Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2006., 14:50   #1
Simbolika i bizarnosti oko nas

jeli se vama događa nešto čudno,u što vjerujete da neka viša sila ima svoje prste???
meni recimo,često kad pogledam na sat,piše "16:08" što je ujedno i datum mog rođenja....
ima još dosta takvih primjera..
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:43   #2
Quote:
Silas kaže:
jeli se vama događa nešto čudno,u što vjerujete da neka viša sila ima svoje prste???
meni recimo,često kad pogledam na sat,piše "16:08" što je ujedno i datum mog rođenja....
ima još dosta takvih primjera..

OK,super,ajd vidimo se
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:46   #3
Ne,ma šalim se.Meni ti se isto događaju takve stvari samo je meni na satu 22:22(ne znam zašto),itd.............To ti se inače zovu rituali bez kojih nitko ne može
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:57   #4
Quote:
Silas kaže:
jeli se vama događa nešto čudno,u što vjerujete da neka viša sila ima svoje prste???
meni recimo,često kad pogledam na sat,piše "16:08" što je ujedno i datum mog rođenja....
ima još dosta takvih primjera..
Ili mozda samo cesto iza 16h gledas na sat da sto prije brze kidnes doma.
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 16:57   #5
Bugovi u "matrici".
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:29   #6
strške. je li se kaže strška ili stršak, ne znam.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:50   #7
Quote:
Silas kaže:
jeli se vama događa nešto čudno,u što vjerujete da neka viša sila ima svoje prste???
meni recimo,često kad pogledam na sat,piše "16:08" što je ujedno i datum mog rođenja....
ima još dosta takvih primjera..
desavaju se i meni takve i slicne situacije... poznate su pod strucnim imenom SLUCAJNOSTI ILI KIONCIDENCIJE...
da te pitam nesto... recimo da se na nogometnom terenu nalaze 23 osobe (igraci i jedan sudac)... sta mislis koja je vjerovatnoca da dvije (bilo koje osobe) imaju isti datum rodjenja???
trebamo imati na umu da nas urodjeni (ili steceni) intuitivni osjecaj za vjerovatnocu nekog dogadjaja veoma cesto znatno odstupa od stvarne vjerovatnoce (vjerovatnosti)...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 20:42   #8
Quote:
Silas kaže:
jeli se vama događa nešto čudno,u što vjerujete da neka viša sila ima svoje prste???
meni recimo,često kad pogledam na sat,piše "16:08" što je ujedno i datum mog rođenja....
Meni to je čudno, ali u smislu da za tebe vrijeme stoji.

Jer ti kako kažeš "često pogledaš na sat, a uvijek je 16:08". To je meni čudno

Za "više sile" nisam stručnjak, ali TU ima dosta stručnjaka za te sile pa će ti oni objasniti.
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 20:45   #9
men je vec postalo normalno da kad god pogledam na sat vidim 16:16, 18:18 i sl.
IsusBog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 21:36   #10
Quote:
normall kaže:
Meni to je čudno, ali u smislu da za tebe vrijeme stoji.

Jer ti kako kažeš "često pogledaš na sat, a uvijek je 16:08". To je meni čudno

Za "više sile" nisam stručnjak, ali TU ima dosta stručnjaka za te sile pa će ti oni objasniti.


Riknula mu čuka.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 22:21   #11
Quote:
salvador2 kaže:


Riknula mu čuka.
haaahaa
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 23:10   #12
Ne vidim svrsishodnost ove teme.

Pa ne živimo mi u prirodi i divljini pa da se onda čudimo ponekad kada uočimo nešto "neprirodno".
Pa šta nije sve oko nas simbolično, od uloga koje preuzimamo do svake civilizacijske pojedinosti, naš je mozak isprogramiran ideologijama i reklamama za kredite i automobile, mi se nismo u stanju odmaknuti od 'simbolike' ni četvrtinu sekunde.
Ne čudi to što 'programiranje' slijedi određeni pravilan niz, već što smo mi prihvatili pravilan niz kao prirodno stanje života.
Ako je nešto bizarno onda je pitanje zašto je to tako, zašto nam trebaju simboli, i što se krije iza njih?

Quote:
something visible that by association or convention
represents something else that is invisible; "the eagle is
a symbol of the United States"
Šta je to invisible? Zašto mi ne možemo direktno pojmiti invisible nego nam treba posrednik?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 23:14   #13
[QUOTE=ijon]Ne vidim svrsishodnost ove teme.

Ako je nešto bizarno onda je pitanje zašto je to tako, zašto nam trebaju simboli, i što se krije iza njih?
QUOTE]
koji simboli??? zmija, svijeca, stapovi, izduzeni predmeti???
procitaj nesto od Freudea...
__________________
"Studenti su u pravu."
kvazar33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 23:21   #14
Sve šta su ljudi uspjeli izgraditi ili napraviti ili izumiti prvo je prvo nevidljivo (u glavama) pa tek onda materijalna 'realnost'.

Nebuloza je sve to izmisliti i onda samog sebe uvjeriti da sve što nije materijalna realnost NE POSTOJI, to je kontraproduktivno. Očito je da su ideje u našim glavama superiorne materijalnoj realnosti, nema to veze s Freudom, to je još Platon skužio.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 01:43   #15
Quote:
ijon kaže:
Sve šta su ljudi uspjeli izgraditi ili napraviti ili izumiti prvo je prvo nevidljivo (u glavama) pa tek onda materijalna 'realnost'.

Nebuloza je sve to izmisliti i onda samog sebe uvjeriti da sve što nije materijalna realnost NE POSTOJI, to je kontraproduktivno. Očito je da su ideje u našim glavama superiorne materijalnoj realnosti, nema to veze s Freudom, to je još Platon skužio.
Kratko, jasno i mudro!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 01:57   #16
Quote:
ijon kaže:
Sve šta su ljudi uspjeli izgraditi ili napraviti ili izumiti prvo je prvo nevidljivo (u glavama) pa tek onda materijalna 'realnost'.

Nebuloza je sve to izmisliti i onda samog sebe uvjeriti da sve što nije materijalna realnost NE POSTOJI, to je kontraproduktivno. Očito je da su ideje u našim glavama superiorne materijalnoj realnosti, nema to veze s Freudom, to je još Platon skužio.
nitko se ne protivi nematerijalnom svijetu. on postoji, ali za sebe. mi smo u materijalnom i imamo naznake o nematerijalnom.
no govoriti da orgon, životna sila, izaziva plavetnilo neba i erekciju, je izvan pameti. nematerijalni svijet ideja ide izvan ovog našeg i na njega ne djeluje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 02:22   #17
Quote:
Endimion17 kaže:
nitko se ne protivi nematerijalnom svijetu. on postoji, ali za sebe. mi smo u materijalnom i imamo naznake o nematerijalnom.
no govoriti da orgon, životna sila, izaziva plavetnilo neba i erekciju, je izvan pameti. nematerijalni svijet ideja ide izvan ovog našeg i na njega ne djeluje.
Molim Vas lijepo Endimione 17 da jos jednom pazljivo procitate sto je gospodin Ijon napisao. Kljuc razumijevanja sugovornika je u pazljivom slusanju ili citanju. Umijece vodjenja dijaloga nije u govorenju, nego u slusanju
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:31   #18
Ja uvijek vidim 3:14 (pi).
Ne znam zakaj, al tak je..
polip_batinović is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:37   #19
eto,o tome pričam!to mi je malo prebizarno!
kao i ,recimo,svaki put kad idem do grada do gradske knjožnice,u bus uvijek upadne kontrola,kad vjerujem da ću nekog negdje vidjeti,ne vidim ga...
što se tiče sata,meni vrijeme ne stoji,nego ne gledam često na sat,ali kad pogledam....
__________________
"dobra ti večer ljubavi,jesmo li jedno drugom suđeni?ako te srce pozdravi onda si to ti,dobro došla mi..."
Silas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:33   #20
Quote:
Endimion17 kaže:
nitko se ne protivi nematerijalnom svijetu. on postoji, ali za sebe. mi smo u materijalnom i imamo naznake o nematerijalnom.
no govoriti da orgon, životna sila, izaziva plavetnilo neba i erekciju, je izvan pameti. nematerijalni svijet ideja ide izvan ovog našeg i na njega ne djeluje.
Uf, ali ja jednom riječi nisam spomenula orgon ni životnu silu već sam samo primjetila da ljudi koji grade građevine, i sve što 'stvaraju' moraju prvo 'smisliti' u glavu 'ideju' kako to napraviti, što im za to treba, čemu će taj predmet/građevina na koncu služiti i kako će im pomoći da bolje žive.
U tom smislu nematerijalni svijet je prožet s materijalnim i ne samo da na njega djeluje već mu je u pravom smislu riječi nadređen.

Da je tako kao što si ti rekao, ljudi bi živjeli u materijalnom svijetu samo dok ne misle o ničemu, a kad bi htjeli o nečemu misliti morali bi otići na 'posebno mjesto' za to, negdje izvan. Ljudi bi nestajali i pojavljivali se svake sekunde, s tim da bi više bili tamo nego tu (kako tko vjerojatno).

Sve što su ljudi stvorili je nematerijalne prirode u biti jer je u originalu idejna matrica po kojoj se gradilo ovdje u fizičkoj realnosti.
Ljudi su duhovna bića u fizičkom tijelu. Fizičko tijelo samo je rješenje za nas kako živjeti u fizičkom/materijalnom svijetu.
Osim toga, svi svjetovi se prožimaju, ustvari je to prava priroda stvarnosti.
Ako nam se nekad čini da ništa ne djeluje na materijalni svijet to je zato je s vremenom postao nalik zatvoru, palača predvidljivosti i isprogramiranih šablona.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.