Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2004., 00:50   #1
Dadina izložba u Splitu

Izložba Dade 79, Konzervatorska galerija, tik do HNK.
Vidjela i jako mi se svidjelo.

Nisam znalac da bih napisala stručnu kritiku, zato ukratko: BOJE - koje žive (nisu samo nanesene), dubina, ljepota prožimanja; slike svijetle iznutra; čudesni svjetovi koji privlače; igra, u kojoj je slobodi prepušteno vodstvo; hrabrost, koja potire pravila; jaka životna energija izbija iz tih platna; ekspresionizam.

Tko voli slikarstvo, a u Splitu je ili oko njega, neka svakako svrati do petka, do kada je izložba otvorena.

U moru izložaba, napokon slike koje istinski žive. Barem sam ih ja tako doživjela...
deni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 22:27   #2
Ja sam Dadine slike vidjela samo na netu...
Ajd, doc ce ona i do Zagreba, kad-tad...

Dado, samo nastavi
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 22:56   #3
Jea Idem i ja pogledat
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 11:11   #4
ne mogu vjerovati! jaaako sam iznenadjena ovim topicom! nisam imala pojma da je tu, ehh, odavno nisam na forumu, evo danas se slucajno logirah, pa kazem, idem malo procitati sto ima novoga na Umjetnostima...

Hvala na lijepim rijecima! izlozba je zbilja prosla fantasticno, izvan svih mojih najboljih ocekivanja, a mislim da autoru nema bolje povratne informacije od te kad ljudi osjete sliku "iznutra", povezu se s njom u komunikaciju... Ne znaci nista posebno autoru kad mu netko kaze da su mu slike - lijepe. Al znaci kad osjeti kod publike da je izvrsio "zadacu" na pravi nacin, da se ispunilo ono sto je zelio, da ljudi osjete energiju i kroz nju nastave pricati...

Hvala svima koji su bili i komunicirali

A izlozbi ce biti naravno jos, u zg najvjerojatnije iduce godine..

pusa
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2004., 18:35   #5
(Sasvim_Opcionalno)

Bilo bi mi drago kada bi neko postavio link sa reprodukcijama pomenute Dame, kako bi & mi, koji nijesmo u prilici da posjetimo izlozhbu, znali kojim putem se krece.
__________________
...I'm wearin’ myself a t-shirt that says "The world is my ashtray"...
<Supplicant> is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 00:02   #6
Zicaj Dadu. Koliko se sjecam, imala je neku web stranicu. Daaaaadooooo?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2004., 15:21   #7
web postoji, al mozda je zgodnije da ubacim ovdje link na fotke s izlozbe i neke radove s nje, buduci da je o tim slikama rijec na topicu..

pa evo koga zanima moze pogledati fotke s izlozbe :

izlozba

na taj link, pa folder "exhibition"

pola je fotki slike u prostoru, a pola malo atmosfere s otvorenja/gdje se neke slike cak mogu i bolje vidjeti/

D.


ps. Mrkva, imas dobar avatar!
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2004., 00:58   #8
Dado, ak' nije previse osobno pitanje...posto slika?
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 19:36   #9
Quote:
LoveJoy kaže:
Dado, ak' nije previse osobno pitanje...posto slika?
sorry sto tek sad odgovaram..
ne, nije osobno. Pokusat cu biti sto odredjenija i konkretnija, sukladno pitanju
npr. platna dimenzija 120x80 cm, 130x100,150x150 i sl. kod nas prodajem po cijeni od 5 do 8 tisuca kn(zasad ), a vanka oko 2000 Eura(zasad )

Jesam bila dovoljno precizna?

Inace, vidim tvoj nick cesto na ovim prostorima, zivis neku umjetnost i koju?
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2004., 21:04   #10
dovoljno precizno

a kaj se tice umjetnosti...jos uvijek se trudim zivjeti umjetnost zivljenja iako to nije bilo tvoje pitanje i toga sam bolno svijestan

recimo da sam laik u likovnim umjetnostima i drugim "obrtima" koje se koriste njihovim iskustvima

al' dosta o meni ovo je tvoj topic

si kaj prodala od zadnje izlozbe (da/ne ce biti dovoljni) i pomno biraj odgovor jer za jedan od njih ces morati voditi na cugu sve kaj su do sad tu postali
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 19:57   #11
answer is yes , i sada trenutno prolazim svoju fazu oplakivanja "djecice".Samo, citavu lovu cu dobiti tek u 10.mj. (jer su do tada te slike u mom posjedu)buuuu i to je bed, jer cu morati imati "susno" ljeto, a trebam sada nabaviti materijal, pa evo ako kakav mecena cita forum, nek se javi i posudbe dolaze u obzir inace odoh u sumu u potragu za prirodnim sastojcima. Pa ako sretnete nekoga kako grebe stijene okolo, kopa po korama stabala,struze kozu mrtvih zivotinja, jednom rijecju, uznemirava i biljni, zivotinjski, mrtvi i mineralni svijet, nek ne misli da se radi o jos jednom redikulu-odmetniku Nekad mi se sve cini kao zacarani krug, ono sto zaradis potrosis opet na materijal i izlozbe, i tako sve u krug i nema kraja... heh..
E, da, ne izbjegavam cascenje,naprotiv, tko dodje u ST, dobrodosao je i castim ga(pa cak i prije 10.mj. )

a sto se tice umjetnosti zivljenja - to je, ustvari umjetnost nad umjetnostima zapravo, kada gledamo umjetnost kao umjetnost, njezin bazicni, "univerzalni aspekt" i jeste upravo to sto spominjes, a ostalo je sve - `izvedba`, po kojoj se mogu stvarati kategorije i razlike./ne zanemarujuci da i njegov sami pojam znaci izvedbu, al mislih na onaj "nematerijalni"proces/
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 20:04   #12
p.s. i ne vjerujem ti da si laik, sam avatar ti djeluje dovoljno ozbiljno i opasno
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 01:17   #13
"Ovo mora da je ona..." prošlo mi je glavom nakon što sam nehajno pogledao kroz mali prozorčić u izložbeni prostor. I bila je. Dadina izložba u Splitu.

Najteže je u svom gradu. A još teže prvi put u svom gradu. Zato, mislim, da je Split ovoliko čekao na prvu Dadinu izložbu. Ženski, pedantno, nije htjela prepustiti stvar slučaju i ziheraški je postavila izložbu. Vlastiti stil je taman toliko sazrio da bude prepoznatljiv i da zadovolji ukuse likovnih znalaca. Istovremeno je tu bilo par radova i za one koji bi htjeli nešto objesit na zid.

E sad, slijedi mišljenje nekoga koji nije likovni znalac i ne želi, trenutno, ništa vješat o zid (ali je u potrazi za umjetnošću ). Prvih nekoliko radova, do "Vjetra u šumi" učinilo mi se pretencioznim i na određen način šokantnim. Očito se autorica željela nametnuti i nije u tome štedjela promatrača. Eksperiment je i na platnu i u oku promatrača očito uspio, ali, pošto smatram da umjetnost nije eksperiment, nego zaokružena cjelina, tek je "Vjetar u šumi" zadovoljio moja traganja za umjetnošću. Činilo se da je i tako s ostalim posjetiteljima izložbe koji su ipak tako nešto htjeli objesit o zid, pa su se raspitivali za cijenu spomenute slike. Ostali dio izložbe bi opisao kao zanimljiv. Nakon vatrometa boja bilo je smirujuće pogledati nekoliko radova koji svojom zanimljivošću zovu na dublju analizu i promatranje.

Dojam:

:klap: :klap:
__________________
In Heaven there is no beer
That's why we drink it here
vicko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 02:13   #14
Quote:
dada79 kaže:
p.s. i ne vjerujem ti da si laik, sam avatar ti djeluje dovoljno ozbiljno i opasno

tnks

sam da kazem u svoju obrani da googliranje radi cuda
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 13:49   #15
Quote:
vicko kaže:
tek je "Vjetar u šumi" zadovoljio moja traganja za umjetnošću.
Meni je ta super, ali jos vise mi se svidja ona narancasta odmah do nje. E, svidja mi se i "Cempresu je vruce", ne mogu si pomoc sto padam na pravilne forme...
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 18:22   #16
Vicko, bas ugodno iznenadjenje!! odakle tebe, long tajm no si, na ovim prostorima zanimljiv osvrt, naravno da je autoru drago cuti razlicite dojmove ljudi, te posebno neke specificnosti sto je tko i na koji nacin zapazio, pa ti se zahvaljujem na zelji i volji sto si pogledao izlozbu, kao i napisao ove dojmove. Dosta toga se zanimljivog moze cuti od ljudi, a i svaki put nesto i nauciti, nerijetko objektivni promatrac bolje uoci neke stvari, nego sam autor, upravo zbog te svjezine paznje(nekad je nedovoljno i nekoliko tjedana, mjeseci skriti slike,za dobiti "nov pogled").
Sto se tice onog drugog podciklusa(za koji predpostavljam da si na njega mislio, kad si neke slike spominjao u postu),on je nastao ranije, al mi je bio most za ovaj zadnji ciklus, pa sam ih spojila(inace ne bih). Jer se ciklus "Dozivljaj boje izmedju tame i svjetlosti" tako lijepo nadovezuje na "Forme svjetlosti", zapravo je i proizasao iz njega, pa bi bilo steta ne staviti ih skupa(kao da knjigu pocmes citati od sredine), a opet nekako prostorno odijeliti. Izlagala sam ih skupa samo u prostorima koji su pruzali te mogucnosti, a ovaj je takodjer ok posluzio, mada sam morala nevoljko uciniti nekoliko kompromisa, zbog lomova prostora prozorima,dvojim vratima i drugim predmetima(zbog cega sam s mjestom nekih slika bila nesretna, a nekoliko njih meni dragih iz istog ciklusa sam i izbacila,za dobrobit cjeline).Tako kod postavljanja izlozbe cijelo popodne potrosih samo na osmisljavanje, a tek iduci dan na tehnicki dio. Al na kraju je ipak ispalo ok.



Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Meni je ta super, ali jos vise mi se svidja ona narancasta odmah do nje. E, svidja mi se i "Cempresu je vruce", ne mogu si pomoc sto padam na pravilne forme...
Narancasta("Toplina jesenjeg popodneva") ide kao u paru s "Vjetrom u sumi", nekako im je bas mjesto jedna kraj druge,radjene su jedna iza druge i ne samo da su komplementaran par u boji atmosfere i akcentima, vec i po samom dozivljaju - hladnoca i toplina, a i osnovni pokret u jednoj se nastavlja u drugoj..
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 18:24   #17
Quote:
LoveJoy kaže:

tnks

sam da kazem u svoju obrani da googliranje radi cuda
ne mozes me prevariti, LoveJoy Izgoogliran tekst je samo informacija. A kada ta informacija poprimi dubinu, tada prelazi u znanje. A kada samo teoretsko znanje poprimi prakticnu dimenziju, tada prelazi u jos kvalitetnije znanje, jer dobije dimenziju vise i iz "plosnosti" prelazi u "objekt" kojeg opet mozes preispitivati s razlicitih strana, mijenjati perspektivu..a s jadnom informacijom ne mozes nista, osim je eventualno iskoristiti kao pocetni poticaj i prijenosnik. Vidis kolika je razlika - između informacije i "objekta" kako mi onda tocku mozes podvalit pod kuglu? (osim, ako... )
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 18:59   #18
pristajem...skuzen sam...nisam bas laik ali kako rekoh ovo nije topic o meni...
pravo je pitanje (sada kada sam raskrinkan ) da li ti zbilja zelis cuti moje iskreno misljenje o svojim slikama
... (zloban smijeh:"hehehehe...")

ovim naravno ne aludiram ni da je dobro ni da je lose
__________________
isn't that gun a little big for a girl?! c'mon use my .45
LoveJoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 19:54   #19
ma, pusti topic, nije ionako o meni, vec o mojoj izlozbi, pa moze onda vise toga podnjeti

hehe, pa zasto ne bih zeljela cuti tvoje iskreno misljenje? jedino mislim da imas "siromasan" predlozak, al ako svejedno imas vec misljenje,answer is yes kao sto gore napisah, zanimljivo mi je cuti razlicita misljenja drugih ljudi, prolazi sve pozitivno i negativno,samo da je iskreno i "bona fide",bez zloce. A za tvoje nekako imam osjecaj da ne sadrzi ovo zadnje ..

hajde, LoveJoy, naravno da smijes reci sto god zelis
dada79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 20:37   #20
"Svaki Prus ima pravo u svakoj prilici izreći svoje mišljenje.

Ali će ga Vrag odnijeti ako to učini!!!"


Kaiser Wilheim II



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.