kaže: Pogledaj post
Slabo ti tu ima brucoša Mrtvilo. Napiši svoj utisak za buduće generacije
valjda ne stignu ....
__________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i ljudska glupost
klin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 17:46   #95
Je li se meni čini ili je Judašova kemija svima najteži predmet na prvoj godini?
argiope is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 18:46   #96
Thumbs up

Quote:
argiope kaže: Pogledaj post
Je li se meni čini ili je Judašova kemija svima najteži predmet na prvoj godini?
Ne čini ti se, svima je teška jer profesor ima drukčiji način rada. Samo radite sve redovito na Merlinu i neće biti problema.
Avogadro01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:18   #97
Ja sam upisao Znanost o okolišu (Ekologija), doduše u Mostaru. Kod nas treba puno Biologiju učiti, dijeli se na botanički dio i na zoološki, znači dvije različite profesorice, al se finalni ispit polaže zajedno. Prije ispita se mora položiti praktikum iz oba dijela, znači on je uvjet da se izađe na ispit. Iz opće kemije isto se treba prvo praktikum položiti pa onda ispit. Praktikum iz kemije je dosta lakši (meni barem jer je zanimljiviji). Kemija nije teška, ima puno teorije, uglavnom ono iz 1. i 2. razreda gimnazije, zadaci nisu teški, a nisu ni laki baš. Kolokvije nisam položio, al sada se spremam za ispite, nadam se da ću sve proći.
Od ostalih predmeta, tu je i Mineralogija (zanimljiv predmet i nije težak, iako nisam ni tu položio drugi kolokvij :/), Matematika (bože sačuvaj , ne trebam više ništa ni pisati), Legislativa (dosadan, ali lagan predmet, u vezi je prava, jer se uči o zakonima o očuvanju prirode), Geografske osnove globalizacije (poprilično zanimljiv predmet, al od starijih kolega sam čuo da je dosta težak za položiti, jer kao profeosor traži točne definicije, ne smije se ništa svojim riječima pisati i sl.), onda je tu i superlakipičkindim Engleski 1, na razini osnovne škole . Ne znam jesam li išta zaboravio, al to je uglavnom to. Mislim da nema fizike nikako na studiju, al nisam siguran, bar kod nas u Mostaru. Zanimljiv studij, jer je spoj više znanstvenih disciplina, i od voditelja studijske grupe smo čuli da će posao biti vrlo lako naći, da nudi širok spektar poslova. Sada sljedi zimski ispitni rok, a ja nakon objave ovoga posta moram ugasiti kompjuter i ići učiti Kemiju, koja mi je prva na rasporedu od ispita.
Đonsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 17:29   #98
Da se nadovezem na Đonsky-ia.

Također sam upisao u Mostaru ovaj smijer, no trentno ne studiram zbog privatnih razloga, no kad tad cu nastavit.


Nesto o predmetima. Jedna stvar vam mora uci u glavu, a to je da samo 1 sat dnevno ( ni vise ni manje ) ucenja ce vam donijeti iz svakog predmeta najmanju ocjenu 4, tko zeli uciti 2-3 sata ili vise dnevno neka, ali sat vremena je sasvim dovoljno.

Sto se tice kemije. Sve se sastoje od 2 dijela, teorija i praktikum, i da se izadje na ispit iz teorije prvo se mora poloziti praktikum.

Biologija- sastoji se od 2 dijela, zoologija i botanika, a to dvoje se takodjer dijele na praktikume i teoriju, sto znaci prvo polaganje praktikuma pa onda tek teorije.

Mineralogija, dosadan predmet onima koje ne zanimaju geoloske teme, no vrlo lak za naucit.

Matematika- sjesti i uciti, po mogucnosti uciti s nekim tko zna matematiku, dali nekog od kolega uzeti ili platiti instukcije. Gradivo je iz srednje skole, ali i najbolji studenti nekad imaju problema.

Globalizacija- strebanje i strebanje no vrlo lako se nauci, postoje skripte gdje sve pise, nema suvisnih podataka koji ne mogu biti na ispitu, sve vas iz skripte moze zakaciti.

Sistematska botanika- ucenje i strebanje kako god hocete, za 2 morate znati, o vecim ocjenama ( barem kod mene takav slucaj ) ovise o nijansama i o raspolozenju profesora.


Protisti i gljive- ucenje, sto reci, nije lako ali se da poloziti.


Napominjem, dosta je profesora promjenjeno u posljednje 2-3 godine i ne znam tko sto vise predaje jer znam da su neki profesori koji su meni predavali ili otisli u mirovinu ili su zamjenjeni snekim drugim. Isto tako i neki predmeti, nisam imao ni ovu legislativu okolisa, ni engleski ni tjelesni...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 01:27   #99
Ja sam za sada položio legislativu, engleski i kemiju, samo iz kem mi nije praktikum potpisan i moram ga odnijeti na potpis da bi ocjenu mogao upisati. Bas danas sam izlazio na globalizaciju po drugi put, 30 stranica skripta ima al previše podataka godina i postotaka, na svakoj stranici barem po pet godina i pet postotaka ima, a može staviti bilo koju godinu da navedes u ispitu. Mineralogiju izašao jednom i imali 3 pitanja, ja odg na dva al pao jer su bila kao polovična -.- Matematiku i biologiju ostavio za Travanjski rok
Vidim da Protisti i gljive nosi 7 bodova znaci najviše, a po nazivu kolegija da se zaključiti da nije bas pretjerano zanimljiv
Đonsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:38   #100
Upravo suprotno, protisti i gljive su jako zanimljivi ali imas dosta uciti i taj predmet studentima najcesce ostane ne polozen
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.