Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2006., 22:23   #61
e da jel ima neki faks slican farmaciji??tak da ima dosta i biologije i kemije...ja sve sto sam gledala nista nije tako zanimljvo za mene... na koje ce te vi ostali predati papire ???
 
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 22:34   #62
Prije nego što upišete, budite sigurni da želite upisati taj faks. Jedan od 1000 biokemijskih dijagrama:



Vjerujte mi na riječ da vam se već nakon 5 ovih zaredom počne vrtiti
Quote:
dina87 kaže:
e da jel ima neki faks slican farmaciji??tak da ima dosta i biologije i kemije...ja sve sto sam gledala nista nije tako zanimljvo za mene... na koje ce te vi ostali predati papire ???
Postoji molekularna biologija na biološkom odsjeku PMF-a
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 21:02   #63
Ma daj,pentoza fosfat put i slicno iz biokemije je lagano (relativno ) i logicno.Ali kad moras naucit 500 trgovackih imena za lijekove,to je tek tesko i beskrajno glupo. Nadam se da su se neki glupi predmeti promjenili po bologni...
Buttercup is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 22:34   #64
Cool uh....

joj daj ljudi plašite me,počela sam se pripremat sad kad mi je škola završila,na pripreme nisam išla.učim tak pomalo svaki dan,evo sad sam na 4. raz.kemije,a mat. i bio još nisam...sad me tak strah,pokušat ću i na pbf-u jer su isti prijemni,meni je druga opcija bila med.al su prijemni isti dan tak da se moram potrudit,niš' sretno svima, vidimo se 13.
jinks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2006., 23:44   #65
Ma ne brini se, prijemni nisu rađeni za ljude koji uče pet godina prije, nego za normalne. Samo uči, imaš još mjesec dana i sve stigneš.
__________________
"My life wasn't as glamorous as my webpage made it look."
Leela
krokodajl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 17:58   #66
**

pa de trebali bi nas malo podrzavati a ne plasiti unaprijed...jadni mi ni neznamo sta nas jos ceka... a bolje je kad se ne zna..jer da sam znala kako je i u gimnaziji ostala bi u farmaciji na pocetku prvog razreda... ali ak se gimnazija dala prezivjet prezivjet ce se i ovo... nadam se!!
a sad na strebanje...
pozdrav svima koji strebaju za prijemni... i onima koji nas plase...
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:02   #67
jel zna netko kad ce ovi na farmaciji staviti na net sve sto trebamo znati za prijemni??koje papire i prijavnice??? mislim vec svi imaju samo oni ne... pa sta im je'??' a rekli su na referadi da ce staviti jos prosli tjedan...
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 18:33   #68
Quote:
majchy_m kaže:
nema ti nikakvih tablica niti periodnog
ja se spremam sad za farmaciju već oko godinu dana i ne mislim da će bit teško jer iam doma prijamne od 87 godine tak da ono...mislim ak ih sve prođem da ću dobro napisat prijamni+ maximalni bodovi iz skole+oslobođenje mature
wish me luck
moja sestra ide ove godine. i ona već oko godinu dana se sprema. zanima je da li si ti sve naučio ili ti pod spremanje podrazumjevas nesto drugo.

ljudi pa sta se uzrujavate? ja sam zavrsila farmaciju, učila sam zadnjih mjesec dana i sve sam stigla, isla sam i na priprema ali nisam nista učila. nisam imala maxsimum bodova, falilo mi je 40. upala sam i bila 4, bolja od svih oni koji su se tada spremali i pi 2 god!!
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 12:36   #69
Ja isto ne mogu vjerovat da ne mogu doć do nikakvih informacija o prijemnima?? Imam pitanje - čula sam da se s prehrambeno-tehnološkog može prebaciti na farmaciju, i to čak i iz Osijeka. Jel mi možda netko to može potvrdit? Ja isto ciljem na farmaciju, ali moram i neku rezervu valda imat... hvala....
shtoflec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 17:05   #70
pa ja ne znam sto je njima ove godine... ali bas se nigdje ne mogu pronaci nikakve informacije...
e i ja sam cula da se moze kao upisati pbf ali da se onda kao moze prebaciti iduce godine i da se kao priznaju neki ispiti s pbf na farmaciji,pa me zanima jel to istina??
i jel netko zna jel se u osijeku na bioloskom odsjeku moze upisati bez prijemnog samo na osnovu ocjena??
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:53   #71
Red face

Pa da možeš!I na biologiju i na pbf,pa čak i mat i fiz ak imaš dobre ocjeneto je dobro al nije to to...pa ne znam baš da se to može sa pbf-a na fbf,nikad za to nisam čula...ali tko zna..najbolje je da se nazove teta iz referade pa se pita ..
jinks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:57   #72
teoretski se može, ali to nikome ne uspije.U praksi: sljedeče godine odeš i prođeš prijemeni i preneseš sa pbf a dio ispita.

Sve to naravno ako ti se na pbf u ne svidi što je malo moguće.Ja sam imala isti ovakav plan kao i vi, a sada ni mrtva ne bi sa pbf jer sam se oduševila nastavom, predmetima i ljudima na faksu.

Jedino po čemu je farmacija bolja od pbf a jest što se trenutno puno lakše zaposliti sa farmacijom. Ipak, mislim da u skoroj budučnosti ni pbf ovci neće imati problema...

Uglavnom sretno svima ma što odlučili
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 22:45   #73
Pa da, to mi i je najveći prblem - posao. Ja sam proračunata osoba... Ne znam.... Probat ću i jedno i drugo, pa ćemo vidit!! Samo se nadam da ću na vrijeme dobit informacije za prijemne...
shtoflec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 23:21   #74
Još nešto - jel zna netko gdje mogu skinit primjere prijemnih sa prehrambeno - tehnološkog? i kakvi budu? jel teško??
shtoflec18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 00:00   #75
Quote:
*_spike kaže:
Prije nego što upišete, budite sigurni da želite upisati taj faks. Jedan od 1000 biokemijskih dijagrama:



Vjerujte mi na riječ da vam se već nakon 5 ovih zaredom počne vrtiti

Postoji molekularna biologija na biološkom odsjeku PMF-a


Molekularna biologija nema veze s farmacijom i medicinskom biokemijom. Molekularna biologija je najbliza studiju molekularne biotehnologije na PBF-u.
Puno biologije i kemije takodjer ce se naci na biotehnologiji. I jos sijaset interesantnih cudesa. Genetike npr. Puuuuuuuno genetike
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 00:21   #76
Quote:
Lyla kaže:
Molekularna biologija nema veze s farmacijom i medicinskom biokemijom. Molekularna biologija je najbliza studiju molekularne biotehnologije na PBF-u.
Puno biologije i kemije takodjer ce se naci na biotehnologiji. I jos sijaset interesantnih cudesa. Genetike npr. Puuuuuuuno genetike
Pitala je koji još studij ima puno biologije i kemije, o sličnostima ne znam jer ne studiram FBF, a molekularna biologija spada u tu kategoriju. Zapravo, još više kemije ima PBK (profesor biologije i kemije) smjer na PMF-u.

Opširnije
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 09:49   #77
na pbf (smjer biotehnologija) u ima više genetike, genetičkog inženjerstva

Evo kolegija ja BM smijera (treća i četvrta godina),dakle ima genetike,biokemije sa naglaskom na primjenu istih, ja bi rekla...Prve dvije su više opće,znači ima kemije, matematike i biologije

Instrumentalna analiza
Molekularna genetika
Mikrobiologija namirnica
IMUNOLOGIJA
Biokemijsko inženjerstvo 1
Biokemija 2
Fiziologija industriskih mikroorganimzama
Kinetika biotehnoloških procesa
Genetičko inženjerstvno
Statistika

Genetika eukariota
Molekularna biologija
Obrada voda i otpadnog materijala
Biotehnološka proizvodnja i prerada hrane pića i osn.kemikalija
Biotehnološka proizvodnja lijekova i specifićnih kemikalija
Proiuvodnja enzima i enzimsko inženjerstvo
Biotehnološka primjena biljnih i životinjskih stanica
str.jezik
2x izborni
Uvod u zn.rad

I što se tiče biokemijskih puteva....morat ćete ih znati u detalje,ali meni osobno je to bilo lako za učiti i zanimljivo
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 17:33   #78
Quote:
andreja999 kaže:
moja sestra ide ove godine. i ona već oko godinu dana se sprema. zanima je da li si ti sve naučio ili ti pod spremanje podrazumjevas nesto drugo.

ljudi pa sta se uzrujavate? ja sam zavrsila farmaciju, učila sam zadnjih mjesec dana i sve sam stigla, isla sam i na priprema ali nisam nista učila. nisam imala maxsimum bodova, falilo mi je 40. upala sam i bila 4, bolja od svih oni koji su se tada spremali i pi 2 god!!
prvo zenskog sam roda
i ja se spremam ove godine,završila sam gimn,naravno bez mature sam
spremam se sve...ono kaj je pisalo apsolutno sve
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 19:03   #79
Quote:
majchy_m kaže:
prvo zenskog sam roda
i ja se spremam ove godine,završila sam gimn,naravno bez mature sam
spremam se sve...ono kaj je pisalo apsolutno sve
ok sorry, a do kud si stigla?
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 22:18   #80
Quote:
andreja999 kaže:
ok sorry, a do kud si stigla?

pa sve sam napravila
sva 4 raz sva 3 predmeta
i sad ispočetka zeznute stvari inna jos jedne pripreme -->one besplatne kaj bandić plaća
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.