Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2009., 11:16   #1
Kako " odviknuti" kujicu od agresivnosti?

pozdrav svima, imam kujicu mješanku,staru 3 godine i do sada nismo imali"problema" s njom u smislu agresivnosti i sl. tako da sam sada zbunjena i ne znam šta da radim.svaki dan je vodim u lokalnu šumicu gdje ima i drugih pasa s kojima se inače igra i sve ok.prije par dana je počela sa "forama": nađe nekakvu kost, šišku i sl. i to kao čuva od drugih pasa koje kad joj se približe napada i to ne samo režanjem već ih hoće ugristi i svaki put je moram razdvojiti .ne prepoznajem je jer stvarno nije nikada nikog napadala na taj način.eh sad,molila bi nekog da mi odgovori ako ima iskustva sa sličnom situacijom...ja je odvojim , malo joj zavrnem vrat(ima puno kože) i kao kazna idemo odmah kući,ali drugi dan opet ista priča...
mrs.smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 13:54   #2
Nije to agresivnost što čuva svoje 'igračke' i prisvaja si pa čuva od drugih. Ne trebaš to kažnjavati niti se mješati u te sukobe jer nastaviš li tako mogla bi zaista uskoro imati agresivnog psa kojeg ćeš sama ovako stvoriti i naučiti.
Prekini s tim odmah, pusti psa da se igra kako se igra. Ako joj netko pokuša uzeti predmet koji si je uzela normalno da neće dati, mogu se psi i malo zakačiti, ali pusti ih da riješe svoje stvari među sobom. Čim ti kreneš odvajati svoju kujicu, čim se kreneš derat ili vikat joj ne jer reži na drugog psa osigurala si da će se potuć možda i ozbiljno kad se upetljaš. Kad se igra, kad čuva svoj 'ulov' ako ne možeš gledat mirno njeno režanje i ino, okreni se, prisili se da ne reagiraš i sve će bit ok.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 14:48   #3
hvala na odgovoru...znam da nije agresivnost u pravom smislu riječi,samo što nije nikad to radila,a sad kad vidi psa kao da namjerno traži nešto na podu samo da može tražit frku....i to sa ,naravno,slabijima od sebe...inače kad joj neka mrga priđe dobra je ko bubica...htijela bi je u stratu odviknuti od toga jer ću roditi za par mjeseci i ne bi voljela da se tako postavi i prema djetetu...
mrs.smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:23   #4
Quote:
mrs.smith kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru...znam da nije agresivnost u pravom smislu riječi,samo što nije nikad to radila,a sad kad vidi psa kao da namjerno traži nešto na podu samo da može tražit frku....i to sa ,naravno,slabijima od sebe...inače kad joj neka mrga priđe dobra je ko bubica...htijela bi je u stratu odviknuti od toga jer ću roditi za par mjeseci i ne bi voljela da se tako postavi i prema djetetu...
Pas ima drukciji odnos prema psima koje sretne i prema onima koji su dio obitelji ili ljudskim clanovima obitelji.
Najvaznije je prvo postaviti jasne granice u obitelji.

Ako je takva samo vani, slazem se sa white alien, ne bih to ispravljala/kaznjavala ako nije doslo do toga da bas ugrize drugog psa i/ili stvarno cesto iskazuje zelju da taj sukob postane prava borba.

Prijateljica mi ima psa koji isto rezi i cuva stvari (+ je dosta nepovjerljiva prema drugim psima).
Kada je prvi put upoznala moju kujicu imale su male okrsaje, ali kako je moja mirna i uvijek se povuce i cesto su bile skupa, sprijateljile su se i sada prema njoj nikad nece ici dalje od tipicnog rezanja dok drzi stvar (sto je zapravo vise u igri).
A to je djelovalo dobro i na moju jer je stekla jos malo vise hrabrosti u igri sa drugim psima.
Pustile smo ih da se one same upoznaju i "dogovore" kako ce njihov odnos najbolje funkcionirati.
Mozda bi bilo dobro, ako mozete, da se malo vise pocnete druziti s nekim mirnijim psom koji se svida tvojoj i obrnuto inace i vidite kako ce onda to ici .
Vazno je i da budu negdje iste snage/velicine, cisto da su barem u tom aspektu jednake i da i ako dode do malo tezeg okrsaja ne bude opasnosti da ijedan/ijedna bude teze ozlijedena prije nego vlasnici stignu intervenirati.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.