Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2006., 19:01   #1
Je li to ista ona zemlja iz koje smo nekada otisli?

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...041501168.html
Meni se ovo gadi i fakat me takve stvari odbijaju. Ja sam otisla iz zemlje gdje je takva muzika bila rjetkost. Tu i tamo si cuo kako tresti iz neke merdje ili bembure na putu iz DUbrave po Maksimirskoj,obicno sa krunicom i bosanskom regom. A koliko cujem i citam non stop to je postao totalni main stream. Zalosno. Jer s eto moze okrenut i vratit na normalu ili stvarno ode hrvatska na balkan?
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 19:13   #2
Quote:
Rita kaže:
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...041501168.html
Meni se ovo gadi i fakat me takve stvari odbijaju. Ja sam otisla iz zemlje gdje je takva muzika bila rjetkost. Tu i tamo si cuo kako tresti iz neke merdje ili bembure na putu iz DUbrave po Maksimirskoj,obicno sa krunicom i bosanskom regom. A koliko cujem i citam non stop to je postao totalni main stream. Zalosno. Jer s eto moze okrenut i vratit na normalu ili stvarno ode hrvatska na balkan?
Evo još nekoliko bisera iz današnjeg Večernjaka

ŠIBENIK: Bacili bombu jer nisu pušteni u disko...
VATRENO SLAVLJE: Pucao jer tamburaši nisu svirali što je htio
OPASNI NARODNJACI: Posvađali se u Stresu pa izrešetao BMW

A ima ovdje onih koji ozbiljno misle da HR nije Balkan
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 20:41   #3
Quote:
Rita kaže:
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...041501168.html
Meni se ovo gadi i fakat me takve stvari odbijaju. Ja sam otisla iz zemlje gdje je takva muzika bila rjetkost. Tu i tamo si cuo kako tresti iz neke merdje ili bembure na putu iz DUbrave po Maksimirskoj,obicno sa krunicom i bosanskom regom. A koliko cujem i citam non stop to je postao totalni main stream. Zalosno. Jer s eto moze okrenut i vratit na normalu ili stvarno ode hrvatska na balkan?
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Uglavnom se slazem s tobom. Ali neka svak slusa sto zeli. Hrvati mogu slusati hrvatske narodnjake, nije da ih nema. Ali izgleda da je sto je "zabranjeno" sladje.

Inace, ne pomaze kada Srbi poput Zorana Radosavjevica pise ovakve stvari u Washington Postu. A nedopustivo je da 'hrvatski' sociolog svojim izjavama svijetu prezentira cijelu stvar poznatim lazima. Sireci poznate mitove:



Mozda je hrvatski turbo-folk popularniji kod hrvatskih nacionalista, ali jednostavno nije tocno da je srbijanski turbo-folk popularniji kod hrvatskih nacionalista.



Sociolog Drazen Lalic s ovom izjavom propagira mit of hrvatskim nacionalistima. Cija je kultura daleko od srbijanske. I ciji su motivi u izravnom konfliktu s motivima srpskih imperijalista.

Srpski nacionalisti su imperijalisti. Hrvatski nacionalisti su jedino to. I hrvatski nacionalizam je branjenickog karaktera. I zato Lalica, sa svim svojim silnim zeljama kako izjednaciti Hrvate i Srbe i diskredirati hrvatski nacionalni ponos i nacionalizam - treba biti sram. Hrvatska je inteligencija korumpirana i to je nas najveci problem.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 23:53   #4
Ma uopce nisam mislila na nacionaliste i imperijaliste i nikakvu propagandu, cinjenica je da je turbo folk postao main stream u hrvatskoj. Cinjenica je da se puca po tim mjestima, da je rulja razularena i sl. stvari. CInjenica je da to vise nije limitirnao na par lokala nego postaje normalna stvar. Eto na to sam mislila,nisam ni procitala cijeli tekst ni ko ga je napisao, citam vec mjesecima o ispadima, postavljanju bombi, upad specijalaca, tuce,svadje, oruzje i sve povezano s takvim mjestima.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:17   #5
Quote:
Rita kaže:
Ma uopce nisam mislila na nacionaliste i imperijaliste i nikakvu propagandu, cinjenica je da je turbo folk postao main stream u hrvatskoj. Cinjenica je da se puca po tim mjestima, da je rulja razularena i sl. stvari. CInjenica je da to vise nije limitirnao na par lokala nego postaje normalna stvar. Eto na to sam mislila,nisam ni procitala cijeli tekst ni ko ga je napisao, citam vec mjesecima o ispadima, postavljanju bombi, upad specijalaca, tuce,svadje, oruzje i sve povezano s takvim mjestima.

Ma pusti Bronxya,
on ti aludira na svijetsku zavjeru protiv Hrvata!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 12:04   #6
Quote:
Ri§ kaže:
walther-P38 kaže:

Srbi nemaju cigane. Srbi JESU cigani
Zasto vrijedas cigane?
mala_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 01:27   #7
Quote:
Rita kaže:
Ma uopce nisam mislila na nacionaliste i imperijaliste i nikakvu propagandu, cinjenica je da je turbo folk postao main stream u hrvatskoj. Cinjenica je da se puca po tim mjestima, da je rulja razularena i sl. stvari. CInjenica je da to vise nije limitirnao na par lokala nego postaje normalna stvar. Eto na to sam mislila,nisam ni procitala cijeli tekst ni ko ga je napisao, citam vec mjesecima o ispadima, postavljanju bombi, upad specijalaca, tuce,svadje, oruzje i sve povezano s takvim mjestima.
Ocito nisi shvatila poantu. Postoji skupina ljudi, kojoj pripada i sociolog Lalic, koja zeli Hrvate i Srbe izjednaciti u svemu. Politicki, kulturno i gospodarski. Iskoristavaju i pojave poput "turbo-folka" u svojoj bolesnoj agendi. Preko svega, pa i preko "turbo-folka," zele ponovno Hrvatsku ugurat na Balkan. A dokaz im je tako glupav i proziran: "Gledajte, slusaju istu stvar, isti je to narod, zasto su ratovili? Treba im nova balkanska zajednica."

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:16   #8
jebo ti pas mater, ja sam čuo da u melbourneu razularena rulja šara grafite nesmetano po zidovima
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 00:22   #9
Eto, takva propaganda se dešava zato što bez razloga cijelo vrijeme cvilimo o stvarima o kojima se ne bi trebalo cviliti. Cviliš cviliš, i onda ti se baš to dogodi. Kao kad ljudi cvile kako je banka loša, i onda svi krenu povlačit pare iz nje. Te stvarno bude loša.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 01:18   #10
A je taj turbo folk bijeda, ali nemojmo se zavaravati da nekoliko lokala po Zagrebu cine mainstream. Radi se vjerojatno o opskurnim mjestima kamo zalazi ekipa niskih cela i oksericama s koznim jaknama iz Turske. Tzv. jebouteiss tipovi.

Jos sam bio u Zagrebu kada sam posjetio jedno takvo mjesto s dvije trebe koje su tamo redovito zalazile. Em trebe nisu sto bi se reklo gradske cure em ekipa nije bila nista drugacija od one u Derventi ili Visokom - bez uvrede. Ipak nisam mogao vjerovati da su takva dogadjanja uopce moguca u samom centru Zagreba. Ali bila su. I uvijek ce biti.



Ne vjerujem da gimnazijalci iz Krizaniceve ili studenti arhitekture ili molekularne biologije obilaze takva mjesta.

U Slavonskom Brodu primjerice takvih barova ima koliko god zelite. Medjutim, u njima necete vidjeti prave Brodjane. Tamo sjede sanci i uglavnom sanci. Brodska skvadra seli se od kafica do kafica progonjena i istiskivana od strane sanaca. Kako sanci skuze da se skvadra negdje skuplja, tako pocnu dolaziti i kada ih se skupi kriticna masa a iz zvucnika se zaori Cecin glas, Brodjani bjeze.

Tako je to i u Zagrebu.

Jednostavno, sto se medija koji prenapuhuju stvari tice, i cvrsto u to vjerujem, radi se o smisljenom ocrnjivanju kulturnog zivota u Hrvata ne bi li se Hrvate i to jos u metropoli prikazalo "istima." Sve u stilu "tko-nas-bre-zavadi."
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 01:41   #11
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:

Jednostavno, sto se medija koji prenapuhuju stvari tice, i cvrsto u to vjerujem, radi se o smisljenom ocrnjivanju kulturnog zivota u Hrvata ne bi li se Hrvate i to jos u metropoli prikazalo "istima." Sve u stilu "tko-nas-bre-zavadi."
Ovako zbori pametan covik.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 13:49   #12
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
A je taj turbo folk bijeda, ali nemojmo se zavaravati da nekoliko lokala po Zagrebu cine mainstream. Radi se vjerojatno o opskurnim mjestima kamo zalazi ekipa niskih cela i oksericama s koznim jaknama iz Turske. Tzv. jebouteiss tipovi.

Jos sam bio u Zagrebu kada sam posjetio jedno takvo mjesto s dvije trebe koje su tamo redovito zalazile. Em trebe nisu sto bi se reklo gradske cure em ekipa nije bila nista drugacija od one u Derventi ili Visokom - bez uvrede. Ipak nisam mogao vjerovati da su takva dogadjanja uopce moguca u samom centru Zagreba. Ali bila su. I uvijek ce biti.



Ne vjerujem da gimnazijalci iz Krizaniceve ili studenti arhitekture ili molekularne biologije obilaze takva mjesta.

U Slavonskom Brodu primjerice takvih barova ima koliko god zelite. Medjutim, u njima necete vidjeti prave Brodjane. Tamo sjede sanci i uglavnom sanci. Brodska skvadra seli se od kafica do kafica progonjena i istiskivana od strane sanaca. Kako sanci skuze da se skvadra negdje skuplja, tako pocnu dolaziti i kada ih se skupi kriticna masa a iz zvucnika se zaori Cecin glas, Brodjani bjeze.

Tako je to i u Zagrebu.

Jednostavno, sto se medija koji prenapuhuju stvari tice, i cvrsto u to vjerujem, radi se o smisljenom ocrnjivanju kulturnog zivota u Hrvata ne bi li se Hrvate i to jos u metropoli prikazalo "istima." Sve u stilu "tko-nas-bre-zavadi."
Nuclerani ne zajebavaj.
Kakve veze imaju bosanci sa vasim "irelevantnim problemima"narodne muzike?
Ako se ti ili bilo tko na ovom forumu, nebitna nacinalna pripadnost ili rodno mjesto osjeca ugrozenim zbog narodne muzike, mislim da onda ta ista osoba ima problem sa samim sobom.
Ja sam rodjen u Derventi a vidi vraga, neslusam narodnu, niti sam je ikad slusao, sto sad, evo bosanca koji neslusa narodnu?
Zasto nekoga smeta ako netko nosi koznu jaknu ili kaput ili sto vec, kakve to veze ima sa ubojstvima, obracunima itd??
I zasto nebi student molekularne biologije ili neki stomatolog ili neki kirurg isao i slusao narodnu muziku, pa tko smo mi da prozivamo nekoga zato sto slusa narodnu muziku.
Zasto netko tko slusa narodnu muziku biva popljuvan ili omalovazavan zbog nekih predrasuda koji granice sa zdravim razumom pojedinaca.
Nuklearni ja sam iz SB i nemoj mi pricati da bjeze kad cuju narodnu muziku? Ocemu pricas.
Svake godine sam an odmoru u SB bar 3 nejdelje, sto je dovoljno da se neke stvari koliko toliko pogledaju i uoce.
Na narodnu muziku ide i Slavonci i Bosanci i nemoj pricati bajke kako Slavonci bjeze od narodne muzike, naprotiv slusaju je kao i Bosanci.
Ipak daj malo vise respekta pokazi prema Bosancima, jer bih i ja inace mogao slucajno da pocnem da pricam oko sokaca neke stvari pa cemo razvuci temu u neodgled a to mi nije cilj, kao sto mi nije cilj vrijedjati nekoga na osnovu muzike koje slusa..
Ljudskoj gluposti nikad kraja.
Umalo da zaboravim, ovim i ovakvim komentiranjem nekoga, samo pkazujemo drugima kakvi jesmo i kakvi mozemo biti prema nekomu, a to znaci da netreba bolje ocekivati od drugih.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 02:19   #13
Quote:
FANCY kaže:
Nuclerani ne zajebavaj.
Moram

Quote:
Ja sam rodjen u Derventi a vidi vraga, neslusam narodnu, niti sam je ikad slusao, sto sad, evo bosanca koji neslusa narodnu?
Zasto nekoga smeta ako netko nosi koznu jaknu ili kaput ili sto vec, kakve to veze ima sa ubojstvima, obracunima itd??
Gle, kad sam ja zivio u Brodu, bilo je i Srba i Bosanaca i svega, bas kao i danas. Ali od pada BB i Posavine, i u Brodu se demografska slika promijenila drasticno. Ja ne velim da su svi Bosanci divljaci. Samo kazem da su bitno drugaciji od Brodjana. Ti znas da Sava nije samo granica dviju drzava nego granica dviju civilizacija. I to je tako. Nemoj me sada trazit da ti objasnim. Nije mi namjera vrijedjati Bosance nego samo ukazujem na razlicitost.

E kad sam ja bio klinac, onda smo Bosance zvali jaranisti a mogli smo ih lako prepoznati po fudbama, koznim jaknama iz Turske i brusenom jeansu ili hlacama na crtu uz obavezne koledzice i bijele sportske carape. Ti ljudi obicno su hodali s jaknama nasusurenim tako da izgledaju veci i siri, uz obavezne okserice i cesto su izgovarali jebouteiss. Jebouteiss ovo, jebouteiss ono.

Ti ljudi brijali su i tada na Semsu i Sinana Sakica dok je moja ekipa brijala na U2, EKV, Beastie Boyse (u ono doba teska avangarda), Sisters of Mercy i slicno u Omladinskom klubu. Tamo se nije mogla cuti cirilica.

Ako si zivio u Brodu onda znas i koliko su "pravi" brodjani zajebani na dodjose. Ja sam kao Zagorac u Brodu imao preko nekoliko neugodnosti. Vjeruj mi, manje se osjecam strancem u Kanadi nego u Brodu.

Quote:
Nuklearni ja sam iz SB i nemoj mi pricati da bjeze kad cuju narodnu muziku? Ocemu pricas.
Ja znam da Brodjani bjeze od toga. Ima ih sigurno koji vole, ali "pravi" bjeze.


Ja nemam nista protiv glazbe. Tko voli turbo folk neka ide na mjesta gdje se slusa turbo folk. Tko voli rock, neka ide na mjesta gdje se slusa rock, a tko voli klasiku neka ide u Lisinski.

Hrvatska je free country i svatko moze ciniti sto mu je volja dok ne krsi zakone. I nemoj osobno shvatiti ovo. Nisam htio vrijedjati Bosance, ako si tako razumio.

Mozda jednom na Korzu sjednemo zajedno i popijemo kakvo pivce?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 08:12   #14
Quote:
georgeWtheNuclear kaže:
Moram



Gle, kad sam ja zivio u Brodu, bilo je i Srba i Bosanaca i svega, bas kao i danas. Ali od pada BB i Posavine, i u Brodu se demografska slika promijenila drasticno. Ja ne velim da su svi Bosanci divljaci. Samo kazem da su bitno drugaciji od Brodjana. Ti znas da Sava nije samo granica dviju drzava nego granica dviju civilizacija. I to je tako. Nemoj me sada trazit da ti objasnim. Nije mi namjera vrijedjati Bosance nego samo ukazujem na razlicitost.

E kad sam ja bio klinac, onda smo Bosance zvali jaranisti a mogli smo ih lako prepoznati po fudbama, koznim jaknama iz Turske i brusenom jeansu ili hlacama na crtu uz obavezne koledzice i bijele sportske carape. Ti ljudi obicno su hodali s jaknama nasusurenim tako da izgledaju veci i siri, uz obavezne okserice i cesto su izgovarali jebouteiss. Jebouteiss ovo, jebouteiss ono.

Ti ljudi brijali su i tada na Semsu i Sinana Sakica dok je moja ekipa brijala na U2, EKV, Beastie Boyse (u ono doba teska avangarda), Sisters of Mercy i slicno u Omladinskom klubu. Tamo se nije mogla cuti cirilica.

Ako si zivio u Brodu onda znas i koliko su "pravi" brodjani zajebani na dodjose. Ja sam kao Zagorac u Brodu imao preko nekoliko neugodnosti. Vjeruj mi, manje se osjecam strancem u Kanadi nego u Brodu.



Ja znam da Brodjani bjeze od toga. Ima ih sigurno koji vole, ali "pravi" bjeze.


Ja nemam nista protiv glazbe. Tko voli turbo folk neka ide na mjesta gdje se slusa turbo folk. Tko voli rock, neka ide na mjesta gdje se slusa rock, a tko voli klasiku neka ide u Lisinski.

Hrvatska je free country i svatko moze ciniti sto mu je volja dok ne krsi zakone. I nemoj osobno shvatiti ovo. Nisam htio vrijedjati Bosance, ako si tako razumio.

Mozda jednom na Korzu sjednemo zajedno i popijemo kakvo pivce?
To sto si rekao o bosancima donekle se i slazem ali za manjinu, ipak vecina njih a pogotovo poslije rata je sasvim drugacija.
Ali ja nemogu osudjivati nekoga tko slusa, narodne, samo zato jer on neslusa, Modern Talking, Sandru, AC/DC, Sabrinu,U2 itd..
Pa to je njihov problem, ljudi imaju pravo na zivot i slusati koga zele.
Po tvome Svi koji zive u Milanu moraju slusati Operu jer tu je jedna od najpoznatijih opernih sala u svijetu Teatro alla Scala?????
Tako ti tumacis narodnjake i one koje ih slusaju.
Ako se kojim slucajem preselis u Milano, pokusaj zamislit da te netko osudjuje zato sto slusas U2, EKV, Beastie Boyse itd..
Znam da nezelis nevrijedjas nikoga, ali je tako zvucalo.
Meni muzika ili politika nikad nije birala prijatelje, niti sam ih trazio po tom pitanju, tko je covijek on je covijek nebitno sto slusa i kako se oblaci.
I ja ponekad nosim bijele carape, a zasto ne, higijena na nivou, dok crne oblacis tjedan i uvijek izgledaju crne, mislim ciste, a kod bijelih vec nije tako.
Nadam se da cemo se naci na kavi negdje u SB na korzu da malo uzivamo, mozda Navigator-u ili tu negdje...
Sad ce meni ferije..
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 01:26   #15
Po čemu je to ceca veći trash od recimo smeća sa MTV-a?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 07:43   #16
Quote:
Ri§ kaže:
Po čemu je to ceca veći trash od recimo smeća sa MTV-a?
Ni po cemu.

Sve je to isto kino.

Daj oblina i neka se vidi koza, pljesljivih ritmova i tekstova o kojima ne treba razmisljati.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 01:32   #17
Lalić je hrvatski nacionalist.
A inače, Hrvati i Srbi su dio istog kulturnog kruga.
Imaju istu povijest, isti jezik, iste običaje, isti sustav vrijednosti, jednaku tradiciju, muzički su vrlo konpatabilni....itd...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 01:36   #18
Quote:
Ri§ kaže:
Lalić je hrvatski nacionalist.
A inače, Hrvati i Srbi su dio istog kulturnog kruga.
Imaju istu povijest, isti jezik, iste običaje, isti sustav vrijednosti, jednaku tradiciju, muzički su vrlo konpatabilni....itd...
Risicu, zasto ti nisi baniran? Samo cu ti reci ovo. Vecina Hrvata je katolicke vjeroispovijesti. A vecina Srba, pravoslavne. Samim time oni niti su, niti mogu, pripadati - ne samo istom duhovnom krugu - ne mogu niti kulturnom. Najvecu laz sto si prosuo ovdje je ta da Hrvati i Srbi imaju jednak sustav vrijednosti. Buduci da hrvatski sustav vrijednosti potjece iz katolickog vjerovanja, a srpski iz srpskog - mislim... sve ti je jasno. Srbi su najveci lazljivci u Jugo-istocnoj Europi. Mozda i Sire. To se ne moze reci za Hrvate.

Nazad na ignore.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 20:45   #19
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Risicu, zasto ti nisi baniran? Samo cu ti reci ovo. Vecina Hrvata je katolicke vjeroispovijesti. A vecina Srba, pravoslavne..
Iz koje si ti rupice izišao? Dok ovo pišem u Novom Zagrebu,iz susjedstva trešti neki bosanski turbo folk.Toliko o tvojim pirenejskim,alpskim ili skandinavskim kato Hrvatima
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 02:22   #20
a zasto se ta klincarija baca na narodnjake zato jer ih nema na tv i nekako su zabranjeni a znamo da je zabranjeno voce najsladje,ja sam bio 98 u posjeti prijatelju u novom sadu a na njihovoj televiziji pici oliver,doris dragovic i ostala ekipa a za to su po meni krivi mediji i nase javne osobe koje su najzesci poklonici takve muzike
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.