Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2010., 22:36   #1
Prirodoslovno - matematički fakultet - Split

Ne vjerujem da ima već topic, bar nisam vidio.

Uglavnom, dojmovi, iskustva, savjeti?

Hvala unaprijed.
los_ucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2010., 18:46   #2
Nitko nista?

Znate bar nekog tko je isao ili ide?
los_ucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 16:03   #3
PMF Biologija i Kemija - Split

Bok raja!

Sigurno u zadnje vrijeme sve više razmišljate o državnoj maturi i željenom fax-u ,dosad su se već neki i prijavili pa me zanima koliko vas ima ,da želite upisati PMF u Splitu ,odsjek Biologija i Kemija.=D


Pišite, pišite!! :**
black_mambaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 00:35   #4
PMF u splitu da, biologija i kemija ne.
fizika je u igri
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 01:45   #5
Quote:
Dijete_zvijezda kaže: Pogledaj post
PMF u splitu da, biologija i kemija ne.
fizika je u igri
e možeš please malo opširnije napisat o pmf-u u splitu(matematika i fizika)?
imam namjeru upisat ove godine,u srednjoj nisam bila nešto iz matematike,al imam veliku želju to upisat,pa se nadam da se ne precjenjujem
gradivo,raspored predavanja,profesori itd...??
thx unaprijed
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 20:19   #6
Quote:
čikita kaže: Pogledaj post
e možeš please malo opširnije napisat o pmf-u u splitu(matematika i fizika)?
imam namjeru upisat ove godine,u srednjoj nisam bila nešto iz matematike,al imam veliku želju to upisat,pa se nadam da se ne precjenjujem
gradivo,raspored predavanja,profesori itd...??
thx unaprijed
gle, stranica im je stvarno super pa pronjuškaj: http://www.pmfst.hr/#
kad odeš na studiji->preddiplomski imaš popis svih predmeta, izbornih predmeta i opise.
što se konkurencije tiče, mislim da s tim neće biti problema.
http://www.unist.hr/Default.aspx?tab...articleId=1176
po tim podacima očito je da je lani i nakon prvog roka ostalo 30% i više mjesta nepopunjenih skoro na svemu.
a to govori kako je dovoljno bilo proći maturu na prvom roku.

ni ja nisam bila nešto osobito iz matematike kroz srednju, je da sam u matematičkoj gimnaziji, al i dalje to ne uljepšava previše sliku. (dugo vremena sam mislila da neću ni mat ni fiz studirat pa sam tek sad u četvrtom počela radit mat kako spada)
a fizika mi je 4 većinu vremena.
na pripreme ne idem ni iz čega, lagano hvatam matematiku sad, a i trebala bi uskoro fiziku početi prolaziti gradivo.

a i cura s kojom sam pričala na smotri u 12.mjesecu je rekla da je faks stvarno super, dobra atmosfera, dobri profesori, blabla..

(+ sele se valjda uskoro na kampus, a ta nova zgrada je meni preslatka)
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:07   #7
hvala na odgovoru
još da nam se javi neki student splitskog pmfa-a pa da čujemo informacije iz prve ruke
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 17:54   #8
Quote:
čikita kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru
još da nam se javi neki student splitskog pmfa-a pa da čujemo informacije iz prve ruke
ja sam ih čula na smotri. mene su pridobili
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 01:28   #9
Quote:
Dijete_zvijezda kaže: Pogledaj post
ja sam ih čula na smotri. mene su pridobili

ti misliš matišu ili fiziku?kakvo mišljenje prevladava,koji je smjer "lakši"?i neznam kakva je situacija što se tiče profesora mat. i fiz...mislim,u splitu jel.
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:03   #10
fizika mi je prvi izbor. matematika i fizika drugi. fizika i informatika treći...
ne bih znala koji je smjer lakši, ali pretpostavljam da su tu negdje.
što se profesora tiče, cura s kojom sam pričala kaže da su stvarno odlični, da se studenti ne žale, pošto nema puno studenata može se sve riješiti dogovorom, nisi 1 od 100 kao na nekim drugim fak. nego 1 od 20ak i to je super.
a osim toga i za kvalitetu profesora i predavanja ne mislim da je niža od one zagrebačke. ipak su i ti profesori manje više završili zagrebački pmf te znaju svoj posao, takoreći.
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 00:02   #11

sve mi je primamljiviji pmf
čuh da je za fiziku prilično dobro da se znaju odmah integrali i derivacije,jer se odmah počinje s tim,dok se navodno na matematici počinje tako reć od početka?
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 15:21   #12
ne bih znala, znam samo da oni u devetom mjesecu organiziraju kao nastavu matematike i fizike za one koji malo zapinju s gradivom i da se podsjete. što je isto dobro.
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 19:14   #13
Quote:
Dijete_zvijezda kaže: Pogledaj post
ne bih znala, znam samo da oni u devetom mjesecu organiziraju kao nastavu matematike i fizike za one koji malo zapinju s gradivom i da se podsjete. što je isto dobro.
ovo zvuči predobro!
malo sam tražila po stranici od faksa o pripremama,nisam ništa pronašla,no valjda bude sve na vrijeme...ima još do devetog.
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 00:23   #14
ma mislim da ćeš dovoljno informacija moći saznati na upisima.
nego, koji bi ti ono smjer?
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 01:23   #15
Quote:
Dijete_zvijezda kaže: Pogledaj post
ma mislim da ćeš dovoljno informacija moći saznati na upisima.
nego, koji bi ti ono smjer?
mislim se između matematike i fizike
iskreno,matematika mi djeluje manje zastrašujuće nego fizika
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 14:47   #16
a gle...meni su i jedno i drugo okej. ali nekako mi je fizika više multidisciplinarna za kasnije naći posao i to + ne znam jesi li gledala predmete. od treće godine fizike pa dalje ima mnogo (manje više izbornih) predmeta koji djeluju stvarno zanimljivo i to. daj si još malo razmisli pa da budemo kolegice hahah
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 23:29   #17
jep,slažem se,samo ja sam malo lijena pa se nebi bunila za profesorsku plaću
plus malo instrukcije,i ja zadovoljna
iako fizika zbilja nudi velike mogućnosti
čikita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 01:07   #18
moze mi neko reci u vezi biologije i kemije jeli tesko triba li imat veliko predznanje iz kemije???
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2011., 21:55   #19
nisam preupućena, al s obzirom na to kako je lani bila riješena matura iz kemije (loše) mislim da ako ju pohvataš i relativno dobro riješiš ne bi trebao imati problema. a i sve se da pohvatat s vremenom.
btw.čikita, ako smijem znati, odakle si?
__________________
...proširite svoje vizije da bi bolje spoznali svijet u kojem živite, a kad ga bolje spoznate moći ćete ga bolje živjeti.
Dijete_zvijezda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 15:14   #20
Bok ... za nekoliko godina namjeravam upisati PMF ( kemijski odsjek ... nakon preddiplomskog odabrati granu organske kemije i biokemiju ) .. znam da je to u Zg-u na PMF-u moguce i tako pise i na njihovim stranicama...no na splitskim stranicama PMF-a ima samo nastavnicki smjer ( bar sam ja tako shvatila ) ... pa , samo me zanima jel postoji samo nastavnicki ili je moguce kao u zg-u
Kemijaaa :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.