Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 12:42   #5961
A jel znaš možda kada su upisi jer trenutno ne piše na njihovim stranicama... prošle godine su bili od 19.-21. srpnja.
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:23   #5962
Pozdrav, zna netko kako ide premještanje s drugog fakulteta na FER?

Prebacujem se sa 3. godine društvenog faksa i planiram krenuti od prve godine. Sad ne kužim kojom to metodom ide jer na stranicama FER-a piše da postoji poseban proces za "Prijelaz s drugog visokog učilišta". Jel ja idem onda tim procesom ili se samo prijavim na postani student i čekam upise (imam već položenu maturu u obaveznim predmetima i fizici)?

I još što se tiče priznavanja ispita, kako to funkcionira? Je li to za vrijeme upisa riješim ili moram prije? Jer položio sam identičan kolegij komunikacijske vještine i imam položen tjelesni pa bi to htio preskočiti (i vidim da ima kolegij seminar koji bi isto htio izbjeći s obzirom da mi se gadi koliko sam seminara već pisao).

hvala na pomoći
courier is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:52   #5963
Quote:
lozo123 kaže: Pogledaj post
po ocjenama sam na postani student na 1000. mjestu (bez 4.razreda), kolika je sansa da upadnem ? ne racunajuci da maturu napisem iznad 90 % ...
Na stranici http://www.educentar.net/Usporedi-studije/ mozes naci statisticke podatke za faxeve u Hrvatskoj, npr. s kojim je prosjekom prosjecni ucenik koji je upisao prvu godinu nekog faksu prosao u srednjoj skoli (sva 4 razreda) ili kolika je prosjecna rjesenost mature. Za 2015/2016 glasi da je prosjek riješenosti ispita državne mature upisanih studenata 79.75 %, a prosjek svih ocjena iz srednje škole upisanih studenata 4.53. Takvi brojevi su se vrtjeli i par godina prije pa je za očekivati da će i ove godine biti otprilike tako. Ja sam po internetu trazio koliko je zadnji na listi imao bodova u upisu na FER i ne sjecam se tocno broja ali znam da je .2016 zadnji imao izmedju 770 i 780 bodova. Prijasnjih godina taj je broj bio za malo manji, recimo 2015. oko 760 a 2014. 750-760. Ja racunam na to da ce ove godine zadnji imati 800 bodova. To znaci ako ti je prosjek ocjena 1.,2.,3. i 4. razreda minimalno 4.00 i ako znas da ces fiziku i matematiku napisati iznad 80%, onda najvjerojatnije upadas. Ja sam 1180. na listi za FER pa sam uvjeren da cu upasti jer iako imam u srednjoj prosjek 4.11, maturu cu napisati minimalno 90% matematiku a fiziku min. 80%. Znaci ne moras se brinuti.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:31   #5964
Quote:
courier kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna netko kako ide premještanje s drugog fakulteta na FER?

Prebacujem se sa 3. godine društvenog faksa i planiram krenuti od prve godine....
Citiram što piše na stranicama FER-a: Prijelaz je moguć isključivo sa srodnih sveučilišnih studija, početkom akademske godine, s tim da je broj prijelaznika ograničen kapacitetom FER-a.
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:51   #5965
Quote:
Skorojevic kaže: Pogledaj post
Na stranici http://www.educentar.net/Usporedi-studije/ mozes naci statisticke podatke za faxeve u Hrvatskoj, npr. s kojim je prosjekom prosjecni ucenik koji je upisao prvu godinu nekog faksu prosao u srednjoj skoli (sva 4 razreda) ili kolika je prosjecna rjesenost mature. Za 2015/2016 glasi da je prosjek riješenosti ispita državne mature upisanih studenata 79.75 %, a prosjek svih ocjena iz srednje škole upisanih studenata 4.53. Takvi brojevi su se vrtjeli i par godina prije pa je za očekivati da će i ove godine biti otprilike tako. Ja sam po internetu trazio koliko je zadnji na listi imao bodova u upisu na FER i ne sjecam se tocno broja ali znam da je .2016 zadnji imao izmedju 770 i 780 bodova. Prijasnjih godina taj je broj bio za malo manji, recimo 2015. oko 760 a 2014. 750-760. Ja racunam na to da ce ove godine zadnji imati 800 bodova. To znaci ako ti je prosjek ocjena 1.,2.,3. i 4. razreda minimalno 4.00 i ako znas da ces fiziku i matematiku napisati iznad 80%, onda najvjerojatnije upadas. Ja sam 1180. na listi za FER pa sam uvjeren da cu upasti jer iako imam u srednjoj prosjek 4.11, maturu cu napisati minimalno 90% matematiku a fiziku min. 80%. Znaci ne moras se brinuti.

a moj skoro
koju si skolu pohadjao :3 s obzirom da smo u petak maturirali? ja sam 1140., al necu fer upisivat, ferova matematika je velik zalogaj za mene..stavio sam cisto da vidim gdje cu zavrsit
JayVu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 05:29   #5966
Quote:
JayVu kaže: Pogledaj post
a moj skoro
koju si skolu pohadjao :3 s obzirom da smo u petak maturirali? ja sam 1140., al necu fer upisivat, ferova matematika je velik zalogaj za mene..stavio sam cisto da vidim gdje cu zavrsit
MIOC u Zadru. Da, čitam da čak pola studenata padne matematiku na 1. godini, no matematika mi ne predstavlja problem. Skinuo sam sa interneta skripte nekog studenta i vidio udžbenike po kojima rade. Ne čini se nešto strašno, jedino je problem tempo kojim rade (3 do 4 puta brži nego u srednjoj), ali s obzirom na to da me neće gnjaviti predmeti kao povijest, hrvatski jezik ili biologija, na faksu ću se posvetiti matematici.
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:10   #5967
Quote:
courier kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zna netko kako ide premještanje s drugog fakulteta na FER?

Prebacujem se sa 3. godine društvenog faksa i planiram krenuti od prve godine. Sad ne kužim kojom to metodom ide jer na stranicama FER-a piše da postoji poseban proces za "Prijelaz s drugog visokog učilišta". Jel ja idem onda tim procesom ili se samo prijavim na postani student i čekam upise (imam već položenu maturu u obaveznim predmetima i fizici)?

I još što se tiče priznavanja ispita, kako to funkcionira? Je li to za vrijeme upisa riješim ili moram prije? Jer položio sam identičan kolegij komunikacijske vještine i imam položen tjelesni pa bi to htio preskočiti (i vidim da ima kolegij seminar koji bi isto htio izbjeći s obzirom da mi se gadi koliko sam seminara već pisao).

hvala na pomoći
Prijelaz ti nema nekakvog smisla i mislim da ti neće dati jer si sa društvenog fakulteta kao što je gore netko citirao, zbog toga ga trebaš ponovno upisati preko postani-student. Nazovi ncvvo radnim danom da dobiješ te pristupne podatke i onda ga prijavi, budući da imaš sve rezultate mature moći ćeš odmah vidjeti koliko bodova imaš pa će znati imaš li siguran upad ili ne. Ako ti bodovi nisu dovoljni za upad, sad ti je prekasno za prijavljivanje ispita i pononvo polaganje.

Što se tiče ovog priznavanja predmeta, ako se upišeš onda samo predaš molbu prije nego što počne semestar npr. u 9. mjesecu. Tjelesna i komunikacijske vještine će ti vrlo vjerojatno priznati. Za seminar mislim da neće, no to ti je tek u 4. semestru i ovdje je totalno drugačije, nemaš nikakvih predavanja tu niti išta, samo se dogovoriš s voditeljem za eventualne sastanke i radiš samo jedan u sklopu predmeta. No imat ćeš neke seminare iz društvenih predmeta, no to je uvijek samo jedan i nije toliko strogo kao na društvenim faksevima.
capttawish is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 19:38   #5968
Quote:
capttawish kaže: Pogledaj post
Prijelaz ti nema nekakvog smisla i mislim da ti neće dati jer si sa društvenog fakulteta kao što je gore netko citirao, zbog toga ga trebaš ponovno upisati preko postani-student. Nazovi ncvvo radnim danom da dobiješ te pristupne podatke i onda ga prijavi, budući da imaš sve rezultate mature moći ćeš odmah vidjeti koliko bodova imaš pa će znati imaš li siguran upad ili ne. Ako ti bodovi nisu dovoljni za upad, sad ti je prekasno za prijavljivanje ispita i pononvo polaganje.

Što se tiče ovog priznavanja predmeta, ako se upišeš onda samo predaš molbu prije nego što počne semestar npr. u 9. mjesecu. Tjelesna i komunikacijske vještine će ti vrlo vjerojatno priznati. Za seminar mislim da neće, no to ti je tek u 4. semestru i ovdje je totalno drugačije, nemaš nikakvih predavanja tu niti išta, samo se dogovoriš s voditeljem za eventualne sastanke i radiš samo jedan u sklopu predmeta. No imat ćeš neke seminare iz društvenih predmeta, no to je uvijek samo jedan i nije toliko strogo kao na društvenim faksevima.
tenks, više-manje su mi isto rekli kad sam išao do referade na feru.
courier is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:51   #5969
Jel diploma FER-a stvarno vise cijenjena od TVZ-a, FOI-ja?
Uskoro zavrsavam faks i ovo me jako zanima, s obzirom da svi koje pitam imaju razlicite price...
cavecanem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:07   #5970
Quote:
cavecanem kaže: Pogledaj post
Jel diploma FER-a stvarno vise cijenjena od TVZ-a, FOI-ja?
Uskoro zavrsavam faks i ovo me jako zanima, s obzirom da svi koje pitam imaju razlicite price...
Možda u početku, kod traženja prvog posla. Kasnije se gledaju reference i plaća se znanje, ne diploma.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:07   #5971
Bok,
ima li tko tko bi mi mogao pomoći pri izradi završnog rada? Kolegij prijemnici.
Ne trazim nekoga tko bi mi to napisao, već da mi pomogne oko simulacije na kojoj sam zapeo, imam većinu napisanu. Platiti nije problem, hoću ovo zavrsiti
Hvala unaprijed!
mali igor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:05   #5972
Quote:
cavecanem kaže: Pogledaj post
Jel diploma FER-a stvarno vise cijenjena od TVZ-a, FOI-ja?
Uskoro zavrsavam faks i ovo me jako zanima, s obzirom da svi koje pitam imaju razlicite price...
Diploma je papir sa kojim mozes obrisat dupe. Jedino sto se cijeni je znanje.

Gledajuci neki prosjek studenti FERa su ipak u prednosti sa znanjem. (Naravno te ne znaci da je nemoguce da TVZovac bude bolji od FERovca )
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 14:59   #5973
Znaju li se datumi upisa?

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk
__________________
"Ti si moj Meštre ludi čovik. Krepa je balun, raspa se Hajduk."
"Raspast se može Austrija. Krepat moredu svi kraljevi i carevi, ma HAJDUK će ostat"
Rope07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 21:38   #5974
Quote:
Rope07 kaže: Pogledaj post
Znaju li se datumi upisa?

Poslano sa mog HTC Desire 530 koristeći Tapatalk
I mene zanima..
Načuo sam da stave datume upisa dan ili dva poslije konačnih rezultata..
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:26   #5975
asistent na TVZu drži instrukcije iz predmeta Osnove Elektrotehnike 1 i 2 za studente svih fakulteta (osim TVZa).

Maksimalan broj u grupi jest 2 (ukupna cijena ista).

cijena: 120kn/45min, 200kn/90min

Instrukcije su zamišljene kao nadopuna predavanjima s YT kanala TVZ Osnove Elektrotehnike tj. razjašnjavanje nedoumica te bih ih, uz dovoljnu količinu samostalnog rada, trebalo biti minimalno.
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 15:51   #5976
Kada se upisujemo na FER, trebamo donijeti rodni list i domovnicu. Mogu li oni biti elektronički, tj. sa interneta skinuti (e-Matične knjige tak nesto) te onda isprintani?
Skorojevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 05:10   #5977
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Diploma je papir sa kojim mozes obrisat dupe. Jedino sto se cijeni je znanje.

Gledajuci neki prosjek studenti FERa su ipak u prednosti sa znanjem. (Naravno te ne znaci da je nemoguce da TVZovac bude bolji od FERovca )
Zao mi je sto ovakvu temu ponovo ozivljavam, ali objektivno, 2 osobe, jedna s FERa, a druga ne - ako su oboje kandidati za posao, FERovac/ka će biti primljeni. Osim toga vani malo tko priznaje TVZ diplome, za FOI nisam siguran. Najbitnije kod zapošljavanja je praksa, ali diplome TVZa i FOIja naspram FERa kao jedini kriteriji "ocjenjivanja" su sprdačina. Ne zove se TVZ groblje FERovaca jer se, eto tako, nekom taj naziv svidio.

No to ne znači da netko tko nije s FERa nikad neće dobit posao, naravno, treba imat godinu-dvije prakse u nekoj firmi, neke projektiće i možda github, i onda možemo pričat o zaposlenju. Bez toga poslodavcu nudite mačka u vreći.
Milecar12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 15:01   #5978
Quote:
Milecar12 kaže: Pogledaj post
Zao mi je sto ovakvu temu ponovo ozivljavam, ali objektivno, 2 osobe, jedna s FERa, a druga ne - ako su oboje kandidati za posao, FERovac/ka će biti primljeni. Osim toga vani malo tko priznaje TVZ diplome, za FOI nisam siguran. Najbitnije kod zapošljavanja je praksa, ali diplome TVZa i FOIja naspram FERa kao jedini kriteriji "ocjenjivanja" su sprdačina. Ne zove se TVZ groblje FERovaca jer se, eto tako, nekom taj naziv svidio.

No to ne znači da netko tko nije s FERa nikad neće dobit posao, naravno, treba imat godinu-dvije prakse u nekoj firmi, neke projektiće i možda github, i onda možemo pričat o zaposlenju. Bez toga poslodavcu nudite mačka u vreći.
A meni je žao što si ti napisao toliku glupost i dezinformaciju i vidi se da ne znaš o čemu pričaš. Vani poslodavac jedino što vidi je "University of Zagreb" tako da su mu diploma FER-a i FOI-a iste jer ionako nikada nije ni čuo za njih niti zna razliku. A ovo za TVZ ti je isto glupost žešća jer 90% TVZ-ovaca se zapošljava vani bez ikakvog problema, idu na ERASMUS bez ikakvog problema i nastavljaju diplomske studije po zemljama EU bez ikakvog problema. Također strani poslodavac kad pročita "Zagreb University of Applied Sciences" mu je potpuno ista stvar kao i "University of Zagreb" i u svakom slučaju ćeš morati doći na razgovor za posao i pokazati mu svoje znanje jer tako to funkcionira vani i boli njega za tvoju diplomu.
King8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 05:26   #5979
Quote:
King8 kaže: Pogledaj post
A meni je žao što si ti napisao toliku glupost i dezinformaciju i vidi se da ne znaš o čemu pričaš. Vani poslodavac jedino što vidi je "University of Zagreb" tako da su mu diploma FER-a i FOI-a iste jer ionako nikada nije ni čuo za njih niti zna razliku. A ovo za TVZ ti je isto glupost žešća jer 90% TVZ-ovaca se zapošljava vani bez ikakvog problema, idu na ERASMUS bez ikakvog problema i nastavljaju diplomske studije po zemljama EU bez ikakvog problema. Također strani poslodavac kad pročita "Zagreb University of Applied Sciences" mu je potpuno ista stvar kao i "University of Zagreb" i u svakom slučaju ćeš morati doći na razgovor za posao i pokazati mu svoje znanje jer tako to funkcionira vani i boli njega za tvoju diplomu.
Kolega, nemojte se ljutiti. Kao prvo, oni dakako vide gdje ste studirali, jer svaki ozbiljan poslodavac će tražiti CV, a ozbiljniji i preporuku. Kao drugo, imao sam priliku pričati sa predstavnicima nekih tvrtki na sajmu poslova, što iz Hrvatske, što iz SADa itd. Oni općenito kažu da bez iskustva je nirmalno da će se osoba malo više testirati, pitao sam što misle o drugim faksevima, a oni su na to uglavnom odgovarali da ako se traži netko izvan zemlje ( a naše tvrtke su u principu rekle ako su kandidati otprilike jednakih sposobnosti), prednost ima student FERa. To je u slučaju da su kandidati jednaki po sposobnostima, ponavljam.

A sad, htjeli mi vi vjerovati ili ne, to je vaša stvar. Valja napomenuti da TVZ nije isti tip institucije kao FER te da se s FOIjem u nekim stvarima dosta razlikuje od FERa, ponajprije u praktičnom dijelu gradiva. Jedini način na koji student s drugog fakulteta može imati znatnu prednost u recimo nekakvoj IT djelatnosti, je taj da završi Javu, i onda će svaki poslodavac koji je upoznat a tom vještinom na FERu njemu normalno dati prednost. Ovo ostalo je sve rekla kazala. Možete vi reći to je sve ista diploma, al to je ko da kažete da strukovne imaju isti program kao i gimnazije, a postoji i CV, kao što sam prethodno rekao.

Ovo za ERASMUS je potpuno nevezana stvar uz priznavanje diplome kad se tu radi o Bolonji, a ne o tome koji je bolji ili cijenjeniji faks itd. Za posao u inozemstvu ne znam kako je za TVZ ali dao bih se kladiti da se ne može mjeriti sa sveučilištima. Vani nekog možda boli za diplomu FOIja i TVZa, ali FER ipak ima akreditaciju i nije poslodavcu svejedno jel ju netko ima ili ne. Pogotovo za neke poslove koji su itekako masno plaćeni.
Milecar12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:21   #5980
Quote:
Milecar12 kaže: Pogledaj post
Kolega, nemojte se ljutiti. Kao prvo, oni dakako vide gdje ste studirali, jer svaki ozbiljan poslodavac će tražiti CV, a ozbiljniji i preporuku.
Neće, niti je bitno di si studirao. Govori ti ferovac koji je diplomirao s 4.8, s naglaskom na znanstveno-istraživački rad što je nekad bilo, radio postrojenja u 15-ak država, od UAE i Katara do Ruande i Irske.
Jebe se koga što si završio, a "priznavanje" diploma u privatnim firmama ni ne postoji.
Većina firmi ti neće niti provjeravat niti pogledat diplomu kad imaš preko godine dana staža.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.