Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2006., 02:16   #21
samo da velin- šibenski inside nije turbo folk club
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 02:23   #22
Quote:
ADEX kaže:
Pa bog ga jadan, na crti su svi ovi cije su se kuce nalazile blizu fronta slusali srpski radio i trestala je i Dragana, i Ceca, i Sneki.... samo se smanji kada krenu srpske vijesti.

Da ne zalazimo u to koji pjevac gdje gostuje i drzi koncerte. Mislim ta tvrdnja je tako apsurdna. Da nema veze sa istinom ???

Mislim, mogu ti mnostvo primjera navoditi. Pa jebeni Pink ima Hrvatsku ispostaju, Turbo folk tracerske novine Star imaju Hrvatsku ispostavu.

Sta vam je?! Narodnjaci su pobijedili.
Opet ti. Ja ne kazem da netko slusa ili ne slusa. Smeta mi to sto se u hrvatskim medijima namjerno forsira Thompson/Ceca model, a glazba im niposto slicna nije. Forsiraju apsurd. Taj apsurd postoji. Kod pojedinaca. Ali nije fenomen. U tome je stos. Koliko sam puta upravo procitao sto si ti napisao. A to nije moje iskustvo.

A dao sam osvrt na clanak u Washington Postu. Autor clanka i sociolog Lalic su izabrali politizirati fenomen "narodnjaka"... zasto? Znaju oni vrlo dobro zasto. I zato sam dao onakav osvrt kakav sam dao. To sto oni tvrde nije istina.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 02:48   #23
Tompson i Ceca su isto narodno smeće.
Samo što je Tompson u političkom smislu jako opasan
je promiče fašističke ideje.
Slavi konc logore i genocid nad jednim narodno.
Huška na rat i krvoproliće.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 03:38   #24
Quote:
dr.kronja is back kaže:
mislim bas me briga ko sta slusa ,nemam nista protiv narodne muzike i tih pizdarija samo mi smeta kad je neki novinar pisao kad je detao pulom cuo narodnjake u jednom kaficu dok se u ostalim djelovima hr a posebno u zagrebu i slavoniji drmali narodnjaci do jaja i omladina ju je zavoljela a zasto zato jer je bila kao zabranjena a zabranjeno voce je najsladje bas bi volio vidjeti ko bi imao muda otvoriti takvu gostionu blizu zadra,brzo bi ga posjetili bombasi mirko i slavko




A prika odavno su se i tamo uvalili vlasi, bosanci, cigani, i srbi pa se i to pusta ne ko u ZG na svakom kantunu ali ima 1 ili 2 lokala di se pusta to smece.A tamo ti idu ekipa iz zadarskog zaledja pa na dalje,a ima i nesto domace gamadi.
__________________
Prije upotrebe promuckaj.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 03:41   #25
Quote:
Ri§ kaže:
Tompson i Ceca su isto narodno smeće.
Samo što je Tompson u političkom smislu jako opasan
je promiče fašističke ideje.
Slavi konc logore i genocid nad jednim narodno.
Huška na rat i krvoproliće.





Samo sto je Ceca cetnikusa koja je bila udana za najveceg koljaca i mafijasa u ovom ratu Arkana i okotila nekoliko srbijancica za tog pasjeg skota koji je ubija Hrvate a ona pjevala na proslavama kad bi okupacija bila izvrsena i narod poklan.

Budalo u tome je razlika
__________________
Prije upotrebe promuckaj.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 03:52   #26
Drek uvijek ispliva.

FALA BOGU STO TO NE MORAM NI GLEDATI NI SLUSATI!!!!!!!!!!!!!!

Pricam jucer sa kcerkom (18 godina u svibnju) sta da joj kupim za rodjendan i ima li kakvih zelja.

Kaze: "Kupi mi sve sto mozes od GOSPELA! I mozes dodati neki CD od Percy Sledge!"

Moze li itko biti vise ponosan na takvo dijete od mene?!

A ta primitivna arapsko-tursko-grcka zalopojka o "tears in beer" i slicna sranja su do te mjere ogavna da to ostavljam onim brdjanima od Delnica do Djevdjelije da se ubijaju i upijaju. Opanak je uvijek bio i ostao, ne vezano za nikakvu nacionalnost.

Nazalost, Rita, cobani su preuzeli kormilo.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 04:44   #27
Quote:
Ri§ kaže:
A koja je to razlika između katoličkog i pravoslavnog mentaliteta?

DA podsjetim, Nijemci su i katolici i preotestanti!
I opet su jedan narod!

Reci ti nama onako otvoreno, bez uvijanja, koja je tvoja poanta?

Ovakve nesto svasta piskarati, provocirati i sugerirati je srpski. Pa nismo srbi ovdje, ljudi smo. Reci, nemoj se sramiti.

Usporediti Nijemce kojih ima katolika, protestanata, ateista, budista i ostalih je besmisleno. I Hrvata ima katolika i protestanata i ateista i budista i ostalih. I opet su jedan narod.

Protivno tvojoj provokaciji, Srbi i Hrvati nisu jedan narod. Necu ti nabrajati koje su to razlike izmedju Srba i Hrvata jer ih ti jako dobro znas, ali u svojem srbovanju ih anuliras jer iz nekog razloga (droga, opijati, alkohol, umobolan?) jos nisi shvatio da srboslavije vise nema i da je nikada vise nece biti. Hrvati su recimo po mnogim karakteristikama slicni bilo kojem europskom narodu ali nisu bilo koji europski narod nego su Hrvati.

A sto se tice glazbe, ona na ovim prostorima nikada nije bila samo glazba. I to jako dobro znas. Jer vidim da razumijes znacenje jednog Thompsona (kojeg usput budi receno ne slusam jer mi se ne svidja njegova glazba).

Turbo folk sam po sebi nema nikakvo znacenje, vrijednost ili kvalitetu ali ima simbolicki znacaj. Pripada vama, prepoznatljivo bliskoistocno-srpski melos koji se stoljecima zelio nametnuti u Hrvatskoj. Nemoj reci da to nije tako. Sjecam se jako dobro da osim Slabincevih nekoliko tamburaskih pjesmica nisi nigdje na radiju mogao cuti nista slavonsko, nista zagorsko, nista licko i nista hercegovacko. Ali si mogao cuti srpsko.

I jos jednom, za slucaj da si zaboravio, srboslavije vise nema, gotovo, prosla, nikada vise, game over.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:06   #28
Quote:
Ri§ kaže:
Lalić je hrvatski nacionalist.

To je jos uvijek kvalifikacija? Danas risu nije protivno zakonima tvoje otadzbine voljeti svoju Domovinu Hrvatsku.

Quote:
A inače, Hrvati i Srbi su dio istog kulturnog kruga.
Imaju istu povijest,
Nije to bas ista povijest. Isti dogadjaji, ali gotovo uvijek na suprotnim stranama. Interpretacija, znacaj, simbolika i efekti su bitno razliciti.

Srboslavija primjerice znaci da imamo istu povijest? U kojoj je hrvatstvo potirano a Hrvati proganjani jer su Hrvati?

Quote:
isti jezik
Bread, kruh, hleb. Blanket, deka, cebe. Pants, hlace, pantalone. Razumijem engleski, razumijem i srpski. Sto ne znaci da su engleski i srpski isti kao i hrvatski. Zasto to predstavlja takvu enigmu vama srbima? Ah znam, zato jer imamo zajednicku povijest koje vise nema...


Quote:
iste običaje,
Na primjer?

Quote:
isti sustav vrijednosti, jednaku tradiciju,
Na primjer?


Quote:
muzički su vrlo konpatabilni....
Bas smo konpatabilni. E sad nam jos objasni sto to znaci "konpatabilni" pa mozemo i o tomu raspravljati. Koji je to jezik? Je li to "nas" jezik?

Za slucaj da si mislio kompatibilni, tada mi reci kako su niski trubaci slicni zagorskim popevkama ili recimo hercegovackoj gangi, ili jos bolje - kakvoj trogirskoj klapi? Gdje je ta nit koja povezuje Sumadiju i Liku, Kosovo i Medjimurje?


Quote:
itd...
I'm all ears....
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:07   #29
XeiX,
Quote:
Reci ti nama onako otvoreno, bez uvijanja, koja je tvoja poanta?
jel to ti risulju pitas ozbiljno?
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:08   #30
Retoricki.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:12   #31
Pazi ovo, sa naslovne stranice monitor-a:
Quote:
Četvorica naknadno evidentiranih alkoholiziranih mladih Srba pretukla su trojicu policajaca. Kada su stigli na intervenciju, najprije su ih nazivali ustašama, da bi im kasnije u fizičkom obračunu razderali policijske odore i iscipelarili ih te im nanijeli teže i lakše ozljede. Samo razboritim postupanjem policajaca nije upotrijebljeno vatreno oružje, čime je izbjegnuto krvoproliće
Link na Jutarnji list: http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...lapac,21997.jl

Koji su to idijoti napisali?! Lupe plicajce, _iscipelare_ ih, a ovi "razboritim" postupanjem - nisu upotrijebli vatreno oruzje?!?!

Trebalo bi im poslati Mercepa, da napravi reda!
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:18   #32
Evo cudi se jedan sto nije apsilo i Hrvate. Pa kakva je to drzava gdje ne apse Hrvate za nerede koje su napravili Srbi?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:20   #33
E bas je tema otisla u tri pm, ajd ti Ris odpirjaj a vi ostali mi objasnite zasto se to nama desilo??? Nije to bas takva manjina, znam jako puno gradskih ljudi koji su poceli na takva mjesta izlazit,kao fora je i sl. gluposti. Meni je to ne pojmljivo.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 05:23   #34
Sori Rita, znas da to tak uvijek bude.

Evo logicnog objasnjenja: Na takvim mjestima ima puno razularenih i raspojasanih , alkoholom obodrenih zemskih. Te valjda ima onih koji se nadaju u takvoj atmosferi uskociti u genetic pool. Ne?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 07:43   #35
Quote:
Ri§ kaže:
Po čemu je to ceca veći trash od recimo smeća sa MTV-a?
Ni po cemu.

Sve je to isto kino.

Daj oblina i neka se vidi koza, pljesljivih ritmova i tekstova o kojima ne treba razmisljati.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 07:52   #36
Quote:
Rita kaže:
E bas je tema otisla u tri pm, ajd ti Ris odpirjaj a vi ostali mi objasnite zasto se to nama desilo??? Nije to bas takva manjina, znam jako puno gradskih ljudi koji su poceli na takva mjesta izlazit,kao fora je i sl. gluposti. Meni je to ne pojmljivo.

Zasto se ne bi desilo?

Cemu sada zgrazavanje? Pa toga je bilo i prije, samo sto se nisi kretala u tim krugovima.

Mozda jednostavno, klincima je to cool, slusati takvo sto. Dovoljan je razlog da izpizde roditelje koji ce se zgrazavati na to, jer na rok vec odavno ne mogu.

Isto tako, folk motivi su usli u sve mainstream pravce moderne kulture.
Uzmi samo Bregu, kako gura i prodaje ove prostore kao svoje, Nigel Kennedy izvodi na violini Ajde Jano, ajde duso...Pa pogledaj u zadnje vrijeme Eurovizije, pa sami folk motivi iz raznih krajeva europe.
I ako iole poznajes noviju glazbu sa nasih prostora, gotovo da i nema razlike izmedju folka i pop-a.

Krkanluk (kako ja to zovem) za koji se obicno smatra da ide uz tu glazbu, je ono sto postoji onako ili ovako. Hoce li neko, nekoga na nalupati zato slusa kakvu neopunk glazbu ili reze vene uz "Case lomim, misli mi lutaju", nije bitno, ko hoce da pravi probleme, pravi ce ih. Glazbena pozadina nije bitna.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 08:05   #37
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Sori Rita, znas da to tak uvijek bude.

Evo logicnog objasnjenja: Na takvim mjestima ima puno razularenih i raspojasanih , alkoholom obodrenih zemskih. Te valjda ima onih koji se nadaju u takvoj atmosferi uskociti u genetic pool. Ne?
A ako je tako, zasto onda te razularene, raspojasane i alkolom obodrene ne okupljaju u tako nekim ne-turbo-folk mjestima?
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 09:49   #38
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
Drek uvijek ispliva.

FALA BOGU STO TO NE MORAM NI GLEDATI NI SLUSATI!!!!!!!!!!!!!!

Pricam jucer sa kcerkom (18 godina u svibnju) sta da joj kupim za rodjendan i ima li kakvih zelja.

Kaze: "Kupi mi sve sto mozes od GOSPELA! I mozes dodati neki CD od Percy Sledge!"

Moze li itko biti vise ponosan na takvo dijete od mene?!

A ta primitivna arapsko-tursko-grcka zalopojka o "tears in beer" i slicna sranja su do te mjere ogavna da to ostavljam onim brdjanima od Delnica do Djevdjelije da se ubijaju i upijaju. Opanak je uvijek bio i ostao, ne vezano za nikakvu nacionalnost.

Nazalost, Rita, cobani su preuzeli kormilo.

Pa koja je to kcer?...ona sta si je imao sa Srbijankom? ili ona kojoj si ocuh od Amerikanke?
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 09:56   #39
Quote:
Tvrtko kaze;
A ta primitivna arapsko-tursko-grcka zalopojka o "tears in beer" i slicna sranja su do te mjere ogavna da to ostavljam onim brdjanima od Delnica do Djevdjelije da se ubijaju i upijaju. Opanak je uvijek bio i ostao, ne vezano za nikakvu nacionalnost.

Nazalost, Rita, cobani su preuzeli kormilo.
Ja sam kada su takove raspalili na gramafon da nisi mogao govoriti ...uvijek nazvao policiju...da se neki etnici kolju...i onda je bilo mira za po par mjeseca.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 10:01   #40
Quote:
ADEX kaže:
Pa bog ga jadan, na crti su svi ovi cije su se kuce nalazile blizu fronta slusali srpski radio i trestala je i Dragana, i Ceca, i Sneki.... samo se smanji kada krenu srpske vijesti.
Žena mi je pričala kako je tako kod njene susjede tresla "ćirilica" u sred rata, inače prognanici, pola familije doslovno na prvoj crti (onih par stotina metara što su naši držali u Baranji, preko mosta u Osijeku), i još kaže "da vidimo tko će se bunit"...

Inače, prije par godina sam bio u kafiću u jednom slavonskom gradiću, ekipa bira glazbu, trešte srpski narodnjaci (koji put uskoči i Vuco), a žena mi baš priča životni put svih za stolom: Hrvati, dragovoljci, neki dobili i čin, i mislim da im nešto kažeš na račun njihovog hrvatstva i patriotizma da bi te malo izveli vani na razgovor... Ali, to je jednostavno njihova muzika, uvijek se tamo slušala, jedino u socijalizmu je postojao porez na šund, pa je bilo malo manje istaknuto...

Druga stvar je Zagreb ili Split, gdje je to postalo popularno jer je bilo "zabranjeno", nikada u Splitu narodnjaci nisu bili popularni kao sada.

I da, Hrvatska koju ste napustili, posebno ako je to bilo prije više od 5-6 godina, postoji samo u sjećanjima, neke stvari su krenule nabolje, neke nagore, ali je dosta drugačija. Ovdje sam više puta pisao - dinamika društvenih promjena u Hrvatskoj je dosta veća nego u zapadnim državama.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.