Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2007., 17:17   #1
Život poslje smrti


vjerujete li da postoji zivot poslje smrti i sta nas ocekuje s dr strane ?
simpaticni777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 19:15   #2
Ne jer nema dokaza, a i ti se ne cini da si promasil podforum??
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 19:58   #3
Da, vjerujem. Čekaju nas naši prije "otišli" prijatelji i preci. Tak sam to ja shvatila
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:00   #4
Vjerujem
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:34   #5
Vjerujem, jer ima ogroman broj dokaza... samo treba godinama marljivo čitati i kopati po netu, a mnogo toga se može iskusiti i osobno.

Ono što nas čeka je zapravo vrlo slično kršćanskoj viziji zagrobnog života: Ako si loš, ideš u pakao. Ako si neutralan, ideš u raj. Ako si dobar, ideš u raj. Ako si neinformiran, ostaješ ovdje za neko vrijeme (koje se može odužiti proporcionalno razini neinformiranosti - ateisti beware).

U svim slučajevima nakon nekog vremena osoba ide na obavjesni razgovor sa... hm... svojim Anđelom Čuvarom, nakon čega on primjeni There and Back Again proceduru, tj. vraćamo se u akciju, ovoga puta u ulozi sasvim druge osobe...

Ako si loš, smisao života ti je nauživati se do sita. Ako si neutralan, smisao života ti je nauživati se, ali truditi se da postaneš što boljim čovjekom možeš. Ako si dobar, smisao života ti je pomagati ostalima da postanu što bolji ljudi mogu.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:38   #6
A ja mislio da se to zove smrt jer je kraj života.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 20:58   #7
Ne, nije kraj života. Onaj svijetli "sloj" u očima koji nestane kada osoba "umre" je jedino mjesto gdje se direktno vidi djelić duhovnog tijela pomoću kojeg se nalaziš u duhovnom svijetu upravo sada i tokom čitavog svog života... i koje ti služi kao "fizičko" jednom kada materijalno tijelo odumre.
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:03   #8
da, vjerujem da nismo smrtni samim time što smo svjesna bića, ali svaki opisi onoga što se događa nakon smrti za mene su samo odraz ljudskog straha, neznanja, pogrešnog tumačenja i slično.
nitko se nije vratio i nitko ništa ne zna. to su čvrste činjenice.
ne postoji niti jedan slučaj čovjeka koji je potpuno umro (moždana smrt, prestanak svake električne aktivnosti u mozgu) i vratio se.
bilo je slučajeva koji su bili na rubu smrti, no sve što su ljudi prepričali može se prepisati radu mozga u uvjetima slabe ili nikakve opskrbe kisikom, pothlađenosti i slično, pri "gašenju" ili ponovnom "paljenju". slično kao sa snom - možemo sanjati nekoliko minuta nekog događaja na razvučeni način, a da to ne primjećujemo (primjećuje onaj tko je trijezan i budan koji nas promatra).
mozak je strašno komplicirana stvar, još ne znamo kako točno radi, no to nam ne daje za pravo tražiti hipoteze na oblacima, stvar je ionako već dovoljno komplicirana.

nikpalj, o kakvom svijetlom sloju govoriš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 21:40   #9
Coutry road take me home to the place I belong West Virginia mountain mama take me home country road
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:46   #10
Naravno da nastavljamo cemu inace nase postojanje? A i zakon prirode kaze da energija samo moze promjenit oblik ali ne i izgubit se.
Sinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:46   #11
Quote:
Sinar kaže: Pogledaj post
Naravno da nastavljamo cemu inace nase postojanje?
A čemu naše postojanje uopće ako živimo vječno?

Quote:
Sinar kaže: Pogledaj post
A i zakon prirode kaze da energija samo moze promjenit oblik ali ne i izgubit se.
Život nije energija, ne?
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:49   #12
Quote:
A i zakon prirode kaze da energija samo moze promjenit oblik ali ne i izgubit se.
Pa da, pretvorit cemo se u hranu za crve
TGCVugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:57   #13
Odgovorimo mi sa DA. Kad riknemo uvijek se mozemo pozvat na anketu...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:59   #14
Quote:
nikpalj kaže: Pogledaj post
Ako si loš, smisao života ti je nauživati se do sita. Ako si neutralan, smisao života ti je nauživati se, ali truditi se da postaneš što boljim čovjekom možeš. Ako si dobar, smisao života ti je pomagati ostalima da postanu što bolji ljudi mogu.
Sta tako to ide? Od sutra pocinjem sa silovanjima, provalnim kradjama i kriminalom opcenito...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 00:02   #15
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nikpalj, o kakvom svijetlom sloju govoriš?
Valjda misli na sjaj u ocima...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 00:03   #16
Quote:
Sinar kaže: Pogledaj post
Naravno da nastavljamo cemu inace nase postojanje? A i zakon prirode kaze da energija samo moze promjenit oblik ali ne i izgubit se.
tu frazu često koriste razni ezoterici, ne znajući što je zapravo energija i ne poznavajući činjenicu da ona mora imati nositelja te da se podvrgava entropiji.
život zahtijeva energiju, ali nije energija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 10:55   #17
dali nam stvarno prijeti armagedon kad ovoliko tema o životu poslje smrti izniklo po forumima? jesam li nešto propustila?
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 10:57   #18
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
dali nam stvarno prijeti armagedon kad ovoliko tema o životu poslje smrti izniklo po forumima? jesam li nešto propustila?
Jesi, bio je smak svijeta jos u subotu.
Sta ti nije cudno da po ulicama divljaju motoristi u potrazi za benzinom?
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:06   #19
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Jesi, bio je smak svijeta jos u subotu.
Sta ti nije cudno da po ulicama divljaju motoristi u potrazi za benzinom?
bilo mi je čudno šta mi se more diglo do petog kata, ali nema veze već imam ideju,napravit ću marinu ispod prozora i iznajmljivati strancima.
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 19:04   #20
moje misljenje je da se smrti mozemo ponovno roditi u drugoj osobi koja ce biti potpuna suprotnost nama. deja vu kod te nove osobe, tj. kod osobe u kojoj se nalazi nasa dusa ce biti ponovno prozivljavanje scena iz nasega prvotnog zivota.
hot-fuss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.