Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Pogledaj rezultate ankete: kako pecete pice
u obicnoj pecnici 33 97.06%
u pekacu pice 0 0%
u krusnoj peci (na vatri) 1 2.94%
na neki drugi nacin 0 0%
Glasovatelji: 34. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2006., 14:31   #61
Quote:
Shoki kaže:
i ja uvijek naribam šunku na pizzu.
Bude daleko finije,
Ma okej je ak se dobra šunka nariba, ali ono kaj ima u raznoraznim pizzerijama je baš ono smeće od smeća za 20 kuna iz metroa...
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:38   #62
e, probao sam luk na pizzi
ZAKON
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 18:58   #63
moja mama zna umjesto šunke staviti mortadelu, i to je tak fino, onak malo slatkasto njam

a ja stavim kečap (nisam se odvažila ić sama raditi sos), origano, šunku pureću (ili dimcek), sir (podravec, gauda i sl), svježa paprika (najbolje ona crvena), masline. ak mi ispadne preslano il prežestoko stavi gore još malo vrhnje iz čaše da ublaži (na gotovu pizzu, pa ju usput tako i brže ohladi)

gljive ne volim ni s čim, ni u kom obliku ni vrsti
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 18:59   #64
pečeni luk mi je uvjek fin

naribana šunka mi je uvjek bljak (bez obzira na cijenu)
naranđica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 19:09   #65
Evo danas sam pravila pizzu - luk, mladi luk, mrkvica, šampinjoni, masline i mojim mesožderima šunka na njihovoj polovici. Sram me reć, ali pojela sam tri porcije.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 00:10   #66
Uvijek kad sam u Austriji jedam Tunfish pizzu (ne plodove mora, nego bas Tunfish). Jos nisam upoznala osobu u US koja ju je probala. Zalosno.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 00:29   #67
mmm, s tunom, pa još i sa paprikom

Edit: a vidim da ni gorgonzola ni vrhnje nisu baš popularni
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 00:49   #68
Quote:
kem kaže:
Evo danas sam pravila pizzu - luk, mladi luk, mrkvica, šampinjoni, masline i mojim mesožderima šunka na njihovoj polovici. Sram me reć, ali pojela sam tri porcije.
nisi zvala ne volim pizzu bez mesa
__________________
Yo soy empowermente...

:raspa:
rasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:36   #69
Quote:
Karmela kaže:
Uvijek kad sam u Austriji jedam Tunfish pizzu (ne plodove mora, nego bas Tunfish). Jos nisam upoznala osobu u US koja ju je probala. Zalosno.
Misliš pizzu s tunjevinom?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:38   #70
sug od poma, gaudu, gljive., dragome sunke a meni brokoli, pome, kukuruz i koji put bize... mmmmm.... pizzzzaaaa
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 23:20   #71
Quote:
rasp kaže:
nisi zvala

Jedva je bilo i za nas tri.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 23:43   #72
pice se ne peku nego lizu
mentalni_bolesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 14:00   #73
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 03:09   #74
Tijesto: Umjesim tijesto kao za kruh i pustim ga da se bar 3 puta digne, tj, pustim ga sat vremena, pa opet umjesim. Tako da ne radim pizzu kad nisam doma cijeli dan. Ali nije puno posla, jednom u sat vremena ulozim u to 10 sekundi, a volim debelo tijesto, ono sto zovu sicilijanska pizza. To je tajna i dobrog kruha. Ispadne neusporedivo bolje.

Paradajz sos: Brzi - razmutim koncentrat sa vodom, cesnjak u prahu, origano i maslinovo ulje
srednji - konzervirani usitnjeni paradajz, usitnjeni cesnjak, origano i maslinovo, pa na vatr
dugi - isto samo sa pravim paradajzima, i ako bude prekiseli, dodam malo secera (to se radi jednom, pa smrznem porcije i koristim i kao bazu za crvene sosove za tjesteninu i svasta drugo, kao osnovni sug), nije lose ni ubaciti par suhih paradajza, daju super boju i aromu, ali treba im vise nego sosu, dobro ih je zmiksati prije ubacivanja (ako su u ulju, ako su suhi, onda ih se treba prvo ostaviti da stoje u vodi, da omeksaju).

Sir: najbolje mi je uzet mozzarellu i ementaler, i traziti da mi ga tamo naribaju, neki supermarketi to rade, kao i specijalizirani ducani za sireve koje pohodim. Mjesam ih pola pola.

Dodatci:
Klasicna mjesana: masline, gljive, ali umjesto sunke koristim dimljenu tunu. Koristim ju i za carbonaru. Super ispadne, ali nema je svugdje za kupiti.

Morska: sardine prerezane po pola (konzervirane) naslagane u redove sa kozom na van, slani incuni izmedju sardela, puno maslina, ako nadjem, svijezi origano, idu na to i nasnitani svjezi paradajzi, moze svakakva riba umjesto sardina, razni fileti, tuna i to, mogu i razne dagnje, lignje, za one koji ne jedu koser

Calzone: gljive, masline bez kostica, moze dimljena tuna, i jedno jaje, pa zaklopim

Imam jos jedan trik, prije pecenja poskropim odozgora sa malo maslinovog ulja. Ta pizza nije bas najlaksa na svijetu, ali je ukusna.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 16:23   #75
uvijek moraš prije pečenja poškripiti uljem, a ako imaš, maslinovim. Nisma mislio da je to neki trik.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 14:10   #76
ja volim na pici kilo masti.mmm....slasno
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 17:50   #77
kem - ja u ovo vrijeme radim proljetnu pizzu

tijesto i na tijesto - poriluk, tikvice, paprika, rajcica, kukuruz
sve skupa dobro posloim i zacinim i na to stavim kiselo vrhnje, onako zlicom kupceke

bez shunke, bez sira

probaj, meni je izvrsna
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 18:09   #78
danas radila pizzu i natrpala svasta: pelate, naribani sir, tikvice, paprika, mozzarela, kukuruz, sunka, spek, luk, i jos puno naribanog sira i polila sa malo ulja
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 14:47   #79
Meni je super kombinacija crveni luk i sudžuk
Asja_oluckasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2006., 13:08   #80
Quote:
vokaj5 kaže:
sto volite stavljati na pizzu?
jaje, jest da je energetska bomba al si nemrem pomoc
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.