Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 03:00   #1
MANIPULACIJA I PRAZNOVJERE-ponovna renesansa

Kada cu glupi ljudi prestat vjerovat u boga, nlo, nadnaravno pa to dovraga ne postoji jeli je itko od vas ovdje vidio nlo a da sa 100% sigurnoscu moze reci da je to nlo i jeli je tko od vas vidio ili osjetio boga evo recimo da bog postoji,znaci imamo
Zidove-Ako su oni u pravu krscani ce gorit u paklu
Krscane-ako su oni u pravu zidovi ce gorit u paklu
Muslimani-ako su oni u pravu bog jahve ne postoji,a ako nisu svi cu oni gorit u paklu
kako god okrenes najebali smo
i sta stvarno mislite da postoji pakao di ce vas demoni sa rogovima dovjeka bicevat.
i svi smo mi prekrsili jednu od 10 zapovjedi pa cemo gorit u paklu
i di je taj bog pa kaj ne vidi patnje covjecanstva zasto se ne pojavi da bude mir
i ako bog postoji ja ga ne volim zato jel covjecanstvo pati a on suti.
bog je izmisljen da bi mi imali nadu za bolji zivot
isto tako nlo bog je posto staromodan pa sad spas trazimo u njima da ce oni doc i sve ce biti u redu

a odgovor je jako blizu vlada vam govori kako cete zivjet pa zasto se onda mi ne pobunimo protiv vlade i ujedinimo zemlju jel ipak smo mi narod a bez naroda nema vladavine
kada ce se covjecanstvo odvojit od bozanstva i od gluposi kao dobri vanzemaljci i pocet sami sebi stvarat sudbinu pa zasto samo sutimo i nadamo se boljem UCINIMO NESTA pobunimo se maknemo drzavljanstva i napokon postanemo jedan narod i stvorimo sami svoj dobar pravedan svijet a ne da se samo nadamo ucinimo nesta i stvorimo bolje sutra jel nam nitko nece pomoc ni nlo ni bog odluka je na nama. ili zelite do kraja svjeta biti robovi.
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 03:24   #2
Pa evo ti sad si slobodniji nego ikada i opet nisi zadovoljan,kreditno si sposoban i možeš imati što god želiš ali ne,niti to ti nije dovoljno dobro!
Problem je što ti je danas sve predostupno i na raspolaganju i nemaš nikakvih želja i to te čini ispraznim.
Nemaš se ti što buniti!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:06   #3
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
Kada cu glupi ljudi prestat vjerovat u boga, nlo, nadnaravno pa to dovraga ne postoji jeli je itko od vas ovdje vidio nlo a da sa 100% sigurnoscu moze reci da je to nlo i jeli je tko od vas vidio ili osjetio boga evo recimo da bog postoji,znaci imamo
Zidove-Ako su oni u pravu krscani ce gorit u paklu
Krscane-ako su oni u pravu zidovi ce gorit u paklu
Muslimani-ako su oni u pravu bog jahve ne postoji,a ako nisu svi cu oni gorit u paklu
kako god okrenes najebali smo
i sta stvarno mislite da postoji pakao di ce vas demoni sa rogovima dovjeka bicevat.
i svi smo mi prekrsili jednu od 10 zapovjedi pa cemo gorit u paklu
i di je taj bog pa kaj ne vidi patnje covjecanstva zasto se ne pojavi da bude mir
i ako bog postoji ja ga ne volim zato jel covjecanstvo pati a on suti.
bog je izmisljen da bi mi imali nadu za bolji zivot
isto tako nlo bog je posto staromodan pa sad spas trazimo u njima da ce oni doc i sve ce biti u redu

a odgovor je jako blizu vlada vam govori kako cete zivjet pa zasto se onda mi ne pobunimo protiv vlade i ujedinimo zemlju jel ipak smo mi narod a bez naroda nema vladavine
kada ce se covjecanstvo odvojit od bozanstva i od gluposi kao dobri vanzemaljci i pocet sami sebi stvarat sudbinu pa zasto samo sutimo i nadamo se boljem UCINIMO NESTA pobunimo se maknemo drzavljanstva i napokon postanemo jedan narod i stvorimo sami svoj dobar pravedan svijet a ne da se samo nadamo ucinimo nesta i stvorimo bolje sutra jel nam nitko nece pomoc ni nlo ni bog odluka je na nama. ili zelite do kraja svjeta biti robovi.
Ovo treba ići na religiju.

No kada si već tu, ajde podijeli još koju mudrost sa nama !

Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:43   #4
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
Zidove-Ako su oni u pravu krscani ce gorit u paklu
Krscane-ako su oni u pravu zidovi ce gorit u paklu
Muslimani-ako su oni u pravu bog jahve ne postoji,a ako nisu svi cu oni gorit u paklu
Ako nista drugo, vidi se da ne znas apsolutno nista o tim religijama osim onoga sto popijes iz antipropagande na tv-u i u novinama
Cini mi se da i na komunizam brijes. trebao bi se podsjetiti kako to u stvarnosti zavrsava, da svi ljudi jednostavno nisu jednaki po svojoj prirodi i da je utopija da svi skupa zive zajedno u miru i sreci.
Prvo skupi objektivne informacije, onda malo promisli o njima i na kraju donesi svoj zakljucak
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:52   #5
Religija niti znanost, podjednako sličan pristup principu vjerovanja.

Religija nas ući stvari koje ne možemo dokazati, ali neka vjerujemo u njih.
Znanost ne može dokazati neke stvari i zato kaže da ne vjeruje u njih. Oboje su stanje vjerovanja, jedni vjeruju, jedni ne.

Usporedimo životinju koja gleda nas, živi sa nama i pokušajmo razmisliti kakvu ona predodđžbu ima o stvarnosti. Ima predodžbu o stvarnosti, isto tako ima i čovjek. Čovjek također ima pojam stvarnosti koji nije moguće ''dokazati'' unutar tako niske svijesti kakvu imamo.

Stoga znanost nas može odvesti na krivi put jednako kao i religija ako samo tome pristupimo kao izvoru znanja. Ljudi koji se opredjeljuju ograničavaju si znanje.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 12:59   #6
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
jeli je tko od vas vidio ili osjetio boga evo recimo da bog postoji,znaci imamo

posto si tako bezobrazan i neuk o religiji, morat cu vratiti istom mjerom.
Mnogo sam neukih i bezobraznih ljudi upoznao no nesto poput tebe.... to ti se zove V J E R A. dakle, vjerujes, ne znas. kada bi znao, to ne bi bila V J E R A nego Č I N J E N I C A.


dokle god se budes tako bezobrazno ponasao, da barem iz postovanja Bog ne budes pisao malim slovom, sve ovakve gluposti koje ne mozes normalno izreci, sa nekog akademskog stajalista, padaju u vodu. Pricaj kolko hoces, trebat ce mnogo price da pravog krscana odgovoris od vjere, jer onaj koji je odgovoren tesko da se moze smatrati da je jednom bio ''krscanin''.


Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
i sta stvarno mislite da postoji pakao di ce vas demoni sa rogovima dovjeka bicevat.
nitko nije bio u pakluu i vratio se tako da ne mozes znati kako izgleda pakao. to sto si rekao su price za malu djecu. u paklu patis bez da itko prstom makne, to se jedino 100% zna
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
i svi smo mi prekrsili jednu od 10 zapovjedi pa cemo gorit u paklu
eto dokaza da si totalno neuk. Ima nesto sto ze zove ispovjed. I jedino ako se iz srca kajes, Bg ce ti oprostiti. Bog je milostiv, al nije budala.
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
i di je taj bog pa kaj ne vidi patnje covjecanstva zasto se ne pojavi da bude mir
Bog je stvorio covjeka sa slobodnom voljom, tako da moze raditi sta zeli pa i ubijati. ako bi Bog sisao dolje i to zaustavio, znaci da je na nesto covjeka prisilio, i covjek je izgubio slobodnu volju, dakle takvo sto se nece dogoditi, jer je covjek i Bog povezan slobodnom voljom.
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
i ako bog postoji ja ga ne volim zato jel covjecanstvo pati a on suti.
nema On sta dolazit ovdje. Oni koji pate i vjernici su i kaju se, ti ce biti u raju, a ovi koji tjeraju ljude da pate ce biti u paklu. I tko kaze da dobar musliman i zidov nece zavrsiti u raju? i oni vjeruju u krscanskog Boga, no ne slazu se u nekim stvarima su dobri vjernici, naime to ne mozemo znati. Bog ce suditi svakome. I svako tko se pokajao P R I J E smrti moze zavrsiti u raju.
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
bog je izmisljen da bi mi imali nadu za bolji zivot
to ti mislis.
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
isto tako nlo bog je posto staromodan pa sad spas trazimo u njima da ce oni doc i sve ce biti u redu
to ti mislis


a samo da ti nesto kazem. interpunkcija je tvoj prijatelj. stoga malo poradi na pismenom izrazaju.


I odakle ti pravo dolaziti ovdje i nametati svoje misljenje nama?
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:46   #7
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Religija niti znanost, podjednako sličan pristup principu vjerovanja.

Religija nas ući stvari koje ne možemo dokazati, ali neka vjerujemo u njih.
Znanost ne može dokazati neke stvari i zato kaže da ne vjeruje u njih. Oboje su stanje vjerovanja, jedni vjeruju, jedni ne.

Usporedimo životinju koja gleda nas, živi sa nama i pokušajmo razmisliti kakvu ona predodđžbu ima o stvarnosti. Ima predodžbu o stvarnosti, isto tako ima i čovjek. Čovjek također ima pojam stvarnosti koji nije moguće ''dokazati'' unutar tako niske svijesti kakvu imamo.

Stoga znanost nas može odvesti na krivi put jednako kao i religija ako samo tome pristupimo kao izvoru znanja. Ljudi koji se opredjeljuju ograničavaju si znanje.
Ne, lažeš i izvrćeš. Vjerovanje nije u domeni znanosti. Religija je ne samo u domeni vjerovanja, nego izvrtanja činjenica i znanja.
"Vjerovati" u znanosti može biti samo neki glagol koji će ti pomoći pri izražavanju, ali ga treba izbjegavati.
U anglosaksonskim jezicima je u znanosti često ponavljanje izraza "we believe that...". To je logički netočno, kao što je u hrvatskom dvostruka negacija netočna. Ali je - sastavni dio jezika.
To što je u Hrvatskoj postalo moderno govoriti "vjerujemo da...", jer naši prevoditelji, komunikolozi i ostali, usavršavaju se u inozemstvu i donose nam te glupe izraze.
Naš prijevod je "smatramo da" ili "mislimo da" ili "mišljenja smo da".
"Vjerujemo" sa znanošću nema veze, a ti si to sigurno shvatio, no samo piliš po istom da bi znanost diskreditirao.

A puno takvih kao ti je dosta da sjebe narod. Događalo se.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:39   #8
Pa zar ne shvacate da jedan potpis busha moze zauvjek promjeniti lice zemlje
i da je zbog tvoje vjere umrlo vise od 50.000.000 nevinih ljudi u posljednjih 2000 godina
u srednjem je vjeku bila samo vjera,vjera,vjera covjek je samo ceko da umre dok napokon neki revolucionar nije rekao dosta je bilo krenimo u zivot
mojsije nije vjerovo u boga dog ga nije vidio zasto bi samnom bilo drukcije pa zar bogu nisu svi jednaki
i bog se zadnji put pojavio prije 2000 godina a svi znamo kakve su se izmisljotine tada izmisljali
i ja trazim ravnopravnost ljudi istinu i vladu koja slusa građane a to na nasem svijetu ne postoji
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:41   #9
Quote:
I odakle ti pravo dolaziti ovdje i nametati svoje misljenje nama?
neces mi oduzimat pravo govora.jel bas tom recenicom si mi uskratio slobodu.
ja mogu ovdje pisat sta ocu i kako ocu a ti ne sudi po ljudima zato sto nisu pismeni kao ti ok.
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:44   #10
i znaci jamogu silovat ubijat lagat i zadnji dan moga zivota se ispovjedim i sve je u redu
snaznog li zakona
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:48   #11
FREE ******, imaš vrlo čudan nickname, ne koristiš interpunkciju.
Iako je dobra tema, thread si otvorio baš kao što bi ga otvorio neki spammer.

Potrudi se pisati s interpunkcijom, da bi te ljudi razumjeli i lakše čitali.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:49   #12
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
Pa zar ne shvacate da jedan potpis busha moze zauvjek promjeniti lice zemlje
i da je zbog tvoje vjere umrlo vise od 50.000.000 nevinih ljudi u posljednjih 2000 godina
u srednjem je vjeku bila samo vjera,vjera,vjera covjek je samo ceko da umre dok napokon neki revolucionar nije rekao dosta je bilo krenimo u zivot
mojsije nije vjerovo u boga dog ga nije vidio zasto bi samnom bilo drukcije pa zar bogu nisu svi jednaki
i bog se zadnji put pojavio prije 2000 godina a svi znamo kakve su se izmisljotine tada izmisljali
i ja trazim ravnopravnost ljudi istinu i vladu koja slusa građane a to na nasem svijetu ne postoji
Lijepe brojke, možeš li ih potkrijepiti dokazima ?

Zašto ne spomeneš koliko je upravo Katoličanstvo pomoglo u razvoju filozofije, matematike, i ostaloga ? Samo jedan dio, da shvatiš o čemu pričam :
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ers_in_science

Ja sam agnostik/ateist, ali stvarno mi se gadi takvo pljuvanje nečega o čemu ništa neznaš ...
Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:52   #13
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
i znaci jamogu silovat ubijat lagat i zadnji dan moga zivota se ispovjedim i sve je u redu
snaznog li zakona
Ne shvaćaš, ne odeš na ispovijest i oprošteni su ti svi grijesi, moraš se pokajati iskreno .
Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:57   #14
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
FREE ******, imaš vrlo čudan nickname, ne koristiš interpunkciju.
Iako je dobra tema, thread si otvorio baš kao što bi ga otvorio neki spammer.

Potrudi se pisati s interpunkcijom, da bi te ljudi razumjeli i lakše čitali.
problem je sto ja nisam hrvat nego sam hrvatski naucio pa ima dosta gresaka u pravopisu
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:59   #15
Quote:
Ime Zauzeto kaže: Pogledaj post
Ne shvaćaš, ne odeš na ispovijest i oprošteni su ti svi grijesi, moraš se pokajati iskreno .
cijeli zivot necu slusat savjest a na kraju cu se iskreno pokajat
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 14:59   #16
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
problem je sto ja nisam hrvat nego sam hrvatski naucio pa ima dosta gresaka u pravopisu
Pravopis nije toliko važan, što su ti on htioi reći je da rečenice započinješ sa velikim slovom, te da označav kraj rečenice.

To valjda ima svaki jezik ?
Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:00   #17
Quote:
Ime Zauzeto kaže: Pogledaj post
Lijepe brojke, možeš li ih potkrijepiti dokazima ?

Zašto ne spomeneš koliko je upravo Katoličanstvo pomoglo u razvoju filozofije, matematike, i ostaloga ? Samo jedan dio, da shvatiš o čemu pričam :
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ers_in_science

Ja sam agnostik/ateist, ali stvarno mi se gadi takvo pljuvanje nečega o čemu ništa neznaš ...
drugi svijetski rat 25.000.000 zbog budale koja misli da je savrseni covjek HITLER
krizarski ratovi
jedna desetina crkvi pola drzavi ljudi su umirali od gladi
i jos jako puno kaj mi se ne nabraja
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:03   #18
I di je taj bog zasto se ne pojavi
Pa ce onda svi vjerovat,cak i bog zna da ljudi u 21 stoljecu nemogu vjerovat u nesto kaj je bilo prije 2000 godina
FREE ****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:04   #19
Ne moraš čak ni koristiti veliko početno slovo (ni ja ga ponekad ne koristim), ali zarez i točku moraš, inače se ne razumije što pišeš.

A što se tiče boga, jesi li se zapitao postoji li neaktivni bog? Gledaš crno bijelo. "Ako ga ima, mora djelovati". Tko kaže? Ono što je istina jest da nemamo nikakvog dokaza da je on djelatna pojava, te nam je stoga nepotreban pri uvidu u materijalni svijet. Posve je jednako ima li ga ili nema.
Prije 2000 godina i nije bilo "ništa".

A katolička crkva, iako je učinila mnoga zla, odgovorna je za dosta dobrih stvari. Ni tu ne možeš gledati crno bijelo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 15:06   #20
Quote:
FREE ****** kaže: Pogledaj post
cijeli zivot necu slusat savjest a na kraju cu se iskreno pokajat
Iskreno nije samo isprazna riječ ovdje, ona ima značenje, i to važno.
I nije ispovijed, da dođeš, sa recimo 74 grijeha, kažeš žao mi je, i sve je uredu, odapeo si bez grijeha. Trebaš cijeli život živjeti kao krščanin, ako nekome učiniš nažao, pokajati se, s obzirom da si ipak ljudsko biće.
Neki masovni ubojica, na kraju krajve neće ni biti katolik, s obzirom da se njegovo poimanje morala bitno razlikuje od onog crkvenog.
Ime Zauzeto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.