Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 22:42   #1581
Quote:
green dalia kaže: Pogledaj post
Kakvo je stanje sa specijalizacijama u Zagrebu trenutno.. Sve me to malo brine pošto sam blizu diplome, a imam veliku zelju ostat radit u ovoj predivnoj profesiji.

Jel teško dobiti specijalizaciju iz ginekologije ili onkologije u Zagrebu i blizoj okolici? Znam da je malo nadobudno (mozda i puno) , ali u ovim podrucjima se definitivno vidim u budućnosti.. uz jos neke internisticke grane kao manje popularna pulmologija ili urologija.

Molim vas, ako pratite detaljnije natječaje u zadnjih nekoliko godina, kakve su mi realne šanse, jer kako stvari trenutno stoje prva cu iz obitelji zavrsit medicinu, tako da rodbinskih veza nemam.
Kako cesto primjerice Petrova raspise natjecaj? Dal je istina da tamo samo dokazani HDZovci imaju pristup?

I da, jos me nesto zanima..
Dosta cesto cujem u zadnje vrijeme kako lijecnika nedostaje samo u teoriji, jer je navodni manjak lijječnika više iluzoran nego realan i odnosi se na poprilično zabačene regije zemlje, koje nemaju niti sredstava a niti kapaciteta za daljnje medicinsko osposobljavanje. Uz to ide i u prilog činjenica da je postotak zavrsetka mefa svake godine sve veci, jer se sve bolji i ambiciozniji ucenici upisuju na taj faks, pa je stoga konkurencija na trzistu u stalnoj tendenciji rasta. Neznam?? Sto vi mislite o tome?
Manjak liječnika nije u velikim gradovima, pogotovo ne u Zagrebu. Koji god se natječaj raspiše i za koliko god mjesta, uvijek se popuni tj. prijavi se hrpa ljudi. To si dobro napisala za zabačena mjesta.

Onkologija ne spada u one specijalizacije koje je nemoguće dobiti ( npr. oftalma, derma i slično ), ali je i dalje relativno teško ako se radi o KBC ili KB. Za ginekologiju sam čuo da više manje svi dobiju. Ako imaš širi spektar u internoj medicini, što bi te eventualno zanimalo, mislim da su ti šanse jako velike. Naravno, kardiologija je priča za sebe.
Navodno je najlakše dobiti hitnu medicinu i kliničku farmakologiju. Ovo drugo ne bi preporučio za specijalizaciju.

Zaključak, mislim da bi internu mogla dobiti bez većih problema uz pristojan prosjek
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:24   #1582
Hitnu svakako, to će dobiti praktički bilo gdje. Farma ako je ne zanima bolje da ni ne pokušava jer se tako i tako raspisuje dosta rijetko.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 01:21   #1583
Hvala na odgovoru. Problem je taj sto mi se tokom godina glavno podrucje interesa nikako nije iskristaliziralo. Mozda to i nije lose, jer kako stvari stoje imat cu vise "izbora".

Cula sam i ja za hitnu i anesteziologiju u Zagrebu, ali ipak bi prije probala uhvatiti specku koja me vise interesa. Nikako nažalost nisam spremna spakirat kofere za Slavoniju ili Liku tako da sve ipak treba uzeti u obzir.
green dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 09:40   #1584
Sto se tice modula racionalna farmakoterapija, kakvo je stanje s drugim rokom? Neki govore samo usmeni, neki da bude i pismeni? Da li se ponove pitanja s prvog roka?
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 10:22   #1585
Ima li kakvih novih info u vezi staza? Dal ce ostat kao prosle godine, 3 natjecaja godisnje i mimo tog se ne mozes prijavit kod koncesionara recimo?
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 06:52   #1586
Jel itko upoznat s tim kako se godina stavi u status mirovanja? I jel se onda kad opet upisem tu godinu to plaća i koliko?

Ako ima netko da je zamrznuo godinu molim da mi se javi u poruke, dosta mi je toga nejasno pa bi mi puno znacilo
FalseShepherd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 11:45   #1587
Quote:
FalseShepherd kaže: Pogledaj post
Jel itko upoznat s tim kako se godina stavi u status mirovanja? I jel se onda kad opet upisem tu godinu to plaća i koliko?

Ako ima netko da je zamrznuo godinu molim da mi se javi u poruke, dosta mi je toga nejasno pa bi mi puno znacilo
Ja nisam zamrzla godinu, al sam cula od kolega, pises molbu prodekanu, a najbolje da se javis gdi Rados da te uputi jel treba neka dokumentacija ( kao razlog zamrzavanja). Pa ovisi, ako nisi nista pao i upisao bi godinu bez placanja, ali radi nekih razloga moras zamrznuti, neces platiti kad odmrznes i nastavis. Ako ti je sto sto ostalo, placas po ects-u.
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 11:54   #1588
Pitanje, jel tko šta čuo o LMHS Postgraduate Study na Štamparu? Jel to kaj vrijedi ili je to čisto ovako nešto bezveze što se niti ne priznaje nakon završetka
Hummingbird12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:42   #1589
Koliko je izvedivo dati MKBK II i fiziologiju na jesen? Jel ima netko koju utjesnu rijec

I kakva je komisija iz fiziologije?
Kalahira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 15:59   #1590
Prema nekim (davnim) iskustvima rekao bih da je teže dati tu jebenu biokemiju:
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:14   #1591
Ako sad krenem farmu iz skoro nule, a rok je 19.7. stignem li ju nekako nabubetati? 13h dnevno učenje, samo doma uz to?
hoodr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:56   #1592
Nije da baš ne znaš ništa Ali rekao bih da da.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:57   #1593
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Nije da baš ne znaš ništa Ali rekao bih da da.
Nije da je totalna nula, čitao sam i filtrirao za seminare to na početku, 1/4 knjige- ali nije učenja bilo... znači moglo bi se? S tim da ima neka skripta od 200 stranica pa bi se bacio na to
hoodr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:13   #1594
Baci se.
Računaj da ćeš za Sikija uvijek znat.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 14:06   #1595
U sličnoj situaciji kao kolega, dao pf upravo i idem na farmakologiju 19.
Je li netko prošao da je učio samo ili gotovo samo po ono skripti?
I što im je najvažnije na usmenom da se zna?
Keating is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 11:50   #1596
Ne bih preporučio da se takav bitan predmet uči samo po toj skripti, nije baš nešto. SketchyPharm je odličan, pogotovo sad kad se s torrenta mogu skinuti i novi dijelovi koji nisu bili dostupni prošle godine (endokrina, citostatici, antikoagulansi, imuno...), čak mislim da se samo s njim uz bazu i prvih par poglavlja iz knjige može dobiti odlična ocjena. Postoji i neka skripta pisana rukom koja je navodno bolja i dosta detaljnija od one s perpetuma, ali nisam ju imao. Ugl, nema se smisla mučiti bez Sketchyja
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:35   #1597
Rukom pisana skripta je sjajna, samo treba nabaviti hard copy.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:27   #1598
Pozdrav svim forumašima posebno onima koji studiraju medicinu. Upravo sam se registrirao na forum jer su mi potrebne informacije iz prve ruke, odnosno od nekoga tko je ovo što imam za pitati možda prošao prije godinu ili dvije jer ne vjerujem da se nešto od prošle godine bitno mjenjalo. Naime radi se o tome da sam riješio prvu godinu u Rijeci i sad se dvoumim oko toga ostati u Rijeci ili pokušati u Zagrebu.Negdje sam na pola - pola. Interesira me i molim za odgovor ako netko zna koji su uvjeti za preći u Zagreb i ako je netko prošlih godina prešao da mi da neka svoja iskustva ili savjete kako bih definitivno razriješio svoje dvojbe. Unaprijed hvala!
pancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 17:05   #1599
Quote:
pancer kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima posebno onima koji studiraju medicinu. Upravo sam se registrirao na forum jer su mi potrebne informacije iz prve ruke, odnosno od nekoga tko je ovo što imam za pitati možda prošao prije godinu ili dvije jer ne vjerujem da se nešto od prošle godine bitno mjenjalo. Naime radi se o tome da sam riješio prvu godinu u Rijeci i sad se dvoumim oko toga ostati u Rijeci ili pokušati u Zagrebu.Negdje sam na pola - pola. Interesira me i molim za odgovor ako netko zna koji su uvjeti za preći u Zagreb i ako je netko prošlih godina prešao da mi da neka svoja iskustva ili savjete kako bih definitivno razriješio svoje dvojbe. Unaprijed hvala!
- položeni svi predmeti
- da ni jedna godina nije ponavljana
- prosjek ocjena 4,0, pri čemu se gleda samo anatomija, fizika, biologija i kemija
Jalouw is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 22:00   #1600
Quote:
Jalouw kaže: Pogledaj post
- položeni svi predmeti
- da ni jedna godina nije ponavljana
- prosjek ocjena 4,0, pri čemu se gleda samo anatomija, fizika, biologija i kemija
Hvala! Po ovome moja dilema je riješena, prosjek ocjena mi je 3.75 što znači ostajem na moru.
pancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.