Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2006., 17:26   #21
Quote:
ela kaže:
Bilo bi dobro da ljudi na vrijeme saznaju da s tim faksom nema posla za žene. Moje dvije frendice su završile PBF, jedna radi u knjižari, druga oko godinu dana traži posao. Probaj se prebacit na nešto drugo na vrijeme,osim ako ne misliš ići van.
Ides! U zadnjih deset godina omjer muskih i zenskih studenata se promijenio od 90 :10 u 10 :90 %.

(It is I, Leclerc - kem, s tudjeg accounta.)
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 22:00   #22
meni se baš i ne čini tako.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 09:48   #23
Quote:
ela kaže:
Bilo bi dobro da ljudi na vrijeme saznaju da s tim faksom nema posla za žene. Moje dvije frendice su završile PBF, jedna radi u knjižari, druga oko godinu dana traži posao. Probaj se prebacit na nešto drugo na vrijeme,osim ako ne misliš ići van.
Nije istina da nema posla za žene. Muškarcima se daje prednost primjerice u pivovarama, u industrijskim pogonima. Za rad u laboratoriju nitko ne gleda kojeg si spola.

Nije ni istina da nema posla u struci. Ima. PBF pokriva jako široko područje. A to što ti frendice nisu odmah našle posao u struci, to je zato što je to generalno situacija u Hrvatskoj, gdje posao nije lako naći. Nema to veze s PBF-om. A osobno ne poznam nikoga tko je sa završenim PBF-om godinu dana tražio posao.

Quote:
Fakultet je težak onoliko koliko si ga učiniš teškim. Učiš li svakodnevno nakon pažljivo odslušanih predavanja(i ukoliko postoje - vježbi) nikakvih komplikacija neće biti.
Ukoliko postoje vježbe? Sve se bazira na vježbama i to je najbolji dio studiranja. Fax je zahtjevan i ne može ga se završiti a da se dobro ne zagrije stolica, ali je zanimljiv.

Quote:
ako se zelis baviti znanoscu, PMF je bolja opcija (bilo da ides na kemiju, pa se usmjeris na biokemiju od diplomskog pa na dalje, bilo da ides na molekularnu biologiju pa se usmjeravas na biokemiju). ako pak fundamentalno istrazivanje nije ono sto te privlaci, a vidis se u necem primjenjivom, usporedi biokemiju na farmaciji (medicinska) i prehrambenu (na PBFu).
sad kad si sigurna da zelis bas prehrambenu biokemiju, onda je PBF dobar izbor i mislim da je navedeni smjer najbolji...
I sa PBF-om se kao i s PMF-om možeš baviti znanošću, a to što u nazivu faksa stoji 'prehrambeni' ne znači da se faks samo time bavi. Tu su dva studija: prehrambena tehnologija i biotehnologija. Nije to nikakva prehrambena biokemija na PBF-u, nego biokemija kao i na farmaciji i na PMF-u. A biokemija je ionako podloga za biokemijsko inženjerstvo, fiziologiju industrijskih mikroorganizama, molekularnu biologiju, kinetiku biokemijskih procesa itd. Pa sad, koga to zanima, a vidim da postavljačicu topica taj smjer zanima, preporučam PBF.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 13:09   #24
bliss, napokon si donio/ la malo optimizma na ovaj topic....

jesi na pbf i jel govoriš iz iskustva?
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2006., 14:04   #25
Da, apsolvent sam na PBF-u.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2006., 00:49   #26
i ja sam isto.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 21:34   #27
Pa sad ima puno više cura nego dečkiju na PBF-u. A faks je super nemam se na kaj žalit.
Diviticus Maximus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:36   #28
Quote:
Diviticus Maximus kaže: Pogledaj post
Pa sad ima puno više cura nego dečkiju na PBF-u. A faks je super nemam se na kaj žalit.

faks je koma težak!
tornero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 19:02   #29
Da li je za smjer nutricionizam isto jaka kemija? Znam da je malo glupo pitanje, mene zanima nutricionizam, ali kemija mi baš ne ide...bolje biologija.
didona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 15:07   #30
da li je kome poznato dal' postoji smjer za genetiku na nekom od hr faxova?
bla bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 15:27   #31
Jedino kaj o PBF-u znam je da je menza skupa i da pljačkaju u njoj
FitzTN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:44   #32
studiram na pbf-u
mora se stolica zagrijat inace ce ti bitijako tesko
meni je teska jedino matematika
jako je zanimljiv fakultet,pogotovo vjezbe
majchy_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:25   #33
ja sam cuo da na pbf ide dosta ovih luzera kaj nisu uspjeli upisat farmaciju il nekaj teze pa im je to alternativa
Dasa Balkanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 21:06   #34
Quote:
Dasa Balkanac kaže: Pogledaj post
ja sam cuo da na pbf ide dosta ovih luzera kaj nisu uspjeli upisat farmaciju il nekaj teze pa im je to alternativa
to je točno, ai na kraju se ispostavi da je faks zpravo teži.

evo npr. moja seka je ove godine na farmaciji n prvoj godini,a njena frendica na pbfu i ispada da je pbf teži iako je farmacija na glasu kao teža. naime imaju isto predznanje, a frendica joj puno više uči , teže i zahtjevnije je njeno gradivo i puno se vise trazi (pogotovo iz kemije).

isto tako znam da je širok spektar zaposlenja s pbf-om neko s farmom,iako sam ja zavrsila farm.(u plivi uzimaju više biotehnologa nego farmaceuta, znam jer radim tu )
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 22:28   #35
Quote:
didona kaže: Pogledaj post
Da li je za smjer nutricionizam isto jaka kemija? Znam da je malo glupo pitanje, mene zanima nutricionizam, ali kemija mi baš ne ide...bolje biologija.
pošt se studira po bolonji kemija je drastično smanjena!
tornero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 22:31   #36
Quote:
bla bla kaže: Pogledaj post
da li je kome poznato dal' postoji smjer za genetiku na nekom od hr faxova?

biotehnologija na PBF-u! genetika na bacanje: molekularna genetika, genetičko inženjerstvo, genetika eukariota, molekularna biologija, fiziologiaj industrijskih mikroorganizama...
tornero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:26   #37
s nekima se djelomično slažem. nema posla ni za muške ni za ženske moj je neki stav. ne može se govoriti o ružičastoj budućnosti ako se neko uvali u nekakav laboratorij ili zavod za javno zdravstvo ko fol da ispituje kvalitetu morskke vode ili vode za piće i sl. to su izolirani primjeri.
bude nekad natječaja za plivu, podravku ali to su vam sve odnosi 100 ili 150 naprama 1.bježite od tamo ako ne želite završiti dugotrajno na berzi rada.
to je neki moj stav o pbf-u!
preglomazne su kvote, a prehrambena industrije nije baš jako razvijena!
dosta ih što ne upišu farmaciju idu tamo. a što se tiče duljine studiranja, većina fakulteta se teško može završiti ispod 5,5 odnosno 6 godina (ne ubrajam ekonomiju jer ona itraje 4 godine), a neki i duže (medicina, strojarstvo). moje skromno mišljenje!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:56   #38
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
s nekima se djelomično slažem. nema posla ni za muške ni za ženske moj je neki stav. ne može se govoriti o ružičastoj budućnosti ako se neko uvali u nekakav laboratorij ili zavod za javno zdravstvo ko fol da ispituje kvalitetu morskke vode ili vode za piće i sl. to su izolirani primjeri.
bude nekad natječaja za plivu, podravku ali to su vam sve odnosi 100 ili 150 naprama 1.bježite od tamo ako ne želite završiti dugotrajno na berzi rada.
to je neki moj stav o pbf-u!
preglomazne su kvote, a prehrambena industrije nije baš jako razvijena!
dosta ih što ne upišu farmaciju idu tamo. a što se tiče duljine studiranja, većina fakulteta se teško može završiti ispod 5,5 odnosno 6 godina (ne ubrajam ekonomiju jer ona itraje 4 godine), a neki i duže (medicina, strojarstvo). moje skromno mišljenje!

mislim da je najvća pogreška ljudi što misle da je pbf isključivo vezan za prehranu. a zapravo nije tako. naprotiv dosta je široko područje rada a pogotovo sa biotehnologijom.

evo da pohvalim pbf moram ovo napisati:
svojedobno je bill gates, kad su ga pitali čime bi se bavio da nije zavrsio u informatici, rekao da bi bio u biotehnologiji, zasto? jer je to znanost budućnosti i tek se razvija kao i informatika.
__________________
Sjedim ja u travi, sa sjekirom u glavi, oko mene mravi, plešu ritam pravi....
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:14   #39
Quote:
skkare kaže: Pogledaj post
nema posla ni za muške ni za ženske moj je neki stav. .bježite od tamo ako ne želite završiti dugotrajno na berzi rada.
to je neki moj stav o pbf-u!
moje skromno mišljenje!
pretpostavljam da si ti zavrsio/la pbf i sad si na burzi rada jel? jer ne vidim drugi razlog da pricas ovakve gluposti!

pbf je fakultet buducnosti, i biotehnologija i prehrambena tehnologija i nutricionizam podrucja su znanosti koja svakim danom sve vise zanimaju ljude u citavom svijetu!

sto se samog studija tice, ovaj je fakultet dosta zahtjevan i iziskuje dosta utrosenog vremena i odiricanja. medjutim, koliko vidim, kolege koji idu po novom programu (bolonji) imaju program koji je znatno olaksan (pogotovo kemije). najveći problem, barem vecini, na ovom faxu predstavlja matematika, no kad se to da, sve se moze!!!

glavni problem kod pbfa po meni je unutarnja organizacija, no to bi se s bolonjom trebalo uskoro popravit
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:44   #40
Quote:
najveći problem, barem vecini, na ovom faxu predstavlja matematika, no kad se to da, sve se moze!!!
matematika je dragi prijatelju bazni predmet. a moj prijatelju što da ti kažem nakon ovoga. ko da imate jaču matematiku od gradjevine i fer-a? sigurno nemate. ja nisam završio pbf. znam nekoliko ljudi koji jesu. oni s vezom su našli nešto u državnim službama, a oni bez pushiona.ono gore što sam naveo nije nikakva moja zavist ili zloća, nego sugestija budućim studentima. btw. zaboravio sam da pbf inžinjere zapšošljava državni inspektorat, ali sve u svemu nije to neka prosperitetna struka, naravno govorim u hrvatskoj. za inozemstvo nisam upoznat.pozdrav!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.