Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2007., 01:11   #161
[QUOTE=Pilence;9903013]
Quote:
Ma nije elektroterapija. Bio sam s njim, on na štakama, skakuće na jednoj nozi, i udje u komoru gdje je veliki valjak, bijeli, i onda mu ženska stavi jedan manji iznad noge, ili mu je onda noga izmedju malog i velikog valjka. Gledao sam više sestru nego valjak
A što misliš čemu služi taj mali? Ne da mi se sad vaditi knjigu, ali to je elektroterapija.

Quote:
Nisu!
Planeta koja nas je iznjedrila je magnet. Mi smo magneti. Odi na jedan od polova, pa mi reci da li osjetiš njegovu snagu?!
Mi nismo magneti. Magneti su feromagnetici. Mi se sastojimo od dijamagnetika.
Jaka magnetna polja se mogu osjetiti. Gurni ruku u zavojnicu s 10 tesli pa vidi kako ti je gura. Magnetno polje Zemlje u prosjeku ima 45 mikrotesli. To osjećaju ptice koje imaju feritne kristaliće u mozgu, a ako ti osjećaš, onda si neki teški mutant.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:25   #162
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
A što misliš čemu služi taj mali? Ne da mi se sad vaditi knjigu, ali to je elektroterapija.
Nije.

Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Mi nismo magneti. Magneti su feromagnetici. Mi se sastojimo od dijamagnetika.
Jaka magnetna polja se mogu osjetiti. Gurni ruku u zavojnicu s 10 tesli pa vidi kako ti je gura. Magnetno polje Zemlje u prosjeku ima 45 mikrotesli. To osjećaju ptice koje imaju feritne kristaliće u mozgu, a ako ti osjećaš, onda si neki teški mutant.
Svako postojeće tijelo, bilo ljudsko, životinjsko, biljno ili mineralno na nivou planeta i zvijezda kao makrotijela, počivaju na 4 magnetika. Bilo mikro ili makro tijelo je sazdano od energija i magnetika koji su energijama dali kalup ili smjernice.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 13:11   #163
[QUOTE=Pilence;9907708]
Quote:
Nije.
Možeš ti ponavljati koliko god želiš, ali činjenica je da o ulozi električne energije u medicini znaš koliko i moja baba o kristalnoj rešetki paladija.

Quote:
Svako postojeće tijelo, bilo ljudsko, životinjsko, biljno ili mineralno na nivou planeta i zvijezda kao makrotijela, počivaju na 4 magnetika. Bilo mikro ili makro tijelo je sazdano od energija i magnetika koji su energijama dali kalup ili smjernice.
Što su ti to magnetici, o čemu pričaš? Ovo što si nadrobio nema veze s mozgom.

Evo ti pa nauči nešto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Diamagnetism
http://en.wikipedia.org/wiki/Paramagnetism
http://en.wikipedia.org/wiki/Ferromagnetism

Koliko god ti snažno vikao, znanstvene činjenice nećeš promijeniti. Na ljude magneti ne djeluju osim ako se ne radi o katastrofalno intenzivnim poljima. Recimo neutronska zvijezda sa svojih pedesetak megatesla će ti rastaviti tijelo na sastavne dijelove tvari - atome, i još će njih razvući u cilindre.
No mi ovdje govorimo o teslama, militeslama i mikroteslama. To nema utjecaja.
Viči i plači koliko želiš, nema.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 18:32   #164
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Koliko god ti snažno vikao, znanstvene činjenice nećeš promijeniti. Na ljude magneti ne djeluju osim ako se ne radi o katastrofalno intenzivnim poljima.
Kozmos nas je dizajnirao ovako kako sam napisao! To, što o tome ne piše u tvojim slikovnicama iz kojih crpiš znanje, ne znači da ne postoji.
Već si se nebrojeno mnogo puta obrukao u svom ne znanju, no i dalje laprdaš o onom o čemu pojma nemaš, nalazeći uporište u Wikici.
Već sam te davno pozvao da se na vlastitoj koži uvjeriš o djelovanju magneta na ljude, no ti, koji drugima inputiraš kukavičluk i "strah od znanstvenih činjenica" se očito bojiš, kad se toliko ustručavaš. Lijepo dodješ, provjeriš i.....
Nije te valjda strah? Tebe, znanstvenika, open minded, spremnog za nova otkrića i nove dosege znanosti.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 21:29   #165
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što ne znam kako uopće definirati svijest
Zašto bi to radio? Kakva korist od toga? Svest jeste kad si svestan, a nije kad nisi, a pošto za 'tebe' nikad ne postoji stanje 'nesvesti', znači da svest nikad ne prestaje. Svest je konstanta. Jedino što je uvek: 'svestan sam'.

Quote:
jer većina 'stručnih' ljudi na forumu uopće ne prihvaća mogućnost da svijest imaju životinje, biljke ili bilo šta još jednostavnije.
Mislim da svest ima nas, a ne mi nju, te isto tako, kako 'ima' i tebe i mene 'ima' i sve ostalo.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.