Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 13:43   #481
Da, nisi pobrkala. Zato me i brine što se ova toliko trudi da me nagovori da je ova od šlaga puno ukusnija. Što ja mogu kad je meni bitno i kako torta izgleda. Ja bi htjela staviti na tortu svježe cvijeće, pa mi je bolja s ticinom. Brine me ako je oni ne budu znali lijepo napraviti pa bude cijela neravna - u tom slučaju je bolja i sa šlagom
Znam da se zamaram s glupostima, ali što ću
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:49   #482
ma ja nisam ni znala kak se to napravi...al sad kad gledam slikicu kužim... kaj nije ta smjesa od šečera i marcipana il tako neš... a i to se tak tanko razvuće da stvarno mislim da nemre pokvarit okus torte...pa nitko to onda ne bi uzimao...a za moju su svi samo govorili kak je fina bila...pa reci da hočeš to i da nećeš neki šlag (inaće šlag mi je bljak i ne izgleda mi čak ni ljepo) pa ćeš vidjeti reakciju...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:50   #483
I mi smo se odlucili za glatku. Pa naravno da je bitno i kako izgleda. Ne kazem da okus nije bitan. Ionako mrzim one margarinuse.

Inace slag ne volim, a i izgleda mi puno bolje glatko nego sa slagom.
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:59   #484
Tako je Slažem se sa svime što ste napisale.
Sad me samo zanima da li je netko već radio kod Eme tortu s ticino masom i kakva je bila? Moze i koja slikica
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:09   #485
pa dobro ako se več i ne dogovorite oko torte pa možeš tortu negdje drugdje uzeti ili? cure za kolačiće kažu da su jaaako fini.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 14:17   #486
Probala sam i ja kolačiće i stvarno su fini i ukusni. Torta koju sam probala je također super ukusna, a i torta koju bi naručila za svadbu bi me došla cca 1000kn jeftinije nego kod drugih slastičarni. Pitanje je sad da li mi se za taj izgled isplati dati 1000kn više kod nekog drugog, a možda i ova torta bude jednako lijepa. Samo želim na vrijeme reagirati i reći im kakvu da mi naprave da ne bi bilo iznenađenja na dan vjenčanja.
Najbolje da im kažem da mi naprave jednu probnu. Šalim se naravno.
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 20:23   #487
Probaj pitati rade li za neku drugu svadbu tortu s ticino masom pa se dogovori da ju dođeš vidjeti kako izgleda prije isporuke..
Ako možemo gledati foto albume i vjenčanice, zašto ne i torte
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 07:48   #488
evo ja jucer bila u karlovcu i kaparila kolace.
cijena je 48 kn/kg i kapara je 500 kn.
btw placa se prijevoz do zg 200 kn.
__________________
...Elvis is dead......
snupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:02   #489
Ticino masa nema veze sa marcipanom i nije ni slicna..tj. ticino je bijeli i moze se lagano bojati u boju koju nam srce pozeli i ne mijenja okus torti jer nin nema okusa ( osim ako se stavljaju boje sa okusom a to je onda druga prica) a Marcipan je malo onako zuckast i nemoze ga se lijepo bojak kako ga se zeli i naravno ima svoj okus koji ne odgovara svima a ja ga obozavam

BTW: ne uzimajte torte od ticina ako tocno ne znate dal ih ta firma moze napravit ( mene je moja rasplakala kad sam ju vidla jer je bila ocajna)
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:14   #490
ma gledala sam neki dan onu glupost mjenjam ženu di je bila Nives pa je neki lik koji ima slastičarnu pričao o tome i neš spominjo marcipan al možda sam pobrkala...al mislim da je moja bila od te mase jer je bila glatka ili ? nažalost ne kužim se baš u to...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:16   #491
Quote:
vemar1 kaže: Pogledaj post
Sly47 sta ti zoves u pomoc moderatora? Pa tebi ova tema nije ni bitna kao i meni jer necemo imati svadbu. ti si svoju imala i pusti druge da pisu kojim ato treba. Zasto krokodajl ne bi rekla sta misli. Njoj ta tema treba.
Ako ti je glupo o ovom episati makni se sa te teme. Imas jos puno tema. Sta si se zakacila na nju? Jel planiras drugu svadbu? Mozda bi vise vremaena bila sa svojim tek svjezim muzem da si imala breskvice na svadbi. One simboliziraju zajednistvo. A ne visiti ovdje a svadba i tvoji kolaci su prosli. ja sam ovdje jer tek ucim raditi kolace da vidim sta ljudi vole. I koje bi mogla raditi svojim gostima.
Odi kao sto idem i ja.
Pozdrav svima. I imajte lijepe i ukusne kolace.

Ajme majko mila smijeha ..jebate kaj ti zbrajas slova u imenu i prezimenu da vidis dal ti partner odgovara ili ne???, kakve su to bedastoce oko simboliziranja kolaca, pa taj doticni kolac je netko napravio iz ciste kreativnosti da zadivi druge ...da si rekla da je breskva kao voce plod zajednistva jos ajde de to i progutam ali breskvica kao kolac ...ajme ljudi moji pa koji je ovo .

BTW: Svadbu rade mladenci po svom ukusu a ne da zadive goste, zabolilo mene nesto dal cu ugodit gostima ili ne, udajes se za svog partnera i radis taj dan sebi na dusu a ne gostima.. da sam ja isla ugadjat gostima trebala sam imat svadbu na nekoliko mjesta a od toga bi neka bila seosko imanje a nekima ni Hilton nebi bio dovoljan ...... Svatko radi vjencanje prema svom ukusu a ako bas netko i zeli ugadjat gostima onda je tu sve jasno i tu se vise nema sto ni komentirat
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:17   #492
ono što je on radio je bilo od te mase, ne od marcipana
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:17   #493
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
ma gledala sam neki dan onu glupost mjenjam ženu di je bila Nives pa je neki lik koji ima slastičarnu pričao o tome i neš spominjo marcipan al možda sam pobrkala...al mislim da je moja bila od te mase jer je bila glatka ili ? nažalost ne kužim se baš u to...
Ako se ne varam tvoja je bila bijela? .. ako je onda je to 100% ticino masa
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:20   #494
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
ono što je on radio je bilo od te mase, ne od marcipana
ma nisam baš pozorno pratila... možda je u nekom drugom kontekstu spomenuo marcipan ili mi je to ostalo u glavi od prije... u svakom slučaju one divne glatke torte su od te mase ili? nisam znala da je to tako teško napraviti..

da da moja je bila bijela...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 13:22   #495
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
ma nisam baš pozorno pratila... možda je u nekom drugom kontekstu spomenuo marcipan ili mi je to ostalo u glavi od prije... u svakom slučaju one divne glatke torte su od te mase ili? nisam znala da je to tako teško napraviti..
za marcipan je govorio da je s njim teže raditi i da se ne može tako oblikovati, tako nešto... i da je on išao u neku školu u italiji (tečaj ) o toj masi...

da te glatke torte su od te mase
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:38   #496
Ja jučer zvala slastičarnu i pitala da li do moje svadbe koja je u 6 mjesecu rade ijednu tortu s ticinom da je dodjem vidjeti. I zamislite ne rade niti jednu I još mi je rekla da ako hoću s ticinom da mora biti neka od tvrdih torti, a ne parfe ili voće, zbog težine ticina.
Razmišljam se da tortu uzmem od nekoga drugoga. Nisam pametna što da radim.
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 17:52   #497
hmmm nisam "znalac" al sudeći po svom primjeru mislim da to ne drži vodu...jer (mislim) sam imala voćnu 100% a 95% da je jedan kat bio i parfe...netko mi je neš o tome pričao...a samo donji kat koji je nosio čitavu tortu je morao biti od malo jačeg materijala ( tipa orasi il tako neš)al ne zbog ikakve mase nego težine koju nosi... što kad razmislim ima logike...a sve napisano mi je rekla moja slastičarka. ako ti je jako bitno da torta ima tu t-masu onda odi nekom drugom. jedino što bi me zasmetalo u tvojoj situaciji jest neiskrenost...jer nije sramota ako netko kaže mi to ne radimo nego kad te zavlače glupim razlozima a još k tome neznaju da čitaš forum.hr
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 20:37   #498
ja sam bila sigurna da ću imati šlag jer ga volim a i volim onako čupkaste torte (dijete u duši ) ali sad kad vidim vaše fine torte od te tičino mase dođe i meni da imam takvu...
__________________
MOJI ALBUMI http://public.fotki.com/neo7/
dumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 07:23   #499
Quote:
nike23 kaže: Pogledaj post
Mi smo isto kaparili Emu. Super ukusni kolači i torte, ali malo me brine izgled torte.
Jeste se vi odlučili kakvu hoćete tortu?
Ja hoću onako glatku tortu - ticino masa - a ona me odgovara da to nije ukusno. Sad ne znam da li me odgovara jer je ne zna napraviti ili stvarno nije ukusna.
Sorry što se nisam prije javila
Nismo još odlučili kakvu ćemo tortu, ali mislim da nećemi ticino, jer mi svi kažu da to nije fino i da to ljudi "ogule" Ja ti nisam neki sladokusac, tak da ne znam...nisam ti baš pomogla
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 07:43   #500
Quote:
nike23 kaže: Pogledaj post
Ja jučer zvala slastičarnu i pitala da li do moje svadbe koja je u 6 mjesecu rade ijednu tortu s ticinom da je dodjem vidjeti. I zamislite ne rade niti jednu I još mi je rekla da ako hoću s ticinom da mora biti neka od tvrdih torti, a ne parfe ili voće, zbog težine ticina.
Razmišljam se da tortu uzmem od nekoga drugoga. Nisam pametna što da radim.

Samo za informaciju, isti razgovor sam i ja vodila sa tetom iz Eme, jer i mene odgovara od tičina jer je neukusan. Čak mi je dala i probati i zaista je bljak!
Ali ja se nisam dala, tako da će meni raditi s tičinom i sigurna sam da će ispasti super jer taj tičino imaju gotov, onako u kanticama i samo ga trebaju dobro razvaljati i nabaciti preko torte
Tako da možeš doći pogledati moju u 5. mjesecu!
Stvar je jedino u tome što se taj tičino mora "peglati" i malo je više posla sa njim nego sa šlagom ili kremom!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.