Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2007., 13:07   #1
Bliski susreti: priče astronauta



NASA: "Sta vidite?"
Apollo 11: "Ove "bebe" su ogromne. Nevjerovatno velike! O, Boze! Ne biste vjerovali! Kazem vam, ovdje je jos jedan svemirski brod na drugom kraju kratera! Oni su na Mjesecu i posmatraju nas!"


Astronaut Dr Edgar Mitchell, Apollo 14, Bio je sesti covjek koji je krocio na Mjesec i jedan od onih koji je znao zasto je Neil Armstrong izjavio, na istom mjestu:"Oh, my God, what is that?"
"O, da, zivot postoji izvan Zemlje. Ali, vanzemaljci su davno prosli tacku razvoja na kojoj smo mi sada. Zive u ko operativnijem i racionalnijem svijetu, za razliku od naseg, agresivnog."

Pročitaj više o tome

Šta mislite o ovome?
Znači da pomognem znanstvenicima koji će odmah reć hoax , fox, dogma... i slično - raspravljajmo o tome na način, "što ako je tako".
Molim da se znanstvenici ne mješaju sa komentarima "rekla - kazala - lizala" i tako. Ako ne vjerujete, preskočite post/temu, više bi volio da onda temu obrišu nego ono čitat. I opet, ne želim raspravu da li su Ameri bili na Mjesecu ili nisu. Taj thread postoji i rezerviran je samo za prepucavanje o tome.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 13:48   #2
astronaut iz apolo 14 misije Edgar Mitchell
http://www.ufoevidence.org/documents/doc1923.htm
u svakom slučaju je u više navrata javno dao do znanja da je došlo do susreta.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:02   #3
Pročitao sam na brzaka neke djelove teksta. Nevolim baš duge tekstove a pogotovo ako su na stranom jeziku.

Šta ti misliš mandragora, postoji li mogućnost da su oni na Mjesecu i prate nas?
Zvuči nevjerojatno je tako?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:37   #4
Da, i tamo su. I ?
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 15:52   #5
Quote:
J.G. kaže: Pogledaj post
Da, i tamo su. I ?
I gdje su još?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:24   #6
Svugdje, pa i među nam.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:24   #7
Ovaj, to iskreno misliš?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 16:55   #8
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Svugdje, pa i među nam.
Jesu na forumu? Je li uopće moguće da se alieni prikopčaju na internet i sve kuže?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:07   #9
jel netko čitao ovo???
inače sam vam ja knjiški moljac prve klase i teško me iznenaditi al ovo!!!
tko zna dobro engleski...garantiram turbo experience
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:08   #10
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
jel netko čitao ovo???
inače sam vam ja knjiški moljac prve klase i teško me iznenaditi al ovo!!!
tko zna dobro engleski...garantiram turbo experience
16Mb, šta je to?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:12   #11
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
jel netko čitao ovo???
inače sam vam ja knjiški moljac prve klase i teško me iznenaditi al ovo!!!
tko zna dobro engleski...garantiram turbo experience
A di baš na rapidshare, to ne mogu skinuti. Jel ima negdje drugdje?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 17:58   #12
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
A di baš na rapidshare, to ne mogu skinuti. Jel ima negdje drugdje?
na pm ak hoćeš
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 20:56   #13
Naslovnica je totalno blesava:

http://i1.tinypic.com/5xpy04j.jpg
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:03   #14
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post


NASA: "Sta vidite?"
Apollo 11: "Ove "bebe" su ogromne. Nevjerovatno velike! O, Boze! Ne biste vjerovali! Kazem vam, ovdje je jos jedan svemirski brod na drugom kraju kratera! Oni su na Mjesecu i posmatraju nas!"


Astronaut Dr Edgar Mitchell, Apollo 14, Bio je sesti covjek koji je krocio na Mjesec i jedan od onih koji je znao zasto je Neil Armstrong izjavio, na istom mjestu:"Oh, my God, what is that?"
"O, da, zivot postoji izvan Zemlje. Ali, vanzemaljci su davno prosli tacku razvoja na kojoj smo mi sada. Zive u ko operativnijem i racionalnijem svijetu, za razliku od naseg, agresivnog."
Ok, idemo obrnutim redom. Sto se tice Mitchella, okvirno - u sljedecih mjesec dana biti ce emitiran special s njegovim gostovanjem.

Vise o tome ovdje;

http://hostanje.net/~transfer/uforad.../mitchell.html

Sto se tice antologijskih "beba na drugoj strani kratera" itd. pejstam dio clanka objavljenog u sijecnju 2006. koji se referira na cijeli mit i njegovu anatomiju.

http://hostanje.net/~transfer/uforad...je.htm#susreti

Pozdrav.
U donjem tekstu:

Najslavnija svemirska epizoda s NLO-ima u glavnoj ulozi jest navodni susret misije Apollo 11 koja je 1969. godine ponijela na Mjesec Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa. Armstrong je prvi koji je spustio nogu na Mjesec, a nakon njega je iz lunarnog modula (LEM) izišao Buzz Aldrin. Michael Collins je za to vrijeme orbitirao u glavnoj kapsuli iznad Mjeseca. Ta će kapsula preuzeti LEM nakon uzlijetanja sa Mjeseca i odvesti astronaute natrag na Zemlju. Povijesno slijetanje na Mjesec zbilo se 20. srpnja 1969. godine.

Ufološka literatura bila je prepuna navoda o navodnim viđenjima NLO-a od strane misije Apollo 11, a najpoznatija priča govori da je Armstrong tijekom komunikacija sa Houstonom prijavio kontroli leta da na suprotnom rubu kratera vidi “svemirske brodove”. Navodni transkript izgleda ovako;

NASA: Što je tamo? Kontrola misije zove Apollo 11...
Apollo 11: Ove “bebe” su ogromne, gospodine. (U originalu: “These "Babies" are huge, Sir!”) Divovske! O, moj Bože! Ovo ne biste povjerovali! Kažem vam, tamo vani su druge svemirske letjelice, poredane na daljoj strani ruba kratera! Na Mjesecu su i promatraju nas!

Najslavniji izvor glasina oko navodnoga incidenta jest knjiga 'Our Ancestors Came from Outer Space' iz 1978. godine NASA-inog inženjera komunikacija Maurice Chatelaina. No, naknadnim provjerama utvrđeno je da Chatelain za vrijeme misije Apollo 11 1969. godine više nije radio u NASA-i. U svojoj je knjizi Chatelain tvrdio da je navodnu “komunikaciju” oko “svemiraca na drugoj strani kratera” čuo u tzv. “tajnoj odaji za radio komunikacije” gdje su se određene radio-komunikacije cenzurirale i “nisu išle prema javnosti”.

Navodni radio-razgovor između Houstona i Armstronga postao je “sveti citat”, kojega su mnogi ufolozi u svojim publikacijama i knjigama vrlo rado navodili. I opet navodno - ta komunikacija nije išla u javnost za vrijeme TV prijenosa uživo, ali su te “zatvorene radio komunikacije” također čuli radio-amateri širom svijeta koji su mogli hvatati komunikacije sa Apolla 11, kao što je to činila i kontrola leta u Houstonu. “Svemirskim brodovima sa druge strane kratera”, “radio-amateri” i Chatelain postali su neizbježni dio svake ufološke knjige.

Astronautu Buzzu Aldrinu je prvome “pukao film”. 1980. godine, nakon objavljivanja knjige “Incident Roswell' Charlesa Berlitza i Williama L. Moorea, Aldrin je tužio autore, jer su i oni iznijeli priču o Apollu 11 incidentu sa “svemircima na drugoj strani kratera”. Dobio je spor. Berlitz je, na svoju sreću, bio osiguran pa mu nije trebao isplatiti ništa iz vlastitoga džepa. Moore je Buzzu Aldrinu zbog neutemeljenih tvrdnji o radio komunikacijama Apolla 11 morao isplatiti 28 000 dolara. Informaciju o iznosu koji je Moore morao platiti Aldrinu jedan od autora ovog teksta (G. Marinković) dobio je iz unutrašnjih ufoloških krugova, preciznije - od kanadskog ufologa Granta Camerona.

“Visible Ink Press” je 1999. o tom događaju objavio članak “Apollo Aliens”. U njemu je objašnjeno da je priču o tajnim komunikacijama na relaciji Mjesec Zemlje 16. srpnja 1969. prvi u rujnu 1969 objavio tabloid “National Bulletin”. Već četiri godine kasnije je Stuart Nixon iz «Nacionalnog istražnog odbora za zračne fenomene» istraživao priču. Nije bio pretjerano iznenađen otkrivši da u njoj nema niti trunka istine. Ustanovio je da transkript komunikacije između astronauta i kontrole misije sadrži činjenične, terminološke i druge pogreške kao i da nijedna takva komunikacija nije mogla biti cenzurirana u vrijeme transmisije. Prestanak komunikacije čak i na vrlo mali period smjesta bi bio primijećen. Kad je “National Bulletin” pozvan da predoči dokaze koji bi potvrđivali priču, to nije mogao učiniti. Novine nisu čak mogle predstaviti niti reportera, potpisanog kao "Sam Pepper."

Iako već tada, početkom 1970-tih, nije bilo nema sumnje da je priča «skuhana» u senzacionalističkoj radionici «Bulletina», ona je uz obrade reciklirana u slavnim knjigama («Ancestors Came from Outer Space (1978), Maurice Chatelain,, «Roswell incident»(1980), Berlitza i Moore i mnogim, mnogim drugim). Chatelain je vjerodostojnost priče temeljio na navodnim izvorima iz NASA-e, a Berlizt i Moore su se neodređeno pozivali na «dodatne potvrde....iz izvora očito povezanih s Anglia TV u Londonu». Prema tim izvorima «NASA je bila prisiljena promijeniti planirano mjesto za slijetanje mjesečevog modula Eagle zato jer je otkriveno da je prvo mjesto vrvjelo...tuđim svemirskim hardwareom."

Šteta silne tinte potrošene na izmišljotinu!

KRAJ PEJSTA
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 10:18   #15
Jesu li astronauti to stvarno rekli? Čitao sam transkripte i slušao kako je tekao prijenos nekoliko Apollo misija. Ne sjećam se ovih stvari.
Je li to opet izmišljotina Nexusa i ostalih woo magazina?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:12   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jesu li astronauti to stvarno rekli? Čitao sam transkripte i slušao kako je tekao prijenos nekoliko Apollo misija. Ne sjećam se ovih stvari.
Je li to opet izmišljotina Nexusa i ostalih woo magazina?
A možda su neke izmišljotina ali mislim da su i astronauti bili spominjali neke stvari tako, vezane za vanzemaljce. Mislim, nemam ti ja šta puno tvrditi jer nisam čuo taj razgovor, samo sam čitao kako su neki naglo postali mega vjernici iz nekih razloga itd, nemam pojma...
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:41   #17
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
A možda su neke izmišljotina ali mislim da su i astronauti bili spominjali neke stvari tako, vezane za vanzemaljce. Mislim, nemam ti ja šta puno tvrditi jer nisam čuo taj razgovor, samo sam čitao kako su neki naglo postali mega vjernici iz nekih razloga itd, nemam pojma...
Da, dosta njih je već bilo prilično "vjernički" orijentirano. Znaš kako je to u Americi. Baptisti, evangelici, protestanti, pun kurac denominacija, ne znaš koja je luđa.
A od stresa su malo i popizdili. Pripreme su stravične, a onda i sama misija gdje svaki tren možeš očekivati smrt. Uzlet rakete, gubitak kisika pri putovanju, zaglavljivanje na Mjesecu, pucanje skafandera prilikom EVA-e (extra vehicular activity). Strašno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:10   #18
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Jesu li astronauti to stvarno rekli? Čitao sam transkripte i slušao kako je tekao prijenos nekoliko Apollo misija. Ne sjećam se ovih stvari.
Je li to opet izmišljotina Nexusa i ostalih woo magazina?
Pa lijepo sam obrazlozio gore kako je nastala cijela mitologija sa Apollo 11 transkriptima.

Ne znam koliko eksplicitno trebam jos napisati da je u pitanju izmisljotina u multiplicirajucoj nadogradnji sa svakim izdanjem nove srodne knjige na tu temu

Pozdrav
uforadio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:18   #19
Quote:
uforadio kaže: Pogledaj post
Pa lijepo sam obrazlozio gore kako je nastala cijela mitologija sa Apollo 11 transkriptima.

Ne znam koliko eksplicitno trebam jos napisati da je u pitanju izmisljotina u multiplicirajucoj nadogradnji sa svakim izdanjem nove srodne knjige na tu temu

Pozdrav
Pardon, nisam sve pročitao, my bad.
Inače, znaš li možda što je s onim objektima koji su pratili jednu od Apollo misija (možd ai više?)? Smeće od rakete/modula, no raširilo se kao nešto specijalno važno. Koja je to misija bila, i gdje je brod bio kad je to javljeno?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:34   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pardon, nisam sve pročitao, my bad.
Inače, znaš li možda što je s onim objektima koji su pratili jednu od Apollo misija (možd ai više?)? Smeće od rakete/modula, no raširilo se kao nešto specijalno važno. Koja je to misija bila, i gdje je brod bio kad je to javljeno?
Istina, bilo je to smeće od rakete. Ali to nema veze sa ovim o čemu se tu govori.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.