Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 17:16   #21
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Nažalost, postoje depresivna stanja takve težine da ne pomaže ni psihoterapija. Većina depresija je prvenstveno moždana bolest , bolest kemijskog debalansa. Npr. imaš depru od viška stresnih hormona, to je obično anksiozna depra. Pa imaš depru tipa manjak noradrenalina (umrtvljenost, nemotiviranost, bezvoljnost), pa manjak dopamina (odsustvo radovanja).
Naravno, postoje i depresije nastale zbog tragičnih događaja u životu ili zbog niza stresnih okolnosti. To se može liječiti psihoterapijom, ako ide, ili potpomoći antidepresivima.
Najbolje liječenje je AD + psihoterapija.
zanimljivo.... zanima me kako to nekim ljudima uspijeva prebroditi depru bez AD?

btw, možda neki imaju krivu predodžbu depresije, ona se može pojaviti i u obliku neobjašnjive euforije, zar ne?
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 18:10   #22
Prije nekoliko godina imao sam nešto slično tvom stanju, osjećaj da nema izlaza.Ali izlaza ima uvijek.Mene je to natjeralo da se počnem baviti duhovnošću, i iako i danas vidim da mi nije suđen lagan životni put znam da sve ima neki smisao.I da postoji viši smisao, da se usavršimo i postanemo bolja ljudska bića, a ne samo da jedemo, spavamo, branimo se i razmnožavamo, što uostalom rade i životinje.
Praktičan savjet bi bio možda da u životu radiš ono šta želiš, a ne da udovoljavaš drugima, čemu sam i ja bio sklon, pa makar došla i u sukob s okolinom.Moj život se najviše promijenio kad sam napustio sredinu u kojoj sam bio nesretan i okružen različitim lažnim prijateljima i otišao živjeti u Zagreb, gdje sam se puno bolje osjećao i bio bolje prihvaćen.Nakon tog iskustva, nitko i ništa više ne može tako lako uzdrmati moje samopouzdanje.I sad je puno bolje.
Adam Kadmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 18:28   #23
@florine: neobjasnjiva euforija je zapravo manicna faza bipolarnog poremecaja (druga faza je depresija) Nekad se to stanje nazivalo manicno-depresivni poremecaj, sada se ne upotrebljava jer je isuvise stigmatizirajuci. Postoji takodje inicijativa da se naziv sizofrenija zamijeni daleko manje stigmatizirajucim nazivom dopamine related disorder.
headhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 19:32   #24
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
nemoj uzimati antidepresive, bolje si uzmi b vitamin, tako da ti malo apetit proradi i da se udebljaš malo
meni ne pomažu b vitamini, ista kilaža s njima i bez njih
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:17   #25
podižem temu iz 2008. jer sam guglajući coaxil došla do ove teme. naime, doktorica mi je propisala coaxil, upala sam u neku krizu, pere me nesanica. nećkala sam se oko uzimanja lijeka, ali na kraju popustila. propisala mi je 3 tablete dnevno, ali ja pijem jednu i mogu reći da vidim razliku; točno kako je rekla, nakon dva tjedna nestala je anksioznost, smirenija sam, ali svjesna sam da su to tablete učinile. počela sam ići na psihoterapiju kako bih to stanje unutarnjeg mira kad tad postigla bez kemije. no ono što se nije promjenilo je nesanica; unatoč što sam mirnije preko dana, po noći teško zaspim. svjesna sam da je sve u glavi, sad već osjećam strah jer kao znam da neću spavati, znam da sama sebe moram smiriti, ali ne znam kako to postići. ja sam osoba koja ne voli tablete, koje ne voli nikakvu ovisnost, koja je uvijek zdravo živjela i sad osjećam grižnju savjesti jer pijem dvije tablete dnevno (coaxil i pola praxitena da zaspim). želim se iz toga izvući, ali izgleda da neće biti lako. stanje u kojem sam se našla baš i ne ovisi o meni (ne imanje stalnog posla, veze već dulje vrijeme) i ne znam koliko psihoterapija može pomoći da se stanje na ovim poljima promjeni, a o tabletama da i ne govorim. imate koji savjet?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 21:34   #26
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
podižem temu iz 2008. jer sam guglajući coaxil došla do ove teme. naime, doktorica mi je propisala coaxil, upala sam u neku krizu, pere me nesanica. nećkala sam se oko uzimanja lijeka, ali na kraju popustila. propisala mi je 3 tablete dnevno, ali ja pijem jednu i mogu reći da vidim razliku; točno kako je rekla, nakon dva tjedna nestala je anksioznost, smirenija sam, ali svjesna sam da su to tablete učinile. počela sam ići na psihoterapiju kako bih to stanje unutarnjeg mira kad tad postigla bez kemije. no ono što se nije promjenilo je nesanica; unatoč što sam mirnije preko dana, po noći teško zaspim. svjesna sam da je sve u glavi, sad već osjećam strah jer kao znam da neću spavati, znam da sama sebe moram smiriti, ali ne znam kako to postići. ja sam osoba koja ne voli tablete, koje ne voli nikakvu ovisnost, koja je uvijek zdravo živjela i sad osjećam grižnju savjesti jer pijem dvije tablete dnevno (coaxil i pola praxitena da zaspim). želim se iz toga izvući, ali izgleda da neće biti lako. stanje u kojem sam se našla baš i ne ovisi o meni (ne imanje stalnog posla, veze već dulje vrijeme) i ne znam koliko psihoterapija može pomoći da se stanje na ovim poljima promjeni, a o tabletama da i ne govorim. imate koji savjet?
ja sam pila coaxil, i meni je pomogao. prihvatis da je to staka dok ponovno ne prohodas, dok mozak ponovno ne nauci funkcionirati ispravno sam, tj kemija.. i ne izaziva ovisnost, ja sam se prepustila doktoru, vjerovala mu a i sama se bojim tableta i ovisnosti o bilo cemu i bilo kome, ali pila sam coaxil kako mi je dr savjetovao, nakon godine poceo me skidati s njih, i stvarno mi je pomoglo. I da, imala sam jaku anksioznost zbog teskog razdoblja u zivotu i nesanicu da me bas bilo strah veceri jer svi spavaju a ja neznam sto cu. A uvijek sam obozava spavanje, i mogla sam spavati kad god..eto, dovedu te okolnosti u svakakve situacije, ali zbilja mi je coaxil pomogao.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 23:28   #27
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
.... i ne znam koliko psihoterapija može pomoći da se stanje na ovim poljima promjeni, a o tabletama da i ne govorim. imate koji savjet?

najviše!!!! riješava uzrok. budi redovita na njoj. sretno!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 18:31   #28
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ja sam pila coaxil, i meni je pomogao. prihvatis da je to staka dok ponovno ne prohodas, dok mozak ponovno ne nauci funkcionirati ispravno sam, tj kemija.. i ne izaziva ovisnost, ja sam se prepustila doktoru, vjerovala mu a i sama se bojim tableta i ovisnosti o bilo cemu i bilo kome, ali pila sam coaxil kako mi je dr savjetovao, nakon godine poceo me skidati s njih, i stvarno mi je pomoglo. I da, imala sam jaku anksioznost zbog teskog razdoblja u zivotu i nesanicu da me bas bilo strah veceri jer svi spavaju a ja neznam sto cu. A uvijek sam obozava spavanje, i mogla sam spavati kad god..eto, dovedu te okolnosti u svakakve situacije, ali zbilja mi je coaxil pomogao.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
meni je psihijatrica propisala tri tablete dnevno, ja uzimam 1, ali mogu reći da mi je svejedno pomogla samo što unazad par dana me pere blagi strah zbog nesanice i tu coaxil ne pomaže. svjesna sam da je sve u mozgu/psihi i da sama sebe blokiram, ali ne znam kako izaći iz tog začaranog kruga.
si pila šta za spavanje? kako si riješila nesanicu, je prošlo samo od sebe ili?
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 08:43   #29
Quote:
toby5 kaže: Pogledaj post
meni je psihijatrica propisala tri tablete dnevno, ja uzimam 1, ali mogu reći da mi je svejedno pomogla samo što unazad par dana me pere blagi strah zbog nesanice i tu coaxil ne pomaže. svjesna sam da je sve u mozgu/psihi i da sama sebe blokiram, ali ne znam kako izaći iz tog začaranog kruga.
si pila šta za spavanje? kako si riješila nesanicu, je prošlo samo od sebe ili?
ad ce ti rjesiti nesanicu, ali pij kako ti je rekla dr, 3 dnevno, tako sam i ja pila i tako se postize ispravan efekt, to je ko antibiotik, postoji razlog zasto se mora piti odredjena doza, a radis si stetu sto pijes kak ti mislis da treba, zbog stabilizacije kemije u mozgu, vidjet ces. slusaj dr, i jako ti preporucam da kad te ustabile ad, a budu da iskoristis to da krenes privatno na psihoterapiju, cca 250 kn sat ali vrijedi i pocnes sa tim. to je po meninajvaznije, da mjenjas ono u sebi sto te dovelo do nestabilnosti i anksioznosti. sretno

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.