Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 23:57   #1
Evo za sve iz dijaspore koji zele se vratiti i uloziti u turizam

Predstavljam vam extra ponudu za povratak u Hrvatsku i ulaganje u kapital,tako da ne morate vise nista raditi vec da imate svoj posao osiguran na povratku..
radi se o kuci sa 14 apartmana 1200m²..

Kuca se prodaje vrlo povoljno i ovo je zivotna prilika..

Info na :http://mimcro.webs.com/
Bis3946 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:38   #2
Quote:
Bis3946 kaže: Pogledaj post
Predstavljam vam extra ponudu za povratak u Hrvatsku i ulaganje u kapital,tako da ne morate vise nista raditi vec da imate svoj posao osiguran na povratku..
radi se o kuci sa 14 apartmana 1200m²..

Kuca se prodaje vrlo povoljno i ovo je zivotna prilika..

Info na :http://mimcro.webs.com/
za milju eura napravi se čudo od mini hotela...a ne ulagati u ofucane apartmane na qvazi jadranskom moru....crikvenica prijatelju nije more...to ti je ko bazen....Dalmacija forever !!!! digi,digi,digi,di.....
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:31   #3
Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
za milju eura napravi se čudo od mini hotela...a ne ulagati u ofucane apartmane na qvazi jadranskom moru....crikvenica prijatelju nije more...to ti je ko bazen....Dalmacija forever !!!! digi,digi,digi,di.....
potpisujem!!!! prodavanje magle
__________________
na repeatu
Zara.Zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 10:50   #4
Quote:
Bis3946 kaže: Pogledaj post

Kuca se prodaje vrlo povoljno i ovo je zivotna prilika..
ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha


Ovo nije niti z od "zivotne prilike".
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 12:58   #5
Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
za milju eura napravi se čudo od mini hotela...a ne ulagati u ofucane apartmane na qvazi jadranskom moru....crikvenica prijatelju nije more...to ti je ko bazen....Dalmacija forever !!!! digi,digi,digi,di.....
Evo juzna dalmacija.. inace cijena je 150€-300€ m² ali nitko ne prica o 120€ m²... cca 4500 m² t2 zona (izgradnja apartmanskog naselja ili urbanih vila)

E sad tko hoce urbanu vilu na moru .. http://mimcro.webs.com/property2.htm
Bis3946 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 13:41   #6
Ne znam koliko ljudi uopce razumije investiciju ovakvog tipa. Svojevremeno sam pokusavao naci investitora za jednog poznanika za nursing home biznis u Irskoj. Pristupio sam nekolicini kontakata i uglavnom je odgovor bio 'nisam zainteresiran za property based investment'. To me zaintrigiralo i kada sam malo istrazio ispada da ovakav tip investicije se moze razloziti na dvije komponente:

- vlasnistvo nad nekretninom
- operations management

Nema neke razlike izmedju nursking home biznisa i apartmantsko / hotelske investicije. Stovise naci cete da veliki hotelski lanci nisu vlasnici nekretnina nego su samo operativni manageri. Zasto? Zato sto je vlasnistvo nad nekretninom kamen oko vrata sto se tice financijskih performansi. Nekretnina na vlasnistu veze kapital, opterecuje balance sheet, kvari financijske performanse i smanjuje fleksibilnost firme sto se tice potencijalne relokacije, povecanja kapaciteta itd.

Sumnjam da otvarac posta ovo razumije i da se ovdje predlaze jednostavan model 'Jozo kupio apartmane i bere prihod'. U realnosti bilo tko tko ulozi u ovakav biznis na ovaj nacin u principu investira u:

- nekretninu - znaci treba prouciti potencijal rasta vrijednosti koji po mom skromnom misljenju u situacije opce krednitne kontrakcije i pogorsanja ekonomske slike u RH i svijetu, bas nema neki potencijal rasta
- operacije - turisticki biznis je low-value-added i ima niske margine zbog snazne konkurencije bliskih destinacija (Grcke, Turske - koje su jeftinije i imaju bolju ponudu) i daljih destinacija (indijski ocean itd - koje nude neuporedivo kvalitetnije pakete)

Kada bih ima E1m sigurno ne bih ulozio u precijenjeni i nefleksibilni property market u RH niti u nisko-profitabilnu turisticku operaciju koja je pod konstantnim pritiskom konkurencije i ne vidim trenutno sto se to u RH nudi da je komparativno bolje i ima veci turisticki potencijal

Naravno, Hrvati imaju posve drugaciji stav o ovom pitanju koji se cesce nego rijedje poduprt romanticnim prikazima Jadrana a gotovo u pravilu nije poduprt cost-benefit analizom. Na zalost turizam je jedna od jacih grana u RH (sto nije zahvaljujuci kvalitetnoj i konkurentnoj turiskickoj ponudi nego zahvaljujuci sveopcoj bijedi ostalih privrednih grana) pa se ovakve analize cesto docekuju na noz.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:23   #7
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko ljudi uopce razumije investiciju ovakvog tipa.
Kad kazemo apartmani.. ne moraju biti apartmani,moze biti i nursing home (staracki dom) a moze se i izdavati kao stanovi ili prodati kao stanovi..

Otvorene su mogucnosti,a i trziste je otvoreno,uvijek netko nesto trazi..

Pazi cijena kvadrata stambenog prostora u Hrvatskoj LINK

Prosječne cijene nekretnina u Hrvatskoj na 15.3.2012. (€/m2)

Stanovi prodaja 1.591€
Apartmani prodaja 1.799€
Kuće prodaja 1.218€
Poslovni prostor prodaja 1.523€
Prosječna cijena visokogradnje 1.533€

Ovo iznad je prosjek cijena

Tako da mislim ako kazem da prodajem kvadrat apartmana po 1000€ m² jedino se brokeri mogu ljutiti...

Ima puno ljudi i puno misljenja..tako da investicije u Hr za mene su 60%-40% sanse,a te sanse rastu svakim danom kako se priblizavamo Europskoj Uniji-EU

Ps.Nemoj usporedivat Tursku,Grcku i daljnje destinacije sa Hrvatskom... mi smo jedinstveno podrucije na svijetu..

Zadnje uređivanje Bis3946 : 15.03.2012. at 14:28.
Bis3946 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:29   #8
Quote:
Bis3946 kaže: Pogledaj post
Ovo iznad je prosjek cijena
Prosjek mokrih snova prodavatelja.

Quote:
Bis3946 kaže: Pogledaj post
Ima puno ljudi i puno misljenja..tako da investicije u Hr za mene su 60%-40% sanse,a te sanse rastu svakim danom kako se priblizavamo Europskoj Uniji-EU
Aha, eno čekaju već s koferima novaca na granici. I tako već 10 godina.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:52   #9
Quote:
Bis3946 kaže: Pogledaj post
Ps.Nemoj usporedivat Tursku,Grcku i daljnje destinacije sa Hrvatskom... mi smo jedinstveno podrucije na svijetu..
A po cemu smo to jedinstveno podrucije na svijetu? Sa bezobraznim i bahatim konobarima i opcenito poslugom? Sa nikakvom ponudom osim kamena, mora i sunca? Sa preskupim i prenapuhanim cijenama?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:07   #10
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
A po cemu smo to jedinstveno podrucije na svijetu?
po tome što je ovo gore zorni prikaz kako u hrvatskoj funkcionira biznis

bajke, bahatost, budalaština.
spishka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:49   #11
Quote:
Bis3946 kaže: Pogledaj post
.. mi smo jedinstveno podrucije na svijetu..
Da, ovo je opceprihvacen stav u RH. Medjutim, cak i kada bi to bilo tocno (a vjeruj mi od nekoga tko posjetio preko 50 zemalja u svom zivotu - to je daleko od istine) poanta turizma nije u tome da se domacini osjecaju kao 'jedinstveni u svijetu' nego je poanta u tome da se gost osjeca 'jedinstven u svijetu'. To je nesto sto hrvatsko ugostiteljstvo i ponuda opcenito uglavnom ne postizu.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 16:57   #12
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Prosjek mokrih snova prodavatelja.
Prije 5-6 godina sam kontemplirao povratak i zena i ja smo trazili nekretninu. Cijene su bile previsoke jedno 10-20% i nitko nije reagirao na ponude 10-15% ispod asking price iako su im nekretnine stajale na trzistu mjesecima i godinama. 'Necu prodati za manje nego vrijedi' je bio uobicajen stav a vrijednost za prodavatelje nije bila odredjena trzisnom realnoscu ponuda koje su dobijali. Kada me ta iluzija povratka prosla, kada sam odlucio likvidirati vlastite interese u RH, agent je bio zapanjen kada sam zainteresiranom kupcu samoinicijativno snizio cijenu 15% i ostvario prodaju za manje od 3 mjeseca u uslovima padajuceg trzista. Pretpostavljam da je situacija i dalje ista, fleksibilnost ciena je mala i nekretnine slabo mijenjaju ruke.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 17:04   #13
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post

- operacije - turisticki biznis je low-value-added i ima niske margine zbog snazne konkurencije bliskih destinacija (Grcke, Turske - koje su jeftinije i imaju bolju ponudu) i daljih destinacija (indijski ocean itd - koje nude neuporedivo kvalitetnije pakete)

Naravno, Hrvati imaju posve drugaciji stav o ovom pitanju koji se cesce nego rijedje poduprt romanticnim prikazima Jadrana a gotovo u pravilu nije poduprt cost-benefit analizom. Na zalost turizam je jedna od jacih grana u RH (sto nije zahvaljujuci kvalitetnoj i konkurentnoj turiskickoj ponudi nego zahvaljujuci sveopcoj bijedi ostalih privrednih grana) pa se ovakve analize cesto docekuju na noz.
mogu se djelomično složiti s tobom ali ..nije pravilo da veliki hotelski lanci nisu ujedno i vlasnici nekretnina..u Hrvatskoj Štrokovi hoteli koje su preuzeli Lukšići ,onda primjer Esplanade koja plaća fee Regent da bi mogla koristiti ime..vlasnik nekretnine je hotel Esplanada..http://www.revizija.hr/izvjesca/2007...de-zagreb.pdf. upravo vlasništvo nad nekretninom je donedavno bio glavni pokretač za privatne investicije...hipotekarni krediti..ono o čemu pričaš su pretpostavljam neki oblici zatvoreno/otvorenih fondova koji nude menagment uz određenu naknadu...(kojima bi ja zabranio na kilometar da primirišu bilo kakvom biznisu )..što se tiće Hrvatske kao turističke destinacije...tu nema spora da je jedna od najatraktivnijih..Spishka ako to treba objašnjavati onda bojim se da Hrvatsku nisi ni vidla..proputovao sam po Europi,MBP čak i više ..Azija,Australija,Japan,USA,...baš zbog toga što je radila u turizmu..i nije sve kod nas samo bahatost..ima divnih primjera..u Istri i Dalmaciji ...ovo vrijeme krize i nadam se poslovnije vlasti je prava prilika za ulaganje..al ne u fucking apartmane ! boutiqe hoteli,hosteli,privatne vile,kvalitetne restorane ect ...na to bi ja stavio svojih milju eura....nadam se da ti je Grčka kao primjer pobjegla..? Grčka,Turska,Tunis ..jedino ako voliš adventure turizam u cijenu paketa dobiješ i ruksak s kamenjem i transparent ! a dalje destinacije nam ni nisu konkurencija ! zašto? pa ne da mi se naširoko...lol....
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....

Zadnje uređivanje Warlock : 15.03.2012. at 17:13.
Warlock is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 18:03   #14
Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
mogu se djelomično složiti s tobom ali ..nije pravilo da veliki hotelski lanci nisu ujedno i vlasnici nekretnina..u Hrvatskoj Štrokovi hoteli koje su preuzeli Lukšići ,onda primjer Esplanade koja plaća fee Regent da bi mogla koristiti ime..vlasnik nekretnine je hotel Esplanada..http://www.revizija.hr/izvjesca/2007...de-zagreb.pdf. upravo vlasništvo nad nekretninom je donedavno bio glavni pokretač za privatne investicije...hipotekarni krediti
Nije pravilo ali podosta lanaca krece prema asset-light modelu. Neki poput Hyatt lanca i dalje imaju nekretnine u vlasnistvu a neki poput Carlson lanca imaju manje od 10% lease/owned nekretnina. Ali to nije bila poanta - poanta je da je ulog u apartmanski biznis asset backed investment.

Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
..ono o čemu pričaš su pretpostavljam neki oblici zatvoreno/otvorenih fondova koji nude menagment uz određenu naknadu...(kojima bi ja zabranio na kilometar da primirišu bilo kakvom biznisu )....
Ne znam o kakvim fondovima pricas. Operations management sam spomenuo u smislu upravljanja hotelom ili lancom hotela - to rade kompanije poput recimo Accor grupe. Ulagacki fondovi otvoreni ili zatvoreni mogu imati vlasnicke udjele ali se ne bave managementom hotelskih lanaca.


Quote:
Warlock kaže: Pogledaj post
..što se tiće Hrvatske kao turističke destinacije...tu nema spora da je jedna od najatraktivnijih..Spishka ako to treba objašnjavati onda bojim se da Hrvatsku nisi ni vidla..proputovao sam po Europi,MBP čak i više ..Azija,Australija,Japan,USA,...baš zbog toga što je radila u turizmu..i nije sve kod nas samo bahatost..ima divnih primjera..u Istri i Dalmaciji ...ovo vrijeme krize i nadam se poslovnije vlasti je prava prilika za ulaganje..al ne u fucking apartmane ! boutiqe hoteli,hosteli,privatne vile,kvalitetne restorane ect ...na to bi ja stavio svojih milju eura....nadam se da ti je Grčka kao primjer pobjegla..? Grčka,Turska,Tunis ..jedino ako voliš adventure turizam u cijenu paketa dobiješ i ruksak s kamenjem i transparent ! a dalje destinacije nam ni nisu konkurencija ! zašto? pa ne da mi se naširoko...lol....
Ti pricas o osobnim percepcijama, opet to su mitovi i legende. Statistike pricaju drugaciju pricu. Hrvatska je devetnaesta po turistickim prihodima per capita, odmah iza nje je Irska koju nitko ne bi kategorizirao kao 'najatraktivniju turisticku destinaciju'. Jedna Svicarska ili Island prihodjuju per capita vise od Hrvatske od turizma.

http://www.nationmaster.com/graph/ec...-us-per-capita

A ono sto je uistinu porazno za RH jest da je po velicini turisticke industrije kao postotka ukupnog izvoza, Hrvatska u samom vrhu u drustvu sa polurazvijenim zemljama poput Albanije ili Libanona. U top 50 zemalja po turistickim prihodima kao postotku izvoza je jedna jedina bogata zemlja - Australija.

http://www.nationmaster.com/graph/ec...-total-exports
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 20:25   #15
d

Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post

Ti pricas o osobnim percepcijama, opet to su mitovi i legende. Statistike pricaju drugaciju pricu. Hrvatska je devetnaesta po turistickim prihodima per capita, odmah iza nje je Irska koju nitko ne bi kategorizirao kao 'najatraktivniju turisticku destinaciju'. Jedna Svicarska ili Island prihodjuju per capita vise od Hrvatske od turizma.

http://www.nationmaster.com/graph/ec...-us-per-capita

?? a 19 mjesto je loše??...pogledaj po tvom linku koje zemlje su ispred...a naša "konkurencija" Grćka,Španjolska ect???? nisi trebao ovaj link dati ..
mitovi i legende su upravo tvoja razmišljanja o tome kako u Hrvatskom turizmu ništa ne valja...ja tvrdim da s obzirom na prirodne nepogode (HDZ),neulaganje u infrastrukturu..stanje je dobro...pogledaj Falkensteinerove resorte,pa Monte Mulini..ima primjera koliko god hočeš...naravno da uvijek može i mora bolje..ali za Hrvatski turizam je stanje..the only way is up !!!!


Ovi tvoji linkovi ne pokazuju baš ništa..Hrvatska je na zadovoljavajučem mjestu..a Albanija može zahvaliti baš Hrvatskoj na"boljem"mjestu jer se ture po Balkanu prodaju u paketima....u glavnom da ne zamaram s psihologijom turizma i zašto,kako....iako odlazim iz Hrvatske neću srat da tu ništa ne valja...jer to nije istina....i još nešto....nisam primjetio da statistika raspolaže podacima za 2011



http://www.nationmaster.com/graph/ec...-total-exports
__________________
...maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog zica ja putujem bez GPS-a ,GPS-a sa nebesa....
Warlock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.