Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2014., 17:49   #61
Sad mi je žao što sam zaključao iz ENG B razinu kad nisam znao da će i višu bodovat
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 16:34   #62
Quote:
Bodomovac kaže: Pogledaj post
Sad mi je žao što sam zaključao iz ENG B razinu kad nisam znao da će i višu bodovat
Pa možeš promijeniti to.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 16:47   #63
Ne mogu zato što ja nisam maturant. Ovo mi je drugi put da idem polagat. Prvi put sam položio sve niže i sad me samo pitalo da zaključam izbor, ne mogu više to promjenit..
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 16:56   #64
Quote:
Bodomovac kaže: Pogledaj post
Ne mogu zato što ja nisam maturant. Ovo mi je drugi put da idem polagat. Prvi put sam položio sve niže i sad me samo pitalo da zaključam izbor, ne mogu više to promjenit..
Sam ne možeš, ali ako nazoveš NCVVO, vjerujem da bi moglo.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:49   #65
Talking

Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Sam ne možeš, ali ako nazoveš NCVVO, vjerujem da bi moglo.
Vidiš, vidiš, budem probao tako.
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 17:35   #66
Jel postoji granica godista kod upisa?
Anabeel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 22:34   #67
Quote:
Anabeel Lee kaže: Pogledaj post
Jel postoji granica godista kod upisa?
Postoji,prosle godine je bila granica 1993. godiste
perooo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 00:58   #68
Quote:
Anabeel Lee kaže: Pogledaj post
Jel postoji granica godista kod upisa?
Postoji, ja sam danas dobio mail i rekli su da je granica 1994. i mlađe, mora se imati iskljucivo hrvatsko drzavljanstvo, stari rezultati ispita DM vrijede, u slucaju dvojnog drzavljanstva moras se odreci drugog (nehrvatskog)

... identicni kriteriji kao za program kadet,,, jedina razlika je sto kad zavrsis kadet nemas frke za posao u civilnom sektoru cak i u inostranstvu... jer zavrsavas civilni faks s vojskom... a vi i vvio su pak eto vojni studiji u kojima imamo iskombinirano sa svakog faksa ponesto tj ono sto korisiti u vojsci...


P.S. ako sam napravio gresku u necemu slobodno ispravite

i ja... Bodomovac koje si ti godiste... ja sam ove godine trebao upisati sa kadetima... ali izjalovilo se nesto sa strane pa me zanima jesmo li mozda buduci kolege... i sta namjeravas upisati... ako ostane KADET da li si mislio mornaricu ili aeronautiku ili na HVU sta si mislio VI ili VVIO

Zadnje uređivanje Stephanos : 10.01.2014. at 01:03. Reason: zaboravio nesto
Stephanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:13   #69
Quote:
Stephanos kaže: Pogledaj post

i ja... Bodomovac koje si ti godiste... ja sam ove godine trebao upisati sa kadetima... ali izjalovilo se nesto sa strane pa me zanima jesmo li mozda buduci kolege... i sta namjeravas upisati... ako ostane KADET da li si mislio mornaricu ili aeronautiku ili na HVU sta si mislio VI ili VVIO
Ja sam 94. godište i da trebao sam i ja ove godine probat za kadete ali sam zeznuo maturu malo pa nisam uspio upisat faks koji sam htio. Ove godine planiram upisat HVU, VI, nekako me mornarica ne privlači, a i ovo mi je bolje pošto planiram ostati u vojsci. Ti?
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:26   #70
To da je granica '94. godište i mlađe, jel to znači da i u buduće neće primati ljude starije od 19 godina, ili je ovo '94. fiksna granica?
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:27   #71
Ovi kadeti koji idu u splitu na faks FESB,dali oni idu svi u mornaricu ili samo oni koji idu na brodostrojarstvo??
perooo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:36   #72
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
To da je granica '94. godište i mlađe, jel to znači da i u buduće neće primati ljude starije od 19 godina, ili je ovo '94. fiksna granica?
Mislim da ti se svake godine podiže. Iduće će bit 95. i mlađe, tako je barem bilo za kadete.
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 13:37   #73
Quote:
perooo7 kaže: Pogledaj post
Ovi kadeti koji idu u splitu na faks FESB,dali oni idu svi u mornaricu ili samo oni koji idu na brodostrojarstvo??
Pojma nemam. Možda će Kanister znat
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 14:09   #74
Ako se ne varam svi su u mornarici
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 18:59   #75
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam svi su u mornarici
Tako sam i ja negdje pročitao mislim, ali nisam htio ništa pisat.
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 19:15   #76
POZDRAV !!

cetvrti sam srednje i vec se moram odluciti za fakultete koje namjeravam upisati.skola mi ide vrlo dobro i mislio sam upisati FER.medjutim danas sam cuo za vojnu skolu,preciznije vojno inzinjerstvo.
zainteresirao sam se zato sto nude siguran posao po zavrsetku skole.pregledao sam sve moguce stranice u vezi toga,ali nisam nasao ono glavno sto me zanima-gdje se i kako radi po zavrsetku fakulteta(pri tome mislim da li se mora ici u inozemstvo i takve stvari).koliko se radi,tj. da li je poslije fakulteta vojska u pravom smislu ili svatko ima svoje radno vrijeme.vi ste mi zadnja opcija za ovu vrstu informacije zato sto ne poznajem nikoga tko je zavrsio ili ide na neki slican fakultet.

nadam se da cete odgovoriti na moja pitanja.
zahvaljujem !!
mariomesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 21:41   #77
Quote:
mariomesy kaže: Pogledaj post
cetvrti sam srednje i vec se moram odluciti za fakultete koje namjeravam upisati.skola mi ide vrlo dobro i mislio sam upisati FER.medjutim danas sam cuo za vojnu skolu,preciznije vojno inzinjerstvo.
zainteresirao sam se zato sto nude siguran posao po zavrsetku skole.pregledao sam sve moguce stranice u vezi toga,ali nisam nasao ono glavno sto me zanima-gdje se i kako radi po zavrsetku fakulteta(pri tome mislim da li se mora ici u inozemstvo i takve stvari).koliko se radi,tj. da li je poslije fakulteta vojska u pravom smislu ili svatko ima svoje radno vrijeme.vi ste mi zadnja opcija za ovu vrstu informacije zato sto ne poznajem nikoga tko je zavrsio ili ide na neki slican fakultet.

nadam se da cete odgovoriti na moja pitanja.
zahvaljujem !!
Po završetku fakulteta se stažira jedno vrijeme mislim da je 6 ili 8 mjeseci, to jedino znam, sad što je nakon toga ne znam. Ako bude isto kao i za kadete radi se u vojsci duplo od vremena školovanja.

Na tvoje drugo pitanje ne znam odgovor.

Prije upisa na fakultet se ide na psihofizičke i fizičke testove i to isto moraš proći da bi upao na faks, tako da ako se ne baviš nekim sportom ili nekom aktivnošću, moj savjet ti je da počneš. Pričekaj tipa koji se na forumu zove Pero_Kanister on će ti sigurno znat odgovorit bolje i točnije na ova tvoja pitanja, on je naš insider
__________________
**You only live once, but if you work it right once is enough**
Bodomovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 22:46   #78
Quote:
perooo7 kaže: Pogledaj post
Postoji,prosle godine je bila granica 1993. godiste
shit...a ja 92'...
Horoscope is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 00:09   #79
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
To da je granica '94. godište i mlađe, jel to znači da i u buduće neće primati ljude starije od 19 godina, ili je ovo '94. fiksna granica?
Da točno to znači i ne nije fiksna granica

Bodomovac ja sam uspio upisati faks ali na stranici postani-student.hr pisalo je da nemam pravo na upis ( greška ) tako da kad sam dobio poziv iz ureda za poslove obrane morao sam reći da nisam upisao, tek 3 dana poslije poziva stanje se promijenilo da imam pravo za upis, kako sam gledao za HVU imam sve položeno jedino ako želim na VI moram matku A polagat... Sto se tiče pitanja o poslu i staziranju bla bla detaljne informacije imate na vojni.unizg.hr uključujući i predmete koje ćete imati na pojedinom studiju, a sto se kadeta tiče predmeti ovise od faksa, tj možete ih vidjeti na stranici faksa ... Ako bude kadeta za mornaricu idu studiji brodostrojarstva i pomorske nautike... Mislim da je kanister nešto tako napisao a koliko ja znam FESB ima samo brodogradnju i strojarstvo odvojeno nema brodostrojarstva, kako god odlučite sto zelite danas jer se razine zakljucavaju 1.2. i sve sto vam je u vezi inzinjerije traži matku A plus na FESB-u morate fiZiku polagat koja je pak lakša od matke A ( položio fiziku pao matku A tako da da... Osobno iskustvo )

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
Stephanos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 00:16   #80
Quote:
mariomesy kaže: Pogledaj post
cetvrti sam srednje i vec se moram odluciti za fakultete koje namjeravam upisati.skola mi ide vrlo dobro i mislio sam upisati FER.medjutim danas sam cuo za vojnu skolu,preciznije vojno inzinjerstvo.
zainteresirao sam se zato sto nude siguran posao po zavrsetku skole.pregledao sam sve moguce stranice u vezi toga,ali nisam nasao ono glavno sto me zanima-gdje se i kako radi po zavrsetku fakulteta(pri tome mislim da li se mora ici u inozemstvo i takve stvari).koliko se radi,tj. da li je poslije fakulteta vojska u pravom smislu ili svatko ima svoje radno vrijeme.vi ste mi zadnja opcija za ovu vrstu informacije zato sto ne poznajem nikoga tko je zavrsio ili ide na neki slican fakultet.

nadam se da cete odgovoriti na moja pitanja.
zahvaljujem !!
Ti dečko pazi... Sve sto trebaš znati imaš na netu, razine moraš prijaviti brzo jer poslije prvog drugog neznam kako će ti to hodati, kadeti ako nisu ukinuti natječaj će izaći u 3mjesecu otprilike, gledano po prijašnjim objavama, studiji na HVU su vojni dakle nemaš konkretno završen nijedan faks nego segmente nekoliko različitih tj ako budeš htio dati otkaz u vojsci i raditi npr. U njemačkoj bit će malo drukčije nego da si zAvršio samo FER, a ako zavrsis s Kadetima završio si civilni faks s kojim je kasnije lakše jer je točno odredjeno područje... Prijatelja imam na FER-u i studira civilno bez obveza sa strane, pa ako si mislio tamo spremi sa na all day every day učenje pogotovo ako si s vojskom mislio...


Zaključak vremena nemamo, sutra se počnite spremat, i nadam se da se vidimo na kampu na ljeto

Sent from my SK17i using Tapatalk 2
Stephanos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.