Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 17:07   #41
Jedno pitanje, imam knjige "Bruce Lee metoda borbe" 2. 3. i 4. dio, samo mi fali prvi dio, podnaslov je mislim "osnovne vježbe". Knjige su staro YU izdanje, da li možda netko zna gdje bi mogao nabaviti 1. dio, možda neki buvljak ili slično?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 13:36   #42
Usporedba, slićnosti i razlike Wing Chun i Jeet Kune Do:

http://books.google.hr/books?id=7qPb...page&q&f=false
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 22:43   #43
JKD nije borilački stil, JKD je način života, filozofija borbe

to je rekao Bruce

+

''Najbolji stil je ne imati stil.''

također pogađate, Bruce
trainspotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:24   #44
Pisma čitatelja Bruceu Leeju i njegovi odgovori u Black Beltu 1968. god, vezano za njegov Jeet Kune Do, odmak od klasičnog Kung-Fua (Wing Chuna) kao i mišljenja o drugim borilačkim vještinama:





JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 08:06   #45
Ja treniram Jeet kune do u Puli i jedini smo sluzbeni klub u istri koji postoji mozda i sire jer ni mi nemozemo naci nekoga tko se isto bavi jkd-om osim nas.

Vjestinu ucimo po metodama Bruce lee-ja i nemamo neke progresive tehnike kao sto ih vecina voli ubacivati u jkd.
Ovo sto mi radimo je kako je bruce zamisljao i prenosio na druge.
6 godina traje obuka tj.ucenje jkd,zatim sve ovisi o tebi kako si savladao vjestinu i sve ovisi o tebi kako ces je poboljsati znaci jkd nije nesto sto naucis pa znas to ucis cijeli zivot,vrijeme dok treniras. tako da vas molim da ne mjesate w.c ili wu shu ili nesto slicno s jkd.jkd je spoj svega.Tocno je da je bruce uzimao tehnike i prilagodio ih svojem stilu pa je iz toga nastao jkd.pogledajte neke od poteza svaki potez cete naci u bilo kojoj vjestini ili sportu!npr:iz macevanja je preuzeo step+slide+jeb(udarac sakom).ako vas jos sta zanima obratite se meni uputiti cu vas mome sifu.

Kako je rekao bruce:U cant learn jkd u must understand it first!
Nokuchikashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 10:50   #46
Quote:
Nokuchikashi kaže: Pogledaj post
Ja treniram Jeet kune do u Puli i jedini smo sluzbeni klub u istri koji postoji mozda i sire jer ni mi nemozemo naci nekoga tko se isto bavi jkd-om osim nas.

Vjestinu ucimo po metodama Bruce lee-ja i nemamo neke progresive tehnike kao sto ih vecina voli ubacivati u jkd.
Ovo sto mi radimo je kako je bruce zamisljao i prenosio na druge.
6 godina traje obuka tj.ucenje jkd,zatim sve ovisi o tebi kako si savladao vjestinu i sve ovisi o tebi kako ces je poboljsati znaci jkd nije nesto sto naucis pa znas to ucis cijeli zivot,vrijeme dok treniras. tako da vas molim da ne mjesate w.c ili wu shu ili nesto slicno s jkd.jkd je spoj svega.Tocno je da je bruce uzimao tehnike i prilagodio ih svojem stilu pa je iz toga nastao jkd.pogledajte neke od poteza svaki potez cete naci u bilo kojoj vjestini ili sportu!npr:iz macevanja je preuzeo step+slide+jeb(udarac sakom).ako vas jos sta zanima obratite se meni uputiti cu vas mome sifu.

Kako je rekao bruce:U cant learn jkd u must understand it first!
Prema dostupnom videu na jubitou rekao bih da je stil praktičara dosta sličan stilu Teda Wonga?
Od koga je instruktor učio JKD?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:00   #47
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Prema dostupnom videu na jubitou rekao bih da je stil praktičara dosta sličan stilu Teda Wonga?
Od koga je instruktor učio JKD?
Moze link na video?
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 11:27   #48
Quote:
satter kaže: Pogledaj post
Moze link na video?
http://www.youtube.com/watch?v=I9jHLjWRLr4

Samo kratko na početku je JKD a kasnije uglavnom Kali.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 17:42   #49
Ono je stari vidio kada je tek nastao klub.Sifu je Robert Legovic u jkd je od malena pa do sada,njega je ucio Dalibor duzajic koji je bio kod dana inosata i polozio njegov tecaj.Sada nas sifu g.Legovic on nas uci izvornom jkd kako je je i bruce prakticirao.Ja sam njime veoma zadovoljan i njegovim nacinom poducavanj jer sam vidio kako izgledaju progresivni jkd i ostale verzije i iskreno nijedn mi se ne svida kao ova izvora sto je ucim.Trenutno se dogovaramo da napravimo neku prezentaciju pa da je snimimo i stavimo na net.kada bude bila gotova biti cete informirani ovdje.pozdrav svima!


btw:ako vas jos sta zanima pitajte rado cu vam odgovoriti:
Nokuchikashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 13:59   #50
Ide li ko od JKD/FMA prakticara iz Hr na Inosantov seminar iduci vikend u Rim?
gracie barra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 23:01   #51
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, imam knjige "Bruce Lee metoda borbe" 2. 3. i 4. dio, samo mi fali prvi dio, podnaslov je mislim "osnovne vježbe". Knjige su staro YU izdanje, da li možda netko zna gdje bi mogao nabaviti 1. dio, možda neki buvljak ili slično?
imam tu knjigu doma, kupio sam je prije dvije godine na ovoj stranici http://www.budo-internacional.hr/?id...t=2&str=knjige
planiram kupiti i ostale knjige, nisam znao da ih ima cetiri, mislio sam da su tri
majstor fantac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 10:25   #52
Quote:
majstor fantac kaže: Pogledaj post
imam tu knjigu doma, kupio sam je prije dvije godine na ovoj stranici http://www.budo-internacional.hr/?id...t=2&str=knjige
planiram kupiti i ostale knjige, nisam znao da ih ima cetiri, mislio sam da su tri
Skinuo sam 1. dio na netu u .pdf formatu.
2, 3 i 4 mi ostaju na dobrom, starom papiru.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 14:30   #53
Znaci samo u Istri ima? steta ja sam iz zagreba a jkd mi je bas zanimljiv boks i ostalo mi je dosadno
__________________
Kosa mi se diže na glavi i strašno me ljuti kad vidim da idioti postaju cijenjeni ljudi.
ipman22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 17:04   #54
Jeet Kune Do: Defense 1/6, Tim Tackett (u izborniku su linkovi i za ostalih 5 nastavaka)
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 13:49   #55
Jeet Kune Do Straight Lead
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:13   #56
Non-telegraphic movement - Bruce Lee
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 05:31   #57
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Da dignem ovo iz prašine, je li se što promjenilo s Jeet Kune Do-om u Zagrebu, da li se otvorila kakva škola ili se planira u skoroj budućnosti?
Jesi li u međuvremenu dobio neki ljepši odgovor?

Be water my friend

p.s.
Naravno da bi me razveselio i pozitivan odgovor nekog drugog
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.