Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2006., 18:26   #61
Quote:
Secundo kaže:
Ma ne, to ti je obična pojava u državama koje se obrate kapitalizmu. Misliš da u nekom nouveau riche klubu u Moskvi diskutiraju klasičnu filozofiju dok u pozadini svira jazz?
I ti ga sad lupas... Radi se o carapanima, cobanima, vozacima autobusa i prodavacima na trznicama, koji su prijevarama i kradjom dosli do nekih novaca, koje sad treba pokazati.
I pokazuju ga na onom nivou na kojem se njihov razvoj zaustavio (ako je i bilo ikakvog razvoja). Sve sto znaju je udariti u terevenke (fol se pije viski, gin i slicne stvari a carapanima je svejedno sta je, to se fura kokain, extasy, rolex satovi, armani (jebo majku, ima li ijedna druga marka na svijetu?????) mercedesi, a onda dodju neki minijaturni SUV (Jeep Cherokee), pa onde obiojene plavuse sa izravnatom kosom i turbo-folk. Naravno da klinci imaju uvid u situaciju. Hoce raca-qu ici studirati pizdarije, kad vide da se to ne placa. Plavuse i onako idu tamo gdje ce ih netko bolje platiti i postaviti ih na scenu...

Doslo je do poremecaja vrijednosti, uzrokovanog drustvenim uredjenjem kakvo je trenutno u Hrvatskoj. Nema to veze ni qurca sa kapitalizmom.

Sve sto je bilo normalnog svijeta to se ili razbjezalo po svijetu ili se povuklo u ilegalu.

Ostatak se opija samodopadljivoscu kriminalnih gangova i njihovih stiklama obdarenih pickica, odlazi se u "nocni zivot", POKAZUJE SE KOLIKO SE NAKRALO, koliko se SMULJALO od drzavne birokracije, pokazuje se sav jad i bijeda mentalno retardiranog dijela nacije, koja i ovako, i onako nema ama bas nikakve mogucnosti opstanka.

"Sto propusti Mali Radojica, to doceka Deli Radivoje......."
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 19:24   #62
Hebote, znaci hrvatska ode u curac. Nema nade povratku na bolje dok ta primitivna gamad ne potrosi sve novce kojih se nakrala. A nista da planiram povratak za nekih 20tak godina,hehe?
Salzem se i sa TomK i sa Tvrdim ja sam se samo nadala( i moji su uvijek to govorili) da je Zagreb veliki grad i da ce apsorbirat sve te pridosle u 90tima i da ce se oni prilagodit nasoj kulturi,ah zajeb ko bi si mislio da je 100 tisuca jace od 800 tisuca. Dosli divlji potjerali pitome, to je to.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 19:38   #63
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
I ti ga sad lupas... Radi se o carapanima, cobanima, vozacima autobusa i prodavacima na trznicama, koji su prijevarama i kradjom dosli do nekih novaca, koje sad treba pokazati.
"
Ne lupa...Secundo je to dobro zapazio... to je novobogataški način zabave u postkomunističkim zemljama... a to da su oni prije bili nitko i ništa to je... pa zato i jesu novobogataši i treba jedno dvije, tri generacije da se to kultivizira...
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 19:44   #64
Bez obzira sto tko mislio i pisao o Hrvatskoj, svatko tko je emigrirao jasno je rekao sto misli o domovini: Tamo nema perspektive i buducnosti!

Jer, zasto bi netko otisao iz vlastite domovine ako mu je tamo dobro?

Istina, jednom malom dijelu pucanstva je dobro, no uci u tu skupinu uglavnom je znacilo prihvatiti prljava pravila igre, i beskrupulozno ih respektirati.

Za mene je kljucno pitanje dali Hrvatska ima sansu postati normalna zemlja?

Po mome misljenju ima. No to zahtjeva da hrvati ponovo preispitaju svoje "hrvatstvo", i da se rijese "hrvatstva" kakvo je bilo u 19. stoljecu, i prihvate jedno moderno "hrvatstvo". Kada kazem moderno, mislim da je potrebno zapoceti proces tijekom kojega ce hrvati preispitati svoj odnos prema matici, kao i nacin na koji se identificiraju sa njom. Drugo, valjalo bi donijeti strategiju i konsenzus u smislu sto je to sto mi kao hrvati zelimo, i kako mislimo da to mozemo ostvariti? Trece, valjalo bi zapoceti masovno opismenjavanje i educiranje pucanstva, te drasticno poboljsati obrazovne mogucnosti. I tako najmanje narednih 20-30 godina. Pa onda opet ispocetka...

Lijepi pozdravi.
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:17   #65
Jeste jadni....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:20   #66
Gledajmo neke stvari i sa malo vedrije strane. U Hrvatskoj postoji po mom skromnom mišljenju, više demokracije nego u nekim zemljama koje su zaboravile što ta riječ znači ili su joj definicju preobratili u nešto deseto.
Ali ovaj način na koji mi diskutujemo ovdije na forumu, ako isti upotrijebimo u praksi, što se može očekivati?
Samo odbojnost prema onima koji imaju ili nemaju, koji slušaju ili neslušaju i na kraju dobijemo ovo što imamo danas ili možda još i gore.
Nitko sa ovog foruma ama baš nitko nije otišao na zapad zbog muzike, srba ili komšija, a ako je ovo nekomu bio razlog odlaska, onda se treba zamislit.
Svi su otišli na zapad da rade, možda posao koji u HR nisu mogli radit i da za svoj posao budu doslijedno plaćeni.
Lako je nama ovdije piskarati po forumu i učit nekoga u HR što da sluša što valja a što ne. Netko spomenu Rolex? Pa tko nosi Rolex na zapadu ili Armania?
Dali se to očitava doza ljubomore ili je samo spomenuto. Ako netko ima love za Rolex, Armania, Mercedesa pa neka ga ima i neka uživa u istom, ja ću uživati u onomu što ja imam i što mi se siđa a neću njega učit što je dobro.
Nerazumijem kako "kakrikiram" Rolexa, Armanija,Mercedesa na zapadu smatraju prestižem a kod kuće u HR ti isti ljudi te iste stvari omalovažavaju.
Jesmo li nešto pobrkali? Osobno nemam love za Rolexa, Armanija, skupi Mercedes, ali meni se trenutno više sviđa Moris Lacroix, BMW ili tako nešto, a to neznači da kad bih imao za ove megaskupe marke i da mi se svide da ih nebi kupio, kupio bih sve što mi srce poželi.
Problem je samo što neki neznaju granicu pa se onda dogodi ovo što se dogodi.
Na kraju bih konstatirao da problem leži u onima koji omalovažavaju narodnjake, njiohvu modu, ili neki trend kod drugih a svoji stil i način odjevanja ili nečeg drugog prezentiraju kao nešto IN.
Ugledajte se na one koji slušaju narodnjake, neka vas oni nauče demokraciji, tolernaciji i ponašanju kad vas zapad ili vaše "visoke škole" tomu ne uče.
Nikad nisam čuo da netko tko sluša narodnjake, piše po forumu ili u novinama i da osuđuje Rocken Rol, POP,Techno, Jazz, Operu itdd. Oni uživaju u onomu što vole i ja ima dajem potpunu podršku, pa ako ga čini sretnim Rolex, Armani, Mercedes, alkohol, narodna muzika, dekolteti, plavuše (ovo dvoje zadnje bi i meni odgovaralo) pa neka ljudi uživaju. Tko pjeva zlo nemisli samo dok drugima ne smetaju i ne nanose zlo.
Neka se ljudi vesele, pa pustite ih jednom na miru ili ću početi da mislim da je velika većina onih koji pišu, da nisu ništa drugo osim snobovi sa poljuljanim samopouzdanjem ili nekm napuhanim egom.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:43   #67
Quote:
Ri§ kaže:
Jeste jadni....
Jel' to sto nisam nikad cuo narodnjake ili nesto drugo?
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 20:50   #68
Ja mislim da je ovo najbalkanskiji topic na "forum.hr"

Evo: LjutiBronxBomber tipičan primjer
uzeo Balkan sa sobom preko vel´ke bare da se ne osijeća sam

Mi Bečlije i tako znamo da Balkan počinje u drugom becirku
... ili u četvrtom, Schwindgasse, kad u hrvatsko-gradišćanskom klubu gostuje neka tamburaška grupa iz Hrvatske

Jedina razlika je da se ovdje drugi dan ljudi otrijezne
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 21:54   #69
Quote:
Rita kaže:
E bas je tema otisla u tri pm, ajd ti Ris odpirjaj a vi ostali mi objasnite zasto se to nama desilo??? Nije to bas takva manjina, znam jako puno gradskih ljudi koji su poceli na takva mjesta izlazit,kao fora je i sl. gluposti. Meni je to ne pojmljivo.
Kao što ti je nepomljivo da budeš udata za muža koji ima tri žene a ti si četvrta. A vidiš jedna princeza sa možda većom školom od tebe, boljim odgojem, većom poziciom i što ja znam je udata za jednog bradonju i kaže da joj je ok i da uživa kao treća ili četvrta žena????Vidiš njoj lijepo a tebi nepojmljivo. (ovo o kulturi, školi, odgoju sam karikirao nemislim direktno na tebe, da se nebi uvirjedila).
Dušo, kao što nemožeš srcu naređivati koga će voljeti, tako ni duši nemožeš naredit koga će slušati.
Neslušam narodnu muziku, niti je volim, ali sutra da se nađem u tom društvu, pa pio bih kao smuk i veselio se sa njma ipustio brigu na veselje. Iako znam da bih drugi, treći peti dan bio mrtav umoran i mamran jer ne podnosim alkohol.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 22:46   #70
Quote:
Ri§ kaže:
Jeste jadni....

oho , pa ja cu se s risom slozit
 
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 22:56   #71
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
I ti ga sad lupas... Radi se o carapanima, cobanima, vozacima autobusa i prodavacima na trznicama, koji su prijevarama i kradjom dosli do nekih novaca, koje sad treba pokazati.
I pokazuju ga na onom nivou na kojem se njihov razvoj zaustavio (ako je i bilo ikakvog razvoja). Sve sto znaju je udariti u terevenke (fol se pije viski, gin i slicne stvari a carapanima je svejedno sta je, to se fura kokain, extasy, rolex satovi, armani (jebo majku, ima li ijedna druga marka na svijetu?????) mercedesi, a onda dodju neki minijaturni SUV (Jeep Cherokee), pa onde obiojene plavuse sa izravnatom kosom i turbo-folk. Naravno da klinci imaju uvid u situaciju. Hoce raca-qu ici studirati pizdarije, kad vide da se to ne placa. Plavuse i onako idu tamo gdje ce ih netko bolje platiti i postaviti ih na scenu...

Doslo je do poremecaja vrijednosti, uzrokovanog drustvenim uredjenjem kakvo je trenutno u Hrvatskoj. Nema to veze ni qurca sa kapitalizmom.

Sve sto je bilo normalnog svijeta to se ili razbjezalo po svijetu ili se povuklo u ilegalu.

Ostatak se opija samodopadljivoscu kriminalnih gangova i njihovih stiklama obdarenih pickica, odlazi se u "nocni zivot", POKAZUJE SE KOLIKO SE NAKRALO, koliko se SMULJALO od drzavne birokracije, pokazuje se sav jad i bijeda mentalno retardiranog dijela nacije, koja i ovako, i onako nema ama bas nikakve mogucnosti opstanka.

"Sto propusti Mali Radojica, to doceka Deli Radivoje......."
A kojim ti imenom nazivas kapitalizam?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 23:52   #72
Quote:
FANCY kaže:
Gledajmo neke stvari i sa malo vedrije strane. U Hrvatskoj postoji po mom skromnom mišljenju, više demokracije nego u nekim zemljama koje su zaboravile što ta riječ znači ili su joj definicju preobratili u nešto deseto.
Ali ovaj način na koji mi diskutujemo ovdije na forumu, ako isti upotrijebimo u praksi, što se može očekivati?
Samo odbojnost prema onima koji imaju ili nemaju, koji slušaju ili neslušaju i na kraju dobijemo ovo što imamo danas ili možda još i gore.
Nitko sa ovog foruma ama baš nitko nije otišao na zapad zbog muzike, srba ili komšija, a ako je ovo nekomu bio razlog odlaska, onda se treba zamislit.
Svi su otišli na zapad da rade, možda posao koji u HR nisu mogli radit i da za svoj posao budu doslijedno plaćeni.
Lako je nama ovdije piskarati po forumu i učit nekoga u HR što da sluša što valja a što ne. Netko spomenu Rolex? Pa tko nosi Rolex na zapadu ili Armania?
Dali se to očitava doza ljubomore ili je samo spomenuto. Ako netko ima love za Rolex, Armania, Mercedesa pa neka ga ima i neka uživa u istom, ja ću uživati u onomu što ja imam i što mi se siđa a neću njega učit što je dobro.
Nerazumijem kako "kakrikiram" Rolexa, Armanija,Mercedesa na zapadu smatraju prestižem a kod kuće u HR ti isti ljudi te iste stvari omalovažavaju.
Jesmo li nešto pobrkali? Osobno nemam love za Rolexa, Armanija, skupi Mercedes, ali meni se trenutno više sviđa Moris Lacroix, BMW ili tako nešto, a to neznači da kad bih imao za ove megaskupe marke i da mi se svide da ih nebi kupio, kupio bih sve što mi srce poželi.
Problem je samo što neki neznaju granicu pa se onda dogodi ovo što se dogodi.
Na kraju bih konstatirao da problem leži u onima koji omalovažavaju narodnjake, njiohvu modu, ili neki trend kod drugih a svoji stil i način odjevanja ili nečeg drugog prezentiraju kao nešto IN.
Ugledajte se na one koji slušaju narodnjake, neka vas oni nauče demokraciji, tolernaciji i ponašanju kad vas zapad ili vaše "visoke škole" tomu ne uče.
Nikad nisam čuo da netko tko sluša narodnjake, piše po forumu ili u novinama i da osuđuje Rocken Rol, POP,Techno, Jazz, Operu itdd. Oni uživaju u onomu što vole i ja ima dajem potpunu podršku, pa ako ga čini sretnim Rolex, Armani, Mercedes, alkohol, narodna muzika, dekolteti, plavuše (ovo dvoje zadnje bi i meni odgovaralo) pa neka ljudi uživaju. Tko pjeva zlo nemisli samo dok drugima ne smetaju i ne nanose zlo.
Neka se ljudi vesele, pa pustite ih jednom na miru ili ću početi da mislim da je velika većina onih koji pišu, da nisu ništa drugo osim snobovi sa poljuljanim samopouzdanjem ili nekm napuhanim egom.

Demokracija i jeste vladavina rulje, po svojoj definiciji - "Lisica i dva pileta diskutiraju sta ce vecerati"

Radi se o implementaciji zakona koji tretiraju svakog jednako, o cemu se SIGURNO ne moze niti govoriti u Hrvatskoj. Prema tome DEMOKRACIJA u punom jeku.....

A oni sto slusaju arapsko-srpski-novokomponirani-turbo-folk ionako ne znaju sta je Internet, a kamo li jos da znaju pisati.

Ali da se ne pomisli da je to samo balkanski specijalitet, ima toga i ovdje.

Bananko sa two-tone Escalade (nije 2 tone, nego dvije nijanse boje) koji ide u Aspen na "skijanje" a jase na onoj dasci i slusa nekog "um-pa, um-pa" repera koji "psuje sve u 3PM i jebe svakome majcicu milu" nije nimalo drugaciji. Samo sto se takvi ovdje zovu "zapadnjacki, COOL" PIMP, a kod nas - papak, carapan, seljacina, rutan....(jebem ti sto nam je jezik napredan...nece nas Ameri stici ni za 500 godina...)

Rita sigurno zna o cemu pricam...Ista stvar.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2006., 23:53   #73
Eee, da...I moja punica ima Mercedes i Rolex.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 01:48   #74
Quote:
spy kaže:
Zato jer im ne odgovara ekipa (financijski)
Na tim mjestima se pojavljuju likovi koji su u stanju potrošiti 30000 kn u jednu večer kad padnu u trans
I to upravo potvrdjuje onu pricu o neobogatasima.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 02:19   #75
Quote:
FANCY kaže:
Nuclerani ne zajebavaj.
Moram

Quote:
Ja sam rodjen u Derventi a vidi vraga, neslusam narodnu, niti sam je ikad slusao, sto sad, evo bosanca koji neslusa narodnu?
Zasto nekoga smeta ako netko nosi koznu jaknu ili kaput ili sto vec, kakve to veze ima sa ubojstvima, obracunima itd??
Gle, kad sam ja zivio u Brodu, bilo je i Srba i Bosanaca i svega, bas kao i danas. Ali od pada BB i Posavine, i u Brodu se demografska slika promijenila drasticno. Ja ne velim da su svi Bosanci divljaci. Samo kazem da su bitno drugaciji od Brodjana. Ti znas da Sava nije samo granica dviju drzava nego granica dviju civilizacija. I to je tako. Nemoj me sada trazit da ti objasnim. Nije mi namjera vrijedjati Bosance nego samo ukazujem na razlicitost.

E kad sam ja bio klinac, onda smo Bosance zvali jaranisti a mogli smo ih lako prepoznati po fudbama, koznim jaknama iz Turske i brusenom jeansu ili hlacama na crtu uz obavezne koledzice i bijele sportske carape. Ti ljudi obicno su hodali s jaknama nasusurenim tako da izgledaju veci i siri, uz obavezne okserice i cesto su izgovarali jebouteiss. Jebouteiss ovo, jebouteiss ono.

Ti ljudi brijali su i tada na Semsu i Sinana Sakica dok je moja ekipa brijala na U2, EKV, Beastie Boyse (u ono doba teska avangarda), Sisters of Mercy i slicno u Omladinskom klubu. Tamo se nije mogla cuti cirilica.

Ako si zivio u Brodu onda znas i koliko su "pravi" brodjani zajebani na dodjose. Ja sam kao Zagorac u Brodu imao preko nekoliko neugodnosti. Vjeruj mi, manje se osjecam strancem u Kanadi nego u Brodu.

Quote:
Nuklearni ja sam iz SB i nemoj mi pricati da bjeze kad cuju narodnu muziku? Ocemu pricas.
Ja znam da Brodjani bjeze od toga. Ima ih sigurno koji vole, ali "pravi" bjeze.


Ja nemam nista protiv glazbe. Tko voli turbo folk neka ide na mjesta gdje se slusa turbo folk. Tko voli rock, neka ide na mjesta gdje se slusa rock, a tko voli klasiku neka ide u Lisinski.

Hrvatska je free country i svatko moze ciniti sto mu je volja dok ne krsi zakone. I nemoj osobno shvatiti ovo. Nisam htio vrijedjati Bosance, ako si tako razumio.

Mozda jednom na Korzu sjednemo zajedno i popijemo kakvo pivce?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 02:28   #76
ja to dijelim na "pismene" i "nepismene"
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 02:53   #77
Sinan Sakic, Semsa Suljakovic, Saban Saulic, Mitar Miric, Halid Muslimovic, Halid Beslic i jos poneki su vec klasika. Ovo sto sad pice nema nikakvog smisla. To je turbo-disco-aiaiaiaiaiaiaiaaaaaaaaa-arabic-serbo-folk na kub.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 03:16   #78
ja sam radio u italiji s nekima koji su slusali narodnjake,i kad bi zavrsili posao posto je bio njihov kazetofon a i bilo ih je vise i svirao je halid beslic a ja sam pio vino od muke i poceo sam slusati sto taj halid pjeva i upao sam u sevdah
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 06:19   #79
Po meni je problem u tome sto je ta primitivna lova odvukla i ove koji s takvom muzikom i stilom nisu odrasli,znaci one urbane klince koji idu tamo di idu svi.To je meni zalosno. sto umjesto da je taj seljo poceo slusat nesto normalno povukao je za sobom druge.
Fancy a to da nije povezano s kriminalom,pa kako nije jer ti citas vijesti?
Naravno ,uvijek ce biti ljudi koji stvarno uzivaju u takvoj zabaviali to nisu i one plavuse koje se polugole prodaju po tim mjestima. Takvima je to cista nuzda ocito.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 06:39   #80
Quote:
DrSigmundFreud kaže:
Ja mislim da je ovo najbalkanskiji topic na "forum.hr"

Evo: LjutiBronxBomber tipičan primjer
uzeo Balkan sa sobom preko vel´ke bare da se ne osijeća sam
Ja, za razliku od tebe, niti sam imao, niti imam (doslovno i u svakom smislu) veze s Balkanom.

Ali ako zelis znati sto je po mome misljenju Balkanstina, dopusti da ti kazem. Tvoja "stajalista," i "stajalista" tebi slicni. Glavni atributi i karakteristika vas Balkanaca je?

A)Bezkicmenjastvo

B)Oportunizam

C)Komplex manje vrijednosti

D)Zavist

E)Ljubomora

F)Kriza nacionalnog identiteta

Za kraj, najgori atribut svakog Balkanca:

G)Nepoznavanje elementarnih stvari o (1)Vlastitom narodu (2)Vlastitoj povijesti (3)Vlastitoj domovini; kao i slaba razvijenost nacionalne svijesti ili potpun nedostatak iste.

I zapamti, bacva Beckog meda s gramom balkanskog govna, je cijela bacva govna.

Have a nice day.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.