Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2015., 08:03   #41
Quote:
Tigar-zmaj kaže: Pogledaj post
Papiri ulazi se turisticki 3 mj bez problema bez vize i ako se nevaram jos uvjek postoji Ambasada u Budimpesti i za nase krajeve i tu se rjesava ukoliko se ima nekakav poziv od meksicke firme i trazi se 1g radna viza koja se potom u Mexicu u imigration officu sa svim papirima od te firme ovjerava i recimo postajes legalan..cijeli proces u Mexicu traje cirka 3 tjedna...uz normalno pomoc nekog odvjetnika i "najvjerojatnije" podmazivanje nekoga u tom emigration departmentu...Koliko sam bio upoznat viza se produzuje svaku godinu i tako do 5g cini mi se poslje su svakakve mogucnosti....
A koji su papiri potrebni da se ponesu za radnu vizu?
__________________
Turning lemonade into lemons since 1984.
bobica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 10:24   #42
Ako je netko mislio da muljam ili da se zezam https://www.youtube.com/watch?v=QmWwmwb5ZgI a preko 50% stanovnistva zivi u teskom siromastvu .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 02:01   #43
kako najjeftinije do Ciudada, kroz drugi misec recimo?
Sibencan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 23:50   #44
Idem poslovno u Pachuca Hidalgo je li itko bio tamo? Također me zanima ima li koga u Veracruzu?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:01   #45
Rezime 10g zivota u MEX

Fali jos samo 7 dana da proslavim 10 godisnjicu zivota u Mex .Nakon sto sam prodao sve sto sam imao u HR i Spanjolskoj , tog 07/02/2007 doselili smo ja i zena sa 2 kofera i dvije male putne torbe u Cancun . Prva 4 dana u hotelu , 6 mjeseci u iznajmljenom stanu i nakon toga kupnja prve kuce , namjestaja ,klima uredjaja i ostalog .Nesto prije se kupio jetski , prikolica i novi auto . Zena vrlo brzo nasla posao u struci ( medicinska sestra) , ja do dan danas nisam radio niti jedan jedini dan ( to je i bila ideja i jedan od motiva odlaska iz Spanjolske gdje sam radio 12h dnevno i ponekad vise od 25 dana mjesecno). Nakon 2g. kad sam vidio da od zivota na kamatama nece biti nista (2009 - velika svjetska kriza ,propast mnogih banaka , poslije konstantno smanjivanje kamata itd.) kupio sam drugu kucu koja se do dan danas dobro i lako iznajmljuje bez namjestaja na rok od min godinu dana .Poslije sam kupio jos jednu kucu ,otisao zivjeti u nju zbog prekrasnog zajednickog velikog bazena . Suzivot sa susjedima se vrlo brzo zakomplicirao do te granice da sam izgubio zdravlje( puno vaznija stvar u zivotu od novaca).
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 18:43   #46
Rezime 10g zivota u MEX - nastavak

Nakon godinu i pol sam prodao tu kucu i odselio u drugu koja se bas tada oslobodila od najma , a ona prva gdje sam se htio vratiti i gdje se najbolje i najmirnije zivi je bila iznajmljena jos sljedecih godinu i pol . Kad se oslobodila , opet sam preselio i sad mirno zivim u toj prvoj kuci . Jesam se naseljakao , ali ovaj put sve po istom gradu .Kakvo mi je bilo zdravlje , mislio sam skoro ce mi kraj , pa rekoh da si priustim i kupio sam Bmw Z4 novi .Nakon 2ipol g. kad sam se nauzivao i zdravlje se poboljsalo sam ga prodao i kupio novog Golfa ( ovdije su dosta jeftini ) . Putovao sam 2-3x (ne sijecam se tocno ) u Hr , 10 dana uzivancije sa zenom u Las Vegasu (5000$) , 2008g dobio sina , uzivao svaki dan po 4-5 sati sa jetskijem obilazeci okolne plaze , itd.itd.
Kako mi je sva ta uzivancija vec dosadila( samim time i prestala biti uzivancija), a Meksikanci (vecina ) su mi dopiz. do te mjere da ih stvarno tesko podnosim , razmisljao sam sto dalje sa ostatkom zivota .
Najinteresantnije i skoro pa nevjerovatno je da kad bi po normalnoj trzisnoj cijeni prodao ove 2 kuce i 2auta( onaj prvi koji sam kupio vozi zena) + pare u banci , mogao bi se vratiti u Spanjolsku sa istom lovom sa kojom sam prije 10godina otisao . Veliku ulogu imaju tecajne liste .
Necu to napraviti zbog zene i sina koji su ovdije sretni .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 19:22   #47
Pa nije bas tipican meksicki zivot...Zena je spanjolka?

Ne bi se vratio u Hrvatsku?
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 21:22   #48
Quote:
damien666 kaže: Pogledaj post
Pa nije bas tipican meksicki zivot...Zena je spanjolka?

Ne bi se vratio u Hrvatsku?
Zena je Meksikanka , upoznao je preko interneta , kupio joj aviokartu i zivjeli smo u Spanjolskoj dok nisam prodao stan , pa u Hr dok nisam prodao kucu .
Njoj se vise svidjelo zivjeti u HR negó u Spanjolskoj , ali ja sam htio zivjeti u MEX jos i prije negó sam otisao zivjeti u Spanjolsku , pa sam zato i trazio Meksikanku .
U HR sam zadnji put bio prije kojih 7g. i jedino sto mi jako fali je ta najbolja hrana na svijetu ( nisu ni svjesni toga u Hr ).
Zena voli raditi (neobicno za mekse), jezik u 7-8 mjeseci provedenih u HR nije mogla nauciti vise od 10tak rijeci , ljudi na ulici nisu prestajali buljiti u nju(pogotovo zene) itd.itd. Nije HR za nju mada ju obozava , a sto se mene tice ne podnosim hladnocu .
U Cancunu se jako dobro zivi ( ekonomski gledano puno bolje negó bilo gdje u HR ) ali zajeb mi je bio sto sam mislio da cu imati bolji drustveni zivot sa Meksama negó sa Hrvatima

Zadnje uređivanje antemarineitor : 31.01.2017. at 21:27. Reason: GRESKA
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 18:35   #49
Hvala antemarineitor-u na linkanju teme!

tema izgleda mrtva ali meni je ovo sve bilo poprilicno zanimljivo jer se iz ovih odgovora mogu dvije stvari izcitat (u globalu); da ljudi idu tamo zbog posla/putovanja ili zena.

Ja inicijalno isao zbog posla...pa upala i cura (upoznao je dolje).

Ono sta ja kroz svojih 12 mjeseci dolje mogu reci, je da stvarno ima nesto u tome da oni imaju taj tradicijonali pristup obitelji gdje je otac, alfa i omega. Meni osobno se to svida i lijepo sam se dolje uklopio.
Vjeroatno ima i drugacijih obitelji ali ja mislim da je taj tradicionalni, jos uvijek najzastupljeniji.

Sto se tice sigurnosti, proputovao sam i gora mjesta od Mexica i mislim da se na kraju to svodi na to koliko si ti po naravi oprezan ili ti ga lud. Ako trazis probleme, naici ces na njih. Isto kao i u Hr.

Hrana je odlicna. Ja ne jedem ljuto (nisam neki fan), ali dolje jednostavno moras. Stvarno je hrana odlican ali! Meso ne, di sam ja bio, meso tipa kravlje, kokos i slicno...jako lose. Tako da obavezno pogledat dal ste cjepljeni protiv Tifusa.

Posao. Ocaj! mislim, svaka cast onima koji rade u stranoj firmi dolje (i ja sam), ali to sta ti mexikanci rade od posla pa to je uzas. Jako su nedogovorni, slampavi...puno price a nista meda. radi se od 8 do 20 a efektivnog rada mozda 2 sata. Nebi ja to mogao. Uzas....i uz to su zavidni i tasti jos vise od Hrvata. Tako da, ako radite sa mexikancima, naoruzajte se strpljenjem.

Zene. Ja sam se ocarao sa zenama dolje, ima lijepih dosta, debelih i malih vise Iako to nije problem jer kad se pojavi bijelac, odmah se one bacaju na posao i po prvi put sam se dolje osjecao kao da je zivot jako lijep. Ali oprez, pre brzi ulazak u veze i slicno, vodi najcesce ka problemima. Bar ja i mojih par kolega nije uspjesno zavrsilo. U globalu, cure lijepe i pristupacnije od Hrvatica (moje misljenje). Iako je higjena malo onako, upitna...ja koji sam Nazzi za to, tesko sam izlazio na kraj sa prljavstinom...
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 02:27   #50
u kojem dijelu si ti ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 10:50   #51
Bio (trenutno me posao odveo drugdje ali se planiram vratiti - imam nesto prijatelja dolje)

Camphece i Tobasco

povremeno: Veracruz i MC
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 15:18   #52
Put u Mexico - je li skup?

Možda je ovo glupo pitanje, ali moram pitati...

Kako ste išli(preko koje zračne linije)? gdje ste presjedali? je li bio ugodan let?
Jeste li puno platili hotel i koliko ste bili u hotelu(tj. u apartmanu)? Zanimalo bih me centar Mexica(Ciudad de Mexico)?.... Koliko je trajao sveukupno let?...

Možete slobodno reći i u pessosima reći jer znam i u pessose...

Meni izgleda malo preskupo iz Zagreba do Mexica otići?... ne znam, ono mislim da košta 50 000 kuna tam i natrag da dođem i budem ono recimo tri tjedna ili više...

Recite mi ajde cijenu i malo o letu i linijama i o hotelu?

hvala unaprijed!
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2018., 18:44   #53
Pa odi na skyscanner i utpikaj datume koji ti odgovoaraju. Ja sam stavio bzveze datume u 8mj i nasao sam Frankfurt do Mexico City za 1000CAD povratna karta. To bi ti bilo 5000 soma kuna negdje. A mozes naci na booking.com smjestaj. Neznam na koliko bi isla, ali 2 tjedna moze ti biti od 500-1000$ na low budget...a ako hoces komfor i zvijezdice onda i vise. Cijene nisu nesto super jeftine, za mene kao kanadjanina...ali je jeftinije od Kanade, rekao bi da je u rangu Hrvatske(a opet meni je Hrvatska prenapumpanu skupa). To ti je turisticke zone, okolo mozes jesti i piti za jeftino. Mislim da smo u Teotihuacanu platili rucak za 4 oko 100kn(barbacoa)

Iako nemas sta biti u Mexico Cityu 2 tjedna. Bolje ti je tjedan dana i onda okolo salabajzat. Teotihucan, Guanajuato, Puebla, Oaxac(letovi iz mexico citya su jeftini pa mozes u Cancun) itd.
Neznam hocemo mi vise ici u City, ali ako budemo, onda cemo tamo ostaviti stvari i bauljati okolo Mexica. Grad je jako zanimljiv i ima se sta za istrazivati, ali promet i zrak su katastrofa.
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 08:58   #54
Cu osam da te Meksikanci u Kankunu oce zavrnut na svaki moguci nacin
__________________
SVE POBIJEDILI DABOGDA
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2018., 11:40   #55
da, to tam ti je isto kao u dalmaciji uglavnom
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 10:00   #56
Pa prati letove jer imas cesto preko Frankfurta ili Pariza, dosta jeftino povratnu kartu. Ja naso bio 250 eura ali u jednom smjeru.

Hoteli i to, a ono nista posebno bar di sam ja bio. Cuo sam da je Cancun puno bolji ali i skuplji.

Ugl, za 2 tjedna ako putujes pametno ne treba ti vise od 10/15 K Kn-a (bar meni nebi trebalo).

Lp
Player11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 19:08   #57
Hvala na informaciji.... Ma čisto informativno pitam...
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 15:52   #58
pa evo, imas recimo za manje od 400 eura iz beca

http://izletnadlani.com/mehika-11-no...ze-za-644-eur/
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 10:43   #59
Evo prosle su vec 2 i pol godine od kad sam zadnji put tu pisao (vrijeme stvarno leti brze sto je covijek stariji ) . Od tada mi se dogodilo puno ruznih stvari i pravo je cudo da nisam pao u depresiju nego sam se odlucio hrvati sa nevoljama . Uvijek sam u zivotu volio mir , izbjegavati nevolje , svadje ,probleme , ali nedam se zajebavati od nikoga mada su mi sanse da ne popusim vrlo male . Nakon objavljenih slika i komentara nekoliko forumasa mislim da je prikladnije ovdije odgovoriti nego zatrpavati topic namjenjen slikama , jer prica je duga , cijela telenovela , a prva epizoda uskoro
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2019., 23:17   #60
Nakon 10g idilicnog braka , gotovo savrsene zene ,prekrasnog i dobro odgojenog klinca , materijalnog blagostanja , uzivanja u zivotu , sve se u te zadnje 2 i pol godine raspalo . Zena se pretvorila u nepodnosljivu svadjalicu i nakon vise od godinu dana skoro pa neprekidnog svadjanja prestao sam je voljeti i kad mi je prekipjelo iselio sam ju iz kuce . Jedini nacin da sredim uspjesno vlasnistvo nad obje kuce je bio da otvorim poduzece ( vrlo brzo i bez ikakvih troskova preko interneta ) i kad sam ga otvorio (inmobiliaria) rekoh hajde da pocnem prodavati i rentati i druge kuce , ne samo moje . Nadjoh (u Playa del Carmen)prekrasnu i pametnu partnericu za posao i sa voljom krenem u biznis . Nakon par dana u petak popodne dolazim kuci i vidim parkirani auto ispred moje garaze , neke radnike i u cudu ih pitam kaj tu rade . Vele da su iz CFE - drzavno monopolisticko govno od poduzeca koje opskrbljuje strujom cijeli MEX .Kazu da su ustanovili da moje brojilo mjeri puno manje od stvarne potrosnje . Ja to znam unazad 4g (pokazuje jedva trecinu stvarne potrosnje)i kad su bili prije 2g u kontroli to sam im komentirao , ali oni su tvrdili d je sve u redu , zigovi na brojacu su bili ok i da netraba promijeniti brojilo . Kako su sada napokon ustanovili da ne mjeri dobro ocekivao sam de ce ga zamijeniti sa novim i stvar rijesena .Ali ne , oni pred mojim ocima trgaju kao vanjski tako i unutarnji zig , otvaraju brojilo (digitalno) i optuzuju me da sam prerezao nekakve 2 zice unutar brojila .Ja im kazem da bi morao biti madjionicar da to napravim bez da razvalim zigove .
Optuzuju me za kradju struje (kazneno djelo sa velikim novcanim kaznama , cak i zatvorom ) ostavljaju me bez struje ,pecate brojilo izvana onako sa razvaljenim zigom iznutra i urucuju mi zapisnik sa kojim se u ponedjeljak trebam javiti kod njihovog nadleznog . Osim meni to isto su napravili sa jos 10tak susjeda .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.